Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Projekt: Sigurnost

+4
LLeon
ZlayoZg
Josip
K 357
8 posters

Go down

Projekt: Sigurnost Empty Re: Projekt: Sigurnost

Postaj by Gost pet 4 sij 2013 - 14:08

K 357 je napisao/la:Evo 328 ...
Mali, čul sam da si danas sranja delal po kolodvoru ... no no ! Čul sam da si stal posred kolosjeka i snimal manevru kako ide na te!!! To ti nikako nije OK i fer jer će zbog tebe i nas ostale otjerati sa kolodvora. Isto sam čul da si samo tako banul u remizi u servisni kanal bez da si ikoga tamo pital ako smiješ dole. Mi kad idemo tamo onda se obavezno nekome javimo i pitamo smijemo dole a neidemo svojevoljno nigdje. Iz razloga svoje osobne sigurnosti a i i da nekoga od radnika koji tamo rade ne dovedemo u nezgodnu situaciju.

Da me nebi ni ti ni netko drugi krivo razumio, nit je kolodvor nit je remiza moje vlasništvo pa ti ja tamo branim ići ali razmisli o vlastitoj sigurnosti jer lokomotiva će te samo jednom udariti i nakon toga više nema vraćanja paste natrag u tubu, jednom kad te stroj drmne ili ostaješ invalid za cijeli život ili odlaziš u hrastovom sanduku na Drenovu.

Pišem ti ovo iz dobronamjenih razloga i dobro se zamisli radiš li neke stvari korektno i ispravno.

Ja imam dozvolu od HŽ-a pa mogu (skoro) svuda doć snimati ali ti bez dozvole i pratnje starije osobe puno riskiraš.

O penjanju po stupovima KM ti neću niš napisati jer pretpostavljam da si svestan da se gore nesmije.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Projekt: Sigurnost Empty Re: Projekt: Sigurnost

Postaj by K 357 pet 4 sij 2013 - 14:15

imas pravo mozda nebi trebo vise ic Rolling Eyes
ali sto se tice da sam iso ispod to mi je jedan od onih koji pregledavaju dozvolio da se muvam ispod i samo sam na kratko bio...
ona menevra ja nisam bil na kolosjeku bil sam 2 metra od njega i kad je menevra pocela dolazit blize sam se udaljio jos koji metar...
Oni radnici su rekli da ne zele o meni vodit brigu pa su me tako danas potjerali...
K 357
K 357

Broj postova : 714
Age : 24
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.09.2012

[Vrh] Go down

Projekt: Sigurnost Empty Re: Projekt: Sigurnost

Postaj by Gost pet 4 sij 2013 - 14:20

K 357 je napisao/la:imas pravo mozda nebi trebo vise ic Rolling Eyes
...
Nebi ja to tako odlučio ali bi više pažnje posvetio svojoj sigurnosti! I na kolodvor bi odlazio samo u pratnji starije osobe.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Projekt: Sigurnost Empty Re: Projekt: Sigurnost

Postaj by Josip pet 4 sij 2013 - 15:41

Dobro ti je rekao dida, uvijek se trebaš paziti i prvenstveno misliti na svoju sigurnost. U depo i radione te nitko nije dužan puštati unatoč dozvoli koju imaš, kad sam ja išao na RK, prvo sam se javio RVR-u a onda i nadzorniku hale i lokomotiva i pitao da li mogu malo fotkati. Dopuštenje sam dobio ali bez penjanja na lokomotive. Najvažniji je nastup kod osoblja, kakav si ti prema njima takvi su i oni prema tebi. Wink

Josip

Broj postova : 453
Age : 28
Lokacija : Svuda po malo
Registration date : 16.12.2012

[Vrh] Go down

Projekt: Sigurnost Empty Re: Projekt: Sigurnost

Postaj by Gost pet 4 sij 2013 - 16:51

Josip je napisao/la:... Najvažniji je nastup kod osoblja, kakav si ti prema njima takvi su i oni prema tebi. Wink
yes ... a ne upadat k'o turšin terorist i osvajat baze

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Projekt: Sigurnost Empty Re: Projekt: Sigurnost

Postaj by ZlayoZg sub 5 sij 2013 - 14:26

Dakle,da se i ja izjasnim o ovome.
Ako je sve ovo istina(a smatram da jeste),mislim da je K357 doveo sebe u određenu opasnost fotkajući dolazeću manevru nasred kolosijeka i to nije u redu.Što bi se recimo desilo da ti nešto bude(recimo uganeš nogu i sl.) i ne možeš se maknuti sa kolosijeka,a kompozicija(bila manevra,vlak,loksa,TMD ili bilo kaj drugo) ide na tebe bez obzira na udaljenost i brzinu kojom je dolazila i ne mogne se zaustaviti?Što onda?Sebi bi možda nedaj Bože ugrozio život,a roditelje i one djelatnike tamo uvalio u gadne probleme.

