Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kolodvor Rijeka

+34
kiki273
borna
Samer
gti150
Gedeon
2044
cokla
Laurus
Damir
K 357
NP-549
Silver
kico101
KAPO
Marioo
zele
gorgoroth
ZlayoZg
Zeleni_vlak_ARENA
Pfaff
Miha
LLeon
Phalanx
kobler
seabral
Vedran Zeman
Barney
Jean
ikar
NClight
gaspa
EuroTrakker
Thommo
Narcis
38 posters

Stranica 20 / 20. Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20

Go down

Kolodvor Rijeka - Page 20 Empty Središtem grada dnevno će prolaziti desetak kontejnerskih vlakova

Postaj by borna uto 5 lip 2018 - 8:11

Početak rekonstrukcije kolodvora Brajdica planiran je krajem lipnja i trajat će dvije godine. Za to vrijeme sav željeznički promet s terminala Brajdica trebao bi prolaziti središtem grada što znači da će već ovog ljeta na snazi biti novo prometno rješenje u zoni oko Ulice Ivana Zajca i Rive

RIJEKA Zbor rekonstrukcije željezničkog kolodvora Brajdica, koja će započeti ovoga ljeta kroz središte Grada Rijeke svakodnevno će prolaziti najmanje desetak vlakova s kontejnerima i takvo stanje trebalo bi potrajati oko dvije godine koliko je predviđeni rok izgradnje. Riječani će trebati puno strpljenja i živaca kako bi se priviknuli na novu prometnu situaciju, jer će vlakovi koji ometaju cestovnu i pješačku komunikaciju prema riječkoj rivi, kao i prema gradskoj tržnici, biti svakodnevna i učestala pojava.

Sav željeznički promet s pomorskog terminala Brajdica bi trebao u naredne dvije godine prolaziti središtem Rijeke, a riječ je o oko 70.000 TEU-a godišnje, odnosno gotovo trećini ukupnog prometa na zasad jedinom kontejnerskom terminalu riječke luke. U funkciji neće biti izvlačni željeznički tunel Sušak na Brajdici, pa će tako kontejnerski vlakovi prvo biti formirani na Brajdici, a zatim će preko Delte, Ulice Ivana Zajca i riječke rive prolaziti prema teretnom dijelu glavnog željezničkog kolodvora u blizini Mlake, gdje će se formirati teretni vlakovi i kretati prema Zagrebu ili u smjeru Ljubljane. Riječ je o investiciji koja će imati veliki utjecaj na promet u Rijeci.
Kolodvor Rijeka - Page 20 G36VK11_slika_u_clanku

Puno više je na Linku
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8916
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Kolodvor Rijeka - Page 20 Empty Re: Kolodvor Rijeka

Postaj by Pfaff uto 5 lip 2018 - 8:59

Riječka se luka vraća na svoje prapočetke kad su Rivom išla čak dva kolosjeka!

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Kolodvor Rijeka - Page 20 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11153
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Kolodvor Rijeka - Page 20 Empty "Neće narod u Rijeci u vlak"

Postaj by borna pon 26 stu 2018 - 19:54

Evo kako je voziti se gradskom željeznicom potpuno sam
Kolodvor Rijeka - Page 20 Nece-narod-u-Rijeci-u-vlak-Evo-kako-je-voziti-se-gradskom-zeljeznicom-potpuno-sam_ca_large

Vlak se ugodno gega. Ide 50 kilometara na sat, u usjecima 40, no ide. Nema semafora, nema kolona, nema rotora, ulja na cesti, niti puževa niti huligana za volanom. Možda netko uđe u Matuljima? Ma kakvi. I tako do Jurdana

RIJEKA Ideja da autobusi Autotroleja dobiju vlakove kao pojačanje u riječkom gradskom i prigradskom javnom prijevozu zasad ostaje samo dobra i zanimljiva ideja. Vlakovi koji su krenuli početkom rujna zasad su prazni. Riječani i stanovnici susjednih mjesta nisu prihvatili, a vjerojatni niti znaju za (pri)gradski vlak koji svakodnevno povezuje Rijeku s Jurdanima na zapadnoj strani i Fužinama na istoku.

