Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zračna luka Rijeka

+21
borna
Garage
DD
stayp83
NP-549
blacktag
ikar
Mikoyan 29
leteči vlak
ivog
lappino
kriticar
Zamet
gti150
gaspa
seabral
Narcis
Tomek
KAPO
5ar
kiki273
25 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 2 / 7. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Zračna luka Rijeka - Page 2 Empty Re: Zračna luka Rijeka

Postaj by Narcis uto 14 pro 2010 - 20:33

thomcro je napisao/la:
seabral je napisao/la:... znači radi par putnika u Rijeci ...
Ja sam skužio da će to bit sezonska a ne redovna linija koji će povezivat Rijeku i GB a ne i Zagreb Zračna luka Rijeka - Page 2 753868 .
Točno, linija je sezonska, i povezivat će i Rijeku i Zagreb. Zračna luka Rijeka - Page 2 888110 Nema tu ništa novoga, ta linija je postojala do prije godinu-dvije kad je ukinuta i sada se uspostavlja ponovo. I ne vjerujem da će ukrcavat-iskrcavat samo par putnika na Krku, pošto garantiraju 75% popunjenosti aviona, očito je u igri neki touroperater koji će prodavati 7-dnevne aranžmane na Krku, Opatiji, Crikvenici....gdje već. Ne vjerujem da pucaju na slijepo, nešto je već dogovoreno, a kako će se situacija razvijati, vidjet ćemo, srijedom od 20.04.2011. Wink

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Zračna luka Rijeka - Page 2 Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Zračna luka Rijeka - Page 2 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Zračna luka Rijeka - Page 2 Empty Re: Zračna luka Rijeka

Postaj by Gost uto 14 pro 2010 - 21:05

Bilo ja danas na Županjskoj i govorila je Gordana Medved (ona je nešto od TZ-a za PG županiju) da će se to radit zbog gostiju koji će dolazit upravo u ta mjesta koja je Narcis naveo.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Zračna luka Rijeka - Page 2 Empty Re: Zračna luka Rijeka

Postaj by seabral uto 14 pro 2010 - 21:13

thomcro je napisao/la:Bilo ja danas na Županjskoj i govorila je Gordana Medved (ona je nešto od TZ-a za PG županiju) da će se to radit zbog gostiju koji će dolazit upravo u ta mjesta koja je Narcis naveo.
OK, a čemu onda drugi dio linije, tj. do Zagreba ? Zašto bi tim turistima trebalo povezivanje dalje sa Zagrebom ? hm

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Zračna luka Rijeka - Page 2 Empty Re: Zračna luka Rijeka

Postaj by Narcis uto 14 pro 2010 - 21:22

Eto vidite, da igraju na sigurnu kartu, ali to je samo jedan let tjedno, trebalo bi toga ohoho više biti za dobrobit i CTN-a i LDRI. Zračna luka Rijeka - Page 2 974349
CTN je svojevremeno odustao od chartera, ali izgleda da će mu se vratiti ukoliko misle opstati.

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Zračna luka Rijeka - Page 2 Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Zračna luka Rijeka - Page 2 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Zračna luka Rijeka - Page 2 Empty Re: Zračna luka Rijeka

Postaj by Narcis uto 14 pro 2010 - 21:49

E ja bih ovu pticu stavio da leti na toj liniji, bilo bi prikladno, zar ne? Zračna luka Rijeka - Page 2 940393
Zračna luka Rijeka - Page 2 CTNA320RIJEKA

Izvor slike i autor su vidljivi.

