Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vlakovi u spotovima

+11
LLeon
meštar
Jean
ZlayoZg
novi_shef
Narcis
seabral
Toma
2062 036
sali
kiki273
15 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Vlakovi :: Ostalo :: Razno

Stranica 4 / 9. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Vlakovi u spotovima - Page 4 Empty Re: Vlakovi u spotovima

Postaj by meštar čet 7 tra 2011 - 21:39

Ovo je snimljeno u litorini.

Tina Vukov

meštar

Broj postova : 20
Lokacija : rijeka
Registration date : 23.11.2009

[Vrh] Go down

Vlakovi u spotovima - Page 4 Empty Re: Vlakovi u spotovima

Postaj by Gost čet 7 tra 2011 - 21:53

I u interijerima i eksterijerima kolodvora Matulji mrgreen

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Vlakovi u spotovima - Page 4 Empty Re: Vlakovi u spotovima

Postaj by sali čet 7 tra 2011 - 23:28

The Police

Vlakovi u spotovima - Page 4 The%20police

Tročlani engleski rock sastav iz Londona, osnovan 1977 godine u sastavu Sting ( vokal , bas gitara), Andy Summers (gitara, vokal ) i Stewart Copeland (bubnjevi, vokal , udaraljke). Najveću popularnost odnosno globalnu popularnost stekli su u kasnim 70-im i početkom 80-ih godina prošlog stoljeća hitovima poput "Roxanne", "Message in a Bottle", "Walking on the Moon", "Don't Stand So Close to Me", "Every Little Thing She Does Is Magic", "Every Breath You Take" i drugima.Spadaju u pionire novog vala koji su u svoj rock ubacili elemente jaza ,punka i reggae.
Njihov album Synchronicity koji je izašao 1983.godine bio je broj jedan na top listama u V.Britaniji i SAD-u,a prodan je u više od 8.000 000 primjeraka.Grupa se raspala 1984.godine Ponovno okupljanje grupe uslijedilo je početkom 2007.godine da bi obilježili 30 godina od svog osnutka.Obljetnicu su obilježili svjetskom turnejom koja je trajala do kolovoza 2008.godine.Zahvaljujući ovoj povratničko - ljubiralnoj turneji uspjeli su prodati svoje albume u više od 50 milijuna primjeraka širom svijeta.

So Lonely

Vlakovi u spotovima - Page 4 Lonely%20card

Pjesmu "So Lonely" reggae –punk stila,grupa “ The Police “ predstavlja javnosti u studenom 1978.godine kao singl prilikom izlaska njihovoga studijskog albuma “ Outlandos d'Amour “.Pjesmu ponovo objavljuju kao re-release u veljači 1980. godine.

Video spot za pjesmu snimljen je 1980.godine ,a prikazuje članove benda na ulicama Hong Konga i što je nama nazanimljivije u podzemnoj željeznici Tokija.



Srdačan pozdrav !
sali
sali

Broj postova : 1950
Age : 72
Lokacija : Zagreb
Registration date : 10.06.2008

[Vrh] Go down

Vlakovi u spotovima - Page 4 Empty Re: Vlakovi u spotovima

Postaj by sali pet 8 tra 2011 - 23:14

Fazla - Muhamed Fazlagić

Vlakovi u spotovima - Page 4 M.Fazli%C4%87

Bosanski pjevač i kantautor zabavne glazbe.Rođen je u Sarajevu 17. travnja 1967.godine Frontmen je sarajevske grupe "Fazla Bend", s kojom je po prvi put predstavljao Bosnu i Hercegovinu na Eurosongu 1993. godine u Dublinu, sa pjesmom "Sva bol svijeta”.
Iste godine Fazla objavljuje i svoj prvi album istog naslova, na kojem je okupio najveća imena domaće pop glazbe.Na albumu su surađivali Hari Varešanović, Dino Dervišhalidović, Alka Vuica, Fahrudin Pecikoza, Adi Mulahalilović, Amir Bjelanović, Neno Jeleč i drugi. Ploča "Sva bol svijeta" postigla je zapažen uspjeh kako u Bosni i Hercegovini, tako i u dijaspori. Pored svog glazbenog talenta, Fazla je uspješno razvijao i svoj sportski talent. Nakon dugogodišnjeg bavljenja nogometom u svom rodnom Sarajevu, najprije kao omladinac FK "Sarajevo", a potom i kao prvotimac sarajevske "Bosne", Fazla je svoju karijeru usmjerio prema trenerskom radu u američkom gradu Louisville u državi Kentucky,

Nakon duže pauze, Fazla je u ljeto 2006.godine predstavio svoj singl “Zelena rijeka”, dok je spot za istoimenu pjesmu nominiran za nagradu “Davorin” u kategoriji najbolji video-spot.

