Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II.

2 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Go down

Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. Empty Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II.

Postaj by Pfaff pon 3 stu 2008 - 15:12

Tema se nadovezuje na informaciju o stanju infrastrukture u sušačkom lučkom bazenu iz srpnja 2007. godine, a nastao je na zamolbu barba Bojnika kojeg je strašno kopkalo čega ima tamo...
Ovo je danas slikano...

Nekadašnji industrijski kolosjek nekadašnjeg skladišta "Istravina"...

Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. LukaRail45

... koji završava ovdje

Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. LukaRail46

Kolosjeci na dnu Delte su zatrpani starim pragovima – očito je dosta toga iskopano

Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. LukaRail47

Kolosijek koji vodi prema sušačkom lukobranu i/ili Ružićevom gatu (taj ima spoj na Brajdicu preko dva željezna mosta na kraju Rečine) se ipak koristi i to za parkiranje vagona

Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. LukaRail48

Inače je sva preostala željeznička infrastruktura u očajnom stanju

Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. LukaRail50

Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. LukaRail51

Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. LukaRail52

Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. LukaRail53

Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. LukaRail54

Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. LukaRail55

Drva je sve manje, a kontejneri polako zauzimaju sve slobodne površine. Ovo su inače dva preostala kolosijeka koja vode pod nadstrešnicu br. 44. za skladištenje drva (naravno da su van funkcije)

Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. LukaRail49

Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. LukaRail56

Ovo vodi na okretni most i prema carinskom skladištu, a dalje i na riječki lukobran. To je kolosijek kojeg je presjekla granica pa su iza WWI Talijani sagradili onaj čuveni spoj preko Rive Boduli.

Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. LukaRail57

Manipulativno-prometna površina unutar nadstrešnice 44. je sva asfaltirana i nema tragova nekadašnjim kolosijecima osim dva ranije spomenuta. Oni čak imaju i skretnice za promjenu unutar nadstrešnice.

Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. LukaRail58

Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. LukaRail59

Kolosijeci završavaju unutar skladišta br. 43 ("Exportdrvo")

Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. LukaRail60

Evo i bika

Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. LukaRail61

Još asfalta

Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. LukaRail62

Tu su nekoć bili stari derutni objekti i tzv. Menza koji su srušeni

Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. LukaRail63

Okretni most koji nije više okretni, al' što se tu može Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. Krepah

Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. OkretniMost01

Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. OkretniMost10

Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. OkretniMost11

Pruga koja vodi prema carinskom skladištu i riječkom lukobranu

Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. LukaRail64

Beli, Cres i Lubenice, kad te vidin, spametin se... kako je Porto Baross nekad bio pun brodova koji su krcali drvenu građu, a danas tu zimuju Jadrolinijini trajekti...

Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. LukaRail65

Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. LukaRail66

Opet jedan umirovljeni marabu...

Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. LukaRail67

Nova zgrada putničkog terminala na lukobranu

Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. LukaRail68

Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. LukaRail69

Mirno prijepodne u luci

Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. LukaRail70

Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. LukaRail71

Evo i malog plana područja koje sam opisao. Kolosijeci koji prolaze kroz Nadstrešnicu br. 44. čak više nisu ni ucrtani no no

Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. LukaRail72


Zadnja promjena: Pfaff; čet 6 stu 2008 - 15:12; ukupno mijenjano 3 put/a.
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11088
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. Empty Re: Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II.

Postaj by Gost pon 3 stu 2008 - 15:18

Vidi, vidi ... nema mene s druge strane rolling on the floor . Mogao si nazvat pa bi zajedno u eksn , ti s one strane ograde ja sa ove.

Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. LukaRail66

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. Empty Re: Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II.

Postaj by seabral pon 3 stu 2008 - 20:39

Već sam te nahvalio na zeljeznice.net, ali moram i ovdje. Vele moji zemljaci "doppelt hält besser". Zato još jedan bravo za ovu sjajnu foto-priču ! Very Happy

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. Empty Re: Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II.

Postaj by Gost čet 6 stu 2008 - 14:12

Jutros sam se čul sa Pfaffom i dogovorili smo da se nađemo u gradu i da zajedno vidimo što je od trajekata u Porto Barošu. Našli smo se na Delti kod bivše zgrade Istravina i krenuli ka Porto Barošu. No ... uvijek treba biti spreman i na mala ugodna iznenađenja! Prolazeći pored natkrivenih skladišta drva opazio sam uza zid i objekat za koji sam odmah shvatio da bi mogla biti još jedna kolska vaga. E sad, jedno je bilo vidjeti je a drugo kako doć do nje jer su između bile dvije kompozicije vagona a ja nisma baš bio spreman ići sve okolo pa kao mlađi dio "Investigation teama" prešao sam preko obje kompozicije. Ostalo je povijest!