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Zračna luka Rijeka - Page 2 Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Zračna luka Rijeka - Page 2 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Zračna luka Rijeka - Page 2 Empty Re: Zračna luka Rijeka

Postaj by seabral uto 14 pro 2010 - 22:16

Narcis je napisao/la:E ja bih ovu pticu stavio da leti na toj liniji, bilo bi prikladno, zar ne? .
A ne bi ništa većega od toga stavio ? Mislim, ako turisti masovno navale ... Wink

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Zračna luka Rijeka - Page 2 Empty Re: Zračna luka Rijeka

Postaj by Narcis uto 14 pro 2010 - 22:33

Ovo je najveće zasada što imamo, dok ne dođe nešto veće. Zračna luka Rijeka - Page 2 67766
Eventualno Dašek u ispomoć. Zračna luka Rijeka - Page 2 57795

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Zračna luka Rijeka - Page 2 Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Zračna luka Rijeka - Page 2 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Zračna luka Rijeka - Page 2 Empty Re: Zračna luka Rijeka

Postaj by Gost uto 14 pro 2010 - 22:40

Članak iz današnjeg NL-a:

CROATIA AIRLINES NA KRKU POVRATAK NACIONALNOG AVIOPRIJEVOZNIKA
Od travnja linija London – Rijeka
Croatia Airlines će snositi sto tisuća eura svog rizika, a Hrvatska turistička zajednica i Zračna luka zajedno 56.000 eura

Zračna luka Rijeka - Page 2 529837 RIJEKA Zračna luka Rijeka ponovo dobiva liniju za London, na kojoj će od 20. travnja iduće godine ponovo letjeti nacionalni avioprijevoznik Croatia Airlines, objavljeno je na redovitom press kolegiju župana Zlatka Komadine, koji je posredovao u sklapanju ovoga posla.
Croatia Airlines ukinuo je liniju za London s Krka prošle godine zbog slabe popunjenosti, a sada se posao obnavlja uz pomoć Turističke zajednice, koja će touroperatorima omogućiti cijenu povratne karte od 170 funti, dok bi karta za individualce stajala 200 eura. Linija neće pokrivati, kako je rekao direktor Croatia Airlinesa Srećko Šimunović, samo sezonu, već će njihov Airbus 320 srijedom povezivati Krk i Heathrow od 20. travnja do 19. listopada.
– Lako je letjeti u sezoni, tada svi lete, ali mi ćemo pokrivati i predsezonu i posezonu. Pritom ne želimo plesati samo jedno ljeto nego ćemo s Turističkom zajednicom sve učiniti da i oglašavanje bude bolje, jer linija mora biti bar 75 posto popunjena da bi bila isplativa – rekao je Šimunović, uz objašnjenje kako je podjela rizika za ponovno pokretanje ove linija tripartitna. To znači da Najveći udio financijskog troška preuzima sam Croatia Airlines, Zračna luka je dala svoje popuste, a veliki udio daje i Turistička zajednica kroz sustav promocije i oglašavanja.
– Croatia Airlines će snositi sto tisuća eura svog rizika, a Hrvatska turistička zajednica i Zračna luka zajedno 56.000 eura – rekao je Šimunović. Dosad je ovom linijom od 2001. do 2009. proputovalo 66.000 putnika, a sam povratak linije garantira pet tisuća putnika više na krčkom aerodromu godišnje.
– To zapravo znači da se nacionalni prijevoznik općenito vratio na Krk, a to su tražili u prvom redu hrvatski iseljenici koji preko Londona putuju iz Amerike – rekao je župan Zlatko Komadina.
... (ovdje se dalje priča o novom županijskom proračunu koji nema više veze sa aerodromom) ...

Tihana TOMIČIĆ

*****
U ovome članku nigdje se ne spominje Zagreb icon_whoknows

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Zračna luka Rijeka - Page 2 Empty Re: Zračna luka Rijeka

Postaj by Narcis uto 14 pro 2010 - 22:58

Hmmm da, ne spominje se Zagreb. I u časopisu aerosvijet je objavljen sličan članak, doduše ni tamo se ne spominje Zagreb, ali činjenica je da avion mora doletit odnekud, a 99,9% da će to biti Zagreb. Jer je takva linija već postojala. Uostalom vidjet ćemo od 20.04.2011. kad poleti prvi A320 sa Krka. Zračna luka Rijeka - Page 2 67766
Odnosno od 27.03.2011. kada Croatia Airlines uvodi ljetni red letenja, onda će se već definitivno znati, što i kako. Wink

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Zračna luka Rijeka - Page 2 Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Zračna luka Rijeka - Page 2 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Zračna luka Rijeka - Page 2 Empty Re: Zračna luka Rijeka

Postaj by Gost uto 14 pro 2010 - 23:11

Narcis je napisao/la:... činjenica je da avion mora doletit odnekud, a 99,9% da će to biti Zagreb. ...
Jasno da mora i da će to vrlo vjerovatno bit Zagreb ali nije nužno da se tamo i vrati nakon što odradi London.

