Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu

4 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Go down

Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu Empty Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu

Postaj by Narcis sri 15 ruj 2010 - 13:05

Pošto turistička sezona još traje, poklopilo mi se da sam ipak uspio dobiti 4 slobodna dana, i baš lijepo odlučio sam se na put u Zagreb, na predstavljanje novog EMV-a na zagrebačkom glavnom kolodvoru. Pošto sam ja i ljubitelj aviona, ne samo vlakova, odmah sam rezervirao kartu za povratni let Croatia Airlinesa OU 631/632 Pula - Zagreb - Pula via Zadar. Polazak iz Pule u 5.50, nažalost ništa od slika, jer još nije svanulo, tako da evo prve slike tek iz Zadra.

Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu Picture026

S obzirom na količinu prtljage, izgleda da će se avion u Zadru napuniti, pošto nas je iz Pule krenulo nekih 20-ak, doduše tako je i bilo, Ja sam dobio za suputnika jednog starijeg gospodina, ni riječi nismo progovorili tijekom leta, svatko je zurio u svoju neku točku, a moje su bile zujanje kroz prozor, slikanje i snimanje, pošto su vremenske prilike bile ipak malo povoljnije, nego na prošlom letu u svibnju.

Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu Picture027

Hmmm, ja na svom Meganu koristim Fulda Atiro, koje li su ove.... laugh 2

Prtljaga je ukrcana, zatvaraju se vrata i slijedi demonstracija safety i polijećemo (film naknadno), i evo nas iznad otoka Paga
Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu Picture029

Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu Picture030

Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu Picture031

Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu Picture034

Pa prelijećemo Velebit
Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu Picture035

Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu Picture036

Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu Picture040

Nastavlja se....

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu Empty Re: Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu

Postaj by Narcis sri 15 ruj 2010 - 13:20

Negdje iznad Gospića, stiže i kavica, moram priznati da je bila jako fina ovaj puta, jer neki put skuhaju icon rig
Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu Picture041

Stajni trap je spušten, na prilazu smo Zagrebu gdje nas je dočekala gusta magla, tako da niš od slika.
Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu Picture042

Dogovor sam imao sa Drempom da se nađemo na glavnom kolodvoru u 9.13, kaže da stiže iz Trnave sa putničkim iz Koprivnice, međutim....malo će kasniti.
Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu Picture045

U međvremenu sam malo kratio vrijeme hodajući po peronima glavnog kolodvora gore-dolje i usput malo slikati sve što se kreće.
Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu Picture043

Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu Picture044

Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu Picture046

Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu Picture048

A stigao je i razlog mog današnjeg dolaska u Zagreb. icon jup icon jup
Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu Picture050

Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu Picture051

Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu Picture053

U cijeloj veličini
Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu Picture054

A dovukla ga je iz KEV-a
Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu Picture055

Nastavlja se....

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu Empty Re: Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu

Postaj by Narcis sri 15 ruj 2010 - 13:30

Dolazi Drempa
Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu Picture056

I odmah hitamo u akciju fotosessiona.
Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu Picture060

Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu Picture059

Kaže Drempa da je radio na ovome
Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu Picture062

Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu Picture064

Flashback grinko
Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu Picture063

Prije nego se skupila HŽ-ova elita, malo smo i unutra zavirili
Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu Picture076

Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu Picture077

Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu Picture078

A uspjeli smo se i uvaljat u upravljačnicu
Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu Picture079

Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu Picture081

Novinara i tv ekipa kolko voliš.
Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu Picture082

Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu Picture083

Sve u svemu moj ukupni dojam o vlaku je savršen, lijepo će kliziti našim prugama, nadam se čim prije.

Nastavit će se.....

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu Empty Re: Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu

Postaj by Narcis sri 15 ruj 2010 - 14:20

U nastavku ovog putopisa, najprije filmovi;
1. Dolazak EMV-a na glavni kolodvor


2. Odlazak EMV-a u smjeru Koprivnice i dalje do Berlina na innotrans sajam.


Zatim smo se ja i Drempa odlučili malo provozati se mađarom do Dugog Sela i tamo na žcp-u napraviti mali foto-video session.

