Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009

+5
Jean
Narcis
Miha
Thommo
Toma
9 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009 Empty Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009

Postaj by Toma pon 23 oľu 2009 - 21:34

Pozdrav svima!
Vjerojatno je dio forumasa vec upoznat s ovom inicijativom KLJZ.a i Staciona... (ako vec postoji tema / post o tome molim admine da spoje teme ili ovaj post obrisu).
Dakle - ideja je da se u travnju ide u Trst, i pogledaju i posjete slijedece atrakcije: Trscanski zeljeznicki muzej, stanice Villa Opicina i Trieste Centrale i trscanska uspinjaca / tramvaj. Ukoliko ce zanimanje biti veliko (ideja je pozvati i kolege i prijatelje iz Slovenije) mogli bi iznajmiti i Litorinu i napraviti krug trscanskim zeljeznickim cvorom i / ili stara kola trscanskog tramvaja.
Koliko znam, cijena obilaska cvora Litorinom je oko 1200 eura, a voznja starim kolima tramvaja oko 400 eura. Dakle - obje su stvar izvedive ukoliko nas stvarno ide dosta.
Ja na sebe mogu preuzeti organizaciju izleta; no predlazem da se prvo dogovorimo oko termina.

Ideje, prijedlozi....?

pozdrav
toma


Zadnja promjena: Thommo; sri 25 oľu 2009 - 8:19; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Promijenjen naslov teme. Thommo)

Toma

Broj postova : 53
Lokacija : Zagreb
Registration date : 29.08.2008

http://www.zeljeznice.net/forum

[Vrh] Go down

Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009 Empty Re: Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009

Postaj by Thommo pon 23 oľu 2009 - 21:47

Koji se datum ima na umu? Vikend ili radni dan?
Thommo
Thommo

Broj postova : 2345
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

http://hobipoint.com

[Vrh] Go down

Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009 Empty Re: Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009

Postaj by Toma pon 23 oľu 2009 - 22:27

Thommo je napisao/la:Koji se datum ima na umu? Vikend ili radni dan?

Vikend... Dogovaramo se ili subota, ili nedjelja...

pozdrav
toma

Toma

Broj postova : 53
Lokacija : Zagreb
Registration date : 29.08.2008

http://www.zeljeznice.net/forum

[Vrh] Go down

Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009 Empty Re: Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009

Postaj by Miha pon 23 oľu 2009 - 22:35

A cijena izleta je cca. 8500 kn ?? Ja mislim da si ovo rijetko tko može priuštiti ...


P.S. Ispričavam se ako sam možda nešto krivo shvatio ....
Miha
Miha

Broj postova : 576
Age : 33
Lokacija : grad Đakovo (Croatia)
Registration date : 13.12.2008

[Vrh] Go down

Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009 Empty Re: Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009

Postaj by Narcis pon 23 oľu 2009 - 22:44

Miha je napisao/la:A cijena izleta je cca. 8500 kn ?? Ja mislim da si ovo rijetko tko može priuštiti ...


P.S. Ispričavam se ako sam možda nešto krivo shvatio ....
Pa naravno da si krivo shvatio, to je izracun ukupnih troskova, i dijeli se sa brojem sudionika izleta. Dakle sto vise prijavljenih osoba, to je jeftinije. Laughing

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009 Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009 Empty Re: Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009

Postaj by Miha pon 23 oľu 2009 - 22:45

A to onda može biti vrlo prihvatljivo .... Wink
Miha
Miha

Broj postova : 576
Age : 33
Lokacija : grad Đakovo (Croatia)
Registration date : 13.12.2008

[Vrh] Go down

Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009 Empty Re: Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009

Postaj by Jean pon 23 oľu 2009 - 22:46

Cijena izleta od, kako kažeš 8.500 kuna je ukupna cijena za grupu. Dijeli se sa brojem članova. Dakle, ako nas se skupi 10 cijena je 850 kuna po osobi, ako na se skupi 20, cijena je 425 kuna po osobi, ako nas se skupi 30 (što je po mojoj procjeni najrealnija aproksimacija) cijena je 280 kuna po osobi (itd...)