Al' dobro kažeš, videt ćemo kad za to dojde vreme. Sad je to samo puko nagađanje. U svakom slučaju ću ga i videt i čut jer mora preletet iznad moje kuće i tamo i natrag mrgreen

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Zračna luka Rijeka - Page 2 Empty Re: Zračna luka Rijeka

Postaj by seabral sri 15 pro 2010 - 6:58

thomcro je napisao/la:Al' dobro kažeš, videt ćemo kad za to dojde vreme. Sad je to samo puko nagađanje. U svakom slučaju ću ga i videt i čut jer mora preletet iznad moje kuće i tamo i natrag mrgreen
Da, iznad moje im je isto koridor za polijetanje/slijetanje ... sad se mogu samo još s nostalgijom sjećati onih vremena prije kad sam skroz oguglao na sve te avione koji su mi svakodnevno prelijetali nisko iznad kuće. Very Happy

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Zračna luka Rijeka - Page 2 Empty Re: Zračna luka Rijeka

Postaj by Gost sri 15 pro 2010 - 7:13

seabral je napisao/la:... sad se mogu samo još s nostalgijom sjećati onih vremena ...
Posebno je bilo "opako" vikendom. Koliko se sad mogu sjetit negdje '88-e u ljetnoj sezoni nedjeljom je znalo bit i 10 aviona. Mislim da su bile 4 linije i najmanje 6 čartera. Plus ako se zalomio kakav izvanredni čarter. U tjednu su bile samo linije.

O ovome (oni) danas mogu samo sanjat!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Zračna luka Rijeka - Page 2 Empty Re: Zračna luka Rijeka

Postaj by gaspa sri 15 pro 2010 - 8:40

thomcro je napisao/la:Posebno je bilo "opako" vikendom. ... nedjeljom je znalo bit i 10 aviona.
Siroček! Nisu ti dali mira. Trebao bi preselit na neku mirniju lokaciju, u Frankfurt, Kloten, Heathrow... pa da ponoviš istu rečenicu, ali s dodatkom u kvarat ure

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3480
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Zračna luka Rijeka - Page 2 Empty Re: Zračna luka Rijeka

Postaj by Gost sri 15 pro 2010 - 8:53

gaspa je napisao/la:Siroček! Nisu ti dali mira. ...
Ne ne ne ne ... krivo, potpuno krivo mrgreen ! Tu oko eševa na Škurinju avioni se uglavnom ni ne čuju (da malo kad polete s Krka), više se čuju bliže Krku, oko Kostrene pa dalje, jer pojačaju motore da smanje brzinu. Čak i dan-danas imam malo problema jer htio bi ih snimit kako dolaze a nečujem ih, već se čuju kad su baš iznad kuće. Ali lijepo ih je gledat navečer jer vidim i dio početka piste koja je tad osvjetljena. Sa kanoćalom ( kul ) može se fino pratit slijetanje yes .