S prvim danom rujna osvanula je zajednička mjesečna karta Hrvatskih željenica i Autotroleja koja otvara vrata vlaka u zoni od Šapjana do Fužina i autobusa riječkog gradskog prijevoznika. Uvođenjem vlakova u gradski prijevoz željelo se, kao i svugdje u svijetu, smanjiti prometne gužve na cestama, a time i zagađenje. Hrvatske željeznice – putnički prijevoz uvele su osam dodatnih vlakova na relaciji Rijeka – Jurdani – Rijeka. U projekt ulaze i četiri međunarodna vlaka, koji su uz kolodvor Šapjane i Opatija – Matulji, dobili i stalnu postaju u Jurdanima. Tako na relaciji Rijeka – Jurdani – Rijeka vozi 12 vlakova, a isto toliko na relaciji Rijeka – Fužine – Rijeka. Uvođenjem zajedničkih mjesečnih karata putnicima je omogućena kupnja karata koje su jeftinije za oko 40 posto od dosadašnjih, kada su putnici odvojeno kupovali kartu za vlak i kartu za autobus. Kaže riječki gradonačelnik Vojko Obersnel da se integrirani prijevoz planira od 2002. godine.

Rezervacije, stajanja – prošla vremena
Kako je vlak uhvatio korijene pokušali smo se uvjeriti i sami, krenuvši na vožnju s riječkog kolodvora u 7,40 prema Permanima. Nažalost, ispada da je vlak bio najispunjeniji prvog dana, na probnoj vožnji. Kad su na put krenuli inicijatori ideje. Iz Hrvatskih željeznica i Grada Rijeke. Gleda nas kondukter, čini se, s čuđenjem. Netko se ukrcava. U vlaku se osjećam kao car. Ma što kao austrijski car koji je dovukao prugu preko Slovenije prema Rijeci. Njemu je smetala pratnja. Ja sam se vozio sam. Cijeli vlak je bio moj. No, hoće li propasti priča o gradskom vlaku?
Kolodvor Rijeka - Page 20 Vak0jurdani03_slika_u_clanku

Nisam očekivao da će se netko ukrcati na Krnjevu. Vlak se ugodno gega. Ide 50 kilometara na sat, u usjecima 40, no ide. Nema semafora, nema kolona, nema rotora, ulja na cesti, niti puževa niti huligana za volanom. Nije baš kao u poduzemnoj u Londonu, da bi čitao knjigu, no malo surfanja po mobitelu, malo pogleda na zapuštenu Inu na Mlaki, malo zabrinutog pogleda na »3. maj«. Možda netko uđe u Matuljima? Ma kakvi. I tako do Jurdana. Nije vlak u snijegu, ali je vlak u mrazu. Bit će više ljudi kad zahladi i padne snijeg, tješe me željezničari.

Desetak minuta za protegnuti noge i natrag za Rijeku. Sjetim se studentskih dana i krcatih vlakova. Čim bih se iskrcao u Rijeci, letio sam na blagajnu da bi za nedjelju poslijepodne uzeo rezervaciju za Zagreb. Znalo se i stajati do Zagreba. Prošla vremena. Strojovođa Esad sjeća se prošlih vremena. Sjeća se tri puna vlaka iz Ilirske Bistrice, Jurdana, Permana... Zajedno se sjećamo kolona radnika koji su se iskrcavali na postaji Krnjevo, kod metalne škole, i nastavljali prema radnim mjestima u Ini, 3. maju i Torpedu. Stotine i stotine radnika.
Kolodvor Rijeka - Page 20 Vlak0jurdani02_slika_u_clanku

– Nije tako oko Zagreba, tamo se ljudi voze vlakovima, ne možeš ući. Kažu kondukteri da moraju trčati da bi stigli prekontrolirati karte. Već od Oštarija prema Zagrebu je druga priča, a prema Koprivnici i Dugom Selu da ne pričam, objašnjava Sead.
Možda nekome svane!

