Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Šetajući Actrosa...

4 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Go down

Šetajući Actrosa... Empty Šetajući Actrosa...

Postaj by gaspa ned 15 vel 2009 - 22:26

Šetajući Actrosa, Štacionovu maskotu, bijah sudionik različitih zbivanja. Bolje rečeno: prolazaka. A kako je jednom netko na nekom od željezničkih foruma napisao da je hereza ne slikati vlak u prolazu, kako neki odlaze daleko od doma svog, po buri i oluji - slikati gvozdenog konja - a kako je mimo mene i Actrosa prolazila cijela ergela (kad ideš u sačekušu izgubiš pola dana da nešto naiđe, kad si u prolazu, onda samo zuje pored tebe) - rekoh: dosta pasivnosti, okinimo nešto, kad je već takav promet.

Evo nam ga 210 (Beograd-München). Zamislite, čak je i manje-više točan!
Šetajući Actrosa... 278-016

A vuče ga ni manje ni više nego Broj 1
Šetajući Actrosa... 278-017

Prva u nizu su ŽS-ova 61 72 87 -70 601-5 kola restoran
Šetajući Actrosa... 278-018

Slijedi slovenski mješoviti vagon a kompoziciju zaključuju 2 drugorazredna monovolumena (nažalost nečitkih oznaka)
Šetajući Actrosa... 278-019

Na opravdanost postojanja dva kolosjeka ubrzo je ukazao 981 (Zagreb-Osijek) - 4 x 2. razred
Šetajući Actrosa... 278-022

Vidimo da ovakve lokomotive i voze (a ne samo stoje u Moravicama) - ovo je konkretno 303
Šetajući Actrosa... 278-023

Pa je nešto kasnije prolazio 743 (Zagreb-Vinkovci) mješovitog sastava a vukla ga je jedanaestica
Šetajući Actrosa... 278-037

Dočekali smo i jednog ne pretjerano obojenog lokalca: 8049 (Zaprešić - Dugo Selo) - Bond, ako me oči nisu varale
Šetajući Actrosa... 278-049

I štoriju je začinio 2017 (Zagreb-Vinkovci) - 3 drugorazredna vagona koje navlači 382
Šetajući Actrosa... 278-066

Dotični tek što se zalaufao, već je prikočio...
Šetajući Actrosa... 278-067

...da bi se zaustavio na stanici Trnava (eh, kad će taj ovakim tempom u Vinkovce thinking )

A što se tiče navađanja brojeva vlakova - pitajte Seabrala. On je prvi počeo... mrgreen

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3449
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Šetajući Actrosa... Empty Re: Šetajući Actrosa...

Postaj by gaspa ned 15 vel 2009 - 22:53

No, nisu samo vlakovi bili predmet mog istraživanja i zanimanja. Oni su bili usput, a glavna tema je bila popunjavanje planiranih reportaža.

Počelo se na Istočnom kolodvoru...
Šetajući Actrosa... 278-015

...da bi se, dok je Actros počivao u miru, nastavilo nekim željezničkim bespućima. Malo istražujući naišao sam na neku čudnu zajednicu šume i pruge
Šetajući Actrosa... 278-029

Istraživački duh nije mi dao mira i počelo je probijanje divljinom u stilu Indiana Jonesa. Kad, gle čuda, u gustišu skoro poput južnoameričke kišne šume – gomila tračnica
Šetajući Actrosa... 278-054

Probivši se hrabro preko trnja (per aspera...) nisam došao do zvijezda (...ad astra), nego do nečeg nadasve zanimljivog: donekle održavane pruge izgubljene u divljini
Šetajući Actrosa... 278-040

S jedne strane dovela me do napuštenog vodotornja (napojnika)
Šetajući Actrosa... 278-034

Molim da uočite i cijev za napajanje u gornjoj etaži (fali joj produžetak do parnjače) i škrbavi stup kojem su izvadili reflektore.

Na drugoj strani – horor. Napušteni vlak. Kao u nekom filmu opće katastrofe.
Šetajući Actrosa... 278-045

Vlak sam ogledao izvana s dostupne strane ali ulazio nisam jer se dalo naslutiti da bi mogao biti nastanjen, a sam u ovakvoj divljini nisam bio raspoložen raspravljati s možebitnim nazočnim stanovnikom. Ionako me je već i prije lokalni živalj dosta ispitivao što slikam tu.

