Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Spasimo Žutku

+7
Jean
gaspa
ZlayoZg
Stjepan
ikar
Pfaff
crhav
11 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Spasimo Žutku Empty Iz teme: HŽ serija 1061

Postaj by crhav sub 15 pro 2012 - 14:13

NE PLAKATI!!! Ljubitelji Zeljenica, Modelari, HZ Rijeka, Stacion i sl., zasto se ne upotrijebi jedna od tih lokomotiva kao spomenik blizu kolodvora u Rijeci?? Osim toga isprazniti ju od svih unutarnjih uredjaja, osim kabina, i prazni prostor iskorstiti za napraviti modelarsku maketu!!!
Tako bi Rijecani imali, kako se kaze jednim udarcem.......
Pozdrav
Velimir
crhav
crhav

Broj postova : 106
Lokacija : Rovinj
Registration date : 17.09.2009

http://sites.google.com/site/velimirlocos

[Vrh] Go down

Spasimo Žutku Empty Re: Spasimo Žutku

Postaj by Pfaff sub 15 pro 2012 - 14:55

Ne treba ju prazniti - smo staviti pred kolodvor. Već ima tko će se pobrinuti za ispražnjavanje pa će tako izložak imati i socijalnu funkciju rolling on the floor

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Spasimo Žutku Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11088
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Spasimo Žutku Empty Re: Spasimo Žutku

Postaj by Gost sub 15 pro 2012 - 20:08

crhav je napisao/la:... zasto se ne upotrijebi jedna od tih lokomotiva kao spomenik ...
E moj Velimire, neide to samo tako! Ajmo od osnovne stvari: tko bi to finacirao? Tko bi platio ospobljavanje da se jedna lokomotiva prevuče iz ložione do kolodvora? Pa onda, tko bi platio samo prevlačenje? Ako nije dosta, ajmo još malo o plaćanju, tko bi platio dizalicu kojom bi se ta lokomotiva izdigla sa tračnica na postament? Za tu lokomotivu netko bi trebao napraviti (sazidati ili nešto takvoga) postament, tko bi to platio? Tko bi platio materijal za postament? Tko bi platio ljude koji bi to napravili? Na koncu, lokomotivu bi trebalo i zbigecat i izvana i iznutra (izvana svježe obojat a znutra maknuti svu nepotrebnu opremu), tko bi to platio? Tko bi platio boju, kit, rodule, krep-trake ...

Ovo što sam gore napisao je čista realnost, kol'ko para tol'ko muzike, nema para nema ni muzike! Hž bi tražio da svi barem jednim djelom sudjeluju u finaciranju, pitanje je koliko je Štacion sposoban za to? Financijski! Kao neprofitna udruga ... sad . Možda, kažem možda!, bi se moglo naći kakvog sponzora ali to onda uvjetuje i postavljanje logoa tog sponzora na lokomotivu. Da li je to onda ono što želimo? Da se na Spasimo Žutku 3554403351 kočoperi reklama npr., KONZUM-a ili Billa-e? Ja sam onda odmah protiv toga.

Znam da će se sad pojedinci dići na zadnje noge i sasuti drvlje i kamenje na mene zbog ovoga što sam gore napisao ali to Vam je realna situacija, danas nema više džabe ni u stare babe!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Spasimo Žutku Empty Re: Spasimo Žutku

Postaj by ikar sub 15 pro 2012 - 20:16

A kako su se naše kolege u Ilirskoj Bistrici izborili za postavljanje lokomotive (361 zar ne?) na kolodvoru? Vjerojatno postoji način, pitanje postoji li sluha (i koliko treba potezati za rukave!)
ikar
ikar
Moderator
Moderator

Broj postova : 1126
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Spasimo Žutku Empty Re: Spasimo Žutku

Postaj by Gost sub 15 pro 2012 - 23:30

Namjerno izostavljaš da je to druga država ili si slučajno zaboravio na taj mali detalj? Zašto u Sloveniji ima pravi željeznički muzej? Zašto u Sloveniji voze parnjače? Druga država, ikar, druga država!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Spasimo Žutku Empty Re: Spasimo Žutku

Postaj by Stjepan ned 16 pro 2012 - 5:25

dida je napisao/la:Namjerno izostavljaš da je to druga država ili si slučajno zaboravio na taj mali detalj? Zašto u Sloveniji ima pravi željeznički muzej? Zašto u Sloveniji voze parnjače? Druga država, ikar, druga država!

