Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kako postati stručnjak za elektroniku i automatiku?

2 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Go down

Kako postati stručnjak za elektroniku i automatiku? Empty Kako postati stručnjak za elektroniku i automatiku?

Postaj by Pfaff sri 11 ožu 2015 - 11:18

Jučer sam dobio paket! Moj veliki, pametni sin iz USofA mi je poslao novu igračku.
U kutiji je bilo puno malih komadića i žičica. Među ostalim bio je i lijepi breadboard i jedna štampana pločica.

Kako postati stručnjak za elektroniku i automatiku? Arduino001

Naprava se zove Arduino i mislim da je europskog porijekla.
Nema uputstvo, nema CD, ima napisan web sajt s tutorialom...

Onda sam se pozabavio traženjem po webu pa sam našao download s potrebnim softverom pa instalaciju za USB pa... Pa švašta!

Kako postati stručnjak za elektroniku i automatiku? Arduino002

I onda sam probao sastavljati. Moj prvi radni model (oni to zovu "sketch"): Dvije LED-ice naizmjenično žmirkaju

Kako postati stručnjak za elektroniku i automatiku? Arduino003

Kako postati stručnjak za elektroniku i automatiku? Th_Arduino004

Zasad sam si sve skupa pričvrstio na pločicu pa odmah puno ljepše izgleda

Kako postati stručnjak za elektroniku i automatiku? Arduino005

Ima 15-tak osnovnih "sketcheva" pa kad ih sve isprobam vidjet ću što se s time dalje može činiti i da li se može nekako spojiti s modelima vlakića.
BTW, ovo je samo osnovni kit, izgleda da toga ima gomile, al' polako...

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Kako postati stručnjak za elektroniku i automatiku? Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11088
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Kako postati stručnjak za elektroniku i automatiku? Empty Re: Kako postati stručnjak za elektroniku i automatiku?

Postaj by Gost sri 11 ožu 2015 - 11:50

Lepo Ti to povešaj po boriću na Badnjak (dotad ćeš već skontat kako to fercera rolling on the floor ) kul

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kako postati stručnjak za elektroniku i automatiku? Empty Re: Kako postati stručnjak za elektroniku i automatiku?

Postaj by Damir sri 11 ožu 2015 - 13:40

O Audrino(U) je dosta toga pisano na forumu MŽ: http://www.malezeljeznice.net/forum/index.php?forums/dcc-digitalizacija.71/

Za sve to pročitati potrebna je registracija.
Koliko znam ti si bio registrirani član,ali kad je prošle godine hakiran forum izbrisali su se svi članovi u zadnjih 6 mj. od registracije kao i puno-puno tema i postova koji su pisani unatrag 6 mj.
Damir
Damir

Broj postova : 3323
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Kako postati stručnjak za elektroniku i automatiku? Empty Re: Kako postati stručnjak za elektroniku i automatiku?

Postaj by Gost sri 11 ožu 2015 - 13:50

Pfaff je napisao/la:...
Kako postati stručnjak za elektroniku i automatiku? Th_Arduino004
...
More malo pojašnjenje perche imam miću zbunjolu ( icon_whoknows ) ... na muviju se lepo vidi da je jedna ledica plava a jedna črljena ... ma kad su upaljene plava hita belo svetlo a črljena (valjda) žuto ... je to do kamere ili je zbilja tako moguće regulát spektar?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kako postati stručnjak za elektroniku i automatiku? Empty Re: Kako postati stručnjak za elektroniku i automatiku?

Postaj by Pfaff sri 11 ožu 2015 - 15:33

Je to do kamere

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Kako postati stručnjak za elektroniku i automatiku? Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11088
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Kako postati stručnjak za elektroniku i automatiku? Empty Re: Kako postati stručnjak za elektroniku i automatiku?

Postaj by Gost sri 11 ožu 2015 - 16:31

Sad mi je malo lahje perche san mislel da je perpetuum mobile svemoguć i da oće menjat spektar na ledicama mrgreen

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kako postati stručnjak za elektroniku i automatiku? Empty Re: Kako postati stručnjak za elektroniku i automatiku?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Možeš odgovarati na postove.