Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HŽ ukida 164 linije. Čak i one od Zagreba do Rijeke i Osijeka?!

+11
ICE-3M
Jean
kico101
ZlayoZg
Stjepan
Narcis
leteči vlak
NP-549
Pfaff
gaspa
Miha
15 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

HŽ ukida 164 linije. Čak i one od Zagreba do Rijeke i Osijeka?!  - Page 2 Empty Re: HŽ ukida 164 linije. Čak i one od Zagreba do Rijeke i Osijeka?!

Postaj by gti150 ned 15 srp 2012 - 17:49

Ja sam za to da se ukinu linije, pogotovo ove međunarodne.
Znam da je putnički promet na željeznici općenito nisko profitabilan ili neprofitabilan, a da neke linije moraju opstati unatoč nerentabilnosti jer imaju veliki značaj za lokalno stanovništvo. Ali bogami sve što nosi zgubu i minuse u poslovanju, a nije prijeko potrebno za ''spasiti život'' neka se ukine...

Ako vlak za Ljubljanu u prosjeku ima 40 putnika (a viđao sam i puno manje ponekad) o čemu ćemo onda pričati???

Tih 40 putnika kad plati kartu pokriju troškove puta možda do Matulja....

Naša željeznica je izuzetno zastarjela sa lošom i infrastrukturom i vučnim vozilima i vagonima....i crpi nemilu lovu iz proračuna i opet posluje sa gubitkom već 20 g....

Do kada? Bojim se..ne još dugo...jer kakva je situacija u zemlji (gopsodarska) mislim da smo jako blizu kraja ako nastavimo s neodgovornim ponašanjem...

Na koncu, ako su bez milosti i sentimenta mogli zatvoriti škver star 270g....ne vidim razloga da ne ukinu jednu nerentabilnu liniju staru upola manje....

gti150

Broj postova : 180
Lokacija : Hrvatska
Registration date : 22.06.2008

[Vrh] Go down

HŽ ukida 164 linije. Čak i one od Zagreba do Rijeke i Osijeka?!  - Page 2 Empty Re: HŽ ukida 164 linije. Čak i one od Zagreba do Rijeke i Osijeka?!

Postaj by Gost ned 15 srp 2012 - 21:07

gti150 je napisao/la:... zastarjela sa lošom i infrastrukturom i vučnim vozilima i vagonima ...
Iznenadio bi se kakva sve krama dolazi iz Slovenije ...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.