Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Turistički vlak u Rijeci

+16
ikar
kiki273
ZlayoZg
Miha
Pfaff
Marioo
Narcis
LLeon
gaspa
kobler
Jean
Thommo
Drempa
leteči vlak
KAPO
Phalanx
20 posters

Stranica 1 / 4. 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Turistički vlak u Rijeci Empty Turistički vlak u Rijeci

Postaj by Phalanx pon 10 svi 2010 - 19:28

Ej ljudovi, javio mi se kolega "railfan" Philip Wormald koji organizira Turistički vlak u naše krajeve, pa mu se javite na mail (pwormald@gmail.com) ukoliko ste zainteresirani. U nastavku vam prosljedjujem njegov mail i itinerer puta...

Hello Igor

I am please to say we have permission from HZ to run our special train in the Rijeka region on Sunday 19 and Monday 20 June. I attach the plans. We have not been given permission to run to Brajdica, BUT we do have permission to run to Bakar, but we are not allowed to leave the train there.

This trip is very expensive to run and we will happily take any Croatian railfans on our train, they can pay a price on the train without a problem. Please make all railfans aware of this as we hope some will support our trip.

We will use a 2063 loco from Šapjane - Rijeka - Bakar - Moravice - Karlovac, then we take a 2132 to Kamanje border, (then Sž 644 loco).
Best wishes
Philip


PTG Tours “The Slovenian Španka rides again”
19-26 June 2010
Freight lines DMU lines Underlined = Reversal required

Saturday 19th June
Flights to Slovenia, bus to hotel.

Sunday 20th June
Ljubljana - Kamnik Graben - Ljubljana - Zalog underpass freight yard - Ljubljana - Pivka - Ilirska Bistrica - Šapjane - Opatija Matulji - Rijeka

Monday 21st June
Rijeka - Sušak-Pecine - Skrljevo - Bakar - Skrljevo - Moravice - Karlovac - Metlika - Novo Mesto

Tuesday 22nd June
Novo Mesto - Straža (end of line) - Novo Mesto - Revoz - Novo Mesto – Grosuplje – Ljubljana - BTC City - Ljubljana

Wednesday 23rd June
Ljubljana - Divača - Koper - Koper Luka - Divača (curve) - Villa Opicina - Kreplje - Nova Gorica - Most na Soči (combine with Avtovlak, coaches on front) - Bohinjska Bistrica - Jesenice
If insufficient time then journey Koper station can be left out, more important to run to extreme end of line in Koper Luka terminal

Thursday 24th June
Jesenice - Rosenbach - Klagenfurt - Bleiburg - Dravograd - Otiski vrh - Dravograd - Maribor Studenci works - (curve) - Grobelno - Sveti Rok ob Sotli – Grobelno - Maribor

Friday 25th June
Maribor - Graz - Bruck a. d. Mur (curve) - Wolfsburg - Bleiburg - Klagenfurt - Villach - Rosenbach - Jesenice - Kranj - Naklo - Kranj - Ljubljana

Saturday 26th June
Return flights

Traction is expected to include mostly class 644 and 664 loud GM diesels with a couple of bonus locos included on the way!
Version 5.0, 10 May 2010

______________________________________
Turistički vlak u Rijeci 111yw9
Phalanx
Phalanx
Moderator
Moderator

Broj postova : 545
Lokacija : Rijeka / Karlovac
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Turistički vlak u Rijeci Empty Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by KAPO pon 10 svi 2010 - 19:35

Ništa ne razumjem!
Pojašnjenje
KAPO
KAPO

Broj postova : 1883
Lokacija : Matulji
Registration date : 14.09.2009

[Vrh] Go down

Turistički vlak u Rijeci Empty Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by leteči vlak pon 10 svi 2010 - 19:49

Grupa railfana iz Engleske če najmiti vagone sa kojima če preputovati sve slovenske pruge sa dizel lokomotivama. Ovi vlak če dva dana bit i u Hrvatskoj (Šapjane - Rijeka - Škrljevo - Karlovac).

