Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mali i veliki modeli u Hrvatskom željezničkom muzeju

3 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Go down

Mali i veliki modeli u Hrvatskom željezničkom muzeju Empty Mali i veliki modeli u Hrvatskom željezničkom muzeju

Postaj by Stanley ned 16 ruj 2018 - 8:40

U Zagrebu je jučer organizirano druženje pod imenom ''Mali i veliki modeli u Hrvatskom željezničkom muzeju'', a organizatori su bili HŽM i udruga HRKLJUŽ - Hrvatski klub ljubitelja uskotračnih željeznica. Za posjetitelje je organizirana besplatna vožnja vrtnom željeznicom dok je posebna atrakcija bila modularna maketa uskotračne pruge Dubrava - Slanovec.
Među znatiželjnicima je bila i moja malenkost pa ukratko iznosim svoje dojmove u riječi i slici.

Sreo sam više poznatih lica, a prvi je bio veteran i dobri duh željezničkog modelarstva Dragutin Staničić Daco:

Mali i veliki modeli u Hrvatskom željezničkom muzeju Kdslyts

Iznenadilo me da se i stari prijatelj Nenad Medić Medo, poznatiji na forumima kao Portos, prekvalificirao u strojovođu:

Mali i veliki modeli u Hrvatskom željezničkom muzeju Ad9Zw5u

Mali i veliki modeli u Hrvatskom željezničkom muzeju V5p9Xrg

Slijedi nekoliko slika vožnje vlaka s malim putnicima:

Mali i veliki modeli u Hrvatskom željezničkom muzeju IKyYZOL

Mali i veliki modeli u Hrvatskom željezničkom muzeju IJdNs3r
Stanley
Stanley

Broj postova : 530
Age : 74
Lokacija : Zagreb
Registration date : 16.06.2008

[Vrh] Go down

Mali i veliki modeli u Hrvatskom željezničkom muzeju Empty Re: Mali i veliki modeli u Hrvatskom željezničkom muzeju

Postaj by Stanley ned 16 ruj 2018 - 8:40

Mali i veliki modeli u Hrvatskom željezničkom muzeju XOOqts7

Mali i veliki modeli u Hrvatskom željezničkom muzeju Wzb8Bug

Mali i veliki modeli u Hrvatskom željezničkom muzeju F9TjHvI

Mali i veliki modeli u Hrvatskom željezničkom muzeju HoR1jJU

Mali i veliki modeli u Hrvatskom željezničkom muzeju X9deLcC
Stanley
Stanley

Broj postova : 530
Age : 74
Lokacija : Zagreb
Registration date : 16.06.2008

[Vrh] Go down

Mali i veliki modeli u Hrvatskom željezničkom muzeju Empty Re: Mali i veliki modeli u Hrvatskom željezničkom muzeju

Postaj by Stanley ned 16 ruj 2018 - 8:41

Strojovođe i vučna sredstva su se smjenjivali:

Mali i veliki modeli u Hrvatskom željezničkom muzeju 53viOI4

Mali i veliki modeli u Hrvatskom željezničkom muzeju Z4Hegqf

Mali i veliki modeli u Hrvatskom željezničkom muzeju TbtBJSl

Parnjača kao drezina na nožni pogon:

Mali i veliki modeli u Hrvatskom željezničkom muzeju TUkrqfy

Unatoč lošem iskustvu (lani mi je leđni nastavak upao između dvije klupice i noge su mi otišle u zrak uz opći smijeh gledateljstva, a iz nevolje me izvukao g. Branko Kovač) odlučio sam se provozati jedan krug. Na jednom vagončiću je bilo mjesta taman za mene i pitao sam jednog klinca ''mogu li se i ja uvaliti'?''. Mali je strogo odbrusio ''ne može!'' i morao sam kapitulirati uz ispriku ''pardon mladi gospon''  . Kasnije mi je ipak uspjelo sjesti na prazan vagon gdje se sjedi raširenih nogu i nema opasnosti od zaglavljivanja:

Mali i veliki modeli u Hrvatskom željezničkom muzeju EhnUaBU
Stanley
Stanley

Broj postova : 530
Age : 74
Lokacija : Zagreb
Registration date : 16.06.2008

[Vrh] Go down

Mali i veliki modeli u Hrvatskom željezničkom muzeju Empty Re: Mali i veliki modeli u Hrvatskom željezničkom muzeju

Postaj by Stanley ned 16 ruj 2018 - 8:42

Posebna atrakcija bila je modularna maketa uskotračne pruge Dubrava - Slanovec:

Mali i veliki modeli u Hrvatskom željezničkom muzeju PWZ2NHw

Mali i veliki modeli u Hrvatskom željezničkom muzeju ArkCzMu

Mali i veliki modeli u Hrvatskom željezničkom muzeju Oe8MW2J

Mali i veliki modeli u Hrvatskom željezničkom muzeju QKOPiQE

Mali i veliki modeli u Hrvatskom željezničkom muzeju O3H5pS7
Stanley
Stanley

Broj postova : 530
Age : 74
Lokacija : Zagreb
Registration date : 16.06.2008

[Vrh] Go down

Mali i veliki modeli u Hrvatskom željezničkom muzeju Empty Re: Mali i veliki modeli u Hrvatskom željezničkom muzeju

Postaj by Stanley ned 16 ruj 2018 - 8:43

Mali i veliki modeli u Hrvatskom željezničkom muzeju DwgP6ph

Mali i veliki modeli u Hrvatskom željezničkom muzeju X7Zpb5t

Mali i veliki modeli u Hrvatskom željezničkom muzeju ICz3hjT

Mali i veliki modeli u Hrvatskom željezničkom muzeju 7Eg6GMF

I za kraj pozdrav od vašeg izvjestitelja:

Mali i veliki modeli u Hrvatskom željezničkom muzeju XxhBLAJ
Stanley
Stanley

Broj postova : 530
Age : 74
Lokacija : Zagreb
Registration date : 16.06.2008

[Vrh] Go down

Mali i veliki modeli u Hrvatskom željezničkom muzeju Empty Re: Mali i veliki modeli u Hrvatskom željezničkom muzeju

Postaj by borna ned 16 ruj 2018 - 9:22

Hvala na lijepi slikama thanks
Kad sam se već javio evo jedne slike na kojoj se lijepo vidi bivši kompleks Gredelja i mali HŽM u pozadini
Mali i veliki modeli u Hrvatskom željezničkom muzeju CDgk7gtILDh6cT3GnzolRTXOEpsUXZ9yOo-PCPtj0MkyfPPP_rkXq5QoEPLHJ6N-7tULeWllLFJUDlkSBwZmdUm1tKvE7RICABNyTG0r5mXRHgl_wneTzDlmk0ntrKISuqrGbB8Sv71P9PgnLki1L09cre4PFh7WwMyR3AgwIDmfTxM3nlLrEmB2hSGnDhJ_jKAY09pyBedR-tJVIdEd-RV0wLAbAEDn7SJpzPHRl0XNC0sVGg2oUU97gvunvcdZ4sKGZTYxvtJSO-ivIY8RGtJ6BX3am1TIC5Ma2AV61OEfBaEcItktpMjvyibhGIPb9TbhypThOPHF9O6IqrMDfzkp4EFgggQxDQpPi7UfgvmtzLzxks4xQzBoh_LTPGG3MvYj1IoIR7wHvgOzXlMJ3Ke_iNCcZ6PRNW0LOfG22qBkRuqdSzKsHgQwpZDK9b-9zE8mlkoPkNzG7ueEFspTeEcNviw52ShkpehSqU08SLk0V4K6vxIJQIISr2OF66eeKEs1sAbiD2zlUf6IxYuQiBVf-L488wm9fRPxUJO2_yw9zilrpaE-9ErKXwAWMu2zM8XGWBR_Uhz9v56BXIxloyfy1H-8J8zDKHUI7_Bf-445vS7LWJiEd-9v6fJuuPgmY-X_SGIaXEESmWXC5pfBawmGuZU8BTHRSzc4sKmbnMIBIqfm6ZUO_RRWRQ=w780-h462-no

I tako mali prostor HŽM-a žele još smanjiti radi nekog novog hotelčića (u bijeloj zgradi na desnoj strani muzeja) Evil or Very Mad
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8810
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Mali i veliki modeli u Hrvatskom željezničkom muzeju Empty Re: Mali i veliki modeli u Hrvatskom željezničkom muzeju

Postaj by Pfaff ned 16 ruj 2018 - 21:35

borna je napisao/la:I tako mali prostor HŽM-a žele još smanjiti radi nekog novog hotelčića (u bijeloj zgradi na desnoj strani muzeja) Evil or Very Mad
Milan i prijatelji opet dejstvuju? grinko

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Mali i veliki modeli u Hrvatskom željezničkom muzeju Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11088
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Mali i veliki modeli u Hrvatskom željezničkom muzeju Empty Re: Mali i veliki modeli u Hrvatskom željezničkom muzeju

Postaj by borna ned 16 ruj 2018 - 21:45

Nijesam siguran no čini mi se da se Trump ugledao na Milana pa se natječu tko će raditi veće piz......
Doduše Trump to radi cijelom svijetu a Milan Zagrebu (zamislite samo što bi bilo da je postao pretsjednik lud od smijeha )
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8810
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Mali i veliki modeli u Hrvatskom željezničkom muzeju Empty Re: Mali i veliki modeli u Hrvatskom željezničkom muzeju

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.