Nakon singla "Zelena Rijeka" objavljuje i album istog imena "Zelena rijeka" koji je proglašen najboljim pop albumom u BiH za 2007. godinu.Te iste godine osvojio je i glazbenu nagradu "BH Muzički Oskar".

Vlakovi u spotovima - Page 4 Zelena%20rijeka

Zelena rijeka

Gitaru staru, torbu na rame, jutarnjim vozom do Konjica,
vadi sendviče ... ribarske priče dobro smo znali obojica ...
i stari druže moj, hvata me nespokoj, je li za mene ikad pitala?

Zelena rijeka na mene čeka, sva moja raja i sunce što s´ja ;
Čeka li ona, nisam joj rekao da je ludo ludo volim ja.

Zelena rijeka na mene čeka, sva moja raja i dan ko iz sna ;
Čeka li ona, nisam joj rekao da je ludo ludo volim ja.

Kad si daleko, čovjek bi rek´o, previše vode za mnom je sad,
A, sve bih dao da mogu pravo do nje, u onaj skriveni hlad.

Ej, stari druže moj, hvata me nespokoj je li za mene ikad pitala ...



Srdačan pozdrav !
sali
sali

Broj postova : 1950
Age : 72
Lokacija : Zagreb
Registration date : 10.06.2008

[Vrh] Go down

Vlakovi u spotovima - Page 4 Empty Re: Vlakovi u spotovima

Postaj by sali sub 9 tra 2011 - 14:28

Cinderella

Američki glam-hard rock bend. Grupu su osnovali pjevač Tom Keifer i basista Eric Brittingham u Philadelphiji 1983.godine Ubrzo su im se pridružili i vodeći gitarist Jeff LaBar, te gitarist Michael Smerick i bubnjar Tony Destra koji napuštaju bend 1985 godine da bi kasnije osnovali grupu Britny Fox.

Vlakovi u spotovima - Page 4 Heartbreakstation

Originalna postava Cinderelle : Tom Keifer (vokal, gitara) ; Eric Brittingham (bas gitara, back vokali) ; Tony Destra (bubnjevi, back vokali; kasnije ga je zamijenio stalni bubnjar Fred Coury) ; Michael Smerick (gitara, back vokali; kasnije ga mijenja stalni prvi gitarist Jeff LaBar)

Po osnivanju,grupa je najviše svirala po barovima.Tako je to bilo sve dok se jednog dana u publici u baru nije zatekao Jon Bon Jovi .Oduševljen nastupom grupe i repertoarom, predložio im je da potpišu ugovor o suradnji sa njegovom kompanijom Mercury.Bilo je to 1985.godine i tako se može reči da je sve započelo……
Album prvijenac « Night Songs» im je izašao u lipnju 1986.godine.Iste se godine probio na Billboardovu ljestvicu a singl "Shake Me " , je dobila dovoljno radijske pozornosti da album lansira na Billboard'ovu Album Rock Tracks ljestvicu već u kolovozu iste godine.
Prvog listopada album je postigao zlatnu naknadu. Istog mjeseca, Mercury je izdao Cinderellinin drugi singl "Nobody's Fool" usporedno sa video spotom koji se vrtio na MTV-u.
Album "Somebody Save Me ", u svibnju 1991.godine proglašen je trostruko platinastim.
Grupa je nastavila s radom, a Mercury je izdao još jedan njihov hit «Last Mile» .

Kažu da je grupa malo skrenula sa svog puta …. radeći godinu dana na albumu «Heartbreak Station» ali zato sreća za nas rail fanove Very Happy .....za fanove grupe prestavljalo je to veliko razočaranje.Nije bez vraga uzrečica “Dok jednom ne smrkne drugom ne osvane” Very Happy Very Happy Very Happy

Heartbreak Station je Cindereillin treći studijski album realiziran 1990.godine u Mercury studiju.

Sve pjesme sa albumu su djelo Toma Keifera, osim pjesme "Love's Got Me Doin Time" koju je napisao u suradnji sa Ericom Brittinghamom.