Gospodin Phill Wormald (organizator ovoga izleta) poziva sve railfane, da se možete peljati sa njima na neki relaciji..
leteči vlak
leteči vlak

Broj postova : 1023
Age : 30
Lokacija : Lost Heaven
Registration date : 21.01.2010

[Vrh] Go down

Turistički vlak u Rijeci Empty Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by Drempa pon 10 svi 2010 - 22:17

Ko ji je datum kad je taj vagon u Hrvatskoj
Drempa
Drempa

Broj postova : 413
Age : 43
Lokacija : Zagreb
Registration date : 06.04.2009

[Vrh] Go down

Turistički vlak u Rijeci Empty Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by leteči vlak pon 10 svi 2010 - 22:28

20. i 21. 6. 2010
leteči vlak
leteči vlak

Broj postova : 1023
Age : 30
Lokacija : Lost Heaven
Registration date : 21.01.2010

[Vrh] Go down

Turistički vlak u Rijeci Empty Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by Thommo uto 11 svi 2010 - 9:11

Pitao sam organizatora za cijenu vožnje Rijeka-Škrljevo-Bakar-Škrljevo pa vam javim.
Thommo
Thommo

Broj postova : 2345
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

http://hobipoint.com

[Vrh] Go down

Turistički vlak u Rijeci Empty Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by Gost uto 11 svi 2010 - 9:28

Koliko sam ja iz svega ovoga skužio, grupa će doć avionom u Sloveniju i tamo iznajmit nekakve vagone koje će vuć 644/664. Osim ovim djelom po riječkoj pruzi gdje će ih vuć karavela. Neznam koliko bi mi to bilo interesantno bez obzira na vožnju do Bakra thinking . Ovo je samo moje razmišljanje, možda će netko nać svoj interes u svemu ovome!

Naravno, fotografiranje na riječkom kolodvoru će biti svakako u vrijeme njihovog dolaska!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Turistički vlak u Rijeci Empty Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by Thommo uto 11 svi 2010 - 11:00

Dobio sam odgovor od organizatora, g. Wormalda, dakle ukratko ovako:

Vlak od tri putnička vagona + restoran dolazi u Rijeku navedenog datuma. Tu bi se zainteresirani domaći railfanovi mogli pridružiti ekspediciji.

Pitao sam cijenu karte za relaciju Rijeka - Škrljevo - Bakar - Škrljevo (- Rijeka) - vlak bi se vratio u Rijeku ako bude moguće, a možda odmah i nastavi prema Moravicama, to zavisi od vremena.

Ponuđena cijena je 30 EURA po osobi - cca. 220 kn/glavi.

Nemojte to uspoređivati s normalnim HŽ cijenama, to je ekstra organizirana vožnja koje stranci masno plaćaju. G. Wormald je rekao da su dnevne karte za takve vlakove inače jako skupe, ali da oni nude ovu povoljniju cijenu za nas.

I još dodatak, da ne bi tko krivo shvatio - ja osobno ili DPŽ "Štacion" nemamo nikakvog udjela ili interesa u tom izletu; ja sam samo kontaktirao organizatora s namjerom da obavijestim zainteresirane o cijenama i mogućnostima.

Našao sam i PDF na webu: http://www.ptg.co.uk/tours/SlovenianSpanka2010.pdf
Thommo
Thommo

Broj postova : 2345
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

http://hobipoint.com

[Vrh] Go down

Turistički vlak u Rijeci Empty Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by Gost uto 11 svi 2010 - 12:18

Thommo je napisao/la:...
Ponuđena cijena je 30 EURA po osobi - cca. 220 kn/glavi.
...
220 kuna :surprise: :qtrippy: To mi je ipak malo previše. Ja ću ga ipak samo snimat sa pristojne udaljenosti. A još k tome dolaze sa slovenskim vagonima hm ... to mi apsolutno nije previše interesantno. Da dolaze sa njihovim, engleskim , vagonima ... e to bi već bila neka druga priča!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Turistički vlak u Rijeci Empty Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by leteči vlak uto 11 svi 2010 - 12:55

Malo OT. Tako je izgledalo prošle godine kad su stigli u Grosuplje:

Turistički vlak u Rijeci X28-713-11
leteči vlak
leteči vlak

Broj postova : 1023
Age : 30
Lokacija : Lost Heaven
Registration date : 21.01.2010

[Vrh] Go down

Turistički vlak u Rijeci Empty Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by Gost uto 11 svi 2010 - 13:05

To je ovaj vlak što ga vuče ovaj veliki zeleni dizel? To mi je skroz bez veze čak i za snimat!!! To su obični, koji svakodnevno voze, vagoni. Pa to mogu svaki dan snimit na riječkom kolodvoru i bez nekakvih engleza. Još bi i snimal da ih vozi SŽ dizel al kod nas će ih vozit naša karavela.

Mislim da nisam zainteresiran čak ni za snimanje. Doduše možda se do tada kad budu dolazili i predomislim ali za sada no no . Ponavljam, ovo je sve moj osobni stav! Možda netko od ostalih članova 4uma nađe neki svoj interes u svemu ovome.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Turistički vlak u Rijeci Empty Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by leteči vlak uto 11 svi 2010 - 14:52

tomo je napisao/la:To je ovaj vlak što ga vuče ovaj veliki zeleni dizel? To mi je skroz bez veze čak i za snimat!!! To su obični, koji svakodnevno voze, vagoni. Pa to mogu svaki dan snimit na riječkom kolodvoru i bez nekakvih engleza. Još bi i snimal da ih vozi SŽ dizel al kod nas će ih vozit naša karavela.

Da, vlak sa Englezi vuče zeleni dizel - 644-012 aka Španka.
Zanimljivo mi je to, da če imati vlak kroz Austrijo slovensku lokomotivu, a kroz Hrvatsku če biti neka HŽ lokomotiva...
leteči vlak
leteči vlak

Broj postova : 1023
Age : 30
Lokacija : Lost Heaven
Registration date : 21.01.2010

[Vrh] Go down

Turistički vlak u Rijeci Empty Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by Jean sri 12 svi 2010 - 0:09

Meni je interesantno fotkati dizelku i putničke vagone na bakarskoj pruzi, ali kako se radi o radnom danu, teško da ću biti u mogućnosti...

______________________________________
Turistički vlak u Rijeci D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Turistički vlak u Rijeci Empty Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by kobler čet 13 svi 2010 - 16:17

Kad vlak stane u Opatija-Matulji postoji mogućnost (načelno dogovoreno s g. Fakom u Rijeci) posjete matuljskom EVP! Sad - da li prvo pitati Engleze hoće li to ili prvo dogovoriti s HŽ zaustavljanje i zadržavanje u Matuljima prije dolaska u Rijeku. Jasno mi je da je prolazak vlaka već ugovoren i da onaj tko radi vozni red neće biti sretan. No, zaboga, to je pruga Matulji - Rijeka, ne La Guardia.
kobler
kobler

Broj postova : 472
Age : 71
Lokacija : Rijeka
Registration date : 03.03.2008

[Vrh] Go down

Turistički vlak u Rijeci Empty Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by kobler pet 14 svi 2010 - 7:29

Kontaktiro Engleza, pito. Kaže čeka da mu pošalju točnu satnicu i hoće li moći u nedjelju navečer (20. 6.) ili ponedjeljak (21.) ići na okretnicu. Ja reko, pa kog konkretno kontaktiraš za to, imenom i prezimenom. A on meni, pa Slovence s kojima sve dogovaram. O, j*bte! Pitaš Slovence da pitaju HŽ štaš radit u Hrvatskoj. Mislim da je čas da se umiješamo i probamo sami skužit sa Zagrebom. Ovako će vidit hotel i basta.

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav - Rijeka) ... smiling devil
kobler
kobler

Broj postova : 472
Age : 71
Lokacija : Rijeka
Registration date : 03.03.2008

[Vrh] Go down

Turistički vlak u Rijeci Empty Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by kobler pet 14 svi 2010 - 7:32

[quote="leteči vlak"]Zanimljivo mi je to, da če imati vlak kroz Austrijo slovensku lokomotivu, a kroz Hrvatsku če biti neka HŽ lokomotiva...[/quote]
Kako stvari stoje s HŽ, još će sami gurat vlak u Bakar i iz Bakra.

