Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zabrana pušenja na brodovima

+5
Pfaff
Narcis
Barney
gaspa
seabral
9 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Go down

Zabrana pušenja na brodovima Empty Zabrana pušenja na brodovima

Postaj by seabral pet 7 stu 2008 - 11:24

Ima kakvih informacija kako će se novi zakon zabrane pušenja odnositi na brodove i trajekte ? Je li njih kači onaj paragraf o pušenju u kafićima ili o nekim drugim javnim prostorima ili nešto treće ?

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Zabrana pušenja na brodovima Empty Re: Zabrana pušenja na brodovima

Postaj by gaspa pet 7 stu 2008 - 14:57

Njih bi trebalo kačiti ono što kači autobuse, vlakove, zrakoplove... Doduše, mislim da je zabrana u zrakoplovima do sad bila stvar prijevoznika.
Ali - zatvoreni prostor je zatvoreni prostor, bio on na kopnu (u zgradi) ili na vodi (brodu).
A na palubi se valjda može kul do mile volje
Bitno je da kapetan (ili onaj tko trenutno upravlja brodom) ne popuši grinko

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3449
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Zabrana pušenja na brodovima Empty Re: Zabrana pušenja na brodovima

Postaj by Barney pet 7 stu 2008 - 16:15

Ja sam nepusac, ali ovaj zakon smatram posve blentavim i sto je jos vaznije tesko odrzivim. Mozda u domeni kafica, ali izvan toga? Sto ce sad biti? Vojska inspektora razmilit ce se po svim pravnim subjektima lijepe nase i spijunirat kad, gdje i tko pusi? Kaj god...

Sljedece sto ocekujem je jos blentaviji zakon koji ce me tjerat da, ili smrsavim ili placam porez na debljinu.

Bar se tjesim da za ove idiote nisam glasao.

Barney
Barney
Barney

Broj postova : 930
Lokacija : Zagreb
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Zabrana pušenja na brodovima Empty Re: Zabrana pušenja na brodovima

Postaj by Gost sub 8 stu 2008 - 19:15

Niti ja se ne slažem sa ovim zakonom.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Zabrana pušenja na brodovima Empty Re: Zabrana pušenja na brodovima

Postaj by Narcis sub 8 stu 2008 - 19:20

Terase kafića će biti u pogonu i po zimi kao u Italiji i Sloveniji, uzmeš si kavicu na šanku i pravac van da zapališ, jer bez cigare kava nikako, se slažete pušači?
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Zabrana pušenja na brodovima Empty Re: Zabrana pušenja na brodovima

Postaj by Pfaff ned 9 stu 2008 - 7:47

Barney je napisao/la:Bar se tjesim da za ove idiote nisam glasao.
Sorry na OT, ali imam blagi osjećaj da ne podnosiš budale. Ili se varam lud od smijeha
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11088
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Zabrana pušenja na brodovima Empty Re: Zabrana pušenja na brodovima

Postaj by gaspa ned 9 stu 2008 - 9:39

Kad smo već tako lijepo počeli o zakonu...

I ja sam nepušač ali se protivim ograničavanju nekih prava bilo kome. Tko želi pušiti - kako mu to država može spriječiti? Moj djed je imao plućni enfizem i doktor mu je rekao: ili prestati pušiti, ili još 6 mjeseci života. Djed je odabrao 6 mjeseci. A doktor je bio u pravu. Dakle - pušenje (i njegovi ev. rizici) su stvar pojedinca. Samo nek ne maltretiraju okolinu.

Druga je stvar i moje pravo na čisti zrak. Tu su (neki ili mnogi?) pušači vrlo, vrlo egoistični i netolerantni prema ostalima. Oni moraju pušiti i baš ih briga za ostale. Primjer: moj poslovni kolega dimi u svojoj firmi kao lokomotiva. Dok tamo sjedim s njim šutim jer to je njegov prostor. Kad dođe kod mene odmah traži pepeljaru iako zna da ne dopuštam pušenje. Dakle? On MORA pušiti i baš ga briga za ostale. U društvu s takvima dođe mi da se najedem graha i održim im monodramu na donji otvor. Jer onda valjda i ja imam pravo obogaćivati zrak na svoj način. I nitko mi ne smije ništa prigovoriti. Inače ću se žaliti na ograničavanje svojih ustavnih sloboda.

Očigledno je zakon rezultat i pomanjkanja tolerancije pušača (jer, naposlijetku, država ubire lijepu lovu od cigareta i zašto da si smanjuje proračun?).

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3449
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Zabrana pušenja na brodovima Empty Re: Zabrana pušenja na brodovima

Postaj by Pfaff ned 9 stu 2008 - 10:10

Da još malo prignojim: Sve su vlasti licemjerne, a konzervativne pogotovo.
Sve je (nažalost, jer se, iako sam po tom pitanju doživotni ovisnik, u potpunosti slažem s gaspom da treba tolerirati pravo svakoga na udobnost, a poštovati i zakon kuće/domaćina) počelo od toga što su neki američki fiškali skužili da se od traženja odštete od duhanske industrije, može ubrati golema lova (a radi se na postotak, ne lud od smijeha ). Priče države/država o brizi za zdravlje građana su najobičnije propagandno smeće - živjeti u vlažnom podrumskom stanu je bar podjednako opasno za zdravlje pa ipak nitko nije donio zakon koji bi nekoga kažnjavao zbog toga, prvenstveno jer bi se time ugrozilo pravo stanodavaca na liberalno-kapitalističku eksploataciju stanoprimaca, a i fiskalni prihodi od toga su zanemarivi...
Ovo je trenutni trend, kao nekoć prohibicija, a kako završavaju te inicijative, znamo vrlo dobro iz filmova o Al Caponeu...
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11088
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Zabrana pušenja na brodovima Empty Re: Zabrana pušenja na brodovima