Vlakovi u spotovima - Page 4 TomKeifer

Heartbreak Station

Waiting at the station
Tears filling up my eyes
Sometimes the pain you hide
Burns like a fire inside
Look out my window
Sometimes it's hard to see
The things you want in life
Come and go so easily .....
.....................



Srdačan pozdrav !
sali
sali

Broj postova : 1950
Age : 72
Lokacija : Zagreb
Registration date : 10.06.2008

[Vrh] Go down

Vlakovi u spotovima - Page 4 Empty Re: Vlakovi u spotovima

Postaj by sali pon 11 tra 2011 - 21:52

Ibrahim Tatlises

Vlakovi u spotovima - Page 4 Tatlies%20ibrahim

Poznati turski pop-folk pjevač i glumac.Pravo ime mu je İbrahim Tatlı .Rođen je 1. siječnja 1952. u gradu Şanlıurfa na jug – istoku Turske- obićno ovaj grad u svakodnevnom životu nazivaju Urfa ( sirijski Urhoy, kurdski Riha, armenski Urhai, arapski الرها ar-Ruhā),a u davna vremena Edessa .)

Pjevačku karijeru je započeo u svojim tinejđerskim danima pjevajući na svadbama.Glazbom se ozbiljnije bavi nakon preseljenja sa obitelji u Instambul gdje 1977.godine snima svoj prvi album Ayağında Kundura. U 80-tim godinama prošlog stoljeća snima mnoge folk- plesne uz pratnju orchestra u uzun Hava stilu.

Poznat kao "turski Pavarotti",Tatlises osim u Turskoj popularan je i na Bliskom istoku. Uspješan je biznismen, vlasnik je lanca restorana, produkcijske kuće i TV postaje.
Tatlises, ima kurdsko porijeko ( po majci) , ranjen je u nogu 1990. godine, a preživio je i atentat 1998. godine.
14..03.2011.god.na Tatlisesa je ponovno pucano dok je napuštao televizijski studio i ulazio u svoj automobil.

Nama je zanomljiv spot za pjesmu : Tek Tek



Srdačan pozdrav !
sali
sali

Broj postova : 1950
Age : 72
Lokacija : Zagreb
Registration date : 10.06.2008

[Vrh] Go down

Vlakovi u spotovima - Page 4 Empty Re: Vlakovi u spotovima

Postaj by sali uto 12 tra 2011 - 21:31

Albert Hammond - stariji (London 18.05.1944.god.)

Vlakovi u spotovima - Page 4 Albert%20Hammond

Pjevač,gitarista,kompozitor,tekstopisac te glazbeni producent.1960.god. započinje svoju glazbenu karijeru s Gibraltarskim bendom “'The Diamond Boys”.Svoju glazbu izvode po noćnim klubovima u Madridu te se ujedno smatraju španjolskim pionirima rock and rolla. 1966.godine odlazi u V.Britaniju gdje nastupa sa raznim grupama da bi svoju glazbenu karijeru 1971.god. nastavio u SAD- u.

Albert Hammond stariji poznat je po nekoliko velikih hitova s obje strane Atlantika Možda će se neki “mlađi” članovi Foruma prisjetiti sedamdesetih godina prošlog stoljeća i njegove pjesame "It Never Rains in Southern California" te pjesme "When I Need You" (Leo Sayer, 1977.).

Hammond stariji je i autor pjesama poput "To All the Girls I've Loved Before" koju su izvodili Willie Nelson i Julio Iglesias , "Nothing's Gonna Stop Us Now" koju su izvodili Starship,te "Gimme Dat Ding" The Pipkins.

Njegove pjesme snimali su i Johnny Cash, , Neil Diamond, Céline Dion, Art Garfunkel, The Hollies, Whitney Houston, Tom Jones, Roy Orbison, Diana Ross, Tina Turner...

Ustanova“'Songwriters Hall of Fame” svake godine odaje priznanje kompozitorima i tekstopiscima popularne glazbe za njihov doprinos glazbi.Tako je na svečanoj ceremoniji 19.lipnja 2008. god.u New Yorku nagrada za 2008.godinu dodjeljena upravo Albertu Hammondu starijem.(Na našim prostorima ova nagrada koja se dodjeljuje svake godine je manje poznata pa je ovo prilika da se upoznamo i sa njom).

