Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nadolazeci brodovi Jadrolinije

+17
lussinpicollo
Mater
Pfaff
NP-549
Garage
Tomek
max
Jezdimir Uskoković
gorgoroth
Narcis
ikar
žac
2062 036
gti150
kriticar
DCS
@nłimOn
21 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Nadolazeci brodovi Jadrolinije - Page 2 Empty Re: Nadolazeci brodovi Jadrolinije

Postaj by max sub 26 pro 2009 - 13:47

DCS je napisao/la:Evo još jedna potvrda da će novi trajekt koji se gradi u Splitu doći iduće godine na liniju Zadar - Brbinj umjesto Vladimira Nazora.

http://slobodnadalmacija.hr/Zadar/tabid/73/articleType/ArticleView/articleId/65721/Default.aspx
a di če nazor? za rogač? ili?
max
max

Broj postova : 224
Lokacija : Rijeka
Registration date : 13.12.2009

[Vrh] Go down

Nadolazeci brodovi Jadrolinije - Page 2 Empty Re: Nadolazeci brodovi Jadrolinije

Postaj by Tomek sub 26 pro 2009 - 13:56

Jezdimir Uskoković je napisao/la:Vjerovatno gradnja nekog manjeg nije značajnije jeftinija, a ovako će ga moć i rotirat na "jače" linije.
Ista princip bi recimo bio sa nerentabilnim linijama u Autotroleju, odnosno zašto ne voze midi autobusi. Midi sam po sebi je skup jer su male serije, malo je jeftiniji od klasičnog busa. Možda je cijena midi Lion's City-a čak i veća od cijene Lion's Classica. Motor mu je 220 KS i troši nešto manje nego onaj od 280 KS, a nemožeš ga koristit na "normalnim" linijama. U velikom busu uvijek možeš prevest malo ljudi, al u malom nemožeš 50. Zato i jesu prilično rijetki npr. u turizmu. Bolje Setra 415 HD sa 20 putnika, nego 411HD pa da nemaš kamo posjest petoricu!

U teoriji da, ali u praksi ne.. Primjer: Samoborček. Cijena najma S411HD je neznatno manja od S415HD, nekih 1-2%, a non stop su rasprodane.. Em je ko nova koštala manje, em manje troši.. Tom logikom bi svi imali S431DT budući da je najjeftinija po broju putnika koji mogu stati u nju.
Što se trajekata tiče to si u pravu jer oni su ipak malo preveliki i preskupi da ih imamo viška.

Tomek
Moderator
Moderator

Broj postova : 447
Lokacija : Zagreb
Registration date : 07.04.2008

[Vrh] Go down

Nadolazeci brodovi Jadrolinije - Page 2 Empty Re: Nadolazeci brodovi Jadrolinije

Postaj by DCS sub 26 pro 2009 - 14:23

max je napisao/la:
DCS je napisao/la:Evo još jedna potvrda da će novi trajekt koji se gradi u Splitu doći iduće godine na liniju Zadar - Brbinj umjesto Vladimira Nazora.

http://slobodnadalmacija.hr/Zadar/tabid/73/articleType/ArticleView/articleId/65721/Default.aspx
a di če nazor? za rogač? ili?

Vrlo vjerovatno će Nazor otići preko ljeta iz Zadra, a možda ga i ostave, nebi bio loš na liniji Zadar - Iž, ali 99 % da će ga premjestiti na neku drugu liniju, možda čak i na Split - Rogač ili na neku drugu liniju u splitskom okružju. Preko zime bi opet mogao na Zadar - Brbinj.
DCS
DCS

Broj postova : 199
Lokacija : Zadar
Registration date : 24.06.2008

[Vrh] Go down

Nadolazeci brodovi Jadrolinije - Page 2 Empty Re: Nadolazeci brodovi Jadrolinije

Postaj by @nłimOn sub 26 pro 2009 - 17:54

A sto kazete na ovu kombinaciju:

Prapatno - Sobra -> Vladimir Nazor
@nłimOn
@nłimOn
Moderator
Moderator

Broj postova : 322
Lokacija : Vela Luka
Registration date : 04.02.2009

[Vrh] Go down

Nadolazeci brodovi Jadrolinije - Page 2 Empty Re: Nadolazeci brodovi Jadrolinije

Postaj by max sub 26 pro 2009 - 19:26

@nłimOn je napisao/la:A sto kazete na ovu kombinaciju:

Prapatno - Sobra -> Vladimir Nazor

ma tamo su Lubenice taman Very Happy hehe
max
max

Broj postova : 224
Lokacija : Rijeka
Registration date : 13.12.2009

[Vrh] Go down

Nadolazeci brodovi Jadrolinije - Page 2 Empty Re: Nadolazeci brodovi Jadrolinije

Postaj by @nłimOn ned 27 pro 2009 - 15:48

Kao i u 2009. godini, Lubenice i Ilovik bi bile na Valbiska - Merag, a mislim da bi se Vladimir Nazor odLicno uklopio na toj liniji, a uz to Jadrolinija nebi trebaLa ispremjestat trajekte na Splitskome okruzju.
@nłimOn
@nłimOn
Moderator
Moderator

Broj postova : 322
Lokacija : Vela Luka
Registration date : 04.02.2009

[Vrh] Go down

Nadolazeci brodovi Jadrolinije - Page 2 Empty Re: Nadolazeci brodovi Jadrolinije

Postaj by kriticar ned 24 sij 2010 - 12:51

Priča se da je Jadrolinija sklopila ugovor o gradnji još dva broda tipa HRVAT prije neki dan sa BSO Split.
Jeli to znaći da se odustalo od gradnje dva feribota(dnevni i noćni) u domačim brodogradilištima? I da se ide u nabavku polovnih brodova za vanjske otoke i međunarodne pruge?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5923
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Nadolazeci brodovi Jadrolinije - Page 2 Empty Re: Nadolazeci brodovi Jadrolinije

Postaj by @nłimOn čet 4 oľu 2010 - 19:07

Za sutra je najavljeno porinuce trajekta tipa BIOKOVO !!
@nłimOn
@nłimOn
Moderator
Moderator

Broj postova : 322
Lokacija : Vela Luka
Registration date : 04.02.2009

[Vrh] Go down

Nadolazeci brodovi Jadrolinije - Page 2 Empty Re: Nadolazeci brodovi Jadrolinije

Postaj by max čet 22 srp 2010 - 14:23

Čuo sam nešto da Jadrolinija traži zamjenu za Korčulu hehe nije ni čudo... A isto su rekli da če kao na Korčuli konačno napravit tzv. "nos"...
I još da Marko Polo ide na kompletno uređenje (iznutra i izvana) i da če dužobalna bit u prekidu od 2.10.2010. do 25.5.2011. g.
max
max

Broj postova : 224
Lokacija : Rijeka
Registration date : 13.12.2009

[Vrh] Go down

Nadolazeci brodovi Jadrolinije - Page 2 Empty Re: Nadolazeci brodovi Jadrolinije

Postaj by Garage čet 22 srp 2010 - 22:18

Pa vjerojatno će Liburnija uskočiti umjesto Korčule, a Dubrovnik od listopada ponovo dolazi u pomorsku izolaciju s ostatkom Hrvatske gdje je bio 1991. godine kada su srbo-crnogorske sile haračile po gradu i okolici.
Nečuveno!

Garage

Broj postova : 226
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 26.06.2008

[Vrh] Go down

Nadolazeci brodovi Jadrolinije - Page 2 Empty Re: Nadolazeci brodovi Jadrolinije

Postaj by kriticar uto 5 lip 2012 - 19:55

Na vijestima je maloprije objavljeno da će se u slijedećoj godini graditi četiri nova trajekta. Hoće li to biti nešto veći brodovi slični onima koji su građeni zadnjih godina? Svaki bi trebao koštati 7-8 milijuna kuna i povezivali bi Pelješac i kopno. i natječaj za njihovu gradnju bi trebao biti završen do kraja ove godine.
Izgleda da je poslije mosta na tom mjestu otpalo i građenje cestovnog koridora kroz teritorij BIH.
Ako je to tako onda bi trebalo ljeti da na dužobalnoj brod kreće iz Rijeke do Dubrovnika svaki dan. A zimi barem dva puta tjedno. a i za to bi trebala tri broda.
Na HTV u Dnevniku je upravo bio širi prilog o tom nego ranije i prikazani su nacrti SUPETRA.
A ministar je rekao da se od koridora nije oduatalo i da će njegova izgradnja koštati 5,5 milijuna eura.
Živi bili pa vidjeli.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5923
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Nadolazeci brodovi Jadrolinije - Page 2 Empty Re: Nadolazeci brodovi Jadrolinije

