Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZET Zagreb

+19
NP-549
KAPO
Pfaff
kobler
Silver
Marioo
Jean
sali
ZlayoZg
Thommo
kico101
novi_shef
Tomek
portos
seabral
gaspa
kriticar
Narcis
kiki273
23 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 10 / 10. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Go down

ZET Zagreb - Page 10 Empty Re: ZET Zagreb

Postaj by borna čet 3 stu 2022 - 12:43

Hmm teško je zadovoljiti različite zahtjeve putnika jer se njihov broj jako razlikuje, koji puta i u malom vremenskom razmaku ih
ima jako puno ili gotovo nimalo? Zadnje vrijeme idem relativno često trajvanom do Dubrave i natrag, uglavnom u otprilike isto
vrijeme oko 10 tamo i 13 na povratku.
Nekoliko puta sam se vozio u gotovo praznom tramvaju a koji puta je bio prepun, vjerujem da je slično sa autobusima?
Tramvaje nije tako lako i brzo isključiti iz prometa ili uvesti nove, kod buseva je to lakše izvedivo no znamo da je pogotovo kod
potonjih situacija koji puta na rubu pucanja zbog kvarova a nema dovoljno zamjena.
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8893
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

ZET Zagreb - Page 10 Empty Re: ZET Zagreb

Postaj by kriticar pet 11 stu 2022 - 11:49

Počela je selidba autobusa Euro6 norme ispuha iz ZG garaža (Dubrava i Podsused) u onu u Velikoj Gorici. Iako je za sada potpisano obavljanje prijevoza samo do kraja ove 2022. godine prva generacija Crosswaya LE u kojoj je nabavljeno 30 autobusa bi treba cijela preseliti. Dakle 29 autobusa, jer jedan je skoro novi izgorio, bi trebalo voziti na Velikogoričkim linijama, a zamijenili bi ih po Zagrebu novonabavljeni autobusi. Stari autobusi idu u rashod po principu jedan stari za jedan novonabavljeni kojih je već stiglo ili će stići uskoro njih 65, podjeljenih u tri grupe. 20 niskopodnih, 20 zglobnih niskopodnih i 25 LE. Ipak u Zagrebu ostaju voziti i oni niže norme ispuha.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5973
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

borna likes this post

[Vrh] Go down

ZET Zagreb - Page 10 Empty Re: ZET Zagreb

Postaj by kriticar pet 9 pro 2022 - 12:07

ZETu ovih dana stiže posljedni dio nabave iz EU fondova. Dio od 20 zglobnih citara već je u Zagrebu, a dio tek treba stići. Od 2009. i masovne nabave tada u ZET je stiglo prije dvije tri godine samo deset zglobnih tako da je pitanje da li će ovih dvadest biti dovoljno za potrebe javnog prijevoza.
Kada stignu svi biti će kompletiran natječaj u tri grupe za 20 niskopodnih solo autobusa, 25 LE autobusa i 20 niskopodnih zglobnih autobusa.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5973
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

ZET Zagreb - Page 10 Empty Re: ZET Zagreb

Postaj by kriticar pet 31 oľu 2023 - 15:57

MAN 12E sa ZG pločicama vozi putnike danas i slijedeća četiri dana probno na linijama ZETa.
Koga interesira raspored može pogledati na stranicama ZETa.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5973
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

borna likes this post

[Vrh] Go down

ZET Zagreb - Page 10 Empty Re: ZET Zagreb

Postaj by NP-549 pet 31 oľu 2023 - 16:56

Ić će po svim gradovima
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2428
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

ZET Zagreb - Page 10 Empty Re: ZET Zagreb

Postaj by kriticar pet 31 oľu 2023 - 17:37

NP-549 je napisao/la:Ić će po svim gradovima
Da ići će po onima gdje vozi MAN. Ne vjerujem da su ostali zainteresirani. Trebalo bi pribaviti neki okvirni raspored, ako bude išlo.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5973
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

ZET Zagreb - Page 10 Empty Re: ZET Zagreb

Postaj by kriticar pon 19 lip 2023 - 17:13

Na teletextu sam pročitao da negdje u blizini Vinogradske bolnice gorio ZET mini plinaš. Zna li tko detalje?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5973
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

ZET Zagreb - Page 10 Empty Re: ZET Zagreb

Postaj by kriticar pon 19 lip 2023 - 17:21

Pogledao sam portale i našao ovo
https://www.index.hr/vijesti/clanak/video-zetov-bus-se-zapalio-u-voznji-cijeli-je-izgorio/2472801.aspx?index_ref=naslovnica_vijesti_ostalo_d
index.hr je napisao/la:DANAS nešto prije 14 sati se u vožnji u zapadnom dijelu Zagreba zapalio ZET-ov autobus. Vozač autobusa odmah je pristupio gašenju požara, ali nije uspio, pa su mu u pomoć priskočili i vatrogasci.

Dok se nije u potpunosti ugasio, požar se proširio na još dva automobila. Sve se dogodilo u Hercegovačkoj ulici, koja je zatvorena za promet, odnosno promet se odvija okolnim ulicama.

