Libertas Dubrovnik

Stranica 10 / 10. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Go down

Libertas Dubrovnik - Page 10 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by NP-549 on uto 8 lis 2019 - 18:36

Iveco ima isto tako organizirano, sjećam se da smo još 2013. imali 200€ po danu za neispravnu Kapenu pod garantnim rokom. Nismo uzeli kompletno održavanje, nego dok je garancija. Razni periodi su za razne stvari. Mislim da je pogonski sklop na 5 godina. A što se tiče organiziranosti servisa i post prodaje, najbolje to sve navest u natječaju kad kupuješ, pa onda nek se javljaju ako im paše plaćat silne penale.
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2131
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Postaj by kriticar on sri 9 lis 2019 - 0:13

Vjv je i Zagreb (ZET) to imao još od nabavke 2009. i zato su imali dodatne 88 i 89 od Mana i 791 i 793 od Iveca.
Ne znam je li i Libertas ima tu zaštitnu klauzulu. Nisam nigdje naišao na taj podatak.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 4143
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Postaj by MAN SU220 on čet 10 lis 2019 - 12:20

Danas je dosta prigradskih van pogona, vidio sam 103, 106, 108, 109, 115, 142, 151.

95 je na 27A
96 na 16-2
107 je na 16-1

I novi vozni red za prigrad od 14.10. Ukidaju se 10-4 i 16-2.
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 608
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Postaj by kriticar on čet 10 lis 2019 - 13:23

Blago nama s ovakvim odlukama dok gostiju još ima. Barem će taksisti imati posla. Znaći još više njih na ulicama.
Libertas sa ovakvim rukovodstvom postoji radi sebe, a ne radi putnika.

kriticar
Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by MAN SU220 on čet 10 lis 2019 - 15:45

MAN SU220 je napisao/la:Danas je dosta prigradskih van pogona, vidio sam 103, 106, 108, 109, 115, 142, 151.

95 je na 27A
96 na 16-2
107 je na 16-1

I novi vozni red za prigrad od 14.10. Ukidaju se 10-4 i 16-2.

Imam točnu listu za danas

Ispravni grad:
19, 21, 23, 27, 28, 134, 152, 156

Ispravni prigrad:
26, 103, 106, 115, 118, 126, 131, 132, 150, 151

Neispravni duže vremena:
104, 105, 141, 145, 161, 163

Neispravni dnevno:
15, 25, 61, 67, 69, 74, 75, 93, 109, 119, 127, 133, 137, 138, 142, 146, 147, 155
MAN SU220
MAN SU220

[Vrh] Go down

Postaj by MAN SU220 on pet 11 lis 2019 - 12:53

kriticar je napisao/la: I onda nema dovoljno vozača, jer se nekome neda da reorganizira službe i RV. A pametnim rasporedom uz malo manje odmora jedan autobus i jedan vozač mogu voziti na dvije takve linije.
Navodno im to sada radi prometni fakultet. Ajde da vidimo što će ti stručnjaci uraditi. Jesu li tamo još uvijek isti profesori uključeni u poznatu korupcijsku aferu?
Zašto onda pojedinci u Libertasu zauzimaju radna mjesta koja bi to trebala raditi i primaju plaću?

Zna li se kad bi ta prometna studija mogla bit gotova ?
MAN SU220
MAN SU220

[Vrh] Go down

Postaj by kriticar on pet 11 lis 2019 - 13:31

Ne znam. To za studiju sam čuo neki dan od jednog vozača samo da su naručili. Ni on nije znao kad je naručena i kad bi trebala biti gotova.
A i na nekom portalu sam isto pročitao,. Ne mogu se sjetiti koji od kumova je to izjavio opet bez spominjanja termina.

kriticar
Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by MAN SU220 on sub 19 lis 2019 - 23:37

NP-549 je napisao/la:Čitajući vaše komentare koliko koji autobus (ne)vozi,  mene živo interesira koliko su KM prešli vaši Lion's Regiji !

