Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Omnibus simulator (OMSI)

+8
lussinpicollo
Josip
Laurus
gaspa
more
KAPO
ZlayoZg
leteči vlak
12 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 2 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Omnibus simulator (OMSI) - Page 2 Empty Re: Omnibus simulator (OMSI)

Postaj by Gost uto 10 pro 2013 - 13:39

hm thinking  ...  icon_whoknows 

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Omnibus simulator (OMSI) - Page 2 Empty Re: Omnibus simulator (OMSI)

Postaj by Gost sri 11 pro 2013 - 1:04

Leteči imaš možda ovu Karosu?
dida je napisao/la:Omnibus simulator (OMSI) - Page 2 Citelis_zps9283efff

Pokušavam je cijeli dan pokrenut ali neide ...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Omnibus simulator (OMSI) - Page 2 Empty Re: Omnibus simulator (OMSI)

Postaj by leteči vlak sri 11 pro 2013 - 13:24

dida je napisao/la:Leteči imaš možda ovu Karosu?
Pokušavam je cijeli dan pokrenut ali neide ...

Upravo sam ju instalirao i meni rade bez problema. Sam postupak pripreme autobusa prije kretanja je potpuno identičan onima sa berlinskih MANova SD 200 i 202. Znaći, elektrika ON (tipka E) + motor ON (tipka M) + način D na mjenjaču (tipkda D) + ručna kočnica OFF (tipka .)
leteči vlak
leteči vlak

Broj postova : 1024
Age : 30
Lokacija : Lost Heaven
Registration date : 21.01.2010

[Vrh] Go down

Omnibus simulator (OMSI) - Page 2 Empty Re: Omnibus simulator (OMSI)

Postaj by Gost sri 11 pro 2013 - 14:45

Sve sam to napravio ali neće da se pomakne  icon_whoknows 

Neće to mene dugo zezat, još jedan pokušaj i ako se ne mrdne ode u Omnibus simulator (OMSI) - Page 2 704281549

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Omnibus simulator (OMSI) - Page 2 Empty Re: Omnibus simulator (OMSI)

Postaj by Gost sri 11 pro 2013 - 23:41

Uplašila se Karosa da ću ju maknuti pa se pokrenula  rolling on the floor 

Omnibus simulator (OMSI) - Page 2 Karosa_zps3893e607

*****
Leteči imam ja još pitanja  kul : muče me linije, nikako ih "pohvatati". Postoji li nešto što bi prikazalo liniju dok se vozi bus?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Omnibus simulator (OMSI) - Page 2 Empty Re: Omnibus simulator (OMSI)

Postaj by leteči vlak čet 12 pro 2013 - 1:16

Kao prvo trebam reći da je pri par sati izašao OMSI 2. Više informacija u sljedećih danih...  mrgreen 

********************************************************************************************************************************

dida je napisao/la:Uplašila se Karosa da ću ju maknuti pa se pokrenula  rolling on the floor 
Odlično, lijepa vijest! Jel si možda saznao što nije bilo u redu u prvim pokušajima?

dida je napisao/la:Leteči imam ja još pitanja  kul : muče me linije, nikako ih "pohvatati". Postoji li nešto što bi prikazalo liniju dok se vozi bus?
To misliš na neku navigaciju kroz gradske ulice?

Ako da, onda trebaš stisnuti ovu ikonu:
Omnibus simulator (OMSI) - Page 2 Oma

Omnibus simulator (OMSI) - Page 2 Omb
Kroz cjelu trasu linije 92 (i svih ostalih, tj. 92E i 13N) dobit češ ovakve putokaze sa strijelicama i imenima krajnjih stanica.

Omnibus simulator (OMSI) - Page 2 Omc
Evo i jedan primjer označavanja stanica (veliko slovo H). Trebam napomenuti da ovakva navigacija može raditi kroz cjelu igru, bez obzira jel voziš "free ride" ili neku odabranu liniju.