______________________________________
Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009 D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009 Empty Re: Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009

Postaj by Toma pon 23 oľu 2009 - 23:14

Cijena iznajmljivanja Litorine i tramvaja je paprena, ali - dijeli se na broj osoba koje idu...
Ja iskreno nemam pojima koliko je ljudi realno ocekivati... Kad smo radili izlet KLJZ.a na Feistritztalbahn - doslo nas je - 4!!! E, to je problem...
Ako nas iz Zg i Ri ide 20, a iz Ljubljane jos 10, onda bi stvar mogla biti prihvatljiva....

pozdrav
toma

Toma

Broj postova : 53
Lokacija : Zagreb
Registration date : 29.08.2008

http://www.zeljeznice.net/forum

[Vrh] Go down

Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009 Empty Re: Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009

Postaj by Toma pon 23 oľu 2009 - 23:18

Jedan problem smo rijesili - nazalost.... no no
Litorina je definitivno izvan pogona, i voznja njome otpada. Da li postoji neka druga mogucnost obilaska trscanskog cvora - ne znam - poslao sam 'trscanskoj vezi' mail da provjeri Smile
Dakle - ostaje tramvaj!

pozdrav
toma


Zadnja promjena: Toma; pon 23 oľu 2009 - 23:18; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : tipfeleri)

Toma

Broj postova : 53
Lokacija : Zagreb
Registration date : 29.08.2008

http://www.zeljeznice.net/forum

[Vrh] Go down

Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009 Empty Re: Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009

Postaj by Narcis pon 23 oľu 2009 - 23:41

Toma, jesam li Ja dobro skužio; u igri je bila riječka Litorina 6011-015/016 ili?

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009 Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009 Empty Re: Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009

Postaj by Toma pon 23 oľu 2009 - 23:48

narcis je napisao/la:Toma, jesam li Ja dobro skužio; u igri je bila riječka Litorina 6011-015/016 ili?

Ne, ne... Very Happy
Rijec je (bila) o Ale 540 (http://www.railfaneurope.net/pix/it/electric/emu/ALe540/LK013-1998-014.jpg), slicnom kao Ale880 - kakav je jedan poslije rata bio u Rijeci...

pozdrav
toma

Toma

Broj postova : 53
Lokacija : Zagreb
Registration date : 29.08.2008

http://www.zeljeznice.net/forum

[Vrh] Go down

Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009 Empty Re: Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009

Postaj by Narcis pon 23 oľu 2009 - 23:52

Aha, to je ta, sad sam skužio tek kad sam vidio fotku, da sam se čak i vozio u njoj od Ravenne do Ferrare prije nekih 12 godina. mrgreen
Znači van pogona je. Šteta! Crying or Very sad

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009 Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009 Empty Re: Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009

Postaj by Narcis uto 24 oľu 2009 - 0:11

Pa Trenitalia ima mogućnosti iznajmljivanja vlaka Noleggio treno, jer iz Trsta do Ville Opicina direktnog vlaka ustvari nema. Sad sam baš gledao njihov on-line vozni red, i pokazuje jednu jedinu vezu i to sa EN241 "Venezia", ali via Monfalcone, jer u Trst ne ulazi.

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009 Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009 Empty Re: Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009

Postaj by Gost uto 24 oľu 2009 - 9:32

Samo da vam skrenem pažnju na još jednu vrlo važnu činjenicu: ovdje se piše o cijeni tramvaja od cca. 400 eura koja bi se razdjelila na broj sudionika ali još ovome treba dodati i novčani izdatak dolaska do Trsta (kakav god on bio, bilo u kompi sa nekime u automobilu ili kakvim drugim sredstvom)! Članovima izvan Rijeke to bi mogao biti veći financijski izdatak (mada bi i neke iz Rijeke to moglo odbiti od izleta [tu ne mislim na sebe jer sam ja dobro financijski pokriven]!)!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009 Empty Re: Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009

Postaj by Toma uto 24 oľu 2009 - 10:29

thomcro je napisao/la:Samo da vam skrenem pažnju na još jednu vrlo važnu činjenicu: ovdje se piše o cijeni tramvaja od cca. 400 eura koja bi se razdjelila na broj sudionika ali još ovome treba dodati i novčani izdatak dolaska do Trsta (kakav god on bio, bilo u kompi sa nekime u automobilu ili kakvim drugim sredstvom)! Članovima izvan Rijeke to bi mogao biti veći financijski izdatak (mada bi i neke iz Rijeke to moglo odbiti od izleta [tu ne mislim na sebe jer sam ja dobro financijski pokriven]!)!

