Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vozači na muci

+4
seabral
Narcis
kiki273
gaspa
8 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Go down

Vozači na muci Empty Vozači na muci

Postaj by gaspa sub 18 lis 2008 - 19:55

Kako je to - voziti autobus? Kad gledate kikija - piece of cake! S onolikom grdosijom barata bolje nego ja s biciklom. Kad probate sami - a dovoljno je samo sjesti u malo veći auto nego što obično vozite - vidite kojom vas mukom muče njegove dimenzije. Pa gdje mi je kraj, pa koliko još imam mjesta, pa ovo, pa ono.

S autom se vozite gdje vi hoćete. Vozači voze autobuse tamo gdje moraju, odn. gdje ih pošalju. I nema onog: ne sviđa mi se cesta, previše zavoja, velik uspon, loš kolnik... A desi se i da vozač autobusa zaluta. Ili da se nađe na svom vozilu ne baš najprimjerenijoj cesti.

Kako to izgleda kad se Europljanin zaleti u Istru? Pa po brdu gor, pa po brdu dol... Shocked
Vozači na muci 272-385

Nije njima lako.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3449
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Vozači na muci Empty Re: Vozači na muci

Postaj by gaspa uto 21 lis 2008 - 14:10

Nisu samo stranci, i Samoborček se gura...
Vozači na muci 272-528

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3449
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Vozači na muci Empty Re: Vozači na muci

Postaj by Gost uto 21 lis 2008 - 14:37

Je*ote di si to ulovio?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Vozači na muci Empty Re: Vozači na muci

Postaj by kiki273 uto 21 lis 2008 - 18:33

U Lovranu je to,pokazat ću ti sljedećom zgodom kada budeš išao đir yes

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 48
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Vozači na muci Empty Re: Vozači na muci

Postaj by Gost uto 21 lis 2008 - 18:51

kiki273 je napisao/la:U Lovranu je to,pokazat ću ti sljedećom zgodom kada budeš išao đir yes
Tamo kod "Excelsiora"?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Vozači na muci Empty Re: Vozači na muci

Postaj by kiki273 uto 21 lis 2008 - 19:08

Između Excelziora i pošte na sjevernu stranu

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 48
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Vozači na muci Empty Re: Vozači na muci

Postaj by Narcis uto 21 lis 2008 - 22:44

Dana 20.10. o.g. u 23.30 sati bila su parkirana tri busa jedan iza drugog na toj cesti, bio je mrak pa nisam mogao fotkati, kako li su se tek oni poslozili tam gore. Rolling Eyes
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Vozači na muci Empty Re: Vozači na muci

Postaj by seabral sri 22 lis 2008 - 6:14

Je li ta cesta jednosmjerna ? Inače si mogu zamisliti situaciju na zavoju ako se Samoborček onuda spušta istovremeno kad Europljanin vozi uzbrdo ... hm

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Vozači na muci Empty Re: Vozači na muci

Postaj by novi_shef sri 22 lis 2008 - 8:43

Ulazi se na rikverc sa glavne ceste. Dok sam išao na faks u Iki, vrlo sam često imao prilike gledat manevre vozača, ali bez pomoći druge osobe vani ne ide, naročito oko se recimo radi o troosovincu na kat.

novi_shef
Moderator
Moderator

Broj postova : 1216
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Vozači na muci Empty Re: Vozači na muci

Postaj by gaspa sri 22 lis 2008 - 9:10

bravo BRAVO, EKIPA! (kiki, ovo sam zaista podviknuo).
Ne mo'š ih preveslat i da hoćeš - sve znaju. Drugi put idem slikati takve kadrove u Argentinu...