Još nešto, ovdje (road map) si možeš skinuti kompletan plan gradskih linija kroz Berlin Spandau (92, 92E, 13N).
leteči vlak
leteči vlak

Broj postova : 1024
Age : 30
Lokacija : Lost Heaven
Registration date : 21.01.2010

[Vrh] Go down

Omnibus simulator (OMSI) - Page 2 Empty Re: Omnibus simulator (OMSI)

Postaj by Gost čet 12 pro 2013 - 9:11

leteči vlak je napisao/la:... Jel si možda saznao što nije bilo u redu u prvim pokušajima? ...
Stiskao sam krive gumbe  Embarassed  (točnije, ispretiskao sam sve živo i mrtvo  lud od smijeha  kul )
leteči vlak je napisao/la:... trebaš stisnuti ovu ikonu ...
E to! Znam da sam to bio vidio negdje odmah kad sam instalirao simulator ali sam valjda to u jednom trenutku neznajući maknuo.

Hvala za pomoć, hvala za info i hvala za link!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Omnibus simulator (OMSI) - Page 2 Empty Re: Omnibus simulator (OMSI)

Postaj by Gost pet 13 pro 2013 - 0:17

Tragam tragam ... i naletim na TAM-a i to čak dva (TAM 190A11 & TAM 170A11), ubacim oba i najprije krenem sa 170-icom i ono ...  Shocked 

Omnibus simulator (OMSI) - Page 2 Tam_zps57cdb859

Je točno ni točno, nemam pojma al' je Trolejev bus

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Omnibus simulator (OMSI) - Page 2 Empty Re: Omnibus simulator (OMSI)

Postaj by leteči vlak pet 13 pro 2013 - 22:54

dida je napisao/la:Tragam tragam ... i naletim na TAM-a i to čak dva (TAM 190A11 & TAM 170A11), ubacim oba i najprije krenem sa 170-icom i ono ...  Shocked 

 clap clap , Odlično! I ja sam imao neko razdbolje instaliran ovaj TAM 170A11. Dosta dobar autobus, lijepo se ga može uklopiti u neke "prigradske" ili "provincialne" scenarije.

Inače ja sam danas napravio posljednju vožnju u OMSI 1. Vozio sam u mapi Ominsk sa LiAZ-om 677M. Ovo mi je bila jedna od najboljih kombinacija mape i autobusa u cjeloj doba igranja OMSI 1.

Omnibus simulator (OMSI) - Page 2 Rus1

Omnibus simulator (OMSI) - Page 2 Rus2

Omnibus simulator (OMSI) - Page 2 Rus3

Sada je simulator u "karanteni" - obrisao sam sve dodatne mape i autobuse. Sve sam to napravio zbog toga jer mi za dan-dva dolazi već davno narućeni OMSI 2. Sve do danas sam bio jako nestrpljiv jer sam jedva čekao da napravim prvu vožnju sa MAN-om NG 272 i sl.. No, ova nestrpljivost je u tom momentu potpuno nestala jer još ne znam da li ću uopće mogu voziti u novom simulatoru. Naime, kad sam čitao postove po OMSI-fan-forumima, vidjeo sam svašta. Postoji neka mala grupa ljudi koja kaže kako dobro je OMSI 2 napravljen - autobusi voze odlično, proširena mapa Berlin Spandau je vrhunska, FPS-a ima više nego u jedinici... No, pored njih postoje još jedna grupa, mnogo veća od one prve, a ona kaže kako je dvojka nešto najgoreg što je ikad bilo napravljeno u svijetu simulatora. Igra dosta puta "smrzava", broj FPS-a je manji ili u najboljem primeru jednak onima iz jedinice iako je bila optimizacija simulatora jedna od najbitnijih naglaska prije izdanja. O platofrmi Steam, preko koje je sad potrebno registrirati ovu igru, ne želim ni pričakati, jer baš zbog to f**king sranja ne igram više Railworks/Train simulator. Pored svega toga postoje još dosta grešaka ali ih neću sada nabrajati. OK, neke stvare se može srediti sa izdanjem popravka (patch-a), ali svejedno vjerovatno neće bit baš sve tako kao što je bilo predviđeno. Nema veze, kad dobijem svoj simulator napisat ću kakva je situacija kod mene.
leteči vlak
leteči vlak

Broj postova : 1024
Age : 30
Lokacija : Lost Heaven
Registration date : 21.01.2010