Ja sam ti čudna biljka, ono što drugima smeta meni je OK i obrnuto smiling devil . S vremenom se čovjek nauči pomirit jedno s drugim :tease: happy

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Zračna luka Rijeka - Page 2 Empty Re: Zračna luka Rijeka

Postaj by Gost sri 15 pro 2010 - 9:21

Članak u današnjem NL-u (prenosim cijeli članak!):

TURISTIČKA ZAJEDNICA KVARNERA USVOJEN PLAN RADA ZA 2011. GODINU
Krk magnet za avio-goste
Uz liniju Krk – London očekujemo još novih linija te bi se iduće godine u Zračnoj luci Rijeka tako moglo dobiti 30-ak tisuća gostiju više, najavio je Zlatko Komadina

Zračna luka Rijeka - Page 2 530030 RIJEKA Iduće se godine očekuje ostvarenje fizičkih pokazatelja na ovogodišnjoj razini, odnosno 2,1 milijuna turističkih dolazaka i 11,2 milijuna turističkih noćenja. Pri tome će se naglasak dati na privlačenje gostiju s najbližih emitivnih tržišta, dakle onih u radijusu od oko 500 kilometara. Šest velikih su Njemačka, Slovenija, Italija i Austrija, te Češka i Mađarska iz kojih je ove godine konačno zaustavljen pad. Tu je i obrada tržišta Srbije, Bosne i Hercegovine, ovogodišnjih iznenađenja Poljske i Slovačke, te Nizozemske s koje se pak bilježi velik pad, kao i avio destinacija poput Velike Britanije, koju je Kvarner praktički izgubio, Skandinavije, ali i dalekih tržišta – Rusije, SAD-a, Kine, Japana i Indije. Istaknuto je to na jučerašnjoj sjednici Skupštine Turističke zajednice Kvarnera na kojoj su usvojena izvješća o radu županijskog TZ-a s financijskim izvještajima, izvještaj Nadzornog odbora TZ PGŽ, kao i Program rada s financijskim planom za 2011. godinu.

Novi web portal

Iduće će godine tako aktivnosti županijske TZ obilježiti daljnje orijentiranje na e-marketing pa se očekuje pokretanje novog web portala, potom slijedi implementacija sustava kvalitete privatnog smještaja Kvarner family, dovršetak uvođenja novog vizualnog identiteta kao i repozicioniranje Kvarnera kao avio destinacije. U tom je smjeru kroz program udruženog oglašavanja dogovoreno vraćanje Croatia Airlinesove linije Krk-London i dalje New York, međutim, očekuje se otvaranje još nekih novih linija, najavio je župan Zlatko Komadina, predsjednik TZ-a Kvarnera.
– I dalje se vode pregovori te očekujemo još novih linija te bi se prema najavama iduće godine u Zračnoj luci Rijeka tako moglo dobiti 30-ak tisuća gostiju više – kazao je Komadina istaknuvši kako je ovo tek priprema pravog posla oko privlačenja avio-gostiju u 2011. te anagažiranja oko povećavanja broja naleta u pred i posezoni. Doznajemo kako se govori o linijama za Skandinaviju te Španjolsku i Francusku, s time da se pregovori vode sa SkandJetom i Ryanairom.

Poslovni i zdravstveni turizam

Direktorica ureda županijske Turističke zajednice, Gordana Medved istakla je da će se aktivnosti TZ-a temeljiti na odrednicama stateških dokumanata koje županija već ima, a riječ je o Glavnom planu razvitka turizma PGŽ te Strateškom marketinškom planu. Prioritetni turistički proizvodi na kojima će se raditi su aktivni odmor, poslovni turizam, zdravstveni turizam, proizvodi sporta i soft adventure, nautički turizam i kulturni turizam. Najavila je i kako se očekuje smanjenje osnovnih prihoda za šest posto, prije svega zbog smanjenja prihoda od turističke članarine. Naime, izmjenama zakona o TZ-ima je ove godine smanjena osnovica za obračun, kao i stope obračuna te dio sredstava prikupljene članarine prenamijenjen u fond za nerazvijena područja. Ukupno je planirano ostvarenje 8,6 milijuna kuna prihoda.