Kolikogod da je divljina, ali prljavijeg odn. neurednijeg mjesta ne sjećam se kad sam i gdje vidio. Među porazbacanim materijalom našao
se i ovaj komad (tek da očuvamo tradiciju uključivanja ćenifa u reportaže)
Šetajući Actrosa... 278-056

Ovo sam ja vama nabacio samo ukratko jer sve je odn. biti će, dio sveobuhvatne reportaže o zagrebačkim prugama, redovno korištenim,
industrijskim, sadašnjim i prošlim, uključivo i ovakve zaboravljene.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3449
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Šetajući Actrosa... Empty Re: Šetajući Actrosa...

Postaj by Gost ned 15 vel 2009 - 23:29

Ja se samo nadam ... ali jakoooo nadam! ... da si ove vagone snimio i iz profila!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Šetajući Actrosa... Empty Re: Šetajući Actrosa...

Postaj by Miha ned 15 vel 2009 - 23:47

Lijepe slike napuštenih vagona... Mogu dobiti u originalnoj veličina na e-mail adresu : djakovo@email.t-com.hr ?
Miha
Miha

Broj postova : 576
Age : 33
Lokacija : grad Đakovo (Croatia)
Registration date : 13.12.2008

[Vrh] Go down

Šetajući Actrosa... Empty Re: Šetajući Actrosa...

Postaj by seabral pon 16 vel 2009 - 6:32

gaspa je napisao/la:A što se tiče navađanja brojeva vlakova - pitajte Seabrala. On je prvi počeo... mrgreen
... a ti si odmah u istom čudnom stilu nastavio .... šta će sad ljudi misliti o nama ? Šetajući Actrosa... S1001 mrgreen

Interesantne fotke i dobar ulov vlakova. A za arheološku turu ti moram odati prosebno priznanje ... takve aktivnosti me posebno zanimaju i uvijek se razveselim kad imam prilike čeprkati po kojekakvim tragovima boljih željezničkih vremena. Hvala ti za ovo interesantno istraživanje Very Happy

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Šetajući Actrosa... Empty Re: Šetajući Actrosa...

Postaj by gaspa pon 16 vel 2009 - 8:20

thomcro je napisao/la:Ja se samo nadam ... ali jakoooo nadam! ... da si ove vagone snimio i iz profila!
U nadi je spas! Znaš što kažu - ako nešto jako žarko želiš (ili se tome nadaš) - ispunit će ti se. mrgreen

Miha je napisao/la:Lijepe slike napuštenih vagona... Mogu dobiti u originalnoj veličina...
Možeš.

seabral je napisao/la:A za arheološku turu ti moram odati prosebno priznanje ... takve aktivnosti me posebno zanimaju i uvijek se razveselim kad imam prilike čeprkati po kojekakvim tragovima boljih željezničkih vremena.
O, pa dogovorit ćemo nešto onda... U zagrebačkim prugama još imam neke rupe. A što kažeš o istraživanju pruge Banova Jaruga - Garešnica, uključivo uskotračnu željeznicu u Ribnjaku?

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3449
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Šetajući Actrosa... Empty Re: Šetajući Actrosa...

Postaj by seabral pon 16 vel 2009 - 9:15

gaspa je napisao/la:A što kažeš o istraživanju pruge Banova Jaruga - Garešnica, uključivo uskotračnu željeznicu u Ribnjaku?
Vidiš, to je interesantna ideja. To je jedna od karika koje mi nedostaju. A znajući interese ekipe s kojima sam zadnjih 2-3 godine pohodio slične stvari u okolici i dalje (3S + P, većina su članovi i ovog foruma), vjerujem da bismo vrlo brzo uspjeli skupiti kvorum. Very Happy

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Šetajući Actrosa... Empty Re: Šetajući Actrosa...