Postaj by Gost uto 9 pro 2008 - 12:16

Evo danas je potvrđeno da je na brodovima Jadrolinije zabranjeno pušiti te da će se moći samo pušiti na vanjskim palubama to je potvrdio Ante Mrvica koordinator Jadrolinije. hehe hehe hehe hehe hehe hehe hehe hehe hehe hehe hehe hehe hehe hehe hehe hehe hehe hehe hehe hehe hehe hehe hehe hehe hehe hehe hehe hehe hehe hehe hehe hehe

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Zabrana pušenja na brodovima Empty Re: Zabrana pušenja na brodovima

Postaj by Pfaff uto 9 pro 2008 - 12:52

Vid'la žaba da se konj kuje pa i ona digla nogu...
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11088
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Zabrana pušenja na brodovima Empty Re: Zabrana pušenja na brodovima

Postaj by Jean uto 9 pro 2008 - 16:04

Barney je napisao/la:Sljedece sto ocekujem je jos blentaviji zakon koji ce me tjerat da, ili smrsavim ili placam porez na debljinu.

Donesu li takav zakon, Štacion je u velikoj opasnosti od financijskog kolapsa koji se sa pojedinca prelijeva na zajednicu.... hm

Dobar dio članstva bio bi izložen financijskom pritisku... kul

______________________________________
Zabrana pušenja na brodovima D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Zabrana pušenja na brodovima Empty Re: Zabrana pušenja na brodovima

Postaj by Barney uto 9 pro 2008 - 17:40

U cast tog, upravo sam iz lokalnog cumeza narucio jednu debelu i tustu pljeskavicu punu kolesterola i ostalih navodno nezdravih dodataka. yes yes yes

Barney
Barney
Barney

Broj postova : 930
Lokacija : Zagreb
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Zabrana pušenja na brodovima Empty Re: Zabrana pušenja na brodovima

Postaj by seabral uto 9 pro 2008 - 19:09

MARKO POLO je napisao/la:Evo danas je potvrđeno da je na brodovima Jadrolinije zabranjeno pušiti te da će se moći samo pušiti na vanjskim palubama to je potvrdio Ante Mrvica koordinator Jadrolinije.
A kako bi se gledalo na pušenje u vlastitom autu koji se prevozi na trajektu ? kul

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Zabrana pušenja na brodovima Empty Re: Zabrana pušenja na brodovima

Postaj by Pfaff uto 9 pro 2008 - 21:13

seabral je napisao/la:A kako bi se gledalo na pušenje u vlastitom autu koji se prevozi na trajektu ? kul
Zabranjeno je zadržavanje u vozilima u garaži (a u garaži/hangaru je ionako oduvijek zabranjeno pušenje)
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11088
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Zabrana pušenja na brodovima Empty Re: Zabrana pušenja na brodovima

Postaj by sali uto 30 pro 2008 - 0:51

Pfaff je napisao/la:
seabral je napisao/la:A kako bi se gledalo na pušenje u vlastitom autu koji se prevozi na trajektu ? kul
Zabranjeno je zadržavanje u vozilima u garaži (a u garaži/hangaru je ionako oduvijek zabranjeno pušenje)

Postao bi ovdje spot Meri Cetinić : Samo tuga ostaje
Kako znakovit naslov ,kad je spot sniman sasvim se komotno pušilo u salonu .Pošto sam pušač mogu samo na ovu temu ponoviti naslov i malo nadodati - samo mi tuga ostaje.
Ali se tješim dobro je ,dobro je - samo da ne tuku. lud od smijeha kul

http://uk.youtube.com/watch?v=XgefAcsIbjs

Srdačan pozdrav !
sali
sali

Broj postova : 1950
Age : 72
Lokacija : Zagreb
Registration date : 10.06.2008

[Vrh] Go down

Zabrana pušenja na brodovima Empty Re: Zabrana pušenja na brodovima

Postaj by 631 pon 5 sij 2009 - 22:39

Na brodovima su nepusaci do sada bili u losijem polozaju. Ako je brod imao dva salona, ili cak tri onda je u pravilu najmanji bio za nepusace. Ako je brod imao jedan salon onda bi se u jednoj polovici pusilo, a u drugoj je bilo zabranjeno jedino sto dim nije znao za to pravilo, a ni neki putnici - istina rijetki. Na Nazoru nakon preuredjenja nepusaci su bili definitivno druga kategorija. U malim bocnim salonima su postavili jeftine plasticne stolice, a i bilo je hladnije u tim salonima. E sada je dosao novi zakon u kojem je zakonodavac nalozio takve odredbe da se otislo u drugu stranu. Po zakonu se mogu imati prostorije za pusenje, ali se u njima ne mogu konzumirati hrana i pice! Nema druge nego na kuvertu (paluba).

631

Broj postova : 4
Lokacija : supetar
Registration date : 20.12.2008

[Vrh] Go down

Zabrana pušenja na brodovima Empty Re: Zabrana pušenja na brodovima

Postaj by max čet 22 srp 2010 - 11:56

Moram priznati da od kad se na Marku Polu u velikom salonu ne puši da je puno ugodnije i posadi i putnicima...
yes yes yes A kome se puši ima vani palubu...
max
max

Broj postova : 224
Lokacija : Rijeka
Registration date : 13.12.2009

[Vrh] Go down

Zabrana pušenja na brodovima Empty Re: Zabrana pušenja na brodovima

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.