Za mlađe članove Foruma mogu dodati da je on otac Alberta Hammonda mlađeg poznatog gitariste grupe “The Strokes”

Za nas interesantna je njegova pjesma uspješnica :

I'm a Train

Look at me I'm a train on a track I'm a train
I'm a train I'm a chook-a train yeah

Look at me Gotta load on my back
I'm a train I'm a train I'm a chook-a train yeah

Been a hard day Yes it has been a hard day

Yes it has been a hard day yes it has
I'm a train I'm a chook-a train .......
..................


Pjesma je glazbena podloga video uradka člana YouTube-a Mystic Video



Evo kako ova pjesma zvuči u stilu ozbiljne glazbe koju izvodi pjevački zbor (po naški klapa) UniCum Laude



Srdačan pozdrav !
sali
sali

Broj postova : 1950
Age : 72
Lokacija : Zagreb
Registration date : 10.06.2008

[Vrh] Go down

Vlakovi u spotovima - Page 4 Empty Re: Vlakovi u spotovima

Postaj by sali sri 13 tra 2011 - 20:19

Steve Goodman

Vlakovi u spotovima - Page 4 Steve%20Goodman

Folk - glazbenik Steve Goodman rodio se 1948.godine u Chicagu..Odrastao je pod raznim glazbenim utjecajima onog vremena: folk, blues, bluegrass, country, rock, R&B...samo su neki od glazbenih stilova koje je i njegova glazba dodirivala Za svoje kratke karijere, Steve Goodman je izdao desetak albuma. Umro je 1984. godine, u svojoj 36-oj godini od leukemije. Njegovu najpoznatiju pjesmu, “City of New Orleans” mnogi su izvođači uvrstili u svoje repertoare kao što su : Chet Atkins, Johnny Cash, Judy Collins, John Denver, Willie Nelson , Arlo Guthrie........

Good mornin’ America, how are you? Don’t you know me? I‘m your native son,” mnogi će se sjetiti tih riječi ovog hita iz 1972.god., folk-glazbenika Stevea Goodmana, u izvedbi onog drugog, dobro poznatog folk-pjevača, Arla Guthriea.

Tada nepoznati Steve Goodman prišao je Arlu Guthrie-u nakon jednog njegovog koncerta i pitao ga - Da li mu može odsvirati par svojih pjesama ?.Guthrieju, tada već slavnom folk-glazbeniku kojem su u to doba prilazili i mnogi drugi nepoznati glazbenici sa svojim pjesmama i istim idejama.

Goodmanu je odgovorio:”Znaš što? Kupi mi pivo, slušat ću te sve dok ono traje.
Goodman je Guthrieju kupio pivo i odsvirao “City of New Orleans” . Sve drugo sada je povjest…Guthrie je s Goodmanovom skladbom napravio prvorazredan hit.. Poslije je Guthriej govorio da je pivo koje mu je Goodman kupio bilo najbolje pivo koje je ikada popio! . Laughing

City of New Orleans” nije pjesma o tom slavnom gradu već je pjesma napisana o vlaku koji je dobio njegovo ime.Povezivao je Chicago, Illinois, s New Orleansom, u Louisiani. Kad je Steve Goodman napisao ovu pjesmu, američka je željeznica, već polako gubila na utjecaju i važnosti.Ova Goodmanova tužna pjesma oda je svim slavnim, nestalim vlakovima sa američkih željeznica.

Vlak u pjesmi “City of New Orleans,”je vlak sa 15 vagona, petnaest nespokojnih putnika, tri konduktera, dvadeset i pet vreča pisama, koji se kotrlja prema jugu pokraj kuća, farmi i nepreglednih polja kao i i pored nekih bezimenih ranžirnih kolodvora ,bezimenih vlakova punih crnačkih radnika,pored mnogih groblja zahrđalih automobila kroz tamu Mississippija sve dolje do mora....

Dobro jutro, Ameriko, kako si, zar me više ne poznaješ? Ja sam tvoj rođeni sin, vlak koji zovu City of New Orleans......vlak koji pjeva “disappearing railroad blues.”

Danas bi pokojnom Goodmanu bilo drago saznanje da njegov vlak ,nije nestao i da danas vozi putevima – Chicago i Kankakee... Memphis, Tennessee....Jackson, Mississippi....Delta, bayou country....na kraju – New Orleans, “The Big Easy”, za svakog ljubitelja glazbe, put iz snova.To je ujedno i put kroz povijest američke glazbe – od jazza i ragtimea do bluesa i rock-and-rolla.

