Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Autobusi na kat

+3
molnar_2010
NP-549
gaspa
7 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Go down

Autobusi na kat Empty Autobusi na kat

Postaj by gaspa sri 9 ruj 2009 - 15:46

Neka bude takav naslov da se korištenjem riječi dabldeker (doubledecker) previše ne poenglezimo. Dakle, tu nek budu svi oni koji ne spadaju pod Autotrolej ili nekog od spominjanih prijevoznika koji imaju svoj podforum. Modeli imaju pak svoju temu. No, što bilo da bilo, u Zagrebu je viđen ovaj:

Autobusi na kat 284-005

Vjerujem da će se tu pojaviti i slika jedne grdosije, modela koji me je možda najviše fascinirao. Zglobni međugradski Neoplan na kat. Ne sjećam se više ni gdje sam ga vidio (dosta izgledna mi se čini timočka krajina). Tih godina nisam hodao svuda s fotićem pa je taj raritet ostao nezabilježen. Ali vjerujem da će već netko pročačkati net i uvaliti odnosnu sliku (meni se, iskreno govoreći, (još) nije dalo - ali, tko zna?)

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3449
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Autobusi na kat Empty Re: Autobusi na kat

Postaj by NP-549 sri 9 ruj 2009 - 15:56

Vidio sam ih ja uživo na nekakvom sajmu/izložbi autobusa u Crikvenici negdje krajem 80-ih. Model je Neoplan Jumbo Cruiser, a postoje dvije varijante: trosovinac sa klasičnom prikolicom, i klasični bus sa tandem osovinama na prikolici. Neznam koje su razlike. Motor je vjerovatno naprijed

Ovom starom je motor sigurno naprijed i pogon na drugu osovinu
http://forum.avtoindex.com/foto/data/media/234/Neoplan_Jumbocruiser_83_30.jpg

a ovom novom pitaj boga kad su ratkape gore
http://ekhoz.com/wp-content/uploads/images/worldsbest/bus.jpg

Evo filmić kad je bio na probi na 32, al je jedva na Slatini smotal desno :molim2:
https://www.youtube.com/watch?v=ZxoKg4kSWeA
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2425
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Autobusi na kat Empty Re: Autobusi na kat

Postaj by molnar_2010 sub 31 srp 2010 - 17:19

Autobusi na kat DOC544
molnar_2010
molnar_2010

Broj postova : 15
Lokacija : zagreb
Registration date : 31.07.2010

[Vrh] Go down

Autobusi na kat Empty Re: Autobusi na kat

Postaj by Gost sri 22 ruj 2010 - 15:12

Autobusi na kat 100_3205

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Autobusi na kat Empty Re: Autobusi na kat

Postaj by novi_shef sri 22 ruj 2010 - 17:09

Jedini ovakav autobus na svijetu, Drögmöller Mercedes-Benz O404DD.

novi_shef
Moderator
Moderator

Broj postova : 1216
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Autobusi na kat Empty Re: Autobusi na kat

Postaj by Gost sri 22 ruj 2010 - 17:14

E neka sam i ja ufatil nekakov raritet u mrežu svoju mrgreen

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Autobusi na kat Empty Re: Autobusi na kat

Postaj by Tomek sri 22 ruj 2010 - 19:53

novi_šef je napisao/la:Jedini ovakav autobus na svijetu, Drögmöller Mercedes-Benz O404DD.

Šta nisu dva napravljena?

Tomek
Moderator
Moderator

Broj postova : 447
Lokacija : Zagreb
Registration date : 07.04.2008

[Vrh] Go down

Autobusi na kat Empty Re: Autobusi na kat

Postaj by novi_shef čet 23 ruj 2010 - 11:20

Da, već se više puta povlačila ta priča da su dva, međutim strani izvori (stranice koje nisu tipa bhbus i sl, već ozbiljne s dokumentacijom) na više mjesta kažu da je ovo Einzelstück. Vidi npr. ovdje:
http://www.omnibusarchiv.de/include.php?path=article&contentid=144

novi_shef
Moderator
Moderator

Broj postova : 1216
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Autobusi na kat Empty Re: Autobusi na kat

Postaj by Gost čet 23 ruj 2010 - 11:26

Ovo je tim draži "ulov"! Jedina je šteta što je ovo jedina fotka koju sam snimio Crying or Very sad .