Postaj by NP-549 uto 5 lip 2012 - 20:21

Malo OT, ali neznam gdje bi postavio ovo pitanje:

Kakvo mišljenje o svemu tome imaju ljudi iz Dubrovnika i okolice ? Ne samo o ovoj zadnjoj varijanti, nego i o Neumskom koridoru i Pelješkom mostu.
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2425
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Nadolazeci brodovi Jadrolinije - Page 2 Empty Re: Nadolazeci brodovi Jadrolinije

Postaj by kriticar uto 5 lip 2012 - 21:36

Pa ne znam baš. Ljudi traže povezanost i da to što manje košta. Mi jedini u Hrvatskoj putujući iz bilo kog Hrvatskog mjesta kući moramo dva puta preći državnu granicu.
Treba biti realan . Put preko Pelješca bi bio jedina poveznica preko Hrvatskog teritorija, a kako će povezati Pelješac sa kopnom zapadno od Neuma mostom ili tunelom nek odluće mjerodavni.
BIH uvijek može tužiti Hrvatsku da je visinom mosta zapriječila uplovljavanje nekih brodova u Neum, a sa tunelom za koga mnogi kažu da ga je jeftinije izgraditi te primjedbe bi otpale.
A stav ljudi zavisi dosta i od političkog opredjeljenja, jer most zagovara HDZ.
Mislim da je trenutno optimalno rješenje gradnja trajekata koje kasnije možeš upotrijebiti negdje drugo- ali to povlaći i temeljitu rekonstrukciju Pelješke ceste. Mislim da je od Brijeste do Stona nekih 30-35 KM- dok kopnom ima nekih dvadesetak preko Neuma. To bi put dio Korčule skratilo za nekih 50-55 Km, a do Dubrovnika produžilo za desetak, ali bi se izbjegla dva prelaska državne granice.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5923
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Nadolazeci brodovi Jadrolinije - Page 2 Empty Re: Nadolazeci brodovi Jadrolinije

Postaj by Pfaff uto 5 lip 2012 - 22:47

Nisam nigdje vidio informaciju: hoće li ta potencijalna trajektna veza biti besplatna (ili bar neće koštati više nego odgovarajuća relacija autocestom)?

A u pravilu mi još uvijek nije jasno što su se svi uskopistili na ideju koridora? To je najjeftinija i najjednostavnija solucija. Jedini koji se smiju legitimno buniti su građani Neuma jer ostaju bez šverca i oni koji izravno imaju prstiće u projektu "Most"

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Nadolazeci brodovi Jadrolinije - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11088
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Nadolazeci brodovi Jadrolinije - Page 2 Empty Re: Nadolazeci brodovi Jadrolinije

Postaj by Narcis sri 6 lip 2012 - 0:52

Ma čisto sumnjam da bi bio besplatan prijevoz, mislim na trajekte, i ja sam nešto načuo danas na radiu o tome, izgleda da gradnja mosta definitivno otpada, barem za sada.

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Nadolazeci brodovi Jadrolinije - Page 2 Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Nadolazeci brodovi Jadrolinije - Page 2 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Nadolazeci brodovi Jadrolinije - Page 2 Empty Re: Nadolazeci brodovi Jadrolinije

Postaj by Mater sri 6 lip 2012 - 14:41

Pfaff je napisao/la:
A u pravilu mi još uvijek nije jasno što su se svi uskopistili na ideju koridora? To je najjeftinija i najjednostavnija solucija.

Prije nekoliko dana sam se vratio iz južnih krajeva lijepe naše pa vam mogu iz mojeg kuta na jednom primjeru pokušat približit njihov naćin razmišljanja.