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav - Rijeka) ... smiling devil
kobler
kobler

Broj postova : 472
Age : 71
Lokacija : Rijeka
Registration date : 03.03.2008

[Vrh] Go down

Turistički vlak u Rijeci Empty Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by Gost pet 14 svi 2010 - 8:19

kobler je napisao/la:... A on meni, pa Slovence s kojima sve dogovaram. O, j*bte! Pitaš Slovence da pitaju HŽ štaš radit u Hrvatskoj. ...
Ovo mi izgleda k'o da su pali s Marsa! Ne kužim kako se mogu tako dogovarat.
kobler je napisao/la:
leteči vlak je napisao/la:Zanimljivo mi je to, da če imati vlak kroz Austrijo slovensku lokomotivu, a kroz Hrvatsku če biti neka HŽ lokomotiva...
Kako stvari stoje s HŽ, još će sami gurat vlak u Bakar i iz Bakra.
Nekako imam osjećaj da oni neće dalje od Šapjana rolling on the floor lud od smijeha

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Turistički vlak u Rijeci Empty Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by gaspa sub 15 svi 2010 - 16:30

Kako ću ja biti u to doba u regiji, skoro ste me navukli. Ali i dali ideju za nešto drugo: Kobler, pošto ćemo naplaćivati ulaznicu u EVP i stručno vodstvo? 30 EUR? Ili paušal - gratis vožnja za sve Štacionovce Matulji-Bakar-Škrljevo?

Dobro, ovakve vožnje su normalne po drugim državama - iznajmi vlak pa se vozi nepoznatim prugama. Mogli su oni od SŽ iznajmiti i muzejski vlak s parnjačom, ali onda bi karta Rijeka-Bakar bila 50 €.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3480
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Turistički vlak u Rijeci Empty Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by kobler sub 15 svi 2010 - 23:30

gaspa je napisao/la: ... Kobler, pošto ćemo naplaćivati ulaznicu u EVP i stručno vodstvo? 30 EUR? Ili paušal - gratis vožnja za sve Štacionovce Matulji-Bakar-Škrljevo? ...
Meni se pak vidi da je stvar crkla. Valjda sam ja (nepoznat) navalio, valjda ... Uostalom ovo mi je odgovorio:
I have asked my contact if the Rijeka depot visit has been arranged already. If not then I will deal with it myself. If there is time after that then some can maybe do the substation if they chose. We are a railfan group and the already rail events must come first.
Thanks for your assistance
Imam osjećaj da se blaženo ne kužimo. S druge strane, ja ne mogu organizirati posjet EVP-u iz Opatije, pogotovo navečer. Prvo, možda i uspijem dogovoriti s g. Fakom (šef) ulazak navečer, ali kako doći - pješice? Ja iznajmim bus? J*bga.

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav - Rijeka) ... smiling devil
kobler
kobler

Broj postova : 472
Age : 71
Lokacija : Rijeka
Registration date : 03.03.2008

[Vrh] Go down

Turistički vlak u Rijeci Empty Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by LLeon sub 15 svi 2010 - 23:54

Kako bi rekli naši stari: "Ki z decun spi, zbudi se pocuran".

Ostavite vi engleze, nek se i dalje prave englezi i nek si sami organiziraju izlet.
Meni potpuno nezanimljivo vozit se sa hrpom engleza riječkom prugom, a još manje glumit im turističkog vodiča i vodat ih po EVP-u. Cijena od 30€ me potpuno ohladila od bilo kakvog sudjelovanja (da, znam da je to vanredni turistički vlak, koji se skupo plaća). Jedino što bi me interesiralo je vidjeti putničke vagone na bakarskoj pruzi.
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Turistički vlak u Rijeci Empty Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by Gost ned 16 svi 2010 - 9:53

LLeon je napisao/la:... Meni potpuno nezanimljivo vozit se sa hrpom engleza riječkom prugom, a još manje glumit im turističkog vodiča ...
yes ... nas rječane očito nije baš previše impresionirao ovaj eksn mrgreen . Možda zagrepčani nađu kakav interes u svemu ovome.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Turistički vlak u Rijeci Empty Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by Narcis ned 16 svi 2010 - 12:51

Znači, ne bude niš od tog vlaka, koliko vidim.

