Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Quadovi (Kvadricikli)

4 posters

Go down

Quadovi (Kvadricikli) Empty Quadovi (Kvadricikli)

Postaj by Pfaff čet 26 svi 2016 - 20:11

Među ostalim prometno antipatičnim nestabilnim vozilima na motorni pogon posebno se ističu tzv. kvadricikli. Vrlo su popularni u turističko-izletničkom biznisu gdje ih iznajmljuju turistima za cross-country vozikanja. I onda se zbog toga što nalikuju i voze se kao motocikl, a imaju posve drugačiju mehaniku vožnje - prevrnu pa bude belaja...

No, tome usprkos, te su mi naprave tehnološki zanimljive pa ću temu započeti ovom grdnom beštijom koju sam onomad uslikao na Lidlovom parkingu u Delnicama. Vozila ju je jedna čvrsta ženska u najboljim muškim godinama. Nju nisam slikao jer nisam bio siguran u njene moguće reakcije.
Naprava ima i vitlo na prednjoj strani

Quadovi (Kvadricikli) QuadDelnice1

Quadovi (Kvadricikli) QuadDelnice2

Quadovi (Kvadricikli) QuadDelnice3

Toliko za početak...

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Quadovi (Kvadricikli) Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11088
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Quadovi (Kvadricikli) Empty Re: Quadovi (Kvadricikli)

Postaj by borna pet 15 srp 2022 - 21:14

Zakon o sigurnosti na cestama će idućeg tjedna biti objavljen u Narodnim novinama, a na snagu će stupiti tjedan dana nakon objave,
a Dnevnik.hr piše što sve donosi.

U izmijenjenom Zakonu romobili, role i koturaljke postaju pomoćna pješačka sredstva, a za njihove se vozače konačno uvode pravila.
Osobnim prijevoznim sredstvima smatraju se vozila s elektromotorom ne jačim od 0,6 kW i koja na ravnoj cesti ne mogu razviti brzinu
veću od 25 km/h, a koja nemaju sjedeća mjesta, kao što su monocikl s motornim ili električnim pogonom, segway te romobili s motornim
ili električnim pogonom. Električni romobili koji ne spadaju u kategoriju osobnih prijevoznih sredstava – oni koji voze brže od 24 kilometra
na sat – moraju biti homologirani i registrirani.

Kazne za vožnju bez kacige
Izmjenama zakona regulirat će se nošenje kacige i pravila vožnje – svi vozači romobila, rola i koturaljki moraju nositi kacigu, u suprotnom
slijedi kazna od 300 kuna. Motoristi će zbog vožnje bez zaštitne kacige biti kažnjeni s 1000 kuna.

Kacigu na biciklu moraju nositi vozači bicikla mlađi od 16 godina, u suprotnom im slijedi kazna od 300 kuna. Novim Zakonom smanjila
se kazna za slušalice u ušima za vrijeme vožnje sa sadašnjih 1000 na 300 kuna, piše Dnevnik.hr.

Oprez i za bicikliste
Uvedena je obveza vozačima romobila i drugih osobnih prijevoznih sredstava da noću i danju u slučaju smanjene vidljivosti budu označeni
reflektirajućim prslukom, reflektirajućom biciklističkom odjećom ili drugom reflektirajućom oznakom. Uvodi se i obveza vozača osobnih
prijevoznih sredstava da se kreću biciklističkom trakom ili stazom. Iznimno, ako biciklistička staza ili traka ne postoje, vozači osobnih
prijevoznih sredstava moći će se kretati po površinama namijenjenim za kretanje pješaka te zonama smirenog prometa, pod uvjetom da
vode računa o sigurnosti drugih sudionika u prometu.

U slučaju da na nekoj cesti nema pločnika namijenjenog pješacima, vozači romobila smiju se kretati dionicama dionicama županijskih,
lokalnih i nerazvrstanih cesta na kojima je brzina kretanja ograničena na 50 km/h ili manje i na kojima je to dopušteno postavljenim
prometnim znakom kojim se dopušta kretanje osobnih prijevoznih sredstava. Pritom se moraju kretati što bliže desnom rubu kolnika.

Lijepo zamišljeno no da bi se to provodilo potrebna je i kontrola, u početku stalna i na puuno mjesta, bez toga koliko zakon bio strog
nema smisla?

borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8810
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

gaspa likes this post

[Vrh] Go down

Quadovi (Kvadricikli) Empty Re: Quadovi (Kvadricikli)

Postaj by Pfaff pet 15 srp 2022 - 21:24

Zanimljivo. A sad neka mi zakonodavac objasni di da nađem kacigu, ako si hoću iznajmiti elektrocikl za jednostavan prijevoz od točke A do točke B. Inače imam poslovno odijelo, kravatu i aktovku...?
Kretenarije. Nisu ni dosad uspjeli srediti divljake na biciklima, a sad još ovo...

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Quadovi (Kvadricikli) Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11088
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Quadovi (Kvadricikli) Empty Re: Quadovi (Kvadricikli)

Postaj by borna pet 15 srp 2022 - 21:29

Mislim da su u zakon trebali staviti i pješake koji trče po ulicama jer treniraju, i oni mogu biti opasni ako im se skrene na put lud od smijeha
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8810
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Quadovi (Kvadricikli) Empty Re: Quadovi (Kvadricikli)

Postaj by gaspa pon 18 srp 2022 - 11:21

Pfaff je napisao/la:Zanimljivo. A sad neka mi zakonodavac objasni di da nađem kacigu, ako si hoću iznajmiti elektrocikl za jednostavan prijevoz od točke A do točke B. Inače imam poslovno odijelo, kravatu i aktovku...?
Kretenarije. Nisu ni dosad uspjeli srediti divljake na biciklima, a sad još ovo...
Ljudi u poslovnom odijelu s kravatom i aktovkom sjedaju u taksi

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3449
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Quadovi (Kvadricikli) Empty Re: Quadovi (Kvadricikli)

Postaj by Pfaff pon 18 srp 2022 - 13:48

gaspa je napisao/la:
Pfaff je napisao/la:Zanimljivo. A sad neka mi zakonodavac objasni di da nađem kacigu, ako si hoću iznajmiti elektrocikl za jednostavan prijevoz od točke A do točke B. Inače imam poslovno odijelo, kravatu i aktovku...?
Kretenarije. Nisu ni dosad uspjeli srediti divljake na biciklima, a sad još ovo...
Ljudi u poslovnom odijelu s kravatom i aktovkom sjedaju u taksi
Ne više. Njima je u velegradovima električni romobil najbolja opcija jer ako se taksi zaglavi u gužvi zakasnit ćeš na sastanak pa će te svi ružno gledati!

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Quadovi (Kvadricikli) Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11088
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Quadovi (Kvadricikli) Empty Re: Quadovi (Kvadricikli)

Postaj by mladen_lucky sub 23 srp 2022 - 13:22

Quadovi (Kvadricikli) 9h0elaem24571
mladen_lucky
mladen_lucky

Broj postova : 205
Age : 42
Lokacija : Zagreb / Pula
Registration date : 08.06.2020

Pfaff, gaspa, borna and besposlenpop like this post

[Vrh] Go down

Quadovi (Kvadricikli) Empty Re: Quadovi (Kvadricikli)

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.