173 ima 310 000km a 174 130 000km.
MAN SU220
MAN SU220

[Vrh] Go down

Postaj by kriticar on pon 21 lis 2019 - 14:59

Da, tako je jer 173 je pauzirao jedno tri do četiri mjeseca mislim prvo zbog kondišna, a kasne i nekih oštećenja i to bi bilo to. Kako se lako zaboravi na nešto, ali i sjeti kad te nešto podsjeti.

kriticar
Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by kriticar on pon 21 lis 2019 - 15:46

VARA LI SOLARIS LIBERTAS?
Što mislite sad kad imamo detalje ponude iz odluke DKOM-a?
Hoće li Solaris Libertasu isporućiti autobuse sa ZF mjenjačem iz serije eco life tipske oznake AP6 serije 2000B sa ugrađenim primarnim ili sekundarnim retarderom?
Po katalogu proizvođaća ZF eco life serija dolazi s ugrađenim primarnim retarderom i nema ni jedne verzije s sekundarnim.
Stručnjaci u Libertasu očekuju autobuse sa ZF mjenjačem i sekundarnim retarderom.
Solaris je mogao ponuditi drugi mjenjač sa ugrađenim sekundarnim retarderom koji se kao opcija pojavljuje u njegovoj ponudi. Zašto nije?
Da ne spominjem ograđene vozačke kabine i zaštitu od korozije.
Ovako javna nabava gubi smisao kad se jednom ponuđaču dozvoljava da nudi ono što on hoće, a ne ono što tražitelj želi. U ponudi je izračun za jedan mjenjač, a onda naknadno to mijenja.
A znamo da ako se samo promjeni mod na mjenjaču mijenja se potrošnja goriva. A to može biti značajna stavka pri eksploataciji autobusa.
I da mu se vjeruje na riječ bez podnesenih dokaza. Nije li lažno prikazivanje krivično djelo i ima li korupcije u svemu tome?
Uputa o pravnom lijeku kaže za dalje je nadležan sud. Vidjet ćemo hoće li se tko žaliti. Jer elemenata debelo ima.
I vidjet ćemo hoće li pravo ili pravda na kraju pobijediti.
A što će nam DKOM koji presuđuje na osnovu izjava, a ne dokaza. Jesu li članice komisije ponašaju jednakovrijedno prema svima?
I jeli predstavnik Solarisa suučesnik u izglednoj prevari?

kriticar
Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by kriticar on pon 21 lis 2019 - 17:03

Link za preuzimanje odluke HKOM-a o prihvačanju žalbe Solarisa:
https://www.google.com/url?client=internal-uds-cse&cx=006326995746245105469:5vweub4hzq8&q=http://pdf.dkom.hr/18989.pdf&sa=U&ved=2ahUKEwiauojBwq3lAhVq5KYKHThfCrQQFjAAegQIAxAC&usg=AOvVaw1lkeo-UwoTSmn17k3IbrI3

Link na odluku HKOM-a o žalbi AH na odluku o odabiru Solarisa sada ne mogu pronaći, a negdje početkom mjeseca sam skinuo odluku na svoj komp. u PDF formatu. Zašto tu odluku više ne mogu naći na stranici HKOM?
Nisam već danim u Hrvatskoj i trenutno ne pratim redovno što se događa. Ima li kakvih novosti?
EDIT: Ipak sam zaobilaznim putem uspio doći do linka za skidanje odluke:
https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://pdf.dkom.hr/19503.pdf&ved=2ahUKEwigtb6R0K3lAhWJFxQKHQtdA0cQFjAAegQIAxAB&usg=AOvVaw1ncjXvnUf9-6wqW7orx6BW

kriticar
Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by kriticar on pon 21 lis 2019 - 19:05

U prethodnom postu pokrao mi se nekoliko puta feler. Upisao sam HKOM, a treba DKOM (Državna komisija za kontrolu javne nabave). Ispričavam se.
Bilo bi mi žao da zbog gornje zavrzlame Libertas ostane bez sredstava za autobuse. Je li to moguće? Pogotovo ako dođu autobusi sa primarnim retarderom za koga Solaris tvrdi da je sekundarni što će biti? Kako će SAFU(Savjetodavna agencija Fondova Unije) ili neka druga institucija koja kontrolira trošenje novaca iz EU fondova reagirati na sve to?
Mislim da se Libertas ne može više žaliti, a hoće li uz ovakve odluke drugi oštećeni ostaje da vidimo.
Ima li kakva web stranica gdje bi se mogle vidjeti tužbe predane sudu?
Jer Dubrovnik zaslužuje kvalitetne autobuse, a kvaliteta je proporcionalna s cijenom. I davno dokazano u praksi da najeftinija stvar obično je daleko od najbolje.
A još koristiti se podacima o potrošnji vozila sa sklopovima koji još nisu zaživjeli(upitno je hoće li uopće) je u najmanju ruku čudno, Ali što reći o zakonima i njihovu provođenju u zemlji u kojoj je ne tako davno dio vlade smijenjen zbog sumnje u korupciju.
Tko su onda članovi DKOM-a? Pravnici, stručnjaci u raznim poljima javne nabave? Mislim da nisu. Više mi sliće na osobe koje je imenova politika, a koje guraju Kineski kapital pod svaku cijenu. Ja nisam pravnik po struci, promet i mehanika su mi samo hobi, ali shvačam problem. Nažalost oni koji bi to trebali vidjeti bolje od mene i mogu tražiti dokaze zadovoljavaju se izjavama jedne stranke u procesu.

kriticar
Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by kriticar on uto 22 lis 2019 - 17:26

Rashodovani su gbr. 160, 161 i 163 i još u rujnu provedeno je javno nadmetanje za njihovu prodaju. Jesu li i prodani?

kriticar
Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by MAN SU220 on uto 22 lis 2019 - 22:23

U čem je razlika između primarnog i sekundarnog retardera?

