Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara

+21
klek
MarioB
Gedeon
kiki273
inflameswetrust
borna
Pfaff
file
2044
Stjepan
KAPO
milepaclo
Thommo
ZlayoZg
gaspa
ICE-3M
LLeon
Narcis
Damir
Jean
kico101
25 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 25 / 25. Previous  1 ... 14 ... 23, 24, 25

Go down

Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara - Page 25 Empty Re: Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara

Postaj by Pfaff pet 1 pro 2023 - 17:29

besposlenpop je napisao/la:
Pfaff je napisao/la:... Današnji automobili imaju kose bokove pa kad po kiši otvoriš prozor, nalije ti vodom sve prekidače na vratima, džep s kartama, a na podu šljapka. To se na Modelu T nije događalo
Zato kad po kiši otvoriš vrata, sve to ostane uglavnom suho.  yes
Naglasak je na uglavnom

besposlenpop je napisao/la:Nije da planiram tuda, al gdje ti je taj Jarak? hm
Raskršće na Lujziani između Gornjeg Jelenja i špičunka. Desno (gledano od G.Jelenja) se odvaja rečena cesta za Fužine

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara - Page 25 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara - Page 25 Empty Re: Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara

Postaj by Pfaff čet 4 sij 2024 - 19:58

4. siječanj
Rosso di sera na goranski način

Slikano s terase

Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara - Page 25 Fotokronika2024-0099

Plana (u daljini, na obzoru se vidi Risnjak)

Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara - Page 25 Fotokronika2024-0100

Sopač. Netom prije spoja s Lujzianom

Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara - Page 25 Fotokronika2024-0101

Delnice. Slikano s "Konzumovog" parkirališta

Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara - Page 25 Fotokronika2024-0102

Jako me zanima kakvo će biti sutrašnje jutro jer meteoropati najavljuju kišu  hm  thinking

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara - Page 25 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

borna likes this post

[Vrh] Go down

Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara - Page 25 Empty Re: Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara

Postaj by borna sub 27 sij 2024 - 13:08

Ima još ljubitelja Gorskog kotara i šalabajzanja po njemu
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8922
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

mladen_lucky likes this post

[Vrh] Go down

Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara - Page 25 Empty Kolodvor Loque, 12. veljače 2024.

Postaj by Pfaff pon 12 vel 2024 - 18:03

Opet sam zamoljen da odem na domicilni kolodvor pokupiti susjedovog malca! Bit će toga sve više jer mu je ćaća prešao na radnovremenski režim 12/24 pa sad ni dragi bog ne zna kad će i kako skupljati potomstvo po kolodvorima  lud od smijeha

Elem, kad sam došao na kolodvor, nigdje nije bilo ničesa osim susjede koja je očito nešto čekala

Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara - Page 25 StanicaLokve1905

Otišao sam pozdraviti prijatelja. Kao da se nekako smanjijo

Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara - Page 25 StanicaLokve1906

Aha, počelo je! Stigao je 4001 sa zanemarivih pešest minuta zakašnjenja. On će se u Delnicama krajcati s vlakom kojeg ja čekam

Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara - Page 25 StanicaLokve1907

Ops! Stigao je strojni Vectron koji će ovdje na IV. kolosjeku pričekati na vlak kojeg ja čekam

Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara - Page 25 StanicaLokve1908

Na ovom 4umu više nema likova koji su trebali detaljne snimke pod kutom od 90 radi crtanja struktura, ali svejedno...

Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara - Page 25 StanicaLokve1909

Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara - Page 25 StanicaLokve1910

Počavrljao sam s mlađahnim majstorom. Dečko je stigao u ove krajeve iz Metkovića. Jako hvali lokomotivu (koliko se sjećamo je onomad imao problema s prvim Vectronima). Ljubazno mi je ponudio da pogledam upravljačnicu, ali mislim da nema šanse da se ja tamo popnem osim da mi netko prigura engleski tip perona mrgreen

Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara - Page 25 StanicaLokve1911

Aha! Stigao je točno na vrijeme 4604 iz smjera Moravica, a s njim i moj putnik. Malac se vozio prvom klasom, nema toga što ovi klinci iz ZTŠ-a neće izmudriti!

Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara - Page 25 StanicaLokve1912

Evo i malo pokretnih sličica:  U 3 i deset u Loque dolazi voz

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara - Page 25 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

borna and mladen_lucky like this post

[Vrh] Go down

Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara - Page 25 Empty Re: Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara

Postaj by Pfaff čet 7 oľu 2024 - 19:26

Danas sam bio u Rijeki pa sam posjetio željeznički kolodvor trećeg najvećeg grada u državi (navodno ga je projektirao Pfaff)

U ovom žgabucinu koji je nalijepljen preko spomen-ploče palim željezničarima nalazi se putnička blagajna

Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara - Page 25 Stanica-Rijeka405

Od ostalih sadržaja namijenjenih putujućem pučanstvu ima još nešto garderobnih ormarića koji su (kako veli natpis) nedostupni od 22:00 do 5:00

Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara - Page 25 Stanica-Rijeka406

Iskoristio sam priliku da si dadem na pametnu karticu ubilježiti Plenkijev predizborni pemzionerski 100% popust. Još samo da otkrijem kuda i kako se ja mogu s time voziti...

Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara - Page 25 Stanica-Rijeka407

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara - Page 25 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

borna, klek and besposlenpop like this post

[Vrh] Go down

Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara - Page 25 Empty Re: Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara

Postaj by Pfaff sri 17 tra 2024 - 7:55

Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara - Page 25 Izbori2024

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara - Page 25 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

borna and besposlenpop like this post

[Vrh] Go down

Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara - Page 25 Empty Re: Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara

Postaj by Pfaff pet 19 tra 2024 - 19:32

Išao sam u Stenavert po neke daske koje će mi trebati za slaganje slijedeće ture drva kad sam na samom skretanju začuo neku tutnjavu i osjetio smrad benzina.
Kako to nije jenjavalo, vratio sam se pogledati o čemu se radi...

Elem, netko je iznajmio Lijepu Našu (ili bar Lujzianu) za nekakav visokooktanski cirkus pa su na prostoru iza doma za starije (Domska Vila Vinka - ex Hotel Delnice) napravili neki kontrolno-servisni punkt odakle svako toliko lansiraju među normalne građane neko niskoležećeglasnogrmećegroznosmrdeće čudo koje onda otutnji kroz Delnice put Kvarnera.

Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara - Page 25 Fotokronika2024-2409

Nasred ceste stoji pripadnik lokalnih snaga sigurnosti kojemu je to jedinstvena prigoda da bude značajan ometajući normalno odvijanje prometa
Bolide lansiraju u manje-više pravilnim vremenskim razmacima od nekih 5 dekika, a ukupna količina nije poznata pa nema šanse da odeš na kavu i pričekaš da stvar ne privedu kraju smiling devil Evil or Very Mad

Normalno da za njih prometna pravila ne vrijede...

Ne znam kome to treba jerbo divljaka na cesti imamo, hvalabogu, sasvim dovoljno i iz vlastitog uzgoja lud od smijeha rolling on the floor

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara - Page 25 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

borna and besposlenpop like this post

[Vrh] Go down

Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara - Page 25 Empty Re: Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara

Postaj by borna pet 19 tra 2024 - 20:15

Imade jedna velika razlika među njima, ovi svi voze u jednom pravcu na cestama bez prometa.
Naši divljaci su bez ikakve kontrole u redovnom prometu tako da često stradaju nedužni.
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8922
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

besposlenpop likes this post

[Vrh] Go down

Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara - Page 25 Empty Re: Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara

Postaj by Pfaff pet 19 tra 2024 - 21:10

borna je napisao/la:Imade jedna velika razlika među njima, ovi svi voze u jednom pravcu na cestama bez prometa.
Naši divljaci su bez ikakve kontrole u redovnom prometu tako da često stradaju nedužni.
Navod 1.: Netočno. Nitko nije ni Delnice ni Lujzianu zatvorio za promet. Vozilo se sasvim lijepo u oba smjera
Navod 2.: Točno!