Postaj by gaspa pon 16 vel 2009 - 9:31

Gle - kod mene je prijevoz besplatan jer se držim načela: ja bih ionako išao i imao taj trošak, a ako se netko pridruži kao gost - dobro je došao. Zato me nikad ne brine koliko je vozilo popunjeno. Naravno, uz više sudionika i veselje je veće.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3449
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Šetajući Actrosa... Empty Re: Šetajući Actrosa...

Postaj by Narcis pon 16 vel 2009 - 11:01

A bogami lijepu šetnju imate ti i Actros po Zagrebu, nego dokud vodi onaj kolosijek iz Borongaja.?

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Šetajući Actrosa... Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Šetajući Actrosa... 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Šetajući Actrosa... Empty Re: Šetajući Actrosa...

Postaj by gaspa pon 16 vel 2009 - 16:39

narcis je napisao/la:dokud vodi onaj kolosijek iz Borongaja.?
Nisam shvatio na koji misliš. U Borongaju se odvaja kolosjek koji se jako razgrana na Istočnom kolodvoru; od njega se prije odvoji na jug kolosjek koji danas još služi za istovar tramvaja. Odvojke su povadili a još je provozan do Mercatora gdje naprasno nestaje. Na istok prati glavnu prugu do Trnave, dva odvojka vode u industrijske pogone a brojni nikud.

Ako nisam bio jasan i shvatljiv - kad porasteš (ili kad ja napokon objavim taj pregled zg pruga), kas'će ti se samo.

Područje istočno od Borongaja namijenjeno je za novi putnički ranžirni kolodvor, remize, praone,... kamo bi se trebao preseliti kompleks iz Branimirove (na čijem će se jako vrijednom zemljištu svašta graditi). To je bilo planirano do 2010. ali od toga ništa.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3449
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Šetajući Actrosa... Empty Re: Šetajući Actrosa...

Postaj by seabral pon 16 vel 2009 - 20:13

gaspa je napisao/la:
narcis je napisao/la:dokud vodi onaj kolosijek iz Borongaja.?
Ako nisam bio jasan i shvatljiv - kad porasteš (ili kad ja napokon objavim taj pregled zg pruga), kas'će ti se samo.
Dok porasteš, pardon hoću reći do dok gaspa ne objavi svoj pregled Wink , možeš pogledati moju šetnju kolosijecima i njihovim ostacima od Borongaja do industrijske zone na Žitnjaku, objavljenu prošlog ljeta na zeljeznice.net

http://www.zeljeznice.net/forum/viewtopic.php?t=8052

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Šetajući Actrosa... Empty Re: Šetajući Actrosa...

Postaj by Narcis pon 16 vel 2009 - 20:34

seabral je napisao/la:možeš pogledati moju šetnju kolosijecima i njihovim ostacima od Borongaja do industrijske zone na Žitnjaku, objavljenu prošlog ljeta na zeljeznice.net
http://www.zeljeznice.net/forum/viewtopic.php?t=8052

Hvala na linku; upravo pogledah. Super odrađeno, a kad se samo sjetim da sam prošli put bio u Zagrebu na samo 100 m od iskrcajne rampe gdje se dovoze novi tramvaji, joj, joj, joj..... wallbash

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Šetajući Actrosa... Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Šetajući Actrosa... 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Šetajući Actrosa... Empty Re: Šetajući Actrosa...

Postaj by Miha pon 16 vel 2009 - 23:52

Gaspa ajd mi pošalji sliku... Wink

Tnx!
Miha
Miha

Broj postova : 576
Age : 33
Lokacija : grad Đakovo (Croatia)
Registration date : 13.12.2008

[Vrh] Go down

Šetajući Actrosa... Empty Re: Šetajući Actrosa...

Postaj by gaspa uto 17 vel 2009 - 8:59

seabral je napisao/la:...možeš pogledati moju šetnju kolosijecima i njihovim ostacima od Borongaja do industrijske zone na Žitnjaku
Malo sam se pobojao da ćeš mi ovime pokvariti radost mog prikaza, ali očigledno ima mjesta za sve. Tebi su "promakle" stvari usput a ja pak nisam registrirao dosta toga... Očigledno jedan sam nikad neće moći napraviti kompletni prikaz. Možda bi bilo zgodno oformiti jedan takav prikaz - brošuricu i/ili CD s prilozima svih koji su se time bavili, jer ima jako dobrih uradaka i priloga nečlanova ovog foruma, a koji su prijeko potrebni za cjelovit prikaz (bilo bi krajnje nepristojno koristiti ih bez odobrenja autora, a osobno nemam previše volje ići njihovim tragovima i ponavljati fotke). Usudio bih se reći da na raznoraznim kartama imam prikaz, ako ne 100%, a onda ne bitno manji, svih zagrebačkih industrijskih pruga kroz povijest, pa bi trebalo naći povijesne fotke a i proučiti današnje stanje.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3449
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Šetajući Actrosa... Empty Re: Šetajući Actrosa...