Alenka JURIČIĆ

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Zračna luka Rijeka - Page 2 Empty Re: Zračna luka Rijeka

Postaj by Tomek sri 15 pro 2010 - 9:28

Što se tiče ove 'nove' linije ona je postojala i prošle godine, jedino je ove godine bila ukinuta.
Lani kad sam letio u London sam izabrao da idem direktno iz Zagreba za Heathrow, no budući da je bila povratna karta pitao me čovjek na šalteru dali želim nazad ići istom tom direktnom linijom koja je iz Londona kretala oko 17.00(cca, pišem ovako napamet), ili njihovm drugom linijom koja je kretala sa Gatwicka i to ujutro s tim da je išla London-Rijeka-Zagreb. Meni se osobno čak to i više svidjelo jer nikad još nisam slijetao u Rijeci, ali ipak sam izabrao direktnu varijantu budući sam tako mogao ostati još pola dana dulje u Londonu.

Taj avion iz Rijeke ide dalje za Zagreb jer iz Zagreba već isti dan kreće na neko drugo odredište, dok iz Rijeke nema toliko putnika da bi letio cijeli dana non-stop na razne destinacije.

Jedino što je po meni glupo je da bi vjerojatno bolje bilo da leti London-Rijeka-Dubrovnik tj. u Londonu pokupi ljude i za Dubrovnik ili Split i onda iz ST ili DU da leti za Zagreb jer tamo uvijek ima ljudi.

Što se tiče ove Narciseve želje da leti 9A-CTF poznatiji kao Rijeka, on je 1991. god., najstariji u floti te bi bolje bilo da lete ovi noviji, ali budući da oni redovito mjenjaju avione očekujem da će se izmjeniti sva tri Airbusa A320 na toj liniji, a vjerojatno i A319.

Tomek
Moderator
Moderator

Broj postova : 447
Lokacija : Zagreb
Registration date : 07.04.2008

[Vrh] Go down

Zračna luka Rijeka - Page 2 Empty Re: Zračna luka Rijeka

Postaj by seabral sri 15 pro 2010 - 9:28

TURISTIČKA ZAJEDNICA KVARNERA USVOJEN PLAN RADA ZA 2011. GODINU
Krk magnet za avio-goste
Uz liniju Krk – London očekujemo još novih linija te bi se iduće godine u Zračnoj luci Rijeka tako moglo dobiti 30-ak tisuća gostiju više, najavio je Zlatko Komadina
Reklo bi se da su to već ljetos imali u vidu, dok su uvodili sistem za naplatu parkinga na aerodromu Very Happy

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Zračna luka Rijeka - Page 2 Empty Re: Zračna luka Rijeka

Postaj by Gost sri 15 pro 2010 - 9:31

seabral je napisao/la:Reklo bi se da su to već ljetos imali u vidu, dok su uvodili sistem za naplatu parkinga na aerodromu Very Happy
A jel' kul ! Neš ti škrbnih bodula rolling on the floor

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Zračna luka Rijeka - Page 2 Empty Re: Zračna luka Rijeka

Postaj by Gost pet 24 pro 2010 - 8:47

Članak u današnjem Novom listu:

ZRAČNA LUKA RIJEKA MLADEN PASARIĆ NE OSJEĆA SE ODGOVORNIM
Krivi su svi osim uprave aerodroma
Za poražavajući pad prometa najveću odgovornost, prema Pasariću, snose turistička privreda te jedinice lokalne i regionalne samouprave