Neće narod u Rijeci u vlak, najradije bi parkirali na Korzu, kad krenu na utakmicu na Rujevicu nekako bi im se najviše svidjelo da parkiraju uz Bišćanovu klupu. A što bi falilo ući na Krnjevu u vlak i izaći na kolodvoru, praktično u centru Rijeke. Nema kolona, nema plaćanja parkiranja. Možda svane nekome kad osvane novi vozni red početkom prosinca. Možda i nema kome svanuti. Tko još više radi u centru grada osim nabujale administracije? Radnici su nestali, otišli na Viškovo, na Kukuljanovo.

Nema nikog niti za Rijeku. Svira Sead pred postajom Rukavac. Opasan prijelaz, zalete se autom, ne paze pa treba oprezno.

– Ima jedna gospođa koja često ide za Rijeku. I jedna učenica.
Kolodvor Rijeka - Page 20 Vlak0jurdani04_slika_u_clanku

Integrirani prijevoz planira od 2002. godine.

Vozi li se itko ovim vlakom, osim mene? Vozi. Kažu da se znaju ukrcati školska djeca. Čak i djeca iz vrtića. Lijep izlet. Tada je u vlaku dreka i buka kao u Vlaku u snijegu. Znaju roditelji povesti djecu na izlet do Permana. Djeca oduševljena, mala avantura. Moći će ispričati da su se vozili vlakom. Malo pokisao izlazim u Rijeci. Što napisati?

Šesnaest postaja
Gradska željeznica može se pohvaliti sa 16 postaja. Krnjevo, Opatija – Matulji, Jušići, Jurdani i Šapjane. S istočne strane, gradski vlak zaustavlja se na postajama Sušak – Pećine, Šoići, Bakar, Škrljevo, Meja, Melnice, Plase, Zlobin, Drivenik, Lič i Fužine.
Od Sušaka do Matulja radnička mjesečna karta stoji 350 kuna, srednjoškolska i studentska 200 kuna, a umirovljenička 175 kuna. Od Škrljeva do Permana radnička karta plaća se 450 kuna, studentska i učenička 250, a umirovljenička 225 kuna. Cijene karata rastu za treću (Melnice, Plase i Šapjane) i četvrtu zonu (Zlobin, Drivenik, Lič i Fužine). Do maksimalnih 600 kuna.

No, nisu sve nade pale u vodu. Na snagu 9. prosinca stupa novi vozni red. Na relaciji Rijeka – Jurdani uvode se dodatni vlakovi čiji će polasci biti prilagođeni svakodnevnim migracijama, a vozni red vlakova koji su vozili u voznom redu 2017/18. također će se prilagoditi dnevnim migracijama. Čini se da bi novi vozni red mogao pogurati projekt. Naime, aktualni vozni red nije najbolje prilagođen radnom vremenu i školskim obvezama. Novi vozni red uvodi liniju koja u šest sati kreće iz Jurdana i u 6,29 stiže u centar Rijeke.

Za školarce je zanimljiva linija koja s kolodvora u Jurdanima starta u 7,16 sati, a na glavni kolodvor u Rijeci dolazi u 7,45 sati. I povratak je prilagođen radnim odnosno školskim obvezama. Posljednji vlak će po novom voznom redu iz Rijeke polaziti u 19,40 sati, a iz Jurdana u 20,17 sati. Još samo da netko bolje izreklamira naš gradski vlak. Možda ljudi shvate da je jeftinije no autom i ugodnije no autobusom.

Autor: Anto Ravlić novilist.hr
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8916
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Kolodvor Rijeka - Page 20 Empty Re: Kolodvor Rijeka

Postaj by Pfaff čet 21 sij 2021 - 19:32

21. siječanj 2021.