Postaj by seabral uto 17 vel 2009 - 11:14

gaspa je napisao/la:Malo sam se pobojao da ćeš mi ovime pokvariti radost mog prikaza, ali očigledno ima mjesta za sve. Tebi su "promakle" stvari usput a ja pak nisam registrirao dosta toga... Očigledno jedan sam nikad neće moći napraviti kompletni prikaz.
Naravno ... ima mjesta za sve. Već vidim da će se tvoj i moj prikaz jako dobro nadopunjavati ... samo, sad sam postao još nestrpljiviji da vidim tvoj prikaz ... Very Happy Wink

gaspa je napisao/la:Možda bi bilo zgodno oformiti jedan takav prikaz - brošuricu i/ili CD s prilozima svih koji su se time bavili, jer ima jako dobrih uradaka i priloga nečlanova ovog foruma, a koji su prijeko potrebni za cjelovit prikaz (bilo bi krajnje nepristojno koristiti ih bez odobrenja autora, a osobno nemam previše volje ići njihovim tragovima i ponavljati fotke). Usudio bih se reći da na raznoraznim kartama imam prikaz, ako ne 100%, a onda ne bitno manji, svih zagrebačkih industrijskih pruga kroz povijest, pa bi trebalo naći povijesne fotke a i proučiti današnje stanje.
Zanimljiva ideja ... zahtijeva dosta vremena, ali rezultat bi mogao biti vrlo interesantan i poučan. Ajmo malo razmisliti o tome ...

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Šetajući Actrosa... Empty Re: Šetajući Actrosa...

Postaj by gaspa uto 17 vel 2009 - 17:44

Kako ovaj seabral loše djeluje na mene kul . Stalno me na fini način na nešto navlači smiling devil . Prvo brojevi vlakova, pa onda ne znam što već...
I, evo, počeo sam slagati svoje zagrebačke pruge umjesto da radim nešto drugo storm

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3449
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Šetajući Actrosa... Empty Re: Šetajući Actrosa...

Postaj by seabral uto 17 vel 2009 - 20:19

gaspa je napisao/la:Kako ovaj seabral loše djeluje na mene:kul : . Stalno me na fini način na nešto navlači smiling devil .
Sad mi već postaje neugodno ... gdje su admini da me baniraju ??? Embarassed Šetajući Actrosa... T1419
kul

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Šetajući Actrosa... Empty Re: Šetajući Actrosa...

Postaj by Narcis uto 17 vel 2009 - 21:06

seabral je napisao/la: ... gdje su admini da me baniraju ??? Embarassed kul
Nazočni. grinko

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Šetajući Actrosa... Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Šetajući Actrosa... 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Šetajući Actrosa... Empty Re: Šetajući Actrosa...

Postaj by Gost uto 17 vel 2009 - 23:04

I drugi rolling on the floor lud od smijeha kul smiling devil yes .

Ali nee-ma ništa od baniranja, miliću! Moraš još palente pojest da bi te banirali!!! Kod nas to neide samo tako, osim u nekim slučajevima mrgreen

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Šetajući Actrosa... Empty Re: Šetajući Actrosa...

Postaj by seabral sri 18 vel 2009 - 6:11

thomcro je napisao/la:Ali nee-ma ništa od baniranja, miliću! Moraš još palente pojest da bi te banirali!!! Kod nas to neide samo tako, osim u nekim slučajevima mrgreen
Vidiš, gaspa, šta kažu ... morat ćeš trpjeti još mojih navlakuša Wink rolling on the floor

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Šetajući Actrosa... Empty Re: Šetajući Actrosa...

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.