Kolodvor Dugo Selo, pogled prema Zagrebu
Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu Picture100

Prema Koprivnici i Novskoj
Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu Picture101

U neposrednoj blizini ove mazalice sam stajao i čekao. fotograf
Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu Picture103

U niti sat vremena koliko smo boravili na žcp-u snimili smo 8 putničkih vlakova, što prema Koprivnici, što prema Novskoj, Bjelovaru, Zagrebu...
a bit će više u temi moji filmovi.

Hvala Drempi i RudolfuT na ugodnom druženju, a i ostalim forumašima koje sam prvi put osobno upoznao, do idućeg susreta. super2 super2

Kraj željezničkog dijela putopisa, slijedi putovanje natrag kući, e tu je bilo svašta.

Sa Drempom sam se rastao na autobusnom kolodvoru, on na tramvaj pravac kući, a ja na bus Pleso Prijevoza put aerodroma, uredno sam čekirao kartu, još je i ljubazna djelatnica mi promijenila broj sjedala i stavila me naprijed, pošto sam imao mjesto u repu, pogled na display OU 632 Pula via Zadar na vrijeme-on time, ma baš super, imam vremena još popiti kavicu u Art bar. Nakon par minuta, vraćam se nazad ida krenem prema Gate-u a kad ono na displayu se zacrvenilo; OU 632 Pula via Zadar Kašnjenje-Delay.... Ljutko Ljutko
Hmmmm, a što mogu, na šalter informacija i klasično pitanje, koliko će kasniti let, otprilike barem. Joj gospodine, ispričavam se, ali još ništa ne znamo, budite u blizini, javljati ćemo na razglas informacije.
Hah, ništa idem unutra najprije zaštitni pregled, pa na gate 6, možda će netko znati više. U 21.00 javlja se spikerica da let za Pulu i Zadar i dalje kasni, slijedeća informacija u 21.30.
U 21.30 ponovo spikerica oglašava da let za Pulu i dalje kasni, slijedeća informacija u 22.00; e tu su već počeli padati sočni komentari od strane putnika u stilu P....a im materina, koja je to šugava kompanija, uvijek neko sr..nje, pa zašto baš danas.....bla...bla....bla...
U to je stigao i predstavnik Croatia Airlinesa i od putnika do putnika se ispričavao i objašnjavao zašto let kasni, a to je da je indiciran kvar ne jednom motoru i rade na tome da se kvar ukloni, ukoliko ne uspiju, moramo čekati zamjenski zrakoplov koji bi trebao stići iz Dubrovnika u 23.15 i u 23.50 krećemo za Zadar i Pulu, a poštovani putnici vi u međuvremenu dok čekate, molimo da se uputite u caffe bar Art i uzmete si sendvič i nešto za piće, dovoljno je samo pokazati boarding pass, sve troškove snaša Croatia Airlines. Vrlo profesionalno sa njihove strane, moram priznati, ma da im je to dužnost i obveza ako se ne varam. U cijeloj toj priči me je veselilo jedino to, da iako kasnimo ali ćemo zato letjeti Airbusom umjesto Dash-om. sad sad Ipak su nas ukrcali u Dash-a i krenuli smo daleko ranije, nego su predvidjeli ( 23.00). Let do Zadra je bio miran, i u nekoliko navrata se posada ponovo ispričavala zbog kašnjenja i eventualnih neugodnosti koje bi putnici mogli imati....ali sve je to za ljude, autobusi kasne, vlakovi, brodovi ni avioni nisu iznimka.