Govoreći o porijeklu i nastanku svoje pjesme, Steve Goodman je, 1976.godine, voditelju programa čikaške WGN radio-postaje, rekao:
Sve je u njoj istinito, sve se upravo tako dogodilo. Ukrcao sam se na ‘City of New Orleans, i krenuo sa suprugom u posjet njenoj baki .Dok je supruga drijemala, ja sam kroz prozor gledao i jednostavno zapisao sve što sam vidio". Very Happy Very Happy Very Happy

Tako se "City of New Orleans’ rodio,da bi kasnije bio kanoniziran od Krisa Kristoffersona i Johnnyja Casha riječima “Najbolja pjesma ikad napisana o vlaku!” Ona to i jest, a jmožda i više od toga.Priča je to i o jednoj Americi koja pod teretom napretka, polako, ali sigurno nestaje.

Steve Goodman je svoju verziju pjesme također snimio, ali uz enormno popularnu Guthrijevu verziju za njegovu jedva da je tko i znao. Goodman se nikad nije ljutio i svaki put kad bi svoju pjesmu izvodio na svojim koncertima uvod u njenu izvedbu bila je zahvala Guthrieju “što mu je račune i ovog mjeseca platio.” Laughing super2

Zaključak : Steve Goodman dao je svoj vrijedan doprinos – američkoj pjesmarici koju je toliko njegovao, kojoj se i sam toliko divio.

City of New Orleans

Riding on the City of New Orleans,
Illinois Central Monday morning rail
Fifteen cars and fifteen restless riders,
Three conductors and twenty-five sacks of mail.
All along the southbound odyssey
The train pulls out at Kankakee
Rolls along past houses, farms and fields.
Passin' trains that have no names,
Freight yards full of old black men
And the graveyards of the rusted automobiles.
...............

Pjesma City of New Orleans u izvedbi legendarnog Willie Nelson-a kao glazbena podloga video uradka člana YouTube-a Dontgupt20



Izvedba by Johnny Cash



Evo izvedbe i glavnog " krivca " Arla Guthrie-a kome je pivo koje mu je Steve platio izvrsno leglo ... icon pivo nono super2

https://www.youtube.com/watch?v=uz4_25-Ovac

Srdačan pozdrav !
sali
sali

Broj postova : 1950
Age : 72
Lokacija : Zagreb
Registration date : 10.06.2008

[Vrh] Go down

Vlakovi u spotovima - Page 4 Empty Re: Vlakovi u spotovima

Postaj by sali čet 14 tra 2011 - 18:10

The Tractors

Vlakovi u spotovima - Page 4 The%20tractors

The Tractors je američki cantry rock bend formiran u Oklahomi - USA 1988.godine s izvornom postavom koju su sačinjavali :

Ron Getman ( elektricna gitara , slide gitara )
Jamie Oldaker ( bubnjevi )
Walt Richmond ( bas vokal, klavijature )
Steve Ripley (gitara, vokal )
Casey van Beek ( bas gitara , bariton vokal).

Singl pod nazivom Baby Likes to Rock It snimili su 1994.godine

Što se može dogoditi raznosaču pizza. yes Very Happy laugh 2



Srdačan pozdrav !
sali
sali

Broj postova : 1950
Age : 72
Lokacija : Zagreb
Registration date : 10.06.2008

[Vrh] Go down

Vlakovi u spotovima - Page 4 Empty Re: Vlakovi u spotovima

Postaj by sali pet 15 tra 2011 - 12:45

Helene Rolles

Vlakovi u spotovima - Page 4 Helene

Francuska pop pjevačica i glumica rođena u Le Mansu /Francuska 20.prosinca 1966.godine.

