Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CMA CGM Cargo Cruises

+2
Pfaff
KAPO
6 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Go down

CMA CGM  Cargo Cruises Empty CMA CGM Cargo Cruises

Postaj by KAPO čet 27 vel 2014 - 10:47

Danas sam naišao na ovo:
Radi se o turističkim putovanjima na CMA CGM kontejnerskim brodovima!
Cargo Cruises : discovering the world in a new way!

Journeying across oceans, seas and continents, sharing the daily life of the crew and discovering the world’s busiest ports. Travelling aboard containerships which are among the biggest in the world is to experience a completely different way of cruising the oceans. CMA CGM, the world’s third largest container shipping Group, makes its vessels available for a unique opportunity.

A world away from a conventional voyage at sea, a trip on a containership is a thrilling and unforgettable way to discover the great maritime trading routes.
http://www.cma-cgm-blog.com/cargo-cruises-travel-shipping-cargo/

Ovaj način putovanja me toliko oduševio da moram jednom otić na takvo putovanje mrgreen !
 veselo
KAPO
KAPO

Broj postova : 1883
Lokacija : Matulji
Registration date : 14.09.2009

[Vrh] Go down

CMA CGM  Cargo Cruises Empty Re: CMA CGM Cargo Cruises

Postaj by Pfaff čet 27 vel 2014 - 11:23

Putničko-teretni brodovi nisu nikakva novost, jedino se pitam di su našli kabinske i salonske prostore za putnike? Ili ih kane voziti u kontejnerima (specijalna linija Somalija - Marseilles?)

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


CMA CGM  Cargo Cruises Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11089
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

CMA CGM  Cargo Cruises Empty Re: CMA CGM Cargo Cruises

Postaj by LLeon čet 27 vel 2014 - 12:19

Nisu to putničko- teretni brodovi, nego čisto teretni. Putnici spavaju u praznim kabinama posade (uvijek se na brodu nađe koja prazna kabina) zato je i broj putnika ograničen na 2- 14. I mene već pred neko vrijeme interesiralo takvo putovanje, ali me malo ohladila cijena od 100€ dnevno po osobi, a ionako mi je pun klinac brodova na poslu, pa još i godišnji odmor da provedem na teretnom brodu. mrgreen
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

CMA CGM  Cargo Cruises Empty Re: CMA CGM Cargo Cruises

Postaj by gorgoroth čet 27 vel 2014 - 12:54

To bi bilo fora ako bi se ukrcao na neku prometnu rutu po mediteranu,nikako iz kine prema europi,gdje si po mjesec dana na oceanu

gorgoroth

Broj postova : 1494
Lokacija : rijeka
Registration date : 18.06.2008

[Vrh] Go down

CMA CGM  Cargo Cruises Empty Re: CMA CGM Cargo Cruises

Postaj by buShip fun čet 27 vel 2014 - 15:33

Znam za to još od prije. Prijatelj mi je pričao da su oni na CMA CGM White Sharku imali takve goste, a plovilo se od Australije preko Havaja do Sjeverne Amerike.

Po meni ovo je veći gušt od kruzera, jer se doživi pomorstvo na jedan suroviji način, od onog lagodnog. A zanimljivo je i to što se na takvim putovanjima zbližiš s posadom, kao jedna mala obitelj, dok na kruzeru nitko nikog ne zna.

buShip fun

Broj postova : 291
Lokacija : Rijeka
Registration date : 12.04.2012

[Vrh] Go down

CMA CGM  Cargo Cruises Empty Re: CMA CGM Cargo Cruises

Postaj by Gost čet 27 vel 2014 - 15:52

buShip fun je napisao/la:... A zanimljivo je i to što se na takvim putovanjima zbližiš s posadom, kao jedna mala obitelj, ...
... pa ti netko po noći pokuca na vrata kabine  rolling on the floor

Gost
Gost


[Vrh] Go down

CMA CGM  Cargo Cruises Empty Re: CMA CGM Cargo Cruises

Postaj by lappino pon 3 oľu 2014 - 10:28

Max. broj putnika je 12 - iznad toga brod mora biti klasificiran kao putnički. Dakle puno veće zezanje sa safety equipment i čime sve ne...

Gosti (putnici) su najčešće smješteni u kabini vlasnika ili superintendenta, dakle ponajboljim na brodu (ako se to može tako nazvati, razina opreme je i dalje minimalna).

Koliko će tko uživati na teretnjaku, ovisi o tome čime čovjek namjerava kratiti vrijeme.

Na teretnom brodu je kretanje puno više ograničeno nego na putničkom. Neudobniji je i bučniji. Hrana je lošija.

Nije sve u tome, naravno, ali npr. CMA CGM White Shark, kao relativno veliki brod, može se zadržavati u luci (tj. na terminalu, usred ničega) po 10 sati. Pa ti stigni do grada...

Šema je zapravo ovakva: jednim brodom se npr. stigne do Kine, iskrca se, napravi suhozemni đir od npr. 7 dana, pa se u drugoj luci ukrca na drugi brod iste organizacije.

Treba li posebno napominjati da kapetani i posada ne vole "teret koji se žali" (Complaining cargo)?  grinko 
lappino
lappino

Broj postova : 314
Lokacija : J. Koreja
Registration date : 12.09.2010

[Vrh] Go down

CMA CGM  Cargo Cruises Empty Re: CMA CGM Cargo Cruises

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.