[Vrh] Go down

Omnibus simulator (OMSI) - Page 2 Empty Re: Omnibus simulator (OMSI)

Postaj by Gost sub 14 pro 2013 - 0:08

leteči vlak je napisao/la:... O platofrmi Steam ...
... djelimo isto mišljenje!
leteči vlak je napisao/la:... zbog to f**king sranja ne igram više Railworks/Train simulator.
... bolje da neznaš što ja mislim o tome! Ja sam Railworks (1 & 2) dobio od pokojnog Barney-a tako da sam pošteđen tih problema ali mene muče neki drugi "problemi" sa RW-om
leteči vlak je napisao/la:... kad dobijem svoj simulator napisat ću kakva je situacija kod mene.
Svakako, zanima me tvoje mišljenje!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Omnibus simulator (OMSI) - Page 2 Empty Re: Omnibus simulator (OMSI)

Postaj by Josip sub 14 pro 2013 - 12:18

dida je napisao/la:
leteči vlak je napisao/la:... O platofrmi Steam ...
... bolje da neznaš što ja mislim o tome! Ja sam Railworks (1 & 2) dobio od pokojnog Barney-a tako da sam pošteđen tih problema ali mene muče neki drugi "problemi" sa RW-om

Onda ga nemoj igrati. Osim toga RW se jako promijenio i to je broj 1 simulator u svijetu!

Josip

Broj postova : 453
Age : 29
Lokacija : Svuda po malo
Registration date : 16.12.2012

[Vrh] Go down

Omnibus simulator (OMSI) - Page 2 Empty Re: Omnibus simulator (OMSI)

Postaj by Gost sub 14 pro 2013 - 23:51

leteči vlak je napisao/la:... I ja sam imao neko razdbolje instaliran ovaj TAM ...
Nego znaš šta mene zanima, sad unatrag ovih par dana koliko sam se počeo malo više bavit OMSI-jem, na tih par stranica gdje sam našao dodatne buseve za download nigdje nisam naletio na niti jedan zglobni bus. Da li ih doista nema ili je meni nešto promaklo?


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Omnibus simulator (OMSI) - Page 2 Empty Re: Omnibus simulator (OMSI)

Postaj by leteči vlak ned 15 pro 2013 - 23:22

dida je napisao/la:
Nego znaš šta mene zanima, sad unatrag ovih par dana koliko sam se počeo malo više bavit OMSI-jem, na tih par stranica gdje sam našao dodatne buseve za download nigdje nisam naletio na niti jedan zglobni bus. Da li ih doista nema ili je meni nešto promaklo?

Moram priznati da ne znam tačnog odgovora  Embarassed . Činjenica je da do dolaska OMSI 2 prema mojim informacijama nije postojao ni jedan zglobni autobus koji bi bio u voznom stanju. Ali sada, kad je OMSI 2 vani (sa MANom NG 272), već se najavljuju i neki drugi zglobni autobusi, kao npr. MB Citaro, MB O 405 i još neki drugi...
leteči vlak
leteči vlak

Broj postova : 1024
Age : 30
Lokacija : Lost Heaven
Registration date : 21.01.2010

[Vrh] Go down

Omnibus simulator (OMSI) - Page 2 Empty Re: Omnibus simulator (OMSI)

Postaj by Gost ned 15 pro 2013 - 23:34

Ustvari, našao sam jedan kamion sa odvojenom prikolicom ali mislim da je to bio model za AI ...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Omnibus simulator (OMSI) - Page 2 Empty Re: Omnibus simulator (OMSI)

Postaj by leteči vlak uto 17 pro 2013 - 1:14

veselo1 veselo1 veselo1 veselo1 veselo1 veselo1 veselo1 veselo1 veselo1  OMSI 2 napokon je stigao  na moju adresu!

Šta da kažem nakon dva sata igranja? Prošlo mnogo bolje nego sam očekivao!