Ovo muvanje i fotkanje po radionicama bez pitanja i pratnje isto.Što da ti se nešto dogodi(posklizneš se na ulje,zapneš za nešto i padneš u kanal i onako usput još lupiš glavom od zid i sl.)?Isto kao i ovo iznad(roditelje i djelatnike bi uvalio u probleme).I ja sam više puta bio po radionicama na RK i dobro sam morao paziti gdje stajem da se ne dogodi nešto..

Bez ikakve uvrede i nemoj misliti da ti držim prodike,ovo je samo dobronamjeran savjet i ništa više,ali bolje ti je da se držiš nečega drugoga za dečke tvoje dobi(vidim da ti je 14 godina) nego motanja po kolodvorima,kolosijecima i radionicama.Ako već ne možeš bez vlakova i njihovog fotkanja,onda barem idi sa roditeljima koji će paziti na tebe i imati te na oku nego da se nešto dogodi i da te oni i djelatnici HŽ-a imaju na duši zašto te nisu potjerali i da se samim time onda i ostalima zabrani fotografiranje i motanje po kolodvoru i radionicama koji to rade na pravilan način(javljaju se djelatnicima,pitaju jel smiju,itd..).

Toliko od mene.Možda sam malo oštar,ali morao sam ovo napisati.
ZlayoZg
ZlayoZg
Administrator
Administrator

Broj postova : 3064
Age : 40
Lokacija : Zagreb(Žitnjak)
Registration date : 19.09.2008

[Vrh] Go down

Projekt: Sigurnost Empty Re: Projekt: Sigurnost

Postaj by Gost sub 5 sij 2013 - 17:31

ZlayoZg je napisao/la:... dobro sam morao paziti ... da se ne dogodi nešto ...
Usudio bi se reć da to vrijedi općenito za cijelu željeznicu. Bez obzira gdje se nalazio, prvi peron, drugi peron, teretni kolodvor, otovorena pruga ... uvijek treba biti na oprezu. Nemora kresnut samo lokomotiva, može odbačeni vagon, poskliznut se na tračnicu, iscurjelo ulje, na tucanik ... a najveća ludost je penjati se na krov vagona ili stup KM.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Projekt: Sigurnost Empty Re: Projekt: Sigurnost

Postaj by K 357 ned 6 sij 2013 - 18:13

Uzeo sam na obzir..
Ako je tako sto kazes ZlayoZg mozda sam ipak malo premlad za takvo sto... Svi imate pravo vise se necu muvat po zeljeznicama dok ja ne odrastem i postanem dovoljno odgovoran za se.Ako ni tad ne bude dovoljno ah neznam onda...mozda da se ipak vratim malo vise brodovima...Zeljeznica je pre opasna stvar za mene. A necu vam ni vise pravit nelagodu oko tog pa da na kraju nemozete ic ni vi na zeljeznicu...
K 357
K 357

Broj postova : 714
Age : 24
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.09.2012

[Vrh] Go down

Projekt: Sigurnost Empty Re: Projekt: Sigurnost

Postaj by Josip ned 6 sij 2013 - 18:58

Ma idi ti, samo pazi na sebe i raspitaj se malo oko svega toga. Smile

Josip

Broj postova : 453
Age : 28
Lokacija : Svuda po malo
Registration date : 16.12.2012

[Vrh] Go down

Projekt: Sigurnost Empty Re: Projekt: Sigurnost

Postaj by LLeon ned 6 sij 2013 - 22:39

Ajde, šta ste isprepadali dečka, kao da je ubio nekoga. Vidi i čuje dobro, brz je i ima bolje reflekse nego neki stari kenjac koji se muva po kolodvoru......
Samo ti idi na kolodvor, ali pamet u glavu i drži se perona, a ne kolosijeka. Ako ideš u remizu, javi se ekipi koja tamo radi, jer zapravo tamo ne bi ni smio biti i njihova dobra volja je ako će te pustit. I očekujem još tvojih željezničkih fotki na forumu. super2
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Projekt: Sigurnost Empty Re: Projekt: Sigurnost

Postaj by Gost ned 6 sij 2013 - 23:05

Čuj, zbog njegovog glupavog i nepromišljenog ponašanja mene zaustavljaju, mene tlače ... a što ja imam s njim? Nit ga hranim nit ga oblačim! Kako sam i napisao nit je kolodvor nit je remiza moje vlasništvo i ja nemogu nikome nešto dozvoljavat a bogme niti braniti ali neću dozvoliti da se mene dovodi u vezu sa nekim nepromišljenim i nadobudnim klincem. Ja nemogu sam na sebe paziti a kamo da ću voditi brigu o nekom nepoznatom klincu. Ona ako želi neka i dalje fotka ako hoće i po Mjesecu ali bez da se mene uvlači u tu priču. Neka uzme svoju mat sa sobom pa neka ona vodi brigu o njemu.

