Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Modelarska sekcija - skica za portret člana

3 posters

Go down

Modelarska sekcija - skica za portret člana Empty Modelarska sekcija - skica za portret člana

Postaj by gaspa ned 5 srp 2009 - 15:22

Svoj jubilarni post posvećujem jednom našem vrijednom i samozatajnom članu, koji malo govori i malo piše, a više stvara, a to je - zelko. Za one koji ga osobno ne poznaju:

Modelarska sekcija - skica za portret člana 285-274
(zelko manje-više, slika je zbog icon pivo )

Osim što se bavi onim čim se bavi (ugostiteljstvo - ako imalo ozbiljnije prođete Mošćeničkom Dragom, ne možete ne naletjeti na njega odn. njegovo mjesto - vidi gornju sliku), vrlo se ozbiljno bavi i maketarstvom. Njegova veća, ambiciozno zamišljena maketa (koja je još u nastajanju, a zbog zahtjevnosti zamisli to nastajanje će potrajati te će se zelko imati čime zabavljati još dobar dio života), dakle - ta maketa zauzima cijelu jednu prostoriju. Nažalost, prostorija je u niskom podrumu u kojem je sasvim realna bojazan da se klasično građene osobe, poput mene, ponašaju kao slon u staklani. Zelko je, srećom, građom nešto sitniji pa se uklapa u priču. A Pfaff maketu može gledati samo na slikama. Znači, kako rekoh, maketa je oblika izobličenog pravokutnog vijenca - duž zidova prostorije i u dvije razine. Poveznicu tih razina čine dvije spirale, poput ove
Modelarska sekcija - skica za portret člana 285-275

Dijelovi makete su u potpunosti dovršeni, pri čemu pažnju plijene detalji
Modelarska sekcija - skica za portret člana 285-276

Upravljanje ovim malim svijetom je automatski. Meštar pokazuje svoje IT sposobnosti...
Modelarska sekcija - skica za portret člana 285-277

...iako (mani automatiku) bez ljudskog faktora nema ništa
Modelarska sekcija - skica za portret člana 285-278

Jednog dana, kad maketa bude završena (ili pri kraju), nudit će nam obilje lijepih motiva za slikanje. Ja sa slikama baš i nisam pretjerao jer, što imaš složeniji aparat, i rasvjeta postaje sve kompliciranijom, a, s druge strane, zbog malog prostora ni objektiv nije bio najprimjereniji. Zato sam i nazvao temu Skicom, jer o njoj se može još puno toga reći. A to što ja sad imam plosnatu glavu a zelko udubljenja u stropu...

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3485
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Modelarska sekcija - skica za portret člana Empty Re: Modelarska sekcija - skica za portret člana

Postaj by Barney ned 5 srp 2009 - 15:51

Lijepo, lijepo... Uvijek je dobro znati za jos kojeg modelara. Smile

Barney
Barney
Barney

Broj postova : 930
Lokacija : Zagreb
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Modelarska sekcija - skica za portret člana Empty Re: Modelarska sekcija - skica za portret člana

Postaj by zelko ned 5 srp 2009 - 17:18

Pozdrav Gospi
Nismo se mogli više družit radi posla .Uvjek nešto iskrsne na poslu ,nabava itd.
Slike su odlične samo moje kose na slikama ima sve manje Shocked
Maketa će bit gotova kad budem bez kose rolling on the floor
Ako bude još neko na kupanju u M. Dragi neka se javi mrgreen mrgreen

zelko

Broj postova : 53
Lokacija : Mošćenička Draga
Registration date : 24.05.2008

[Vrh] Go down

Modelarska sekcija - skica za portret člana Empty Re: Modelarska sekcija - skica za portret člana

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.