Primjer:

'' Izgradili ste kuću i da se spojite na glavnu cestu morate ići okolo a udaljenost bi iznosila karikirano 500 m. Ako biste zamolili susjeda s kojim ste trenutno u dobrim odnosima
da napravite put kroz njegovo dvorište skratili biste udaljenost na 50 m. Danas sutra posvađate se sa susjedom, on vam zabrani prolaz kroz njegovo dvorište i vi ostanete
bez izlaza na cestu. ''

Tako vam je i dole, građani južnog djela Hrvatske ne žele koridor jer bi onda hercegovci mogli kontrolirat uvjete kako oni žele, sad je sve fino krasno dok se ne napravi cesta
a onda bi se promijenila ploća sa njihove strane. Koridor je najjeftinije rješenje ali definitivno nije najbolje.
A također vjerujem da i Europi nije u interesu da koridor južnog toka balkanske rute ide iz HR. u Bosnu i opet u HR.

Mater
Mater

Broj postova : 3
Lokacija : Krk
Registration date : 29.02.2012

[Vrh] Go down

Nadolazeci brodovi Jadrolinije - Page 2 Empty Re: Nadolazeci brodovi Jadrolinije

Postaj by Pfaff sri 6 lip 2012 - 15:02

Mater je napisao/la:
Pfaff je napisao/la:
A u pravilu mi još uvijek nije jasno što su se svi uskopistili na ideju koridora? To je najjeftinija i najjednostavnija solucija.

Prije nekoliko dana sam se vratio iz južnih krajeva lijepe naše pa vam mogu iz mojeg kuta na jednom primjeru pokušat približit njihov naćin razmišljanja.

Primjer:

'' Izgradili ste kuću i da se spojite na glavnu cestu morate ići okolo a udaljenost bi iznosila karikirano 500 m. Ako biste zamolili susjeda s kojim ste trenutno u dobrim odnosima
da napravite put kroz njegovo dvorište skratili biste udaljenost na 50 m. Danas sutra posvađate se sa susjedom, on vam zabrani prolaz kroz njegovo dvorište i vi ostanete
bez izlaza na cestu. ''

Tako vam je i dole, građani južnog djela Hrvatske ne žele koridor jer bi onda hercegovci mogli kontrolirat uvjete kako oni žele, sad je sve fino krasno dok se ne napravi cesta
a onda bi se promijenila ploća sa njihove strane. Koridor je najjeftinije rješenje ali definitivno nije najbolje.
A također vjerujem da i Europi nije u interesu da koridor južnog toka balkanske rute ide iz HR. u Bosnu i opet u HR
Kao i sa susjedom, sve je to pitanje međunarodnih ugovora. Kad se to jednom potpiše i takva cesta postane "službena" s određenom razinom eksteritorijalnosti, stvar je kasnije teško iskorjeniti.
Takvo je rješenje nakon Osima (dobro, to su dogovarali kvalitetniji pregovarači nego ovi današnji mamlazi) bilo u Sloveniji za pristup Goriškim brdima preko Italije. To su i zvali "Osimska cesta". Bio je to betonski klanac s bodljikavom žicom na rubovima i funkcioniralo je bez greške.

A što se tiče južnog toka balkanske rute, s tim će se problemom €uropa početi ukvarjati tek onda kad tim tokom poteče ozbiljna količina robe i putnika. Ovo zasad nije (€uropi) spomena vrijedno. A glede Dubrovčana koji kenjkaju o prometnoj izoliranosti, samo čekam trenutak kad će se to riješiti (na bilo koji način) pa da ih čujem kako se žale da im je sad teško jer je postalo nespretno kupovati robu u Neumu... Ki ih ne pozna...

A priznat ćete da je pomalo oglupo utući lovu u (pre)skupi most - pogotovo ako tu Jure i oni njegovi imaju prste - pa onda tri mjeseca prije konačnog otvorenja BiH bude primljena u €U rolling on the floor

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Nadolazeci brodovi Jadrolinije - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11088
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Nadolazeci brodovi Jadrolinije - Page 2 Empty Re: Nadolazeci brodovi Jadrolinije

Postaj by lussinpicollo sri 16 tra 2014 - 20:51

U Lošinju je u doku trenutno Uljanik Novogradnja 503,odnosno jedan od novih 4 trajekata veselo1 

lussinpicollo

Broj postova : 126
Age : 22
Lokacija : Mali Lošinj
Registration date : 14.02.2014