Ovime bi završio ovu prepisku!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Projekt: Sigurnost Empty Projekt: Sigurnost

Postaj by Jean pon 7 sij 2013 - 0:17

Mislim da ste malo pretjerano izreagirali. Dečko je mlad, učinio je nešto nepromišljeno, ukazali ste mu na propust i moguće opasnosti, pokažite mu pravi način. Gotovo.

Treba li u njemu ubiti želju za fotkanjem i druženjem i ljubav prema željeznici zato jer je tamo neki RVR-ovac ili skretničar tu njegovu mladenačku nesmotrenost povezao sa Didom ili sa bilo kojim drugim forumašem? Lijepo objasniš dotičnom HŽ-ovcu da je tvoja jedina veza sa dotičnim "nestaškom" forum i da ćeš mu tim putem skrenuti pažnju da to više ne čini (kao što si i učinio). Na forumu tako i učiniš i gotovo. Bez pretjerivanja i podizanja tenzija. Nitko tebi neće zabraniti da se muvaš kolodvorom, pogotovo ako si razvio nekakve bliske odnose sa osobljem kolodvora i remize.

K 357, ja ti neću dijeliti nikakve savjete, samo ću reći da će mi biti žao ako odlučiš prestati sa fotografiranjem i snimanjem željeznice, jer su ti fotke i filmovi zbilja dobri!

Napomena (Jean, moderator podforuma Lokomotive): Postovi izdvojeni iz teme o lokomotivi 2132 i prebačeni u podforum "DPŽ Štacion" pošto vidim da jedino ovdje već postoji tema koja se bavi sigurnošću na kolodvorima (naslov teme je "Projekt: Sigurnost", pokretač Gaspa). Molim moderatore podforuma DPŽ Štacion (Thommo) ili nekoga od administratora da pripoje ove postove toj temi!

______________________________________
Projekt: Sigurnost D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Projekt: Sigurnost Empty Re: Projekt: Sigurnost

Postaj by K 357 pon 7 sij 2013 - 8:28

Neznam tocno sto da kazem...
Istina do sad se nisam javljo ljudima u REMIZI...Ali bih i prije nego sto dodjem do remize pitao one u maloj kucici dje su sve moguce skretnice,dali mogu do remize da ufotkam par slika. Oni bi mi rekli: slobodno ali pazi da ne zapnes na nes. Ponekad smo se znali i zezat ja i oni,ali u remizi nikad nisam ni vidio nekog tako da nisam znao dali se trebam javit ili ne. No kad sam zadnji put bio tamo je bio sokol i ostali radnici pa su mi rekli da trebam doc tamo s nekakvim pecatom ili tako nes..za onu menevru i kolosjek ja kad sam i bio na kolosjeku samo bi ga prelazio i to onako kako si mi ti dida reko samo po drvenom... A ona manevra ako pogledate pod ASEE jest da sam bio pokraj kolosjeka ali sam od one manevre bio barem 2 metra,tako da neznam za pricu o tome da sam stao pred manevru. A kad sam doso u remizu tamo su bili ljudi. Pitao sam jednog RADNIKA mogu li otici malo ispod da vidim i to ima pod diesel locomotive james 2044 pa se i tamo vidi da su samo dve slikice. Mislim da sam ovime dojasnio tome da mi je doprilo do toga da sam svjestan situacije ma kakva da bila klonit cu se kolosjeka itd.
K 357
K 357

Broj postova : 714
Age : 24
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.09.2012