OK, dakle ti ides! Smile
Cijena puta naravno je problem - ali to je nazalost nesto sto ne mozemo izbjeci... Zg - Trst je 235 km: dakle oko 35 litara goriva; Rijeka - Trst je 80 km, to je vec prihvatljivije, iako nije besplatno...
Treba naravno pribrojiti i slovensku vinjetu...

pozdrav
toma

Toma

Broj postova : 53
Lokacija : Zagreb
Registration date : 29.08.2008

http://www.zeljeznice.net/forum

[Vrh] Go down

Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009 Empty Re: Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009

Postaj by novi_shef uto 24 oľu 2009 - 10:41

Uopće ti ne treba slovenska vinjeta. Ako ideš preko g.p. Pasjak, znači do Rijeke, pa onda u Trst, slovenskog autoputa nema. Jedino ti treba cestarina 5,00 Kn ako ideš dionicom Matulji-Rupa, ali i to se može izbjeći starom cestom

novi_shef
Moderator
Moderator

Broj postova : 1216
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009 Empty Re: Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009

Postaj by Gost uto 24 oľu 2009 - 12:36

Toma je napisao/la:OK, dakle ti ides! Smile ...
Neznam samo odakle si samo izvukao takav zaključak ali ja nisam za taj izlet. Ustvari jesam ali pod nekim drugim uvjetima a o njima bi samo u zatvorenom podforumu DPŽ-a ne u ovom otvorenom djelu.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009 Empty Re: Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009

Postaj by Toma uto 24 oľu 2009 - 15:13

thomcro je napisao/la:
Toma je napisao/la:OK, dakle ti ides! Smile ...
Neznam samo odakle si samo izvukao takav zaključak ali ja nisam za taj izlet. Ustvari jesam ali pod nekim drugim uvjetima a o njima bi samo u zatvorenom podforumu DPŽ-a ne u ovom otvorenom djelu.

OK... Meni bi bilo drago da ide sto vise ljudi - prvo zato jer mislim da ce izlet biti zanimljiv, drugo zato jer ce broj ljudi omoguciti da po nekim normalnim cijenama koristimo stari tramvaj, i trece zato da se druze clanovi KLJZ.a i Staciona.
Sto se tice dogovora na otvorenim/zatvorenim podforumima - to je zaista svejedno - bitno je samo da imamo informaciju koliko ce ljudi ici, da s tom informacijom mozemo komunicirati sa talijanima.

pozdrav
toma

Toma

Broj postova : 53
Lokacija : Zagreb
Registration date : 29.08.2008

http://www.zeljeznice.net/forum

[Vrh] Go down

Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009 Empty Re: Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009

Postaj by Gost uto 24 oľu 2009 - 15:39

Imam jedno pitanje: zašto na zeljeznice.net nema nikakvog komentara na ovaj prijedlog? Tema je otvarana ali nema ni k od komentara! Jel to znači da nema zainteresiranih? Pa ipak je to forum od skoro dvije tisuće članova ... zar baš nitko nema potrebe to prokomentirati, pitati za pojedinosti ... ej, dvije tisuće članova!!! ... i nitko ni mu ni bu ... jel se to opet svodi na 4 zainteresirana člana!? Jel to sve odmah u startu pada u vodu zbog nezainteresiranosti ... Ajmo ovako postavit, zašto bi to trebalo bit baš u travnju? Zašto se to nebi organiziralo u svibnju ili još kasnije kad su topliji i duži dani?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009 Empty Re: Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009

Postaj by Toma uto 24 oľu 2009 - 15:49

thomcro je napisao/la:Imam jedno pitanje: zašto na zeljeznice.net nema nikakvog komentara na ovaj prijedlog? Tema je otvarana ali nema ni k od komentara! Jel to znači da nema zainteresiranih? Pa ipak je to forum od skoro dvije tisuće članova ... zar baš nitko nema potrebe to prokomentirati, pitati za pojedinosti ... ej, dvije tisuće članova!!! ... i nitko ni mu ni bu ... jel se to opet svodi na 4 zainteresirana člana!? Jel to sve odmah u startu pada u vodu zbog nezainteresiranosti ... Ajmo ovako postavit, zašto bi to trebalo bit baš u travnju? Zašto se to nebi organiziralo u svibnju ili još kasnije kad su topliji i duži dani?

