Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pitanje glavolomka

3 posters

Go down

Pitanje glavolomka Empty Pitanje glavolomka

Postaj by kobler pet 28 svi 2010 - 23:25

Zatvorena pruga i znak koji su mi privukli pažnju:
Pitanje glavolomka B_jaruga

Šta ne dođe još zeleni ovakav?
Pitanje glavolomka 100_5965
Svud drugdje sade po dva, ovdje i po tri. Zar to ustvari znači "možeš po desnoj ili lijevoj, samo po ovoj ne"?

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav - Rijeka) ... smiling devil
kobler
kobler

Broj postova : 472
Age : 71
Lokacija : Rijeka
Registration date : 03.03.2008

[Vrh] Go down

Pitanje glavolomka Empty Re: Pitanje glavolomka

Postaj by Marioo pet 28 svi 2010 - 23:29

kobler je napisao/la:Zatvorena pruga i znak koji su mi privukli pažnju:
Svud drugdje sade po dva, ovdje i po tri. Zar to ustvari znači "možeš po desnoj ili lijevoj, samo po ovoj ne"?
Upravo tako na kolodvoru je zatvoren samo taj kolosijek a ovi zeleni oznacavaju da desno i lijevo mozes dok je gore zatvorena kompletna dionica
i nema dalje
Marioo
Marioo

Broj postova : 456
Age : 42
Lokacija : Zagreb
Registration date : 12.05.2008

[Vrh] Go down

Pitanje glavolomka Empty Re: Pitanje glavolomka

Postaj by Gost pet 28 svi 2010 - 23:30

Pokušat ću ti ja objasnit ali Zlayo će ti to svakako stručnije: pruga na gornjoj fotki je jednokolosječna i trajno je obustavljen promet po njoj i zato je samo jedan signalni loparić ( mrgreen ) dok na donjoj ima na obje strane zatvorenog kolosjeka prolaznih kolosjeka i zato su tamo sa svake strane crvenog još i zeleni signalni loparići koji pokazuju da se tim kolosjecima može vozit.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Pitanje glavolomka Empty Re: Pitanje glavolomka

Postaj by kobler pet 28 svi 2010 - 23:37

OK. Skužio sam još kod @Mariaa. Prije nisam obraćao pažnju na to što ima pokraj. Umjesto toga sam se radije pitao kome to crveni loparić ne znači dovoljno zabranjeno, da mu treba još i zeleni! Osim toga, znate talijanske semafore: gori crveno, ali ispod njega gori još i zeleno. To mi kao pješaku izgleda bedasto. Kao šoferu pa ... za po*zdit. Možeš proć, trebaš stat ili šta? Zar ti žuto nebi bilo dosta oprezno?


______________________________
ZlayoZg:Premješteno iz podforuma"Razno".

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav - Rijeka) ... smiling devil
kobler
kobler

Broj postova : 472
Age : 71
Lokacija : Rijeka
Registration date : 03.03.2008

[Vrh] Go down

Pitanje glavolomka Empty Re: Pitanje glavolomka

Postaj by ZlayoZg sub 29 svi 2010 - 0:05

Već sam negdje napisao o tome(mislim u "Simulatorima"),al ponovit ću za svaki slučaj. Very Happy

Daklem mrgreen :U kolodvoru,crveni signalni lopar postavlja se s obiju strana neprohodnog mjesta i važi samo za onaj kolosijek koji je označen tim signalnim znakom.Kada se crveni signalni lopar ne može postaviti pokraj kolosijeka za koji vrijedi, postavlja se u sredinu kolosijeka.
A zeleni lopari služe tome da se ne bi ometale vožnje po susjednim kolosijecima.Kada se u kolodvorima crveni signalni lopar postavlja samo za jedan kolosijek kao na ovoj fotki,pokraj susjednih kolosijeka usporedno s tim loparom mora se postaviti opozivni zeleni signalni lopar.


Ima tu još toga o dvokolosiječnim i usporednim prugama,pa kad se zatvara više kolosijeka u kolodvoru,itd...,ali za sada je to to. mrgreen
ZlayoZg
ZlayoZg
Administrator
Administrator

Broj postova : 3064
Age : 40
Lokacija : Zagreb(Žitnjak)
Registration date : 19.09.2008

[Vrh] Go down

Pitanje glavolomka Empty Re: Pitanje glavolomka

Postaj by ZlayoZg sub 29 svi 2010 - 0:24

Vezano za ovo,ali za prometnika u uredu:da prometnik ne bi slučajno okrenuo skretnicu i da vlak ne bi otišao na zatvoreni kolosijek dok su radovi na njemu ili što već zbog čega je kolosijek zatvoren,na komandnom pultu na taster te skretnice se stavi nešto poput duguljastog prstena koji je dulji od tastera i onemogućava njegovo stiskanje,a samim time i oketanje skretnice.Sve dok se "prsten" ne skine,taster skretnice je nemoguće stisnuti.

Čisto da se zna. mrgreen mrgreen
ZlayoZg
ZlayoZg
Administrator
Administrator

Broj postova : 3064
Age : 40
Lokacija : Zagreb(Žitnjak)
Registration date : 19.09.2008

[Vrh] Go down

Pitanje glavolomka Empty Re: Pitanje glavolomka

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.