[Vrh] Go down

Projekt: Sigurnost Empty Re: Projekt: Sigurnost

Postaj by ICE-3M pon 7 sij 2013 - 9:16

Naravno da ne trebaš sad prestat fotkat željeznicu, ali i naravno da tebaš pazit na sebe, jer se radi dobre fotke ne isplati nastradat. Evo ti jedan mali savjet od mene kako budeš jako povečao i svoju sigurnost, a i kvalitetu fotki. Naime, umjesto da napraviš 3679367 fotku s riječkog kolodvora odi malo po gradu, ima jako dobrih mjesta gdje prolaze vlakovi, na primjer prijelaz u Krešimirovoj, most preko Riječine, Prijelaz na Bulevaru, Piramida itd. Također na tim te mjestima na budu gnjvili željezničari, a i sigurniji ne možeš biti s obzirom da svagdje postoji pločnik. Kaj se tiče javljanja to ti je ovijek jako zeznuta stvar. Mi smo imali slučaj prije nekih godinu dana na karlovačkom kolodvoru. Htjeli smo samo pofotkati stare šinobuse koji stoje na kolosijcima po kojima se nije vozilo valjda več 20 godina. Javimo se mi prometniku, javimo se nekom HŽ-ovcu u kučici nedaleko od tih šinobusa, da bi se na kraju pojavio treči HŽ-ovac koji nas je sterao uz prijetnju policijom, tako da možeš se ti javit i petorici, bude se našao šesti koji ti bude pravio probleme.
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 852
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

[Vrh] Go down

Projekt: Sigurnost Empty Re: Projekt: Sigurnost

Postaj by Josip pon 7 sij 2013 - 9:56

ICE-3M je napisao/la:Javimo se mi prometniku, javimo se nekom HŽ-ovcu u kučici nedaleko od tih šinobusa, da bi se na kraju pojavio treči HŽ-ovac koji nas je sterao uz prijetnju policijom, tako da možeš se ti javit i petorici, bude se našao šesti koji ti bude pravio probleme.

Ja bi ostao i sačekao policiju, ako imam ispravnu dokumentaciju i ako sam se javio prometniku ili šefu stanice i još nekom od prisutnog osoblja, nemam razlog bježati zbog nekoga tko nije upućen u takve stvari i ne vjeruje u dozvole...

Josip

Broj postova : 453
Age : 28
Lokacija : Svuda po malo
Registration date : 16.12.2012

[Vrh] Go down

Projekt: Sigurnost Empty Re: Projekt: Sigurnost

Postaj by ICE-3M pon 7 sij 2013 - 10:59

Ne misliš valjda da je stvarno zvao policiju lud od smijeha Rekli smo mi njemu da budemo na kolodvoru jer je baš trebao proč nagibni, pa nas tamo policija može nač, ali policiju naravno nije zvao.
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 852
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

[Vrh] Go down

Projekt: Sigurnost Empty Re: Projekt: Sigurnost

Postaj by Gost pon 7 sij 2013 - 18:19

Josip je napisao/la:... ako imam ispravnu dokumentaciju ...
Sve ovo stoji e ali što ako, kao K 357, nemaš nikakvih papira jer je on maloljetan?

K 357 ... sjeti se kad smo zajedno otišli du remizu ... sjećaš se da sam se ja javio onom gospodinu koji je bio dežuran. Nije to bilo za lijepe oči jer sam ga htio pozdraviti već da zna da smo tamo i da snimamo jer ti kao maloljetnik tamo nebi smio ni prismrditi. Što se pak tiče onoga što si radio (ili ne radio), meni je to rekao šef iz remize, ja te nisam osobno vidio i nemogu 100% tvrditi da je nešto istina ili ne ali ja čovjeku vjerujem jer zaje*ancija je zaje*ancija a ovo su ozbiljne stvari da bi se šalili oko toga.

Toliko od mene o ovome, mislim da sam sve važnoga napisao i objasnio.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Projekt: Sigurnost Empty Re: Projekt: Sigurnost

Postaj by Stjepan pon 7 sij 2013 - 19:30

+*
ICE-3M je napisao/la:Ne misliš valjda da je stvarno zvao policiju lud od smijeha....

Očito niste pročitali dozvolu koju Vam je dao HŽ, a kojavam izričito zabranjuje fotografiranje u depoima i radionicama, a šinobusi nisu sigurno u kolodvoru. Policiju vam pa nije zvao jer ste se očito umaknuli, niti ste kakvu štetu napravili... Što se tiče K357, dječko je upozoren i upozorenje je uzeo k znanju, sve drugo poslije didina prvog posta je višak...K357 nadam se da ćemo ovdje vidjeti još puno tvojih dobrih fotki...