[Vrh] Go down

Nadolazeci brodovi Jadrolinije - Page 2 Empty Re: Nadolazeci brodovi Jadrolinije

Postaj by kriticar uto 6 svi 2014 - 18:05

Novogradnje 505 I 506 dotegljene su u 3.Maj I tamo se opremaju. Imamo toliko forumaša iz Rijeke, a da ih nijedan još nije poslikao.
Može li se tu nešto učiniti?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5923
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Nadolazeci brodovi Jadrolinije - Page 2 Empty Re: Nadolazeci brodovi Jadrolinije

Postaj by Jean uto 6 svi 2014 - 18:39

Prvoga je slikao LLeon čim je došao, potraži malo. Oba bi sa svog prozora mogao "opaliti" K357, ili ću ja morati otići do sestre...

______________________________________
Nadolazeci brodovi Jadrolinije - Page 2 D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Nadolazeci brodovi Jadrolinije - Page 2 Empty Re: Nadolazeci brodovi Jadrolinije

Postaj by LLeon uto 6 svi 2014 - 19:30

kriticar je napisao/la:Može li se tu nešto učiniti?
Teško.
Jean je već odgovorio. Uslikao sam prvoga dok je još bio u teglju. Vezani su na samom početku opremne luke, pa su jako loše vidljivi izvana (bio sam neki dan provjerit), a već neko vrijeme nisam inside.

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com/t266p120-3maj#74810
Nadolazeci brodovi Jadrolinije - Page 2 DSC02737
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Nadolazeci brodovi Jadrolinije - Page 2 Empty Re: Nadolazeci brodovi Jadrolinije

Postaj by Gost uto 6 svi 2014 - 22:01

kriticar je napisao/la:... Može li se tu nešto učiniti?
Jean je napisao/la:... Oba bi sa svog prozora mogao "opaliti" K357, ili ću ja morati otići do sestre...
LLeon je napisao/la:... Jean je već odgovorio. Uslikao sam prvoga dok je još bio u teglju. ...
Uvijek se može nešto učiniti, sve je samo u organizaciji ali trenutno je sva pažnja usmjerena na drugo događanje koje je daleko važnije (i zanimljivije!) od dva trajekta.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Nadolazeci brodovi Jadrolinije - Page 2 Empty Re: Nadolazeci brodovi Jadrolinije

Postaj by LLeon uto 6 svi 2014 - 22:18

1. Ako je to nešto- kroz žicu uslikat 1/3 broda, onda ok.
2. Kakva je to "pažnja usmjerena na drugo događanje koje je..."? Uslikat navijački vlak!? Big deal, ura vremena posla...
3. Kritičar, pokušat ću ja sutra nešto napravit. Wink 
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Nadolazeci brodovi Jadrolinije - Page 2 Empty Re: Nadolazeci brodovi Jadrolinije

Postaj by Gost uto 6 svi 2014 - 22:48

LLeon je napisao/la:1. Ako je to nešto- kroz žicu uslikat 1/3 broda, onda ok.
... 
... pa to sam i rek'o  kul  da je nešto  laugh 2 

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Nadolazeci brodovi Jadrolinije - Page 2 Empty Re: Nadolazeci brodovi Jadrolinije

Postaj by ikar uto 6 svi 2014 - 23:12

Bio sam u 3. Maju pred tri tjedna i uveliko se radilo na trajektu (bio je jedan tada), unutrašnjost (garaža) je još sve bila netaknuta Razz

Sva 4 bi trebala biti isporučena do ljeta, iako je upitno kada će biti prva dva uopće... Prvi bi se trebao zvati KORNATI i u završnoj je fazi u Puli (već je samostalno plovio do Lošinja i nazad) i trebao bi se uključiti na zadarsko okružje na linije za Ugljan i Dugi Otok. Drugi bi se trebao zvati KRK i biti će uključen na liniju Valbiska-Merag!
ikar
ikar
Moderator
Moderator

Broj postova : 1126
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Nadolazeci brodovi Jadrolinije - Page 2 Empty Re: Nadolazeci brodovi Jadrolinije

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.