Zračna luka Rijeka - Page 2 531686 RIJEKA Ne osjećam se ni najmanje odgovornim za ovogodišnju prometnu sliku u Zračnoj luci Rijeka, odgovorio je Mladen Pasarić, direktor riječkog aerodroma na pitanje novinara smatra li sebe barem dijelom odgovornim za pad prometa od četrdeset posto zabilježen u ovoj godini.
Pasarić takav stav temelji na činjenici da je on na čelu Zračne luke tek od prošle godine te će se rezultati rada njegova tima vidjeti tek iduće godine, kada očekuje rast prometa između 35 i 50 posto, a u potpunosti doći do izražaja u 2012. godini. Presudne za promet u idućoj sezoni bit će, prema njegovim riječima, odluke Hrvatske turističke zajednice i Ministarstva prometa za sufinanciranje projekata zajedničkog oglašavanja koje bi trebale biti usvojene idućeg mjeseca. Za poražavajući pad prometa u zadnje četiri godine najveću odgovornost, prema Pasariću, snose turistička privreda te jedinice lokalne i regionalne samouprave.
– Uspoređuje nas se sa Zadrom, a zaboravlja se koliko je godina trebalo tamošnjoj upravi da njihovi projekti počnu donositi rezultate, uz podršku regije. Drago mi je da se u zadnje vrijeme stav turističkoga gospodarstva i ukupnog okruženja Zračne luke Rijeka mijenja i da postajemo prepoznatljiviji kao aviodestinacija, kazao je Pasarić, ipak istaknuvši kako većina suvlasnika, osim države i županije, ne ispunjava svoje vlasničke obveze prema aerodromu.
Na pitanje novinara kada će radnicima Zračne luke biti isplaćene dvije zaostale plaće, odgovorio je da očekuje uplatu sredstava Ministarstva mora, prometa i infrastrukture u iznosu od 1.700.000 kuna do kraja jučerašnjeg dana. Novinare je zanimalo znači li to da će radnici dobiti plaće prije Božića, ali konkretan odgovor nije mogao dati.
Osvrnuo se na nedavni istup Sindikata Istre i Kvarnera, kada je zatražena njegova smjena, rekavši da su članovi sindikata tom prilikom iznijeli niz netočnih tvrdnji.
– Nije istina da uprava u pregovorima o smanjenju mase plaća nije htjela pristati na zahtjeve sindikata, nego upravo obrnuto, sindikat nije htio potpisati sporazum. Sindikalisti spominju i neke članove uprave osim mene, što također ne stoji jer sam ja jedini član uprave Zračne luke, rekao je Pasarić.
Za iduću godinu najavio je otvaranje novih linija i chartera prema Ujedinjenom Kraljevstvu, skandinavskim zemljama, Rusiji, Francuskoj te Rumunjskoj.

Marinko GLAVAN

***************
E Pasariću Pasariću no no ... nikad direktora od tebe! Bolje se vrati u "ločid", tamo ti je bolje nego u Ćorićevoj fotelji!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Zračna luka Rijeka - Page 2 Empty Re: Zračna luka Rijeka

Postaj by gti150 sri 5 sij 2011 - 16:28

Narcis je napisao/la:
thomcro je napisao/la:
KAPO je napisao/la:Mogu na Krk sletit 747?
Zračna luka Rijeka - Page 2 477281 , prekratka pista
Fali jedno 400 m. Zračna luka Rijeka - Page 2 67766

Ne fali nista....


ZL Rijeka je dugacka otprilike ko ZL Osijek. Ako tamo moze sletiti 747, ne vidim razloga zasto nebi na Krk...

gti150

Broj postova : 180
Lokacija : Hrvatska
Registration date : 22.06.2008

[Vrh] Go down

Zračna luka Rijeka - Page 2 Empty Re: Zračna luka Rijeka

Postaj by Narcis sri 5 sij 2011 - 18:02

A kad je to sletio B 747 u Osijek ??

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Zračna luka Rijeka - Page 2 Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Zračna luka Rijeka - Page 2 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Zračna luka Rijeka - Page 2 Empty Re: Zračna luka Rijeka

Postaj by Zamet sri 5 sij 2011 - 18:28

Prevozili su krave.

Evo teksta od onda:

- Ode u Klisu…, ajoj ode u Trpinju, vikao je župan Krešimir Bubalo dok se leteća tvrđava, Boeing 747, uz zaglušujuću buku koturala po pisti što gotovo u metar zadovoljava minimalne uvjete za slijetanje najvećeg zrakoplova koji se ikad spustio u Zračnu luku Osijek.

Avionom američke kompanije Atlas Air, prilagođenim prijevozu krupnih životinja, u Osijek je nešto prije 17 sati iz Kanade stiglo 180 holstein junica vrhunskih genetskih karakteristika. Kupio ih je Novi agrar, tvrtka u vlasništvu Žita d.o.o., poznatog osječkog poduzetnika Marka Pipunića.

