Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neobicni, najljepši i najružniji avioni

+6
inflameswetrust
Pfaff
Narcis
stayp83
Garage
KAPO
10 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

Neobicni, najljepši i najružniji avioni - Page 2 Empty Najljepši/najružniji avioni

Postaj by Stanley sub 29 stu 2014 - 21:57

Vidim da slična tema postoji za putničke i cargo avione, a nisu ni vojni za Bogom kamenje bacali.
Koliko ljudi toliko ukusa, a ovo je moj izbor.
Najprije najljepši avion - Boeing B-17 Flying Fortress. Za svoju namjenu, a ona nije bila baš dobroćudna, to je bila prekrasna letjelica skladnih i elegantnih linija. Uostalom nije bez razloga nazvana kraljicom među avionima:

Neobicni, najljepši i najružniji avioni - Page 2 HcxA61K

Nekada su avioni ličili na avione, a ne na šišmiše, leptire, privjeske za punkere i dijelove za loš auto. Ne mogu se odlučiti koja mi je odvratnija od ove dvije rugobe.

Northrop Grumman B-2 Spirit:

Neobicni, najljepši i najružniji avioni - Page 2 EOG79tW

Lockheed F-117 Nighthawk:

Neobicni, najljepši i najružniji avioni - Page 2 VkVor1q
Stanley
Stanley

Broj postova : 530
Age : 74
Lokacija : Zagreb
Registration date : 16.06.2008

[Vrh] Go down

Neobicni, najljepši i najružniji avioni - Page 2 Empty Re: Neobicni, najljepši i najružniji avioni

Postaj by Gost sub 29 stu 2014 - 22:51

Moj izbor lijepih (koliko vojni avioni mogu bit lijepi)

Lockheed SA-3 Viking
Neobicni, najljepši i najružniji avioni - Page 2 Viking_S-3B

Consolidated PBY-5A Catalina
Neobicni, najljepši i najružniji avioni - Page 2 G-PBYA-Private-Consolidated-Aircraft-PBY-Catalina_PlanespottersNet_106203

Martin JRM-3 Mars
Neobicni, najljepši i najružniji avioni - Page 2 Mars_zpsb0990975

Bilo bi još kandidata za best of the best (Fairchild Republic A-10 Thunderbolt II, Messerschmitt 109 ...)

A od grdih rugoba ... mogao bi se složit sa Stanley-em ... Lockheed F-117 Nighthawk je na prvom mjestu

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Neobicni, najljepši i najružniji avioni - Page 2 Empty Re: Neobicni, najljepši i najružniji avioni

Postaj by lappino ned 30 stu 2014 - 3:08

Ja bih barem spomenuo IL-102, iako se nije maknuo od prototipa. Mislim da nije potrebno navoditi da li spada u grupu ljepotana ili rugoba... grinko

Neobicni, najljepši i najružniji avioni - Page 2 Il102
lappino
lappino

Broj postova : 314
Lokacija : J. Koreja
Registration date : 12.09.2010

[Vrh] Go down

Neobicni, najljepši i najružniji avioni - Page 2 Empty Re: Neobicni, najljepši i najružniji avioni

Postaj by Sky pon 8 pro 2014 - 14:32

Za mene još uvijek pojam ljepote među putničikm avionima predstavljaju B747-300/400! Smile
Sky
Sky

Broj postova : 31
Lokacija : Zagreb
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Neobicni, najljepši i najružniji avioni - Page 2 Empty Re: Neobicni, najljepši i najružniji avioni

Postaj by Sky pon 8 pro 2014 - 14:57

Među vojnim zrakoplovima mi je teško izdvojiti jednog koji bi mi bio ljepši od ostalih,
ali ajde, ovaj puta ću glasat za francuski Dassault Rafale! Smile
Sky
Sky

Broj postova : 31
Lokacija : Zagreb
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Neobicni, najljepši i najružniji avioni - Page 2 Empty Re: Neobicni, najljepši i najružniji avioni

Postaj by Pfaff ned 25 sij 2015 - 19:43

Stipa-Caproni

1932. godine je talijanski konstruktor Luigi Stipa (1900–1992) isprojektirao, a Caproni sagradio ovaj eksperimentalni avion. Posebnost konstrukcije bila je u tome da je tijelo aviona bilo zračni tunel u kojem je bio motor s propelerom.
Debeljko nije stigao dalje od prototipa jer Regia aeronautica nije iskazala interes, ali su iskustva puno pomogla u razvoju aviona s mlaznim pogonom

Neobicni, najljepši i najružniji avioni - Page 2 StipaCaproni1

Neobicni, najljepši i najružniji avioni - Page 2 StipaCaproni2

Evo i filmića kako debeljko uzlijeće



2001. godine su neki likovi u Australiji napravili repliku u smanjenom mjerilu na daljinski. Nakon proba, ustvrdilo se da su performanske bile iste kao one koje je test pilot Domenico Antonini opisao 69 godina ranije

Neobicni, najljepši i najružniji avioni - Page 2 StipaCaproni3

Sad, dal' je lijep ili ružan, ne bih znao. Meni je simpa!