Malo prijaznija i ne tako efektivna slika istog mjesta
Vozači na muci 272-386

A onu narcisovu trojicu sam vidio i ja, i to nekoliko sati ranije od njega: dvojica usmjerena nizbrdo, treći njima nasuprot uzbrdo. Htio sam to uslikati slijedeće jutro kad budu suncem obasjani i slici dati naziv Ovnovi na brvi - koji će popustiti, ali izgleda da i njihovi vozači i putnici pate od nesanice, jer dok sam ja otvorio umorne očice (a to je još uvijek višestruko ranije od Barneya ali ipak kasnije od thomcroa) i dogegao se do mjesta zbivanja - nikog više nije bilo.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3449
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Vozači na muci Empty Re: Vozači na muci

Postaj by Gost sri 22 lis 2008 - 9:53

gaspa je napisao/la:... jer dok sam ja otvorio umorne očice (a to je još uvijek višestruko ranije od Barneya ali ipak kasnije od thomcroa) i dogegao se do mjesta zbivanja - nikog više nije bilo.
Hm hm hm ... a da počneš koristiti kakve senzore za pokrete mrgreen ? Čim se nešto vani počne dešavat odmah i tebe stroj počne vuć za nožni palac rolling on the floor laugh 2 .

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Vozači na muci Empty Re: Vozači na muci

Postaj by 5ar sri 12 stu 2008 - 22:04

Vidio sam ja jednom autobus sa prikolicom za kofere na tom mjestu, sad nisam siguran da nije bio možda čak troosovinski.
5ar
5ar

Broj postova : 278
Age : 44
Lokacija : Krk
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Vozači na muci Empty Stroža pravila za vozače ZET-a donose novac

Postaj by borna čet 23 sij 2014 - 14:23

Centar za nadzor i upravljanje prometom ZET-a više ne tolerira niti ponašanje 'švercera', niti vozača koji od danas otvaraju samo prva vrata
Ovaj puta ZET-ovim vozačima upućena je ozbiljna napomena: "Potrebno je dozvoliti ulaz kod vozača, samo na prva vrata na svim stajalištima, bez obzira na vozni red jer je prioritet naplata prijevoza nad voznim redom!"

- Mi ne provodimo, niti nam je to cilj, nekakav pritisak na građane, ali je važno napomenuti kako je moramo napraviti red u sustavu u kojemu se sveprisutnim 'švercom' u javnom prijevozu vrši nepravda prema onima koji redovito plaćaju istu uslugu. Stoga je Kontrola prometa uvela strože mjere unutar kojih se svim vozačima ZET-ovih autobusa nalaže kako moraju imati otvorena samo prva vrata za ulaz putnika, na kojima se oni moraju prijaviti za tu vožnju, odnosno platiti istu – objašnjava nam glasnogovornik ZET-a, Tomislav Jurić.

Građane se moli za razumijevanje obzirom da su isti ti vozači zaposlenici kojima su dane upute rada, i to dosta stroge. Vozači tako na terminalima više neće izlaziti izvan autobusa, niti zbog cigarete, niti zbog kroasana od čokolade, oni moraju ostati na svome mjestu i provjeravati da li je svaki putnik koji je na terminalu ušao u autobus prijavio svoju vožnju.

Pitali smo se hoće li takva praksa uskoro biti primijenjena i na ZET-ove tramvaje?

- Mi ćemo u zagrebačke električne tramvaje uvesti reorganizaciju kontrole. Krajnji cilj je ravnomjerna raspodjela troška prijevoznih usluga - zaključuje glasnogovornik Jurić.
Vozači na muci Y351201910401889
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8810
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Vozači na muci Empty Re: Vozači na muci

Postaj by ICE-3M pet 24 sij 2014 - 8:57

Uveli su nekaj kaj su uveli i prije 15 godina i to je funkcioniralo nekih 7, 8 godina. Ali, kad su to prvi put uveli, mjesečne i godišnje karte su bile papirnate i pregled takvih karata je trajao par stotinki. Pojedinačne su isto bile papirnate i to se je brzo kontroliralo. Danas su mjesečne i godišnje elektronske i pregled traje par sekundi, a još ako ne prihvati odmah kartu, kaj se često događa, pa treba ponovo prislanjat karticu na taj automat dolazi se na kraju do duplo dužeg vrmena vožnje, provjereno jučer. Uglavnom, dok je prije s papirnatim kartama prošlo 10 ljudi, danas s elektronskim prođe jedan, a još je za taj "napredak" ZET pljunuo (pre)veliku lovu. Naravno, putniku bude radi toga kriv vozač, a ne onaj koji je to uveo i koji je dignuo lovu na tom projektu.
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 852
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

[Vrh] Go down

Vozači na muci Empty Re: Vozači na muci

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.