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Autobusi na kat Empty Re: Autobusi na kat

Postaj by Tomek čet 23 ruj 2010 - 18:21

Fala shefe na inf Wink

Tomek
Moderator
Moderator

Broj postova : 447
Lokacija : Zagreb
Registration date : 07.04.2008

[Vrh] Go down

Autobusi na kat Empty Re: Autobusi na kat

Postaj by sali sub 9 srp 2011 - 18:37

Zadar ; 08.07.2011.god.

Panoramski autobus Zadar open tour

ZADAR OPEN TOUR je novost u turističkoj ponudi - panoramska vožnja Zadrom uz priču turističkog vodiča,vožnja započinje u starom gradu točno ispod gradskog mosta. Panoramsko razgledavanje obuhvaća stari i novi dio grada pružajući originalan spoj suvremenog doba i tri tisuće godina duge prošlosti. Uživajući u vožnji na licu mjesta .....vožnja panoramskim autobusom jamči prekrasan pogled na Zadar, uživanje u ljetnom suncu sa vjetrom u kosi mrgreen te prekrasan doživljaj grada na način kako ga nikad do sad niste vidjeli mrgreen ,a onaj nekadašnji vlakić je otišao u svoj nespokoj kul .....po onoj staroj..... :

" Sve ti mogu oprostiti ali uspjeh nikako !"

Autobusi na kat Turist.bus%20zd

Srdačan pozdrav !
sali
sali

Broj postova : 1950
Age : 72
Lokacija : Zagreb
Registration date : 10.06.2008

[Vrh] Go down

Autobusi na kat Empty Re: Autobusi na kat

Postaj by gaspa pet 5 kol 2011 - 16:37

Zasad neka bude tu jer mi se ne da pisati cjelovit prikaz koji bi zaslužio svoju temu, nego samo ovaj izvadak.

Pesimist i mrzovoljko bi rekao onu staru: što južnije, to tužnije. Ja ću reći: odoše nostalgičari.

Na ovim našim YU prostorima vrsta i stanje tehnike zaista su nekako opadali od Triglava prema Vardaru. to se ogledalo i u voznom parku. U Makedoniji su krajem 80-tih zastave 1300 bile carozza nazionale, a ni u prvoj polovici devedesetih nije bilo puno drugačije. Isto je bilo i s autobusima. Skopski gradski prijevoz uvijek je nostalgičarima poput mene bio melem za oko. Uvijek se tamo našlo raznoraznih drndavaca, u drugim krajevima već davno zaboravljenih. Kad ti je za album falila koja sličica nekog starijeg modela, dovoljno je bilo skoknuti do Skopja. I slikati ga. Ne sprdam se ja to s našim prijateljima Makedoncima, ne. Jer, pazite, sva ta krama je uredno vozila. Godinama. I kad su od nje, kao od propalih slučajeva, u drugim krajevima svi digli ruke. Dakle, vrijedni makedonski majstori su, što raznoraznim dijelovima, a što improvizacijom priručnim sredstvima, ipak to sve uspjeli održavati. Pokoji osvješteni putnik odahnuo je kad je tome došao kraj, a ostalima kao da to i nije suviše smetalo.

Došao kraj? Da, nažalost. I u Skopju stari modeli odlaze u nepovrat. Dobro, skopski FAP-ovi 5GVF otišli su prije dosta godina, otišle su i tristosedamnaestice, a sad su, čini se, napokon otišli i sanosi 115 i 314 i TAMovi 170 i 190... sve ono što još samo pratimo u autobusnom vremeplovu. Na autobusi.net naći će se dosta slika tih vremešnih vozila.

