Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Riječka gradska željeznica

4 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Go down

Riječka gradska željeznica Empty Riječka gradska željeznica

Postaj by Pera_Govedo sri 18 sij 2012 - 8:06

Otvaram ovu temu a i registrirao sam se da podijelim jednu anegdotu od prije nekoliko dana. Nije to u pravom smislu putopis. Nego kako živim na Pećinama, a trebao sam ići u Matulje gdje mi je auto bio na servisu, pomislio sam da vidim kako funkcionira gradska željeznica. Tako sam išao na vlak koji po vr odlazi iz Pećina u 18:07, a dolazi u Matulje u 18:27 što mi se činilo vrlo praktično i brzo rješenje.

Anegdota počinje kada sam u Pećinama pitao kartu za Matulje pa me prometnik malo čudno pogledao, nakon jedno 2 minute prebiranja po nekim papirima rekao je da nema kartu za Matulje nego da neka kupim u vlaku. Vlak je došao sa pristojnim zakašnjenjem od 5 minuta. Kada je gospođa u odjeljku vidjela u Rijeci da ja i dalje sjedim pitala me da li je to Rijeka i što taj vlak ide i dalje.

Nakon Rijeke je ušao kondukter da pita kartu, ja sam rekao da mi u Pećinama nisu mogli dati pa je i on odustao od naplate karte jer smo već bili blizu Matulja. Na kraju je poanta ovog mog posta da u nekim slučajevim gradska željeznica postoji i može solidno funkcionirati, ali ni u samom HŽ sustavu nisu još shvatili da postoji Very Happy

Pera_Govedo

Broj postova : 3
Lokacija : Ri
Registration date : 17.01.2012

[Vrh] Go down

Riječka gradska željeznica Empty Re: Riječka gradska željeznica

Postaj by novi_shef sri 18 sij 2012 - 8:35

Da samo što je ovaj topic na krivom mjestu. Admini, upomoć.

novi_shef
Moderator
Moderator

Broj postova : 1216
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Riječka gradska željeznica Empty Re: Riječka gradska željeznica

Postaj by Narcis sri 18 sij 2012 - 11:53

Premješteno iz podforuma Putopisi.
Narcis - administrator

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Riječka gradska željeznica Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Riječka gradska željeznica 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Riječka gradska željeznica Empty Re: Riječka gradska željeznica

Postaj by Gost uto 11 stu 2014 - 8:06

Ponovno se diže "duh iz boce", jučer (10.11.'14.) u Novom listu:

PROJEKTI: BRZA GRADSKA ŽELJEZNICA
HŽ uštedio Gradu Rijeci 160.000 kuna



Riječka gradska željeznica HZ-ustedio-Gradu-Rijeci-160.000-kuna_ca_large
Idejni projekt brze gradske željeznice nije ni pokrenut, jer je HŽ pristupio dogradnji drugog kolosijeka kroz Rijeku

RIJEKA  » Grad Rijeka je ove godine u proračunu osigurao 160.000 kuna za pokretanje idejnog projekta za postavljanje brze gradske željeznice. No, ta sredstva ipak nisu potrošena, jer projekt nije pokrenut. Razlog tomu jest, kako navodi pročelnik Odjela gradske uprave za urbanizam Srđan Škunca, to što je Grad Rijeka u međuvremenu uključen u izradu jednog drugog projekta, a riječ je o izradi idejnog rješenja rekonstrukcije željezničke pruge Škrljevo-Matulji-Šapjane s dogradnjom drugog kolosijeka, koji će djelom zahvatiti i temu postavljanja brze gradske željeznice.

 U okviru tog projekta već su definirane mikrolokacije svih postaja brze gradske željeznice predviđenih GUP-om Grada Rijeke. Glavni nositelj rekonstrukcije željezničke pruge Škrljevo-Matulji-Šapjane su Hrvatske željeznice.

 – Istim projektom su utvrđene i tehničke osobine i razina opremljenosti tih postaja za odvijanje prometa putnika gradskom željeznicom te mogućnosti pristupa na svaku od planiranih postaja. Budući da spomenuti projekt mora proći još određene revizije, nakon dobivanja potrebnih suglasnosti nastavit će se rad na njegovoj daljnjoj realizaciji, navodi Škunca.

 Trasa brze željeznice stara je riječka priča, svojevrsni »nadzemni« riječki metro, a poznata je iz prostornog plana donesenog još 2003. godine, odnosno GUP-a donesenog 2007.

 – Dakle, brza gradska željeznica prometovat će postojećom željezničkom prugom kroz Grad Rijeku. S time da se ista ta pruga mora dograditi drugim kolosijekom kako bi se omogućilo uredno prometovanje teretnih i putničkih vlakova te same brze gradske željeznice unutar intervala prihvatljivog korisnicima, a to bi bilo svakih 15 do 20 minuta, saznajemo od Grada Rijeke.

Source: novi list
*****
(obratite pažnju na ilustraciju rolling on the floor , zanimljiva je iz nekoliko stvari!)

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Riječka gradska željeznica Empty Re: Riječka gradska željeznica

Postaj by Thommo uto 11 stu 2014 - 9:42

Eh da, sad kad sam bio u Oslu u Norveškoj, i vidio kako to oni rade, palo mi na pamet kako bi u Rijeci bilo moguće uz ne prevelika ulaganja napraviti solidnu gradsku željeznicu...

Sa Brajdice bi se moglo potegnuti 600-700m kolosijeka tako da ukrcaj na vlak bude bukvalno preko puta fontane (hebeš parkinge za aute, nek se snađu!  Very Happy ). Ta bi linija spiralnim tunelom mogla ići direktno za Škrljevo i Kukuljanovo. Ili s mijenjanjem smjera u Sušak Pećinama za zapadni dio grada.

Riječka gradska željeznica 2014-11-11_RBr_zps27a2c2f4
Thommo
Thommo

Broj postova : 2345
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

http://hobipoint.com

[Vrh] Go down

Riječka gradska željeznica Empty Re: Riječka gradska željeznica

Postaj by Gost uto 11 stu 2014 - 9:52

Thommo je napisao/la:... sad kad sam bio u Oslu u Norveškoj, i vidio kako to oni rade ...
... e da, to je Jurop a kod nas vrijede neka druga pravila igre (kod nas bez nivee niš neide  kul )

*****
U svezi ovoga ...
... kontaktiraj Koblera! On radi nešto na jednom projektu (ja sam s njime u kontaktu jer me zamilio za jednu simulaciju) vezanom za gradski promet!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Riječka gradska željeznica Empty Re: Riječka gradska željeznica

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.