Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Brodić Sv. Anton na jezeru Bajer

+2
Narcis
LLeon
6 posters

Go down

Brodić Sv. Anton na jezeru Bajer Empty Brodić Sv. Anton na jezeru Bajer

Postaj by LLeon ned 26 kol 2012 - 8:35

Sv. Anton zaplovio fužinarskim jezerom Bajer

Brodić Sv. Anton na jezeru Bajer Sv.-Anton-zaplovio-fuzinarskim-jezerom-Bajer_ca_large
Čast rezanja vrpce puštanja u rad prvog goranskog turističkog brodića pripala je obnašatelju dužnosti župana Primorsko-goranske županije Vidoju Vujiću

FUŽINE Isplovljavanje turističkog brodića »Sv. Anton« na vode jezera Bajer direktor Turističke zajednice Fužine Marinko Jakovljević s pravom je nazvao povijesnim događajem za ovo malo goransko mjesto, a čast rezanja vrpce puštanja u rad prvog goranskog turističkog brodića pripala je obnašatelju dužnosti župana Primorsko-goranske županije Vidoju Vujiću kojemu su u tom nezaboravnom činu pomagale Lucija Šulentić i Manuela Kovačić, najbolje učenice OŠ Ivanka Trohar Fužine.

Prva plovidba bila je rezervirana za one koji su ponajviše pomogli pri izgradnji brodića. Županija je osigurala najveći dio od 1,4 milijuna kuna, napomenuo je načelnik Fužina Marinko Kauzlarić podsjetivši kako je ideja o gradnji broda zaživjela još 2007. godine, ali je postupak nabave potrebnih sredstava trajao sve do prošle godine, a potom je brod izgrađen za pola godine i to zahvaljujući projektu zagrebačkog Studia 360 i radu riječkog brodogradilišta »Kvarnerplastika«.

Vidoje Vujić naglasio je kako Županija ulaže u razvoj turizma, a činit će to i dalje jer se turizam u Gorskom kotaru još uvijek ne razvija smisleno: »Mi smo već pomogli oko nabave turističkog vlaka za Fužine i drago nam je da ga se koristi i u drugim goranskim sredinama, a nabava broda novi je doprinos razvoju turizma u ovom dijelu Županije«, rekao je Vujić prije čijeg presijecanja vrpce je velečasni Zlatko Čibarić prigodnom molitvom i blagoslovom poželio »Svetom Antonu« mirnu plovidbu.
http://www.novilist.hr/Vijesti/Regija/Gorski-kotar/Sv.-Anton-zaplovio-fuzinarskim-jezerom-Bajer


Brod je izgradila riječka tvrtka Kvarnerplastika
http://www.kvarnerplastika.hr/view.asp?idp=19&c=8

Dužina: 15m
Širina: 5m
Masa: 8t
Gaz: 0,5- 0,6 m
Brzina: 4 kt
Materijal trupa: aluminij
Kapacitet: 60 putnika


Spuštanje broda u jezero
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Brodić Sv. Anton na jezeru Bajer Empty Re: Brodić Sv. Anton na jezeru Bajer

Postaj by LLeon ned 26 kol 2012 - 9:11

Ovaj brodić je odlična stvar za obogaćivanje turističke ponude Fužina. super2 Fužine su zadnjih godina puno napravile u razvoju turizma. Doček Nove godine u podne, turistički vlakić, susret bikera Frogstock, polumaraton "Tri jezera", Fužinarska regata jedrilica, svjetski kup u podvodnoj orijentaciji, popularizacija špilje Vrelo.......... Dokaz da se može kad se hoće, a ne samo kukat i plakat.........

Jučer sam plovio ovim brodićem. Brodić Sv. Anton na jezeru Bajer A065

Kreće se sa tzv. Starog kupališta, stotinjak metara od brane.
Brodić Sv. Anton na jezeru Bajer DSC06430

Brodić Sv. Anton na jezeru Bajer DSC06431

Na brodu je ugostiteljski objekt, sa čisto ok cijenama, ali ne pitajte račun. Nisam vidio da su izdali račun ikome ni za piće ni za vožnju. Možda im kasa ne radi, a i čemu se opterećivat tričarijama poput izdavanja papirića, plaćanja poreza... smiling devil
Brodić Sv. Anton na jezeru Bajer DSC06443

Kokpit "komandnog mosta" mrgreen
Brodić Sv. Anton na jezeru Bajer DSC06442

Zlu ne trebalo smiling devil
Brodić Sv. Anton na jezeru Bajer DSC06454

A6 iz žablje perspektive
Brodić Sv. Anton na jezeru Bajer DSC06461

Plovidba do brane jezera Lepenica
Brodić Sv. Anton na jezeru Bajer DSC06459

25 kn odrasli/ 15 kn djeca za 40 minutnu vožnju jezerom.
Red vožnje, svakodnevno:
12:00 (samo vikendom)
14:00
16:00
18:00
19:00
Brodić Sv. Anton na jezeru Bajer DSC06466
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Brodić Sv. Anton na jezeru Bajer Empty Re: Brodić Sv. Anton na jezeru Bajer

Postaj by Narcis ned 26 kol 2012 - 12:51

Svaka čast na ideji, tko god da se dosjetio, odlična turistička ponuda, a 25 kn za vožnju, bogami nije puno, idem i ja prvom prilikom. super2

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Brodić Sv. Anton na jezeru Bajer Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Brodić Sv. Anton na jezeru Bajer 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Brodić Sv. Anton na jezeru Bajer Empty Re: Brodić Sv. Anton na jezeru Bajer