Skopje se moderniziralo. Obnavlja se vozni park graskog prijevoza sa 100 ukrajinskih LAZ-ova (12LF i 20LF) i - što je za ovu temu bitnije - 202 autobusa na kat Yu Tong, od kojih dva turistička, od kojih pak jedan ide služiti u Ohrid. A možda bude, po nekim vijestima, i 15 otvorenih.

I evo njih
Autobusi na kat Yutong%20g1%200102

Autobusi na kat Yutong%20g1%200103

Autobusi na kat Yutong%20g1%200104

Autobusi na kat Yutong%20g1%200107

Autobusi na kat Yutong%20g1%200114

Autobusi na kat Yutong%20g1%200115

Autobusi na kat Yutong%20g1%200116

Autobusi na kat Yutong%20g1%200117

Autobusi na kat Yutong%20g1%200118

Autobusi na kat Yutong%20g1%200119

Autobusi na kat Yutong%20g1%200120

Autobusi na kat Yutong%20g1%200121

Što je tu značajno? Ovakvih autobusa nema nigdje u svijetu. Oni su u retro stilu dizajnirani posebno za Skopje i neće ići u serijsku proizvodnju, tako da bi mogli postati skopski zaštitni znak. Doduše, kad ih čovjek gleda iznutra... kao da su dizajnirani po Kinezima a ne Balkancima i bojim se da klasično građeni ljudi, poput Pfaffa, recimo, neće u njima moći pokazati svoj ponosan stav već će biti ponizno prignuti, još uvijek pritom pridržavajući tjemenom krov.

A Sanos? A domaća proizvodnja? Tja, i Sanos je dao ponudu s, kako kažu, nerazumno visokom cijenom. I popušio posao. A skopskim čelnicima zasigurno nije bilo krivo malo ići u Kinu, na ugovaranje, odobrenje projektnog zadatka, u kontrolu proizvodnje...

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3449
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Autobusi na kat Empty Re: Autobusi na kat

Postaj by Pfaff pet 5 kol 2011 - 17:44

Dražesna vozila...

Meni je inače vrlo simpatično kako ovaj tip vozila čiji je dizajn utemeljen na anglosaksonskoj tradiciji ima niz zgodnih rješenja za iskorištenje prostora. Ona košara za prtljagu, primjerice - u većini autobusa gradskog prometa se nađe pokoji takav kutak (o tramvajima serije 2200 da i ne govorim), ali nijednom dizajnerskom mamlazu ne padne napamet ograditi ga i staviti na uporabu putnicima???

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Autobusi na kat Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11088
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Autobusi na kat Empty Re: Autobusi na kat

Postaj by sali čet 20 ruj 2012 - 20:14

Zagreb ; 20.09.2012.god. - Na Trešnjevačkom trgu

Metroline bus

U autobusu se obavlja prodaja karata za humanitarni koncert u kojem je izložena i kutija za donaciju u sklopu akcije za pomoć petogodišnjoj Stephanie Milda iz Zadra oboljele od teške i rijetke bolesti mozga Arnold - Chiari melformacije.Koncert će se održati u četvrtak, 20. rujna s početkom u 21 sat u klubu Roko, Jarunska 5.
Koncert organizira Klub Zadarskih studenata.

Autobusi na kat Metroline001_zps193081fa

Autobusi na kat Metroline003_zpsc01d4854

Autobusi na kat Metroline002_zpsbffc24ba

Autobusi na kat Metroline004_zpsdd5b0d91

Autobusi na kat Metroline005_zps1038685d

Autobusi na kat Metroline006_zps6efe216e

Autobusi na kat Metroline007_zpse95a1d49

Autobusi na kat Metroline008_zps9e9270ff

Srdačan pozdrav !
sali
sali

Broj postova : 1950
Age : 72
Lokacija : Zagreb
Registration date : 10.06.2008

[Vrh] Go down

Autobusi na kat Empty Re: Autobusi na kat

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.