Prema prvim informacijama, nema ozlijeđenih.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5973
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

ZET Zagreb - Page 10 Empty Re: ZET Zagreb

Postaj by kriticar čet 11 sij 2024 - 10:06

Zadnjih dana u medijima je jedna od udarnih tema najava kupnje 30 polovnih dizela i do 100 novih na alternativna ne fosilna goriva (struja ili vodik).
I dok su novi na dugačku štapu polovni bi mogli stići relativno brzo. Ali normalno za Hrvatsku predmet su političke borbe. A samo su vatrogasna mjera jer se slavni Bandićevi plinaši raspadaju iako imaju možda i upola manje kilometara nego dizeli nabavljani u isto vrijeme (pogotovo oni u Dubravi).
A moje skromno mišljenje je treba krenuti sa pedesetak polovnih da bi bilo nekog učinka. Jer dok dođu alternativci mogli bi otpasti većina plinaša, ali i pokoji dizel.
Jer da se danas službeno otvori natječaj za alternativce mogli bi ih očekivati za dvije i pol godine jer sam rok isporuke od potpisivanja ugovora je dvije godine.
A treba izgraditi infrastrukturu ili za električne ili one na vodik. Samo da se ne dogodi kao sa plinašima. Autobusi isporučeni i stoje četiri godine vozeći tek sporadično čekajući osnovnu infrastrukturu.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5973
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

ZET Zagreb - Page 10 Empty Re: ZET Zagreb

Postaj by borna čet 11 sij 2024 - 10:24

Sada je oporba digla dreku na Tomaševića jer opet kupuje staru kramu a nitko ne spominje da je to trenutno jedino moguće
rješenje bez kojega bi se aubusni prijevoz uskoro prepolovio. Desetljeće se šutjelo o zapostavljenom autobusnom pogonu i
ljudima u njemu, mnogi stručnjaci su zbog toga otišli. I vozači su zapostavljeni pa ih puno nedostaje, poneki puta ima bus
na raspolaganju ali ga nema tko voziti!
Taman da se nabavi i 100 autobusa ako se ne popravi stanje u pogonu i zaposle novi radnici te vozači neće pomoći.
Sramotu sa nabavkom plinskih autobusa koji se nisu mogli redovno puniti se malo spominjalo a koštala nas je ohoho,
nadam se da se sa strujnim ili vodikovim to neće ponoviti?
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8893
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

ZET Zagreb - Page 10 Empty Re: ZET Zagreb

Postaj by kriticar čet 11 sij 2024 - 12:33

Zanimljivo da je najglasnija oporba koja je Bandiću držala svijeću vjv zbog svojih osobnih interesa.
Žalosno Zagreb im je trn u oku. A većina problema je u gradovima gdje pozicija na državnom nivou nije na vlasti. A još im je ukinut i prirez kao prihod. Kako će organizirati bez para javne servise? i još vraćati dugove prethodnika?
I državna vlast troši državne pare za vlastitu političku reklamu i blaćenje političke konkurencije.
A još kada ministar zdravstva izjavi jutros da je pošteno da oni u zdravstvu koji imaju manju plaču dobiju više povečanje. Ajmo napraviti uranilovku da nam oni najbolji lječnici odu vani ili u privatnike. Pa tko voli nek izvoli. Pola Hrvatske nema novce ni za solidan život. A izgleda da se tajkunima namješta da zgrnu što više.
Isto i za mirovine. Pa oni koji imaju zarađenu veću mirovinu ulagali su u to tijekom radnog vijeka puno više novca i sad im ga ne bi trebalo "vratiti"  već zbog neke solidarnosti dijeliti. Pri tom ne mislim na povlaštene mirovine.

A što se tiće autobusa dodao bi još i ovo.
Kada sam u dvanaestom mjesecu prošle godine bio u ZG imao sam nešto slobodnog vremena. Iskoristio sam to za obilazak servisa dobavljača autobusa.
U Blatu gdje je servis Mercedesa  bilo je šest sedam novih zglobnih Citara iz obje garaže. A u Resniku gdje je servis Iveca bilo je toliko plinaša da ih nisam mogao prebrojiti.
Zato su na ulazu u servis bila tri bijela Crossway autobusa. Pomislio sam da bi mogli biti za Libertas opet s lagera kao i nekoć zglobni Urbanway. Nadam se da nisu, ali ponderiranje roka isporuke mi je sumnjivo. A i našem gradonačelniku i njegovu pomagaču u Libertasu ne vjerujem baš.
U Hrvatskom Leskovcu gdje nisam ulazio već gledao s autoputa, a gdje je MAN servis nije bilo ZET autobusa. Ili ih barem nisam vidio. Je li ZET sam preuzeo održavanje MAN autobusa? Nisam stigao zaviriti u ARZ te ni u jednu ZET garažu.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5973
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

ZET Zagreb - Page 10 Empty Re: ZET Zagreb

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 10 / 10. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.