Ako se najprije sjetimo što sam pisao par postova iznad ovog, kad sam spomenuo neke komentare sa tuđih foruma o problemima sa OMSI 2, onda stvarno mogu reći da je kod mene potpuno drugačija situacija. Naime, najviše sam se bojao kako će moj kompjuter (koji i nije baš najsnažniji) procesirati ovu igru, odnosno u kakvom stanju je optimizacija igre i sa nju povezan broj FPS-a. Postupak instalacije je malo dulji nego kod OMSI 1, vjerovatno zbog registracije na Steamu. Srećom, sve je prošlo bez problema. Na početku igre upoznajemo se sa novim izgledom start menu-a. Osim drugačijeg grafičkog stila, nije došlo do bitnih promjena. Za prvi put odabrao sam mapu Grundorf (prisutna već u jedinici kao poligon za upoznavanje autobusa i gradskog prometa) te autobus MAN NG 272. Za otvarajnje mape programu je trebalo nešto više vremena nego u prethodnoj verziji, cca. 2-3 min (isti primjer se dogodio i kasnije kod Berlina). Kada je bilo sve na svom mjestu, počela je vožnja. Skoro malo iznenađujuće ali sve je išlo potpuno glatko, bez ikakvih "smrzavanja" računala i sl.. Bio sam jako zadovoljovan, zbog toga sam odmah otišao u Berlin....

Omnibus simulator (OMSI) - Page 2 Dvojka1
Opet počinjem sa zglobnim NG 272.

Omnibus simulator (OMSI) - Page 2 Dvojka2
Radno mjesto vozača, dosta slično onome sa SD 202. Na ovom mjestu trebam javiti grešku kod IBIS sistema koji se gasi uvijek kad promjenim pogled. Nadam se, da ću ovu sitnost uskoro ispraviti.

Omnibus simulator (OMSI) - Page 2 Dvojka4
Sa obzirom da su zglobni autobusi jedna od najvećih noviteta u OMSI 2, trebao ga sam malo tesitrati po gradskih ulicah. Mogu samo napisati da je vožnja vrlo zanimljiva, model je napravljen jako kvalitetno sa puno detajla (baš mi se sviđaju zvukovi na zglobnom djelu/harmonici kada idem u zavoj  grinko ) , a pored toga so autori dosta dobro pogodili osnovne pojme fizike koja je pristuna u ovakvih situacijah  Smile . Što se tiće vožnje za sada ide jedina zamjerka volanskom djelu (ja vozim preko tastature), koji se u zavojih nešto čudno nagiba, ko da se voziš u bobu  Very Happy .

Omnibus simulator (OMSI) - Page 2 Dvojka6
Sada i par rijeći o mapi Berlin Spandau. Autori su se odlučili da prikažu ovu mapu u različitih doba njezine povijesti. Svi znamo u kakvom političkom stanju bio je Berlin u drugoj plovici 20. stoljeća. U simulatoru možemo podoživjeti atmosferu kasnih 80-ih u zapadnom djelu grada koji je pripadao BRD-u te fazu ponovnog udruženja sa istočnim djelom u početku 90-ih. Screen prikazuje nekadašnju granicu između zapadnog i istočnog Berlina (područje tzv. "Berlinskog zida") u blizini stanice Freudstrasse (u pozadini možemo vidjeti okretište linije 92 sa dvokatnim autobusom) . Sa obzirom da sam za ovu vožnju odabrao 1992. godinu, mogao sam bez problema proći u ex. DDR dio grada.

Omnibus simulator (OMSI) - Page 2 Dvojka7
Mislim da nije potrebno pisati u kojem djelu grada se sada nalazim. U nekim momentima sam dobio čak osječaj da se nalazim negdje u Sloveniji jer je infrastruktura dosta slična našoj Laughing .

Omnibus simulator (OMSI) - Page 2 Dvojka8
Za kraj današnjeg reporta još par riječi o broju FPS-a u mapi Berlin Spandau. Do ovog trenutka još nisam napravio tačnu usporedbu između OMSI 1 i OMSI 2, ali već ovako "na oku" mogu potvrditi da bolje funkcionira sistem u dvojki. Vozio sam na sasvim jednakih postavkah, a sve je prošlo brže i skoro bez nekih smetnja. Naravno, moglo bi se još bolje uraditi, ali prvi utisak je pozitivan.