Bio sam danas u Rijeci (zapravo Rijeki kako se veli po goranski). Morao sam skoknuti do kolodvora pa je pritom nastala ova reportažica…

Zgrada kolodvora još uvijek nosi burku

Kolodvor Rijeka - Page 20 Stanica-Rijeka381

Preko ceste se blješti novouređena palača šećerane u kojoj je sad Muzej Grada Rijeke

Kolodvor Rijeka - Page 20 Stanica-Rijeka382

Ono crveno je MMSU, a u prizemlju je kafić mog prijatelja Čarlija koji je zatvoren (kafić) zbog poradi pandemije i strogih epidemioloških mjera

Kolodvor Rijeka - Page 20 Stanica-Rijeka383

Parkirao sam nepravilno na jedno od 6 mjesta rezerviranih za članove nekakvog željezničarskog SUBNOR-a (tamo nema nikad nikog) pa ću službenoj strani kolodvora pristupiti požarnim putom

Kolodvor Rijeka - Page 20 Stanica-Rijeka384

Osim ove goleme trakavice EAS-a, nema nikakvog muvinga…

Kolodvor Rijeka - Page 20 Stanica-Rijeka385

Ako je vjerovati, čeka se vlak iz Zagreba

Kolodvor Rijeka - Page 20 Stanica-Rijeka386

Putničku blagajnu baš i nije lako naći

Kolodvor Rijeka - Page 20 Stanica-Rijeka387

Zbog radova, tete blagajnice su zatvorene u ovaj žgabucin u nekadašnjem službenom izlazu za putnike

Kolodvor Rijeka - Page 20 Stanica-Rijeka388

Dovuklo je tu i nešto garderobnih ormarića. Ne vjerujem da ih netko koristi, ali su zgodan poligon za grafitere

Kolodvor Rijeka - Page 20 Stanica-Rijeka389

Kupio sam si kurir 2020/2021. Toga nema u Delnicama. Nije da se baš kanim negdje voziti, ali da mi ne nastane rupa u kolekciji. Nije poskupilo – i dalje košta 25 dlakavaca.
Zapravo jest poskupilo jer kako je vlakova sve manje, ispada da knjižicu ipak plaćam skuplje

Kolodvor Rijeka - Page 20 Stanica-Rijeka390

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Kolodvor Rijeka - Page 20 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11153
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Kolodvor Rijeka - Page 20 Empty Re: Kolodvor Rijeka

Postaj by Pfaff čet 21 sij 2021 - 19:34

Idem malo pošnjofati šta ima u zgradi…
Ovo je prostor putničke čekaone. Zasad glumi skladište

Kolodvor Rijeka - Page 20 Stanica-Rijeka391

Uzdužni hodnik koji se proteže skroz do PBZ bankomata

Kolodvor Rijeka - Page 20 Stanica-Rijeka392

Ulazni hol i putničke blagajne

Kolodvor Rijeka - Page 20 Stanica-Rijeka393

Sve je blistavo osvijetljeno, ali nešto ne zamijetih marljive radnike. Jedino je pored mene u jednom trenutku protutnjao mladac vozeći nešto bijelo u karioli…
Reče jedan od likova koji su pristojno s dva metra razmaka čekali na blagajni: "Da su to dali Kinezima, već bi davno bilo gotovo!"
"Ili Magyarima", dodah ja…

Kolodvor Rijeka - Page 20 Stanica-Rijeka394

I onda sam izašao da ponovno vidim danje svjetlo

Kolodvor Rijeka - Page 20 Stanica-Rijeka395

Nekadašnji Bistro "Cres" obijen je daskama kao kolodvor u Petrinji…

Kolodvor Rijeka - Page 20 Stanica-Rijeka396

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Kolodvor Rijeka - Page 20 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11153
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

borna likes this post

[Vrh] Go down

Kolodvor Rijeka - Page 20 Empty Re: Kolodvor Rijeka

Postaj by Gost čet 21 sij 2021 - 20:51

Ja san ovakovo stanje (ne)rada snimil negde ljetos i u biti se niš ni preveć spremenilo samo je više kramarije va glavnoj aule. Ti si videl u odnosu na mene (ljetos) čak 100% više delevci kul