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Neobicni, najljepši i najružniji avioni - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11138
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Neobicni, najljepši i najružniji avioni - Page 2 Empty Re: Neobicni, najljepši i najružniji avioni

Postaj by inflameswetrust ned 25 sij 2015 - 21:18

Moj debeljuškasti imenjak!

Da pomogao u razvoju mlaznog pogona... tada službeno prvi mlažnjak, termomlazni Caproni Campini T1 proizašao je iz ove bačvaste ideje.

Neobicni, najljepši i najružniji avioni - Page 2 Cc2-10

(www.airwar.ru)

A i imati protok zraka kroz sam avion pokazalo se dobrom idejom i kod kasnijih mlažnjaka (dapače, i kod naših migova!)

Mig 15

Neobicni, najljepši i najružniji avioni - Page 2 800px-USAF_MiG-15

(WIkimedia commons)

Saab 29 Tunnan

Neobicni, najljepši i najružniji avioni - Page 2 J29f_spencerwilmot

(Spencer Wilmot, www.flugzeuginfo.net )

inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Neobicni, najljepši i najružniji avioni - Page 2 Empty Na što vas podsjeća najveći zrakoplov svijeta?

Postaj by borna pet 19 kol 2016 - 8:42

Neobicni, najljepši i najružniji avioni - Page 2 GetImage
Airlander 10, trenutno najveći zrakoplov na svijetu, uspješno je obavio svoj prvi let. S 92 metra dužine djelovao bi zastrašujuće kad ne bi toliko asocirao na određeni dio ljudske anatomije

Leteća guza, kako su Airlander 10 prozvali mediji, trebao je na prvi let krenuti još u nedjelju, ali je došlo do odgode zbog 'manjih tehničkih problema'. Hybrid Air Vehicles, proizvođač zrakoplova sa stražnjicom, uspješno ih je riješio pa se letjelica vinula u nebo s uzletišta Cardington u blizini Londona.

Let zrakoplova je trajao oko pola sata i privukao pozornost stotina znatiželjnika.
Airlander 10 dug je 92 metra. Kombinacija je letjelice s fiksnim krilima i helikoptera te tehnologije lakše-od-zraka, što je rezultiralo letećim čudovištem koje - kako tvrde njegovi tvorci - može ostati u zraku bez ljudske posade dulje od dva tjedna.

Izvorno je kreiran za američku vojsku, koja ga je htjela koristiti za nadzor u Afganistanu. No, od toga su odustali 2013. godine.

Za razliku od drugih poznatih letjelica tog tipa, poput primjerice zlosretnog Hindenburga, Airlander 10 koristi helij kako bi lebdio. Navodno može izdržati više pogodaka mecima i djelovati u svim vremenskim uvjetima. Teorretski, moguće ga je koristiti za istraživanja, prijevoz i dostavu materijala na udaljene lokacije.

Više: Gizmodo /tportal.hr/
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8890
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Neobicni, najljepši i najružniji avioni - Page 2 Empty Srušio se najveći zrakoplov na svijetu!

Postaj by borna sri 24 kol 2016 - 19:40

Neobicni, najljepši i najružniji avioni - Page 2 GetImage
Airliner nekoliko trenutaka prije udara u tlo
Pala je najveća letjelica na svijetu, britanski Airlander 10, javlja Independent
Najveća letjelica na zemlji, inače kombinacija cepelina i aviona, javnosti je predstavljena početkom mjeseca, a pad je doživjela na drugom testnom letu.

Airlander je srećom pao 'meko', nitko od članova posade nije ozlijeđen, piše Independent.

Hibridni avion pao je pri slijetanju: piloti su ranije tijekom leta izgubili kontrolu pri čemu je Airlander zahvatio telefonski stup.

Letjelica je duga 92 metra, 18 je metara duža od najvećeg putničkog zrakoplova.
Dobila je ime Martha Gwyn dobila je po supruzi direktora britanske tvrtke i proizvođača letjelice Hybrid Air Vehicles (HAV).


)mogao sam to staviti i u crnu kroniku no tek sam ga predstavio ovdje...=
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8890
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Neobicni, najljepši i najružniji avioni - Page 2 Empty Re: Neobicni, najljepši i najružniji avioni

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.