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara - Page 25 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara - Page 25 Empty Re: Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara

Postaj by borna pet 19 tra 2024 - 21:22

Nijesam dovoljno objasnio vožnje na ralyju, vremena se mjere na brzinskim ispitima i tada je neka dionica ceste
zatvorena za sve ostale. Između tih dionica se vozači utrke voze sa ostalim sudionicima u redovnim uvjetima do
sljedećeg ispita, tada se ne mjere nikakva vremena te ne bi trebali prekomjerno juriti.
Prošlih godina je na nekim utrkama u Eu bilo kažnjavanja vozača koji su prekoračili brzinu, zašto naši to ne
čine ide na njihovu dušu.
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8922
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara - Page 25 Empty Re: Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara

Postaj by besposlenpop sub 20 tra 2024 - 15:45

Pfaff je napisao/la:...
Normalno da za njih prometna pravila ne vrijede...

Ooo, vrijede, vrijede - od brzinca do brzinca vrijede ista pravila za sve učesnike i možeš slobodno ovoga prijaviti mili...policiji. Njemu će naplatiti globu, a tebi zahvaliti na suradnji. Zabadava. smiling devil
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 1302
Age : 65
Lokacija : Zagreb zapad
Registration date : 18.06.2021

[Vrh] Go down

Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara - Page 25 Empty Re: Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara

Postaj by gaspa ned 21 tra 2024 - 18:44

besposlenpop je napisao/la:Ooo, vrijede, vrijede - od brzinca do brzinca vrijede ista pravila za sve učesnike i možeš slobodno ovoga prijaviti mili...policiji. Njemu će naplatiti globu, a tebi zahvaliti na suradnji. Zabadava. smiling devil
A onaj lani što je u Zagrebu prošao (ili prolazio) kroz crveno i svaka čuda izvodio? Pa nikom ništa. Možda su ga malo globili ali mu dozvolu nisu uzeli.

A činjenica je da se reli natjecanja sastoje od brzinaca i tobože normalne vožnje gdje bi se trebala poštivati pravila. Kako se takva vožnja boduje - nije mi jasno jer nisu svi ravnopravni. Netko može naletjeti na Lujzijani iza neke kamiončine i kilometrima čekati isprekidanu crtu moleći svevišnjeg da mu tada ne dođe kolona ususret. Ili navesti kamiondžiju da kaže: Opaaa (kao u filmiću). A drugi koji krene ranije/kasnije do kamiona stigne upravo kad je vozač odlučio skrenuti na janjetinu.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3485
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara - Page 25 Empty Re: Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara

Postaj by Pfaff sri 24 tra 2024 - 11:14

Kruta nužda natjerala me jučer da u najgori čas moram u Delnice. Trebalo je otići zbog neke hitne papirologije u Dom zdravlja "Dr. Joip Kajfež".
Noć ranije je onaj gore odlučio prirediti nam Božić II., a ja sam iskoristio priliku i snimio kako izgleda putovanje po kijametu do Delnica.
Filmić je snimljen dash-kamerom jer su ostali nosači izloženi atmosferilijama pa nakon svakih 200 metara vožnje moraš stati i očistiti objektive/kućišta. Ta kamerica nije primjerena kvalitetnijim snimkama, ali boljeg rješenja nije bilo, ne?

Cesta od mog toplog doma do Lujziane je bila u groznom stanju - neočišćena, neposuta (jer 15. travnja je prestalo zimsko razdoblje održavanja) i klizava. Na dva mjesta me lijepo zanijelo zimskim gumama unatoč. Narod je rečenog 15-og s punim oduševljenjem i olakšanjem spremio zimsku opremu u podroom. U obranu rečenih moram istaknuti da ovoga sleda nitko nije divljao! Sve je na kraju dobro prošlo!

Negdje tijekom ručka nazvala me susjeda: "Barba Marko, možete li malog pobrati na kolodvoru (dečko ide u ŽTŠ)?"
Hja, naravno. Prestalo je padati pa je već postalo ljepše, a čini se da su i cestari bacili dvije-tri lopate rizle.