U Zadru ponovo iznenađenje, zadržavanje ipak duže nego inače, ovaj puta ne zbog kvara, nego se pokazao manjak putnika a višak prtljage... hm hm , nakon što su se iskrcali putnici za Zadar, putnika bi za Pulu trebalo ostati 9, a ima ih 8, a jedna je torba viška, kažu radnici na utovaru...tko fali, tko je krivo izašao u Zadru umjesto u Puli, slijedi ponovno prebrojavanje, pa prozivka, na kraju su putnici (oni koji imaju predanu prtljagu) da izađu van iz aviona i svatko pokaže svoju torbu....to je potrajalo....na kraju se ispostavilo da je netko krivo check-iran, odnosno nije bio predviđen za Zadar nego za Pulu. Konačno sve izgladilo i uskladilo, i polijećemo za Pulu, gdje nas je na prilazu aerodromu dočekala bura, i malo nas je bacalo tamo-amo da je dash sletio tek na sredini piste, a ja sam pomislio da će nastaviti dalje po ipsilonu (tko zna koliko bi naplatila Bina Istra za prolaz aviona ? lud od smijeha

I avantura je završila, dan sam divno proveo, ma da kraj baš i nije bio, ali ajde, sve u svemu OK.

Pozdrav!


Zadnja promjena: Narcis; sri 15 ruj 2010 - 14:52; ukupno mijenjano 1 put.

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu Empty Re: Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu

Postaj by Pfaff sri 15 ruj 2010 - 14:28

Aha. Sad mi je jasno zašto u nedjelju nisi došao u "Cres" lud od smijeha

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11145
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu Empty Re: Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu

Postaj by Narcis sri 15 ruj 2010 - 14:56

Pfaff je napisao/la:Aha. Sad mi je jasno zašto u nedjelju nisi došao u "Cres" lud od smijeha
U nedjelju sam još radio, tako da.... yes

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu Empty Re: Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu

Postaj by Silver sri 15 ruj 2010 - 15:17

Iz napisanog proizlazi da si imao dan za nezaboraviti, pola dana ugode a pola dana nelagode. U svakom slućaju je sve sretno završilo a jedna svećica u motoru više manje, glavno da je u avionu bilo pilota. mrgreen
Silver
Silver

Broj postova : 353
Age : 74
Lokacija : Zaprešić
Registration date : 09.02.2009

[Vrh] Go down

Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu Empty Re: Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu

Postaj by Narcis sri 15 ruj 2010 - 15:23

Silver je napisao/la:Iz napisanog proizlazi da si imao dan za nezaboraviti, pola dana ugode a pola dana nelagode. U svakom slućaju je sve sretno završilo a jedna svećica u motoru više manje, glavno da je u avionu bilo pilota. mrgreen
Ma dan je bio predivan, bez obzira na kašnjenje u povratku kući, kažeš Silver glavno da je bilo pilota u avionu, a Ryanair planira ukinuti jednog pilota, kažu da zbog uštede da bi to mogla raditi i stjuardesa......Ma jesu li oni normalni...helooo.. Evil or Very Mad Evil or Very Mad

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu Empty Re: Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu

Postaj by Marioo sri 15 ruj 2010 - 21:53

Lijepu si ti to avanturu imao taj dan a i svaka cast na dolasku u Zagreb samo zbog vlaka super2
a i drago mi je sto smo se upoznali, steta sto nismo duze fotograf ali bit ce prilike.
Marioo
Marioo

Broj postova : 456
Age : 42
Lokacija : Zagreb
Registration date : 12.05.2008

[Vrh] Go down

Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu Empty Re: Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu

Postaj by Narcis čet 16 ruj 2010 - 8:01

Marioo je napisao/la:Lijepu si ti to avanturu imao taj dan a i svaka cast na dolasku u Zagreb samo zbog vlaka super2
a i drago mi je sto smo se upoznali, steta sto nismo duze fotograf ali bit ce prilike.
Naravno, u metropoli sam ja već u 11. mjesecu ponovo na izložbi modelara ,a ako ne možda čak i prije toga.

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu Empty Re: Na predstavljanju novog EMV-a u Zagrebu

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.