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolodvor Rijeka - Page 20 Empty Re: Kolodvor Rijeka

Postaj by borna sri 24 tra 2024 - 18:42

U Rijeku stigao prvi vlak iz Trsta! U planu uvođenje jutarnjeg polaska iz Rijeke
Kolodvor Rijeka - Page 20 Collagedfgdfgdfgd-1032x688
Sada je riječ o pilot-projektu za koji se nadam da će po završetku dobiti daljnju podršku vlasti i uključenih partnera, rekao je Roberto Antonioni
RIJEKA Prvi vlak na liniji koja će svakodnevno povezivati Trst, odnosno Villu Opicina s Rijekom, stigao je na riječki željeznički kolodvor danas, nešto prije deset sati.
Prvi putnici bili su uglavnom predstavnici brojnih partnera na projektu Sustance (Održiva rješenja javnog prijevoza i inovativne sheme upravljanja za poboljšanje povezanosti u Srednjoj Europi), predstavnici lokalnih i regionalnih vlasti iz Italije i Slovenije, članovi raznih udruga i kulturno-umjetničkih društava uz tek nekoliko njih koji su kupili karte za prvo putovanje, na čijem cilju su ih dočekali predstavnici Grada Rijeke, Primorsko-goranske županije, HŽ Putničkog prijevoza, Ministarstva mora, prometa i infrastrukture te drugih hrvatskih institucija.
Kolodvor Rijeka - Page 20 9338924-1536x1022
Vlak će, kako je najavljeno, voziti svakog dana, do 30. rujna ove godine, u sklopu pilot-projekta Sustance, s polascima iz Ville Opicina u 7.50 sati i povratkom iz Rijeke u 18.25 sati.

Takav je vozni red izazvao popriličnu količinu negativnih reakcija Riječana koji smatraju da je prilagođen isključivo putnicima iz Italije i Slovenije, dok putnici iz Rijeke, ukoliko žele putovati ovim vlakom do Trsta i natrag, moraju prespavati barem jednu noć u Trstu.
Stoga smo voditelja projekta, Roberta Antonionea, glavnog tajnika Srednjoeuropske inicijative u Trstu, na kraju putovanja pitali postoji li mogućnost da se uvedu po dva polaska dnevno, kako bi i stanovnici Rijeke i okolice vlakom mogli na jednodnevni izlet ili u shopping u Sloveniju ili Trst.
Više slika i teksta je na


borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8916
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Kolodvor Rijeka - Page 20 Empty Re: Kolodvor Rijeka

Postaj by Pfaff sri 24 tra 2024 - 21:13

Ovi su, pretpostavljam, na kraju završili na nekom domjenku o trošku Turističke zajednice.

Cijeli projekt je prilično besmislen osim ako ga gledamo s railfanovskog aspekta. 2 i pol sata od Rijeke do Trsta? Može, ako nostalgija vlak vuče parnjača. Jer od Rijeke si autom u Trstu za sat i pol čak i ako uzmemo u obzir raskopanu dionicu Rupa - Pasjak. Villa Opicina nije Trst. Kad si tamo, onda si, kako bi rekli Talijani, in mezzo a un bel niente (usred ničega). Onaj nesretni trajvan još uvijek ne vozi, a i do njegovog terminala ima podosta koračaja od željezničkog kolodvora. Ostaje, dakle, bus... Da su oslobodili jedan kolosijek na Sant' Andrea / Campo Marzio pa spustili vlak do kraja Transalpine, ajde nekako. Iako ni to baš nije neka prespretna lokacija (opet trebaš bus).

Cijena?  hm 16 jevra amo-tamo way + uzmimo da bus košta min 1€ u svakom smjeru = cca 11 litara goriva. A s time sam dvaput u Trstu. Iz Rijeke, naravno.