Pa nije baš sve do druge države,nemojte zaboraviti fenomenalnu udrugu iz Slavonske Požege i njihovog "francuza". Znači sve se može...
Stjepan
Stjepan

Broj postova : 466
Lokacija : Slovenija,Hrvatska,BiH
Registration date : 12.03.2009

[Vrh] Go down

Spasimo Žutku Empty Re: Spasimo Žutku

Postaj by Gost ned 16 pro 2012 - 8:40

Stjepan je napisao/la:... Znači sve se može...
Naravno da može ali ima tu i još jedan važan faktor ... treba imati i tko će to pokrenuti! Jer nije dovoljno samo pričat po forumima ja bi ovo ja bi ono već treba podmetnut leđa i krenut. Ja osobno više nemam ni volje ni snage za to jer mi je više pun ku*ac borbe sa raznim vjetrenjačama.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Spasimo Žutku Empty Re: Spasimo Žutku

Postaj by crhav ned 16 pro 2012 - 14:11

Znam, .....treba novaca,.....treba novaca, "bez mastri se ne skilze" ili puno slicnih poslovica iz koji se ne mogu izvuci novci za nesto napravit.
Ali, pretpostavimo da se slozi neka grupica ili osnuje neki komitet (ne oni sto su prije bili..) koji bi se brinuo za to. Pa poceli od gradonacelnika Rijeke, cuti kako on dise...., pa probati kod raznih direktora HZ-a (Rijeka ili ZG...) i t.d!
Ne mislim da je to jednostavno ali na mladima svijet ostaje pa nek oni pocnu!!!!
Velimir
crhav
crhav

Broj postova : 106
Lokacija : Rovinj
Registration date : 17.09.2009

http://sites.google.com/site/velimirlocos

[Vrh] Go down

Spasimo Žutku Empty Spasimo Žutku

Postaj by Gost ned 16 pro 2012 - 15:13

crhav je napisao/la:... poceli od gradonacelnika Rijeke, cuti kako on dise....,
Obersnel? Spasimo Žutku 57795 Spasimo Žutku 826882 ... pa on jedva čeka da se oslobodi prostor ložione pa da tamo dobije dragocijen teren. A što se tiče lokomotivá, ma fućka se njemu za tamo neku Spasimo Žutku 3554403351.
crhav je napisao/la:... pa probati kod raznih direktora HZ-a (Rijeka ili ZG...) ...
Spasimo Žutku 541462 ... da su zainteresirani onda bi odavno već u muzeju bila Spasimo Žutku 3554403351 108 a ne da trune na servisnom kolosjeku kod ložione.

Nema ti tu 'leba moj Velimire. Današnje mlade snage čekaju da Spasimo Žutku 107234 učine prvi korak jer oni ni sa sobom neznaju što bi a kamoli što bi sa jednom lokomotivom. Kako sam i napisao, ja više nit imam volje nit želje da se borim sa tuđim vjetrenjačama. Jer čemu ću ja trošiti svoju energiju a slavu će pobrati netko drugi, prošla su vremena kad me držao idealizam i kad sam mislio da svojim djelima mogu pokrenuti i preokrenuti svijet. Došla su neka druga, teška, vremena gdje ja nemam namjjere više tratiti ni svoje vrijeme ni energiju na nešto što meni nema smisla.