Diskografija :

Singles :
1989 : Ce train qui s'en va ; 1989 : Sarah ; 1990 : Jimmy, Jimmy ;1991 : Je suis venu à Paris; 1992 : Pour l'amour d'un garcon ; 1993 : Peut être qu'en septembre ; 1993 : Dona, Dona (duo Dorothée) ; 1993 : Je m'appelle Hélène ; 1994 : Dans les yeux d'une fille ; 1994 : Amour secret 1994 : Le miracle de l'amour ; 1995 : Moi aussi je vous aime ; 1995 : Imagine ;1995 : Toi 1996 : Je t'aime ;1996 : Partir avec toi ; 1997 : A force de solitude ; 2003 : Que du vent ;
2010 : Salut, ça va? (duo Dorothée) 2010 : Sur mon étoile

Albumi :
1989 : Ce train qui s'en va ; 1992: Pour l'amour d'un garçon ; 1993: Je m'appelle Hélène ;
1994:Le miracle de l'amour ; 1995: Toi... émois ; 1997 : A force de solitude ; 2003 :Tourner la Page

Ce train qui s'en va

https://youtu.be/ihWI9NUiN_c

Srdačan pozdrav !


sali
sali

Broj postova : 1950
Age : 72
Lokacija : Zagreb
Registration date : 10.06.2008

[Vrh] Go down

Vlakovi u spotovima - Page 4 Empty Re: Vlakovi u spotovima

Postaj by sali sub 16 tra 2011 - 22:25

The Constantines

Vlakovi u spotovima - Page 4 The%20Constantinest

Indijanski alternativni art-punk bend iz Guelph,Ontario,Kanada.Osnovali su ga 1999.godine Steve Lambke,Bryan Webb,Doug MacGregor i Dallas Wehrle.Možemo ih jednostavno usporediti sa bendovima poput: The Clash,Fugazi,Bruce Springsteen,The Replacements i Nick Cave .
Iz Guelpha bend se seli u London,Ontario,a zatim u Toronto,gdje 2001 objavljuju svoj prvi album pod nazivom Constantines .Album je bio nominiran za Juno nagradu kao najbolji alternativni album za 2002.godinu.Album Shine a Light je prvi njihov album koji je objavljen izvan Kanade.

U prosincu 2009.godine,bend je proslavio svoju desetu obljetnicu postojanja nizom koncerata po jugozapadnom Ontariju.

Članovi benda :

Steve Lambke - gitara , klavijature , vokal
Doug MacGregor - bubnjevi
Bryan Webb - vokal, gitara
Dallas Wehrle - bas gitara , prateći vokal

Bivši članovi

Will Kidman - klavijature, gitara, udaraljke , prateći vokal
Evan Gordon – klavijature

Albumi
Constantines ( Three Gut Records ) 5.lipnja 2001.
Shine a Light (Three Gut Records) 19. Kolovoz 2003.
Tournament of Hearts (Three Gut Records) 27. rujna 2005. ( "You Are conductor" - 3:59)
Kensington Heights ( Arts & Crafts ) –5. travnja 2008 .

You Are conductor



Srdačan pozdrav !
sali
sali

Broj postova : 1950
Age : 72
Lokacija : Zagreb
Registration date : 10.06.2008

[Vrh] Go down

Vlakovi u spotovima - Page 4 Empty Re: Vlakovi u spotovima

Postaj by sali ned 17 tra 2011 - 14:04

Velvet Revolver

Vlakovi u spotovima - Page 4 Velvet%20Revolver

Članovi sastava :

Slash - vodeća gitara ; Dave Kushner - ritam gitara ; Duff McKagan - bas, pozadinski vokal ;
Matt Sorum - bubnjevi, pozadinski vokal i bivši član - Scott Weiland

Albumi :
Contraband (8. lipnja, 2004.)
Libertad (3. srpnja, 2007.)

Velvet Revolver je poznat po izvođenju velikog broja cover pjesama, među kojima su:
Across The Universe ; Ain't Talkin 'Bout Love ; Angie ; Bodies ; Can't Get it Out of My Head Crackerman ;ead and Bloated Dead Flowers ; Dream Police ; Five to One ; Interstate Love Song ; Its So Easy Mr. Brownstone ; Money ; Negative Creep ; No More, No More ; Patience ;Roadhouse Blues ; Rock and Roll ; Psycho Killer ; Runaround ; Sex Type Thing ; Starfucker ; Surrender ; Tears in Heaven ; Used to Love Her ; Vasoline ; Wish You Were Here .