Iako ću se najvjerovatnije, ako puste u promet i vlak u kontra smjeru i budem imao 20€ viška va žepe, otići provozati

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Kolodvor Rijeka - Page 20 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11153
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Kolodvor Rijeka - Page 20 Empty Re: Kolodvor Rijeka

Postaj by gaspa sri 24 tra 2024 - 22:58

Kako upropastiti reportažu? Vidi gornje izvješće. Kako promašiti temu? Vidi gornje izvješće. A ni oni na HRT nisu ništa bolji. Raznježio sam se vidjevši sve ove divne putnike. Još da su, barem u grubo, dali i njihove biografije...

Ali, naravno, čiji je to vlak - ni riječi. Model? Slika vlaka izvana? Ta ne pretjerujte. Iznutra? Kaj mi pak je! Koga to zanima. Vlak je najmanje bitan.

Strašno! ljut

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3483
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Kolodvor Rijeka - Page 20 Empty Re: Kolodvor Rijeka

Postaj by besposlenpop čet 25 tra 2024 - 1:01

gaspa je napisao/la:Kako upropastiti reportažu? Vidi gornje izvješće. Kako promašiti temu? Vidi gornje izvješće. A ni oni na HRT nisu ništa bolji. Raznježio sam se vidjevši sve ove divne putnike. Još da su, barem u grubo, dali i njihove biografije...

Ali, naravno, čiji je to vlak - ni riječi. Model? Slika vlaka izvana? Ta ne pretjerujte. Iznutra? Kaj mi pak je! Koga to zanima. Vlak je najmanje bitan.

Strašno! ljut
A i glasnik nije donio link! smiling devil
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 1299
Age : 65
Lokacija : Zagreb zapad
Registration date : 18.06.2021

[Vrh] Go down

Kolodvor Rijeka - Page 20 Empty Re: Kolodvor Rijeka

Postaj by besposlenpop čet 25 tra 2024 - 1:16

borna je napisao/la:U Rijeku stigao prvi vlak iz Trsta! ...

Šta se babi snilo ... ko da su napisali da je vlak Savski Marof - Ljubljana spojio dva glavna grada prijateljskih bla, bla, bla ...

borna je napisao/la:
U planu uvođenje jutarnjeg polaska iz Rijeke ...
... s polascima iz Ville Opicina u 7.50 sati i povratkom iz Rijeke u 18.25 sati.
... ukoliko žele putovati ovim vlakom do Trsta i natrag, moraju prespavati barem jednu noć u Trstu.
...

Je, volil bi videti tu budalu koja bi otputovala navečer u Trst, da bi se na sabajle navrat.nanos dotepla u Opičenu Vilu jer nema druge veze?! razočaranje
Znači, bez dva noćenja nema Trsta vlakom (pa ni Opičene Vile).

borna je napisao/la:
...
Više slika i teksta je na

Taman mu nestalo tinte na kraju ... i tak nikad nismo saznali kaj je sleeping jump. icon_whoknows
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 1299
Age : 65
Lokacija : Zagreb zapad
Registration date : 18.06.2021

Pfaff likes this post

[Vrh] Go down

Kolodvor Rijeka - Page 20 Empty Re: Kolodvor Rijeka

Postaj by Pfaff čet 25 tra 2024 - 5:25

Treno dentistico... Posebni vlak za dovođenje Talijana na noge riječkim zubarskim klinikama

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Kolodvor Rijeka - Page 20 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11153
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

besposlenpop likes this post

[Vrh] Go down

Kolodvor Rijeka - Page 20 Empty Re: Kolodvor Rijeka

Postaj by borna čet 25 tra 2024 - 8:24

Nije mi jasno što me omelo da stavim link?

Kako se mijenjaju vremena, nekad smo mi hrlili u Trst po traperice, kavu i raznu spizzu a sad će oni nama uzvratiti.
Barem će ugostitelji i trgovine u Rijeci imati koristi. grinko
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8916
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Kolodvor Rijeka - Page 20 Empty Re: Kolodvor Rijeka

Postaj by gaspa čet 25 tra 2024 - 13:41

Ah, hrlili smo i u Radio Rim, u neku trgovinu na via Fabio Severo po elektroničke komponente. Pa onda na povratku pokažeš cariniku škarnicl s čipovima i kažeš da si kupio samo bombone... A tijekom godišnjeg u Mošćeničkoj Dragi išli smo autom (Zastava 1300) na servis.