A Spasimo Žutku 3554403351 ... ja znam gdje ću ih moć posjetiti i snimiti. Za svoju dušu!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Spasimo Žutku Empty Re: Spasimo Žutku

Postaj by ZlayoZg pon 17 pro 2012 - 17:14

Svi offtopic postovi su obrisani i molim vas da se nadalje držimo teme.Hvala.
ZlayoZg
ZlayoZg
Administrator
Administrator

Broj postova : 3064
Age : 39
Lokacija : Zagreb(Žitnjak)
Registration date : 19.09.2008

[Vrh] Go down

Spasimo Žutku Empty Re: Spasimo Žutku

Postaj by gaspa uto 18 pro 2012 - 16:05

Da za takvu akciju treba (i) novaca - jasno je kao dan. Ako to privremeno stavimo na stranu, treba i dobre volje ljudi čiji će doprinos malo umanjutu tu potrebu za novcima. A vjerujem da bi se četvorica-petorica takvih našla, koji bi svojim radom i vještinom (nakon provedbe Pfaffovog elaborata o demontaži viška opreme) pripomogli postizanju oku ugodne postave.

A sad ono prvo. Novac. Da se ova ideja pojavila prije desetak godina, bila bi u mnogočemu lakše ostvariva. Neki od uglednijih riječkih građevinaca ne bi radili pitanje oko doniranja temelja. I dizalica bi se nekako riješila (ekipa za rasčišćavanje svoj bi posao trebala obaviti prije dizanja). Danas je mnogo dobre volje isčezlo a EU nije suviše (zapravo gotovo da nije uopće) sklona tehničkoj baštini, iako postoje deseci programa u kojima se dijeli lova. Postoje neke mogućnosti međudržavnih suradnji, ali ne bih sad zamarao s time. Za ono što se dijelilo do ulaska u EU je kasno, ono šte će se dijeliti još nije na redu. Sredstva se mogu iskamčiti ali ne kao nepovratna već kao kredit, pa nam ni to nije zanimljivo. U svakom slučaju Štacion bi u tom poslu bio partner. Kako su mogućnosti uistinu mizerne neću svakoliku javnost dalje zamarati time niti inicirati ispraznu sveopću diskusiju. Vodstvo Štaciona i ostali zainteresirani bit će obaviješteni o trenutku i potrebi ev. daljnje suradnje na ovom projektu.

I svakako da je red da se ime dobrotvora onda navede uz lokomotivu. Bio on Konzum, HBOR, CEI-BAS, Pero Perić ili netko peti.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3449
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Spasimo Žutku Empty Re: Spasimo Žutku

Postaj by Gost uto 18 pro 2012 - 16:27

gaspa je napisao/la:... vjerujem da bi se četvorica-petorica takvih našla, koji bi svojim radom i vještinom ... pripomogli postizanju ...
Pa sigurno da bi ali danas se pretežito javljaju oni koji bi samo stajali prekriženih ruku i "navodili" na cilj bez da se podmetne škina. Ili prevedeno na hrvatski: jedan dela a trojica ili više njih koordinira radovima.
gaspa je napisao/la:... svakako da je red da se ime dobrotvora onda navede uz lokomotivu. ...
To nitko ne spori. Ali ime sponzora nikako nebi smjelo biti na samoj lokomotivi.

Ali u konačnici sve se ipak samo svodi na šuške-buške ...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Spasimo Žutku Empty Re: Spasimo Žutku

Postaj by Jean čet 6 lip 2013 - 20:45

Danas samo na forumu, a već sutra u domovima Riječana! Letak koji će se sutra dijeliti na Korzu:

Spasimo Žutku Letak1Spasimo Žutku Letak2Spasimo Žutku Letak3Spasimo Žutku Letak4Spasimo Žutku Letak5Spasimo Žutku Letak6

______________________________________
Spasimo Žutku D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Spasimo Žutku Empty Re: Spasimo Žutku

Postaj by borna čet 6 lip 2013 - 21:56

Sviđa mi se taj letak (molim da mi spremite barem 2-3 primjerka za Zg) jer je ukratko i jednostavno objašnjeno sve o Žutkama! thanks
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8810
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Spasimo Žutku Empty Re: Spasimo Žutku

Postaj by Gost pet 7 lip 2013 - 8:04

Nešto mi nije jasno ...
Spasimo Žutku Letak_zps41492092
... jer ovo je nespojivo jedno sa drugim! Ili je na Mlaki (a onda se radi o remizi/depotu) ili je ložiona (a onda nije Mlaka nego Piopa). Jel' se to tko je sastavljao/pisao text malo zeznuo?