Evo link za nabavku 5 solo prigradskih, ako ima ko pristup za pregledat.

https://eojn.nn.hr/SPIN/application/ipn/DocumentManagement/DokumentPodaciFrm.aspx?OznakaDokumenta=2019/S+0F5-0028700
MAN SU220
MAN SU220

[Vrh] Go down

Postaj by kriticar Yesterday at 15:15

U mjestu usporavanja transmisije. Da ne ulazim u detalje jer ih i sam ne znam u potpunosti (nisam stručnjak) ugrubo primarni smanjuje okretaje motora, sekundarni koći osovine. Je li primarni ili sekundarni određuje redoslijed prijenosa transmisije. Primarni je između motora i mjenjača, a sekundarni poslije mjenjača, prema točkovima. I oba su integrirana u mjenjač, barem koliko sam ja shvatio pročavajući materijale na internetu.
Vaši Manovi imaju sekundarni.
I MAN i SOlARIS imaju u ponudi i jedne i druge mjenjače. Valjda je SOLARIS previdio da se traži sekundarni i ponudio primarni(koji je kod njega standard) i sada vjv laže. Jer teško da će ZF razviti u ovih par mjeseci novi mjenjač. Da su htjeli bili bi to već napravili. Koliko je već natječaj otvoren.
Tko je taj koji to može nepobitno utvrditi? Koja institucija, jer to DKOM očito nije, može zaštititi Libertas od izgledne prijevare. Ili utvrditi da će ZF ipak Solarisu isporučiti neke mjenjače s sekundarnim retarderom. Ali to onda nije mjenjač za kojeg su podaci u ponudi.
Jer što će se dogoditi ako stignu autobusi koji ne odgovaraju specifikacijama?
Kako će reagirati financijeri, u ovom sličaju fondovi Unije?
A ne zaboravi da je Libertas prihvatio ponudu SOLARISA sa nekim odstupanjima od specifikacije iz natječaja, a koje DKOM smatra nebitnim. Žele li možda oni koji odlučuju u Libertasu SOLARIS?
Puno pitanja je bez odgovora.
U svakom slučaju dolazak autobusa prije početka sezone je upitan. Da se sad sklopi ugovor mogu doći tek u ljeto.

A što se tiće prigradskih je li gradsko vijeće raspravljalo o njima?

kriticar
Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by kriticar Yesterday at 19:51

Za prigradske je specifikacija takva da IVECO Crossway nema konkurenta. Vjv su se odlučili za njega jer davno su trebale biti otvorene ponude. Samo što će im za linije od Stona do Prevlake veliki prtljažni prostor? Koliko puta su ga koristili na Lion's classic Ű (107-116 i 141-144) na bilo kojoj liniji na tim relacijama ovih godina otkad su u službi?
Istina niskopodni su nešto skuplji, ali pružaju veći komfor putnicima, a i vozačima.
Ali ovo vodstvo Libertasa ima čini mi se neke čudne ideje. Sve što se pokazalo solidno treba izbaciti iz Libertasa. Jer, Bože moj, oni prije njih nisu ništa znali, a ovi znaju sve.
A kad se autobus uzima na leasing koliko može biti razlika mjesečne rate leasinga?
Kakve će biti specifikacije za još 3 zglobna? Iste kao i za prva tri ili će nešto mijenjati? I što čekaju s tim natječajem jer normalni rok isporuke je danas veći od šest mjeseci. A sezona u Dubrovniku počinje s Uskrsom.
Ne znam što da kažem. Jer tok isporuke tri mjeseca za prva tri je nenormalan.  Za nove autobuse je inaće duplo i više duži. Dolaze li nam stvarno novi ili neki sa lagera?
To sa zglobnim mi je sve jako čudno. Osjećam da se nešto čudno događa, ali fale mi djelovi slagalice.
Isto kao u natječaju za 11 niskopodnih gdje je ovima u Libertasu izgleda bitno da dođu bilo kakvi autobusi, pa i oni koji ne odgovaraju specifikacijama koje su sami tražili.

kriticar
Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 10 / 10. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

[Vrh]