Pristup kolodvoru je već drugi par čarapica. Kolodvor Oštrelj po zimi u vrijeme jednoumlja i mraka je bolje izgledao.

Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara - Page 25 Stanica-Lokve1914

I prijatelja mi je zatrpalo

Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara - Page 25 Stanica-Lokve1915

Izgleda da zimski uvjeti prijaju HŽPP vlakovima. Ovaj je stigao na vrijeme!

Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara - Page 25 Stanica-Lokve1916

Mahnuo sam prometniku, skupio krakatog malca i sretno se vratio doma pojesti ostatak ručka!

Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara - Page 25 Stanica-Lokve1917

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara - Page 25 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

gaspa, borna and besposlenpop like this post

[Vrh] Go down

Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara - Page 25 Empty Re: Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara

Postaj by Pfaff pet 26 tra 2024 - 14:25

Pokojni prijatelj Miko pjesnik je užal reć da je čovik vajka na rišću, a Helga mi stalno govori da se čuvam ludih vozača...

Ovaj me na onoj šikani kod kapelice u Lugu umalo zagurao u jarak

Pa da je bar BMW nego Škoda...

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara - Page 25 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara - Page 25 Empty Re: Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara

Postaj by ICE-3M sub 27 tra 2024 - 20:10

Pa nije ovo bas neko bezvezno natjecanje nekoih lokalnih divljaka, nego svjetsko prvenstvo u reliju. Tko god da je to uspjel dovest u Hrvatsku, njemu svaka cast i nadam se da se bude uspjelo to zadrzat kod nas, jer lista zainteresiranih za taj termin je poveca.

gaspa je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:Ooo, vrijede, vrijede - od brzinca do brzinca vrijede ista pravila za sve učesnike i možeš slobodno ovoga prijaviti mili...policiji. Njemu će naplatiti globu, a tebi zahvaliti na suradnji. Zabadava. smiling devil
A onaj lani što je u Zagrebu prošao (ili prolazio) kroz crveno i svaka čuda izvodio? Pa nikom ništa. Možda su ga malo globili ali mu dozvolu nisu uzeli.

A činjenica je da se reli natjecanja sastoje od brzinaca i tobože normalne vožnje gdje bi se trebala poštivati pravila. Kako se takva vožnja boduje - nije mi jasno jer nisu svi ravnopravni. Netko može naletjeti na Lujzijani iza neke kamiončine i kilometrima čekati isprekidanu crtu moleći svevišnjeg da mu tada ne dođe kolona ususret. Ili navesti kamiondžiju da kaže: Opaaa (kao u filmiću). A drugi koji krene ranije/kasnije do kamiona stigne upravo kad je vozač odlučio skrenuti na janjetinu.

To je bilo 2021 na prvom hrvatskom reliju i to je bil Sebastien Ogier, inace i pobjednik tog relija kao i svjetski prvak te godine i ne samo te, nego i 2013. - 2018. te 2020. Prvo je imal sudar na Aveniji Dubrovnik kad je neglo skrenul iz srednje trake prema autobusnom ugibalistu, pa ga je pri tom prestrojavanju udaril BMW. Nakon toga je pri skretanju iz Bauerove u Vlasku (pred zgradom policijske postaje Medvescak) prosel kroz crveno, te je kasnije tog dana i pobjedil na reliju. Za sudar je dobil kaznu od 8000 kuna, a za prolazak kroz crveno 3000 kuna. Od strane FIA-e je kaznjen s 5000€.

Inace Ogier je pobjednik i ovogodisnjeg relija, a to mi je posebno drago jer je moje godiste. Nismo mi starci jos za bacit.

Vrijeme se mjeri samo na brzincima.
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 857
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

borna and besposlenpop like this post

[Vrh] Go down

Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara - Page 25 Empty Re: Sličice Riječke pruge i Gorskog kotara

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 25 / 25. Previous  1 ... 14 ... 23, 24, 25

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.