OMSI 2 me jako oduševio. OK, potrebno je priznati da trenutačna verzija ima još dosta sitnih mana (neki ljudi u Grundorfu hodaju po zraku, IBIS ne radi kako treba, neki grafički detajli (npr. spoji textura, crte na cestama) nisu korektnu napravljeni, AI autobusi stoje na pločnicima, u nekih momentih igra nije potpuno optimizirana...) ali sve se može riješiti sa update-ima! Sada stvarno ne znam od gdje neki ljudi kažu da je simulator potpuni promašaj. Jel možda postoji neka razlika između download i box verzija (službenih, naravno)? Kako god okrenem, čini mi se da OMSI 2 čeka još lijepa budučnost.

Nastavak priče za dva dana. Sutra trebam napraviti jedan referat za fax  Mad Mad Mad
leteči vlak
leteči vlak

Broj postova : 1024
Age : 30
Lokacija : Lost Heaven
Registration date : 21.01.2010

[Vrh] Go down

Omnibus simulator (OMSI) - Page 2 Empty Re: Omnibus simulator (OMSI)

Postaj by Gost uto 17 pro 2013 - 7:25

 Shocked  MAN i još k tome zglobni NG 272  Shocked 

Videt ću kolike će darežljive ruke bit  santa2  pa da se što doturi pod  tree  (ako ne onda ću odložit nabavu za slijedeću godinu) jer bar po screenovima odlično izgleda.

leteči hvala za ovu kratku recenziju!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Omnibus simulator (OMSI) - Page 2 Empty Re: Omnibus simulator (OMSI)

Postaj by leteči vlak čet 19 pro 2013 - 19:35

Za početak ovog posta još nešto screenova sa OMSI 2.

Omnibus simulator (OMSI) - Page 2 Omsi2
Stanica Ruhleben.

Omnibus simulator (OMSI) - Page 2 Omsi3
Uređaj za grijanje... potpuno drukčiji nego u SD 200 & 202.

Omnibus simulator (OMSI) - Page 2 Omsi4
Ulice starog Spandau-a.

Jučer i danas sam imao priliku malo bolje se upoznati sa ovim simulatorom i odmah trebam reći da cijeli program hitno treba jedan (veliki) update!
Znam, prošli put sam pisao da su sve do sada pronađene greške u mom primjeru "sitne ribe" koje možemo jednostavno prezreti jer nemaju nikakvog utjecaja na igru. Sada, nakon više sati testiranja, pokazalo se da su neke svejedno prevelike i dosta otežavaju normalnu igru. Najviše smetaju obavijesti koje se prikazuju u toku igre i javljaju grešku u sustavu (najviše kao preopterećenost računala iako za ovo nema nikakvog pametnog razloga). Pored toga postoji još hrpa ostalih mana, ali dosta manje bitnih od one.

Svejedno još uvijek tvrdim da se radi o odličnom simulatoru koji bi trebao za par tjedna konačno raditi bez ikakvih problema.
leteči vlak
leteči vlak

Broj postova : 1024
Age : 30
Lokacija : Lost Heaven
Registration date : 21.01.2010

[Vrh] Go down

Omnibus simulator (OMSI) - Page 2 Empty Re: Omnibus simulator (OMSI)

Postaj by Gost pet 20 pro 2013 - 10:20

leteči vlak je napisao/la:... cijeli program hitno treba jedan (veliki) update!
...
Ma kako god al' ova harmonika mi je opaka pila, predobro izgleda!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Omnibus simulator (OMSI) - Page 2 Empty Re: Omnibus simulator (OMSI)

Postaj by leteči vlak sub 4 sij 2014 - 13:48

Prije dva dana je (konačno) izašao prvi update za OMSI 2. Spisak novosti:


-Schedule Analysis window will be displayed correctly
-Schedule Analysis window won't show anymore while changing between main vehicle and trailer
-Taken measures against the ODE access error
-It is saved again if the steering wheel is active
-Problem with the matrix / roll sign initialization Grundorf (no passengers get on) solved
-Passengers in the trailer also complain about bad driving style (and exit if necessary)
-Safety mechanism: While bad frame rates OMSI loads the minimum options and if it crashes the multithreading will be deactivated
-Repaint templates
-From moving AI vehicles, the focus can be changed
-Larger entry points, which are also suitable for articulated buses
-"Vehicle has invalid Vehicle data" message should no longer occur (failure message)
-Check for completeness of objects and splines and specific error message
-Some smaller fixes on the spandau map
-Further measures taken against errors while loading another map