Kad tražite dozvolu nitko vas ne pita za godine,da je K357 tražio dobio bi je sigurno

Ovakva upozorenja su (u pravoj mjeri) dobra stvar, jedino bih predlagao da za neregistrirane posjetioce budu nevidljiva. Nikad ne znate tko čita, ni tko če s vrha zaje*avati lokalce zbog vršljanja forumaša po kolodvoru...
Stjepan
Stjepan

Broj postova : 466
Lokacija : Slovenija,Hrvatska,BiH
Registration date : 12.03.2009

[Vrh] Go down

Projekt: Sigurnost Empty Re: Projekt: Sigurnost

Postaj by gaspa pet 11 sij 2013 - 14:36

A sad malo o sigurnosti s druge strane. Nije uopće bitno o kome se radi ni gdje se radnja odvija. Ali, kad već imamo jedan primjer sa željeznice, neka u daljnjem razmatranju o njoj bude riječ (a vrijedi za sve gospodarske subjekte).

U prostoru poslodavca (a to je ovdje HŽ) poslodavac je odgovoran za svu štetu nanesenu trećim osobama. Dakle, ako netko nekim slučajem nastrada, pa čak i ako se sapleo o tračnicu ili lupio glavom o neku konstrukciju, stup, što li - državni inspektorat, odsjek za nadzor zaštite na radu, povući će pitanje odgovornosti poslodavca (u ovom slučaju HŽ-a). Onda će se krivci goniti po zapovjednoj (piramidalnoj) odgovornosti. Nečija nepažnja, previd, grubi nemar ili kršenje odobrenja neće nužno poslodavca osloboditi sapunanja. Takav je zakon i poslodavac je gotovo uvijek kriv, pa i kad nije mogao ništa učiniti.

Zato radnici (ili odgovorni) HŽ-a, kad vas (nas) pripuštaju u neke potencijalno opasn(ij)e dijelove, zapravo dosta toga riskiraju, a da toga vjerojatno i nisu svjesni. Tu je, na našu sreću, riječ o njihovoj dobroj volji i mišljenju da su nam vlastito zdravlje i život najdraži i da ćemo na njih odgovarajuće paziti. Ako nam se nešto dogodi, bit ćemo korektni i trpjeti u tišini, jer smo si za to krivi sami. Ali moglo bi biti i zločestih nezahvalnika, koji, nakon što se poskliznu na ulje na podu radione i iščaše gležanj, tuže zbog toga HŽ i traže odštetu (iako tamo nisu ni smjeli biti). I tužba će im upaliti - odštetu će dobiti na nigdarjevo, ali će zato dio osoblja koji taj pristup nisu zapriječili (pa čak ako za njega nisu ni znali) dobiti svoje.

Pa stoga kad ste u obilasku, kontroliranom ili nekontroliranom, neke lokacije (remiza, brod, tvornički krug,...) prisjetite se ovog i mislite na sigurnost, ali i na one koji su vam u dobroj namjeri taj pristup omogućili. Jer neki od vas već možda i jesu, ili će biti, na radnim mjestima gdje se može postaviti pitanje njihove odgovornosti za nezgode izazvane nesmotrenošću nekog trećeg, a koja se desila na području njihove nadležnosti. U tu odgovornost svakako ulazi i propust u organizaciji, obavještavanju, označavanju i mnogo čemu drugom.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3480
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Projekt: Sigurnost Empty Re: Projekt: Sigurnost

Postaj by Gost pet 11 sij 2013 - 15:14

gaspa je napisao/la:... U prostoru poslodavca ...

Zato radnici ...

Pa stoga kad ste u obilasku,
...
Sve ovo što si napisao u postu pada ti u vodu. Zašto?

Ovo su izvatci iz dozvole koju HŽ daje i gdje je decidirano navedeno što se smije a što ne ...

Projekt: Sigurnost Dozvola1
Projekt: Sigurnost Dozvola2
Projekt: Sigurnost Dozvola3

... i zato, ponavljam po stoti put, budite oprezni zbog sebe ne zbog drugih, ne upadajte na kolodvore, u ložione i depoe kao turšin terorists. Nemojte si dozvoliti da budete samo običan članak u crnoj kronici. Ja kad snimam i na otvorenoj pruzi i na kolodvoru nastojim slušat zvukove oko sebe da me što ne iznenadi, ako idem na potencijalno opasna mjesta (servisni kanali, servisne platforme, unutrašnjost lokomotivá ...) obavezno se nekome od radnika javim em da znaju gdje sam em ako mi se slučajno što desi da znaju tko je stradao (fala Bogu još se to nije desilo!).

Ja kad snimam moj doseg opreza ne seže dalje od mog nosa! Želim reći, ja nisam dovoljno u stanju ni sam na sebe paziti a kamo da pazim na još nekoga! Ako netko bezglavo srlja u potrazi za eksxlusivom i pritom strada ja nemogu tu ništa napraviti.

Eto toliko od mene (sad je doista kraj!) o ovoj temi!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Projekt: Sigurnost Empty Re: Projekt: Sigurnost

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.