Postaj by ICE-3M ned 26 kol 2012 - 13:20

Svaka čast na ideji, ali mene je iznenadila količina vode u jezeru Shocked Ako me sječanje dobro služi, jezero je po ljeti bilo poluprazno, jer je lektrana bila u pogonu, pa su ga stalno praznili ili sam ja nekaj pomiješao hm

E da, lijepe fotke s brodiča bravo
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 852
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

[Vrh] Go down

Brodić Sv. Anton na jezeru Bajer Empty Re: Brodić Sv. Anton na jezeru Bajer

Postaj by Pfaff ned 26 kol 2012 - 13:43

ICE-3M je napisao/la:Svaka čast na ideji, ali mene je iznenadila količina vode u jezeru Shocked Ako me sječanje dobro služi, jezero je po ljeti bilo poluprazno, jer je lektrana bila u pogonu, pa su ga stalno praznili ili sam ja nekaj pomiješao hm
RHE "Nikola Tesla" (Tribalj) je reverzibilna hidroelektrana i razina vode u Bajeru koji je srednje jezero u sustavu (Omladinsko ili Lokvarsko je najviše) ne ovisi jedino o padalinama. Lako je moguće da su u dogovoru s HEP-om i napumpali nešto tekućine za ovu prigodu iako se HEP i općina Fužine baš i ne ljube.
Nekidan sam prošao uz Lokvarsko jezero i razina vode je katastrofalno niska

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Brodić Sv. Anton na jezeru Bajer Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11138
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Brodić Sv. Anton na jezeru Bajer Empty Re: Brodić Sv. Anton na jezeru Bajer

Postaj by LLeon ned 26 kol 2012 - 21:07

Ne kužim se baš puno u tu problematiku (sigurno bi Gaspa imao koju pametnu na tu temu), ali koliko sam uspio skužit, a i vodič na brodu je rekao koju riječ o tome, sva Fužinarska jezera (Bajer, Lepenica, Potkoš i Lokvarsko), su međusobno spojena kao i sa HE Tribalj, prema kojoj imaju pad od preko 600 metara. HE Tribalj se uključuje u vršnim opterećenjima, a u terminu kada je niska potrošnja el. energije voda se pumpa natrag u Fužinarska jezera.

Kapacitet jezera:
Lokvarsko 30.000.000 m3
Lepenica 5.000.000 m3
Bajer 1.500.000 m3
Potkoš 350.000 m3
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Brodić Sv. Anton na jezeru Bajer Empty Re: Brodić Sv. Anton na jezeru Bajer

Postaj by ICE-3M ned 26 kol 2012 - 22:33

Znam otprilike kako HE i jezera funkcioniraju i zato sam i mislio da je sada vršno opterečenje s obzirom na vručine i pojačan rad klimi i sličnih uređaja (ako se ne varam vršna opterečenja su za rekordnih vručina i hladnoča), ali mi je ovaj post, kao i Pfaffov post su puno objasnili

LLeon je napisao/la:Kapacitet jezera:
Lokvarsko 30.000.000 m3
Lepenica 5.000.000 m3
Bajer 1.500.000 m3
Potkoš 350.000 m3

Dakle, kako je kapacitet jezera Bajer samo 4%, onda je moguče da su se HEP i Fužine ipak dogovorili da se Bajer ne prazni.

Još jedno pitanje. Da li se jezero Potkoš nalazi nekih kilometar, dva od Fužina u smjeru Liča, negdje u šumi?
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 852
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

[Vrh] Go down

Brodić Sv. Anton na jezeru Bajer Empty Re: Brodić Sv. Anton na jezeru Bajer

Postaj by LLeon pon 27 kol 2012 - 18:07

ICE-3M je napisao/la:Da li se jezero Potkoš nalazi nekih kilometar, dva od Fužina u smjeru Liča, negdje u šumi?
Da. yes Iz Fužina ideš prema Liču i 1 km nakon željezničkog mosta preko Ličanke skreneš lijevo. Od skretanja još cca 1,5 km i dođeš do jezera, tj. malo veće bare. Imam negdje na računalu slike jezera, ali nebitno za ovu temu.
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Brodić Sv. Anton na jezeru Bajer Empty Re: Brodić Sv. Anton na jezeru Bajer

Postaj by 5ar uto 28 kol 2012 - 0:58

Baš interesantan vodostaj. Prethodnih godina su se pravdali da imaju održavanje niz tokove pa u slučaju padalina bi morali pustit vodu i onda bi se uništili ti radovi zato bi ga ispraznili na početku sezone, tako nešto u tom smislu.
A za račun bi morali trošit struju koju i pogon troši pa bi se moglo dogodit da se isprazne baterije na sred jezera. Very Happy
5ar
5ar

Broj postova : 278
Age : 44
Lokacija : Krk
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Brodić Sv. Anton na jezeru Bajer Empty Re: Brodić Sv. Anton na jezeru Bajer

Postaj by lappino uto 28 kol 2012 - 2:35

SiNpatičan ploveći šank...

Jer, što je izletnički brod nego ploveći šank, jednako kao što je svaki brod za krstarenja zapravo ploveći kazino... grinko
lappino
lappino

Broj postova : 314
Lokacija : J. Koreja
Registration date : 12.09.2010

[Vrh] Go down

Brodić Sv. Anton na jezeru Bajer Empty Re: Brodić Sv. Anton na jezeru Bajer

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.