Jest da to "običnom" puku neće baš ništa značiti (jer će to malo tko zamjetiti) ali ako ste si već dali toliko truda onda se moglo pažljivije sve sastaviti.

Inače, letak je fino sročen i lijepo grafički obrađen ... bi rek'o facebukovski Spasimo Žutku 517545930

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Spasimo Žutku Empty Re: Spasimo Žutku

Postaj by Laurus sri 14 svi 2014 - 23:24

Dali ima kakvih novosti vezano za koju sačuvanu Žutku?
Laurus
Laurus

Broj postova : 1007
Lokacija : Svemir
Registration date : 08.03.2013

http://www.xxx.net

[Vrh] Go down

Spasimo Žutku Empty Re: Spasimo Žutku

Postaj by crhav uto 23 ruj 2014 - 17:23

Dali ima kakvih novosti vezano za koju sačuvanu Žutku?

Ne zelim ponavljati ista pitanja ali ovo je dosta interesantno, pa ako itko ima kakve novosti o ZUTKI nek se javi......

Velimir
crhav
crhav

Broj postova : 106
Lokacija : Rovinj
Registration date : 17.09.2009

http://sites.google.com/site/velimirlocos

[Vrh] Go down

Spasimo Žutku Empty Re: Spasimo Žutku

Postaj by KAPO uto 23 ruj 2014 - 17:45

crhav je napisao/la:
Dali ima kakvih novosti vezano za koju sačuvanu Žutku?

Ne zelim ponavljati ista pitanja ali ovo je dosta interesantno, pa ako itko ima kakve novosti o ZUTKI nek se javi......

Velimir
Ima...
Sakupljači sekundarnih sirovina su ih potpuno uništiti!
KAPO
KAPO

Broj postova : 1883
Lokacija : Matulji
Registration date : 14.09.2009

[Vrh] Go down

Spasimo Žutku Empty Re: Spasimo Žutku

Postaj by Gost pon 13 svi 2019 - 10:57

Svi rokovi za ikakovo spašavanje su prošli ... sve što je ostalo je samo hrpa željeza

Spasimo Žutku EPk6Fct

Spasimo Žutku PS7mZ9Z

Spasimo Žutku 8dRXwmL

Doduše ... možda još malo tinja iskra nade, ostale su 005, 012, 015, 016, 106 i 109 i 'bond' u Zagrebu na RK (ali na tu lokomotivu i netreba ozbiljno računat jer je em uništena em je poskidano sa nje sve što se moglo presaditi na žutke dok su vozile). Što će biti sa ovih 6 lokomotiva neznam. Za sad su 'porazbacane' po krugu ložione i vjerovatno neće tako dugo ostat jer bi navodno krajem ovog mjeseca (svibanj 2019.) trebali krenut radovi na onoj novoj cesti što bi spajala novi kontejnerski terminal i čvor Škurinje. Ložiona bi se prije toga trebala spojit na 'otvorenu prugu' na krajnji lijevi kolosjek kod kolske radione (gledajući prema Zmaju). Vani su 012 i 106 (njih dve su na servisnim kolosjecima) i 109 kod šajbe a ostale su pod krovom.

Btw, mojih par mudrih, sve je to trebalo razrezat a ne puštat jer ionako će se to razrezat za godinu-dve jer sem oplate i tih desetak postolja na tim lokomotivama ni nema nečega što bi zavrijedilo toliku pažnju da se to sačuva. Ako se baš tko želi diviti žutki najbolje je sjest u auto i put Ilirske Bistrice.