Zamet

Broj postova : 26
Lokacija : Rijeka
Registration date : 07.03.2009

[Vrh] Go down

Zračna luka Rijeka - Page 2 Empty Re: Zračna luka Rijeka

Postaj by Narcis sri 5 sij 2011 - 18:34

gti150 je u pravu, B747 treba minimalno 2300m piste za slijetanje, što i Osijek i Rijeka zadovoljavaju. Zračna luka Rijeka - Page 2 888110
Jeste, točno, malo sam tražio po croaf forumu i našao par linkova;

http://planewatcher.com/details.php?image_id=1597
http://planewatcher.com/details.php?image_id=1518
http://planewatcher.com/details.php?image_id=1313
http://planewatcher.com/details.php?image_id=1309

a mogli bi i otvoriti temu Zračna Luka Osijek. Zračna luka Rijeka - Page 2 618901

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Zračna luka Rijeka - Page 2 Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Zračna luka Rijeka - Page 2 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Zračna luka Rijeka - Page 2 Empty Re: Zračna luka Rijeka

Postaj by Narcis sri 26 sij 2011 - 10:22

Evo i malo boljih vijesti sa Krka; Laughing

Ryanair spaja Rijeku s Londonom i Stockholmom
Zračna luka Rijeka - Page 2 Ryanair

Ove je godine Turistička zajednica Primorsko-Goranske županije, zajedno s ostalim subjektima u turizmu te lokalnom i regionalnom samoupravom, kandidirala programe udruženog oglašavanja za aviodestinacije u visini od 4,5 milijuna kuna kojima bi aerodrom na Krku trebao dobiti vezu s više europskih gradova, te znatno povećati ukupni promet. Ovog puta pregovori s Ryanairom, započeti još u Vancouveru na svjetskoj radionici Routes 2010., kad su predstavnici Turističke zajednice i Zračne luke ostvarili kontakte i s brojnim drugim aviokompanijama. Ubrzo su se u pregovorima iskristalizirale dvije destinacije s kojima bi Ryanair povezao Rijeku, a to su London i Stockholm.

Riječki je aerodrom u međuvremenu prošao tehnički pregled Ryanaira zadovoljivši sve kriterije te kompanije u pogledu sigurnosti prometa, prihvata i otpremanja aviona, putnika i prtljage.

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Zračna luka Rijeka - Page 2 Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Zračna luka Rijeka - Page 2 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Zračna luka Rijeka - Page 2 Empty Re: Zračna luka Rijeka

Postaj by kriticar sri 26 sij 2011 - 10:34

Narcis je napisao/la:gti150 je u pravu, B747 treba minimalno 2300m piste za slijetanje, što i Osijek i Rijeka zadovoljavaju. Zračna luka Rijeka - Page 2 888110
Jeste, točno, malo sam tražio po croaf forumu i našao par linkova;

http://planewatcher.com/details.php?image_id=1597
http://planewatcher.com/details.php?image_id=1518
http://planewatcher.com/details.php?image_id=1313
http://planewatcher.com/details.php?image_id=1309

a mogli bi i otvoriti temu Zračna Luka Osijek. Zračna luka Rijeka - Page 2 618901
Da a poletio je prazan vjerovatno negdje blizu s malom količinom goriva.
Zračna luka mora imati dužinu piste koja je potrebna da bi se avion zaletio i prekinuvši poletanje sigurno stao do kraja piste(ASDA), a ne samo dužinu potrebnu za slijetanje(LDA). Potrebna dužina se povečava sa većom nadmorskom visinom piste i normalno većom težinom samog aviona kao porastom temperature zraka, donekle smanjuje čeonim vjetrom.
I ne zaboravite da je avion na slijetanju obično puno lakši od onog na poletanju.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5969
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Zračna luka Rijeka - Page 2 Empty Re: Zračna luka Rijeka

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 7. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.