Ostaci pruge na Delti prema autobusnom terminalu.
Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. PB060145

Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. PB060146

Pogled prema Sušaku.
Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. PB060147

Eno Pfaffa pod zidom, nešto snima.
Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. PB060148

Slijeva dvije kompozicije vagona koje sam morao preskakati, zdesna kolska vaga.
Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. PB060163

Na ovoj Pfaffovoj od prije par dana ti vagoni su još uvijek tu.
Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. LukaRail48
Photo by Pfaff

Fotke kolske vage iz Porto Baroša pogledajte ovdje.

Od tri trajekta ostao je samo "Supetar".
Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. PB060164

I "Fahim".
Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. PB060165

Pogled unatrag odakle smo došli.
Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. PB060166

Jedna stara bitva.
Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. PB060168

Vraćamo se uz bok "Supetra".
Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. PB060169

Porto Baroš.
Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. PB060167

Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. PB060170

I tako smo došli do objekta gdje je smješten upravljački mehanizam za okretanje mosta. Ja nisam snimio izvana tu zgradu pa ću se poslužiti Pfafovim uratkom od prije par dana. Da vidite na što konkretno mislim.
Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. LukaRail64
Photo by Pfaff

Upravljački objekat okretnog željezničkog mosta, unutra je ogroman okrugli uteg (naravno, ja ne bi bio ja a da ga nisam pokušao pokrenut!).
Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. PB060173

Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. PB060174

Lolly pop.
Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. PB060175

Mehanizam.
Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. PB060176

Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. PB060177

Vrata.
Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. PB060178

Big Brother sve vidi!
Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. PB060179

Ulaz.
Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. PB060180

Vani je uzemljenje.
Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. PB060181

Pogled na Porto Baroš sa druge strane.
Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. PB060182

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. Empty Re: Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II.

Postaj by Pfaff čet 6 stu 2008 - 19:23

thomcro je napisao/la:E sad, jedno je bilo vidjeti je a drugo kako doć do nje jer su između bile dvije kompozicije vagona a ja nisma baš bio spreman ići sve okolo pa kao mlađi dio "Investigation teama" prešao sam preko obje kompozicije. Ostalo je povijest!
Ma, mislim... Ukinut ćemo mu nadimak Barba bojnik i odsad ga zovemo Loptica skočica lud od smijeha

Kad smo se našli na dogovorenom mjestu, već je bil u zasjedi...

Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. LukaRail77

... a dalje ga nisam uspio slikati dok se nije uvaljao u strojarnicu od pokretnog mosta

Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. OkretniMost05

Par godina prolazim kraj one kolne vage i nikad ju nisam uočio kao takvu, a on prvi put u životu uđe u Porto Baross i zakmeči: Viiidi, vaga!. Da ga nema, trebalo bi ga izmislit!
Ča ni lep?

Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. LukaRail78
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11088
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. Empty Re: Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II.

Postaj by Gost čet 6 stu 2008 - 21:16

Pfaff je napisao/la:... Ukinut ćemo mu nadimak Barba bojnik i odsad ga zovemo Loptica skočica ...
rolling on the floor lud od smijeha ... Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. G010

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. Empty Re: Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II.

Postaj by Pfaff uto 2 pro 2008 - 13:02

Danas sam u razgovoru s čovjekom koji je šekao barku u Mrtvom kanalu nakon jučerašnjeg povodnja, saznao da se planira ovaj most opet staviti u funkciju. Lik tvrdi da je most u "voznom stanju" jedino da je ispod njega postavljen električni kabel kojeg bi trebali izmjestiti.
Sve bi se to trebalo zbiti u kontekstu pretvaranja sušačkog lučkog bazena (Porto Baross) u luku za mega jahte, a sljedstveno tome i dio Mrtvog kanala južno od Kazališta u luku za malo manje jahte...
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11088
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. Empty Re: Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II.

Postaj by Gost uto 2 pro 2008 - 14:11

Teško mi je to povjerovat jer smo obojica svjedočili u kakvom je stanju mehanizam za pokretanje mosta. Po mom skromnom sudu da bi se most pokrenuo bilo bi potrebno izmijeniti cijeli mehanizam. I sam si mi ukazao na onaj vanjski dio koji je dosta oštećen (je to za ručno okretanje?) a da na govorim kakvo je stanje u "upravljačnici".

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II. Empty Re: Prilozi za željezničku infrastrukturu u Luci Rijeka – Porto Baross II.

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.