A u Cremcaffe bi se isplatilo ići i danas.

Zanimljivo - o kulturno-povijesnim spomenicima Trsta ne znamo gotovo ništa. Tko se od vas šopingaša, npr, ikad uspeo do sv. Justa?

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3483
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Kolodvor Rijeka - Page 20 Empty Re: Kolodvor Rijeka

Postaj by borna čet 25 tra 2024 - 15:22

Meni je prvenstveno bilo otići do dućana sa vlakićima, 2 su imala Limu (jedan od njih Rivarrosi), kasnije sam
pronašao jednog manjeg zabačenog modelarskog koji je imao i Marklin. On je bio skup, dva puta skuplji od
Lime i trećinu od Rivarrosija tako da sam od njega uzimao samo najnužnije.
Kupio bi još kilu kave, jedne traperice i majcu i svakako Nutelu kad se pojavila no to mi je sporedno.
Graz mi je bilo drugo odredište za šoping jer je tamo bilo nekoliko dućana dobro opskrbljenih sa Marklinom
(iako je i tamo bio skuplji negoli u Njemačkoj). U Annenstrasse je bio dućan sa jeftinim Klainbahnom (poput
Lime). Kasnije sam vlakom putovao i do Budimpešte, u jednom tada začudo privatnom dućanu sam mijenjao
Mehanotehnikine vlakove za Piko koji je kod nas bio dva puta skuplji pa bi njihovom prodajom ovdje zaradio
za put i lijepi ručak u restoranu + ponešto modela za sebe.
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8916
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

besposlenpop likes this post

[Vrh] Go down

Kolodvor Rijeka - Page 20 Empty Re: Kolodvor Rijeka

Postaj by Pfaff čet 25 tra 2024 - 15:29

gaspa je napisao/la:Tko se od vas šopingaša, npr, ikad uspeo do sv. Justa?
Jesam ja! Išao sam skroz do gore. Vozio sam staru obiteljsku prijateljicu do ureda za talijanske penzije!

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Kolodvor Rijeka - Page 20 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11153
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Kolodvor Rijeka - Page 20 Empty Re: Kolodvor Rijeka

Postaj by besposlenpop čet 25 tra 2024 - 18:46

gaspa je napisao/la:...
Zanimljivo - o kulturno-povijesnim spomenicima Trsta ne znamo gotovo ništa. Tko se od vas šopingaša, npr, ikad uspeo do sv. Justa?
Jednom - al samo jednom, s dve frendice sam obišel grad bez zavirivanja u ijedan dućan. Čak se ni ne sećam jel smo otišli i na pizzu? hm
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 1299
Age : 65
Lokacija : Zagreb zapad
Registration date : 18.06.2021

[Vrh] Go down

Kolodvor Rijeka - Page 20 Empty Re: Kolodvor Rijeka

Postaj by borna čet 25 tra 2024 - 18:58

Bit će da si više u njih gledal od svega ostaloga, no ne mogu vjerovati da one nisu kupile neke krpice?
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8916
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Kolodvor Rijeka - Page 20 Empty Re: Kolodvor Rijeka

Postaj by besposlenpop čet 25 tra 2024 - 21:59

borna je napisao/la:Bit će da si više u njih gledal od svega ostaloga, no ne mogu vjerovati da one nisu kupile neke krpice?

Ideja i dogovor je bil da idemo samo na izlet - bez šopinga. Cool
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 1299
Age : 65
Lokacija : Zagreb zapad
Registration date : 18.06.2021

[Vrh] Go down

Kolodvor Rijeka - Page 20 Empty Re: Kolodvor Rijeka

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 20 / 20. Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.