Btw, eas(i) na zadnoj fotki su također već na Kukuljanovu u Metisu (4 su stajala kod kolske radione godinama i sve je sa njih skinuto što je vrijedilo)

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Spasimo Žutku Empty Re: Spasimo Žutku

Postaj by Pfaff pon 13 svi 2019 - 11:40

A čemu bilo što spašavati? Za desetak godina nitko neće znati ni da je u Hrvatskoj uopće bilo željeznice

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Spasimo Žutku Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11088
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Spasimo Žutku Empty Re: Spasimo Žutku

Postaj by Gost pon 13 svi 2019 - 16:14

Pfaff je napisao/la:... Za desetak godina nitko neće znati ni da je u Hrvatskoj uopće bilo željeznice
... pa kako je krenulo moglo bi se to desiti i prije tih proročanskih deset godina

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Spasimo Žutku Empty Re: Spasimo Žutku

Postaj by borna uto 4 kol 2020 - 17:12

Jedan vrijedan i očito verziran railfan može doma voziti Žutku (pardon jedan njezin motor)

/Bit će da imade jaki priključak na mrežu/
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8810
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Spasimo Žutku Empty Re: Spasimo Žutku

Postaj by Gost pon 11 sij 2021 - 11:50

... snimljeno pred Božić, točnije 21.12.20.
Spasimo Žutku FUQKe4l

Spasimo Žutku R4OOzQI

Spasimo Žutku Nd1cUj7

Spasimo Žutku PAWGg1M

Spasimo Žutku 7DsI33G

*****
S obzirom da su se neke stvari promjenile, drastično, ne na bolje nego na gore!, ovo su gotovo sigurno moje posljednje fotografije žutki. Posjeti riječkoj ložioni više nemaju niti smisla niti motiva tako da je i ovome došao kraj.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Spasimo Žutku Empty Re: Spasimo Žutku

Postaj by borna pon 11 sij 2021 - 11:55

Hmm kad ih već nisu razrezali ne bi li bilo bolje da ih drže unutar depoa, kako radi čerupanja tako i radi atmosferilija?
Ja se ipak nadam da će nekim čudom jedna ostati kao spomenik prošlosti, zaslužile su to!
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8810
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Spasimo Žutku Empty Re: Spasimo Žutku

Postaj by Gost pon 11 sij 2021 - 12:23

borna je napisao/la:Hmm kad ih već nisu razrezali ne bi li bilo bolje da ih drže unutar depoa, kako radi čerupanja tako i radi atmosferilija?
...  radi čerupanja? Neznam šta bi se više sa njih moglo očerupati! Morda oplata  thinking

borna je napisao/la:... Ja se ipak nadam da će nekim čudom jedna ostati kao spomenik prošlosti, zaslužile su to!
... jest da nada zadnja umire a nit ima čuda ali ... teško ostvarivo! Iz nekoliko razloga:

- kao prvo i osnovno, nema dobre volje u haže kargu
- da bi se nešto očuvalo trebalo bi imat i nešto love za to obnovit/ofarbat/osposobit ... tko im toliko love?
- da bi se bar jedna lokomotiva sačuvala odnekuda bi trebal doć i nekakav impuls, da ne kažem inicijativa ... nakon svega, ima li tko bi za to podmetnuo svoja nejaka pleća? Po meni trenutno nema
- sve bi trebalo ići nekakvim službenim kanalima, ima li toga? Nema! Nit volje nit osobe koja bi sve pokrenula sa mrtve točke
- prije par godina sve je bilo u rukama haže muzeja ali i oni su digli ruke od toga jer i ono što imaju jedva da uspiju sačuvati

Dakle, u cijeloj priči je previše nema!

I za kraj, jednom i za svagda, ovo što je ostalo samo je pitanje tajminga kad će za ostalim žutkama put Kukuljanova!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Spasimo Žutku Empty Re: Spasimo Žutku

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.