Zasto nema odgovora / prijedloga...? Ne znam! Nadam se da se nece svesti na 4 clana...
Zasto u travnju? Uopce ne mora biti u travnju - svejedno - kad se dogovorimo...

pozdrav
toma

Toma

Broj postova : 53
Lokacija : Zagreb
Registration date : 29.08.2008

http://www.zeljeznice.net/forum

[Vrh] Go down

Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009 Empty Re: Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009

Postaj by Gost uto 24 oľu 2009 - 16:25

Neću previše filozofirat ali ako na zeljeznicama nema zainteresiranih zašto bi ih bilo onda ovdje? A onda opet, imamo mi svoju udrugu tako da to možemo i sami organizirat za nas desetak tako da nam nije potreban posrednik izvana. Onako kako smo organizirali izlet u Ljubljanu tako možemo i u Trst. Ne potežući pitanja druženja dvaju udruga, nadam se da razumiješ što hoću napisati. Uvijek se može stavit kakva obavijest na forumima da se dana tog i tog ide tamo i tamo i da nam se svatko može pridružit. Ali dok bi s jedne strane možda i bilo zainteresiranih a sa druge i ne baš ne vidim smisao svega. Jer onda DPŽ kao udruga može za svoje članove organizirat takav izlet. Naravno sve bi koštalo daleko više. Što se tiče baš Trsta, okupi se na 10-tak i odemo sa dva-tri auta i odemo redovnom linijom tramvajem do Opichine i natrag. U povratku snimimo još i kolodvor i muzej i to je to. Nema potrebe za zasebnim tramvajem i plaćanjem 400€.

Da me se sad opet ne shvati krivo; ovo je samo moj stav ne i svih članova DPŽ-a "Štacion"!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009 Empty Re: Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009

Postaj by Toma uto 24 oľu 2009 - 16:32

thomcro je napisao/la:Neću previše filozofirat ali ako na zeljeznicama nema zainteresiranih zašto bi ih bilo onda ovdje?...

Pretpostavljam da onda neces ici... OK - ali i dalje se nadam da bi se mogao organizirati kvalitetan zajednicki izlet. Ili ne...?

pozdrav
toma

Toma

Broj postova : 53
Lokacija : Zagreb
Registration date : 29.08.2008

http://www.zeljeznice.net/forum

[Vrh] Go down

Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009 Empty Re: Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009

Postaj by Phalanx uto 24 oľu 2009 - 16:35

Mislim da je ideja jako dobra, i "destinacija" sasvim pogođena za railfanove. I sam planiram već duže vrijeme "odraditi" tu tršćansku rutu sa čvorištem, muzejom i tramvajem, međutim nikako ulovit vremena... Nažalost, niti travanj mi ne odgovara...

Što se tiče zajedničke inicijative KLJŽa i Štaciona, mislim da su ovakve aktivnosti prilika za "probijanje leda" i konstruktivni rad, tako da bi to trebalo iskoristiti na ponajbolji način. Zato hvala Tomi na realizaciji ideje (o kojoj se zapravo, već jako dugo priča), a sada sve ovisi o broju zainteresiranih.

______________________________________
Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009 111yw9
Phalanx
Phalanx
Moderator
Moderator

Broj postova : 545
Lokacija : Rijeka / Karlovac
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009 Empty Re: Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009

Postaj by Toma uto 24 oľu 2009 - 16:39

Phalanx je napisao/la:Nažalost, niti travanj mi ne odgovara...

Ponavljam - travanj je jedna opcija - ne jedina ili konacna... O svemu cemo se dogovoriti! Naravno, ukoliko ima dobre volje, a za sada je ocito da je ima! Very Happy

pozdrav
toma

Toma

Broj postova : 53
Lokacija : Zagreb
Registration date : 29.08.2008

http://www.zeljeznice.net/forum

[Vrh] Go down

Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009 Empty Re: Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009

Postaj by Gost uto 24 oľu 2009 - 17:01

Toma je napisao/la:
thomcro je napisao/la:Neću previše filozofirat ali ako na zeljeznicama nema zainteresiranih zašto bi ih bilo onda ovdje?...

Pretpostavljam da onda neces ici... OK - ali i dalje se nadam da bi se mogao organizirati kvalitetan zajednicki izlet. Ili ne...?

pozdrav
toma
Opet mi nešto imputiraš!

Pišeš "zajednički izlet", s kime? Ti sam kao predstavnik ... koga? ... čega? ... KLJŽ-a? ... kao pojedinac? I nas desetak iz DPŽ-a. Hmm ...

Što se pak tiče termina, Phalanx se izjasnio da mu travanj ne odgovara, ima još članova kojima taj termin ne odgovara, iz osobnog kontakta danas sa još par članova ni njima iz raznih razloga ne odgovara travanj, meni ne odgovara ni travanj i prva polovica svibanja iz zdravstvenih razloga (astma, alergija ...) ...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009 Empty Re: Izlet u Trst, travanj/svibanj 2009

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.