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Turistički vlak u Rijeci Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Turistički vlak u Rijeci 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Turistički vlak u Rijeci Empty Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by Gost ned 16 svi 2010 - 13:04

Nemora značit! Moguće da oni i dođu ali ih nitko na riječkom kolodvoru neće dočekat sa rakijom i rožicama mrgreen . Crveni tepih neću spominjat lud od smijeha kul . A s obzirom da se nezna ni vrijeme dolaska u Rijeku (barem približno!) sumnjam da će ih netko i od riječkih "snimača" dočekat. Ja bi ih možda (ipak) i dočekao al' čamit cijeli dan da se oni materijaliziraju ... sad . Imam ja doma i prečeg dela nego čekat engleze.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Turistički vlak u Rijeci Empty Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by Jean ned 16 svi 2010 - 16:11

Meni se čini da organizator toga izleta nema pojma što je EVP i koja je njegova uloga u željezničkom prometu, što ne mora niti čuditi ako znamo da je taj njihov izlet organiziran na način da ih prevoze ISKLJUČIVO dizel lokomotive. Odbija posjet EVP-u jer su oni railfanovi i interesira ih prije svega željeznica, a sve ostalo ako ostane vremena. Dakle, obilazak EVP spada pod "sve ostalo", a ne pod "željeznicu"... mad

Iskreno, preko slovenskih i tko zna kakvih veza čisto sumnjam da će uspjeti ishodovati dozvolu za grupni posjet depou, ali neka proba. Kobler im je pružio ruku pomoći, oni su odbili...

Što se tiče vožnje sa grupom engleza, smatram da bi kao članovi udruge prijatelja željeznice trebali goste upoznati sa specifičnostima naše pruge, ali sigurno ne tako da za uslugu vođenja još mi njima moramo platiti 30€ po glavi!!! Iako je pruga kroz Gorski kotar vrlo atraktivna, daleko bolje će ju upoznati ako im netko za vrijeme vožnje skreće pažnju na detalje područja kojim trasa prolazi. Strani vodiči često znaju lupetati razne gluposti kada dođu kod nas, pa bi bilo dobro da vođenje odradi netko odavde.

Budući da se sve odvija radnim danom, teško da ću moći otići poslikati i putničke vagone u Bakar...

______________________________________
Turistički vlak u Rijeci D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Turistički vlak u Rijeci Empty Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by Gost ned 16 svi 2010 - 23:46

Jean je napisao/la:... smatram da bi kao članovi udruge prijatelja željeznice trebali goste upoznati sa specifičnostima naše pruge, ...
Svakako!
Jean je napisao/la:... ali sigurno ne tako da za uslugu vođenja još mi njima moramo platiti 30€ po glavi!!! ...
Trebalo bi čak biti i obrnuto! Da oni traže nekoga od domaćih da ih "provede" i to besplatno.
Jean je napisao/la:... Iako je pruga kroz Gorski kotar vrlo atraktivna, daleko bolje će ju upoznati ako im netko za vrijeme vožnje skreće pažnju na detalje područja kojim trasa prolazi. ...
yes

Da rezimiram sve ovo: nemogu 100% tvrdit da ću bit na kolodvoru u vrijeme dolaska ali ni da neću bit tamo. Sve ovisi o trenutnom raspoloženju. Al' da ću im ja nešto obećavat ili nedajbože ukazivat ... sad . Može al' za 30€ mrgreen .

***********
Tek sad sam malo pozornije prošitao text iz prvog posta:
... This trip is very expensive to run and we will happily take any Croatian railfans on our train, they can pay a price on the train without a problem. Please make all railfans aware of this as we hope some will support our trip. ...
Jesu oni normalni??? Da se plati upad u vlak da bi im netko bio vodič? Nemam što drugo reć nego ... mad mad mad !

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Turistički vlak u Rijeci Empty Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 4. 1, 2, 3, 4  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.