Što se mene tiće, najviše mi je važna boldana alineja. Sada mogu neprekinuto igrati po više sati bez da mi javljuje bilo kakvu grešku. Ovaj update (službena oznaka 2.00.006) je napravio veliki korak prema top kvaliteti tog simulatora, no još uvijek ima dosta mjesta za popravke (optimizacija, dosta malih bugova među kojima je vjerovatno najveći često zaletanje AI buseva u prikolicu tvog MANa NG 272).

Omnibus simulator (OMSI) - Page 2 Bus-04
Za kraj, jedan screen iz garaže.
leteči vlak
leteči vlak

Broj postova : 1024
Age : 30
Lokacija : Lost Heaven
Registration date : 21.01.2010

[Vrh] Go down

Omnibus simulator (OMSI) - Page 2 Empty Re: Omnibus simulator (OMSI)

Postaj by Gost sub 4 sij 2014 - 15:52

Uh šta taj NG dobro izgleda ...  gladan ...  odlično 

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Omnibus simulator (OMSI) - Page 2 Empty Re: Omnibus simulator (OMSI)

Postaj by leteči vlak čet 15 svi 2014 - 0:44

Opet jedna noćna serija.

Mapa: Projekt Szczecin 4.00
Bus: MAN NG 272, repaint SPA „Klonowica”

Omnibus simulator (OMSI) - Page 2 Omsi220140515001818

Omnibus simulator (OMSI) - Page 2 Omsi220140515002001

Omnibus simulator (OMSI) - Page 2 Omsi220140515002221

Omnibus simulator (OMSI) - Page 2 Omsi220140515003121
leteči vlak
leteči vlak

Broj postova : 1024
Age : 30
Lokacija : Lost Heaven
Registration date : 21.01.2010

[Vrh] Go down

Omnibus simulator (OMSI) - Page 2 Empty Re: Omnibus simulator (OMSI)

Postaj by Gost čet 15 svi 2014 - 7:51

Ponovit ću ... taj NG predobro izgleda  super2 

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Omnibus simulator (OMSI) - Page 2 Empty Re: Omnibus simulator (OMSI)

Postaj by lussinpicollo sub 12 srp 2014 - 18:23

Vidim da i tu ima fanova OMSI-ja,pa ću vam prepričati neke važnije stvari o kojima pričamo na autobusnom forumu:
-u izradi je MAN Lion's Coach,a autor istoga planira napraviti Lion's Coach L,Lion's Regio te Setru S 431 DT
-u izradi je Neoplan Cityliner (1983-1991)
-izašli su patchevi 2.0.1 te 2.0.1.2
- u izradi je mapa Jugoslavija-Poljska (fiktivna)
- pri završetku je mapa Novi Sad
Pozdrav!

lussinpicollo

Broj postova : 126
Age : 22
Lokacija : Mali Lošinj
Registration date : 14.02.2014

[Vrh] Go down

Omnibus simulator (OMSI) - Page 2 Empty Re: Omnibus simulator (OMSI)

Postaj by Gost sub 12 srp 2014 - 18:55

Hvala za informacije  super2 !

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Omnibus simulator (OMSI) - Page 2 Empty Re: Omnibus simulator (OMSI)

Postaj by lussinpicollo pon 11 kol 2014 - 14:11

Novosti Wink
-Neoplan N116 Cityliner je gotov
-MAN UL272 je gotov
-Novi Sad je pri samom završetku
-u izradi je mapa Brčko-Zelinje
-YU-PL je u izradi,traži se pomoć oko tekstura i ostaloga
- na www.autobusi.org možete naći puno toga oko OMSI-ja,samo treba tražiti Wink

lussinpicollo

Broj postova : 126
Age : 22
Lokacija : Mali Lošinj
Registration date : 14.02.2014

[Vrh] Go down

Omnibus simulator (OMSI) - Page 2 Empty Re: Omnibus simulator (OMSI)

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.