Velvet Revolver je osnovala trojka koja je ostala nerazdvojna nakon raspada nekoć glavnog rock benda Guns N' Roses, Slash (gitara), Duff McKagan (bas) i Matt Sorum (bubnjevi). Odlučili su stvoriti novi sastav koji bi vratio rock trend ,da ponovo izdaju novi album i da ponovo budu na naslovnicama zahvaljujući glazbi, a ne incidentima koji su ih pratili. Prvotno su oformili “The Project”, ali je od toga ispala svojevrsna sprdancija, ali da nada umire posljednja pokazalo se aganžiranje ex-frontmena Stone Temple Pilotsa, Scott Weilanda, uz još angažiranje gitariste Dave Kushnera iz Wasted Youtha.
I tako je nastao bend nove rock nade “Velvet Revolver” iako su gledajući po godinama prestari nono da bil bili nade laugh 2 i svi su već prekaljeni rockeri yes ,iza kojih je već hrpa godina 'sex, drugs and rock'n'rolla' , ipak su oni svojevrsne rock nade. Zašto? Pa slušajući njihov prvijenac "Contraband" skužiš da je nešto ovakvo nedostajalo ne samo rock sceni, već općenito, da, ima dosta bendova, koji žanrovski sliče Velvetima, ali oni nemaju Slasha i Scotta.Very Happy Very Happy Very Happy
Prvi je vjerojatno jedna od najvećih rock pojava koja se desila glazbenom svijetu na gitari, svojim neospornim golemim umijećem sviranja gitare, stvorio je prepoznatljiv zvuk, koji ga krasi još iz doba Gunsa yes , a i na albumu "Contraband" se odmah osjeti njegova ruka yes . A i karizmom je stekao status frontmena benda, bez obzira što je pored sebe imao Axl Rosea. Dok je Scott Weiland svijet više 'zadivio' svojim igranjem na rubu života i smrti, zbog obilatog konzumiranja droga i alkohola grinko ,ali ono malo bolje upučeniji znaju da on u sebi posjeduje sve što je potrebno da bi bio rock pjevač. Very Happy Very Happy

Velvet Revolver snimio je svoju prvu pjesmu "Set Me Free" za film Hulk 2003.godine.Prvi nastup uživo imali su na El Reyu u Los Angelesu u lipnju 2003 god..Svoj prvi album, Contraband snimili su u drugom dijelu 2003.godine uz stalne probleme zbog komplikacija sa Weilandovim konzumiranjima droge i stalnim odlascima na rehabilitacije.mrgreen

Do kolovoza 2005., album Contraband prodan je u više od 2 milijuna primjeraka u SAD-u.Nakon velike turneje promoviranja albuma,album je postigao i svjetsku razinu.Te 2005.godine sastav je organizirao dvije velike turneje u SAD-u ,Europi kao i u Australiji, Novom Zelandu,Japanu. Sastav je nastupio uživo na Live 8, svirajući pjesme :"Do It For The Kids” ; "Fall To Peaces" i "Slither".Te iste godine snimili su i pjesmu "Come On - Come In" za film Fantastic Four.
U prosincu 2006. objavili su ime za novi albuma pod nazivom "Libertad".Dosta je kontraverzi vezano uz ovaj album što je rezultiralo podignutom velikom medijskom prašinom oko točnog datuma izlaska ovog novog albuma između Scotta Weilanda i Slasha.Nakon mnogobrojnih medijskih prekucavanja sastav je odlučio da će točan datum izlaska novog albuma biti u ljeto 2007.godine.Zahvaljujući samo javnoj medijskoj promociji (svađi),samo slika naslovnica albuma prodana je u prvom tjednu obljavljivanja točnog datuma u 92 000 primjeraka mrgreen Ustvari na slici je kovanica od 10 pesosa koja je bila u optjecaju za vrijeme Pinochetovog vladanja Čileom.


Pjesmau Dirty Little Thing sa albuma Contraband slobodno možemo uvrstiti u našu temu.



Srdačan pozdrav !
sali
sali

Broj postova : 1950
Age : 72
Lokacija : Zagreb
Registration date : 10.06.2008

[Vrh] Go down

Vlakovi u spotovima - Page 4 Empty Re: Vlakovi u spotovima

Postaj by sali čet 21 tra 2011 - 16:12

Utsnobi - უცნობი

Vlakovi u spotovima - Page 4 Gruzija

Gruzijski rap pjevač i TV voditelj

Spot za pjesmu : "Vagoni Miqris" - ვაგონი მიქრის



Srdačan pozdrav !
sali
sali

Broj postova : 1950
Age : 72
Lokacija : Zagreb
Registration date : 10.06.2008

[Vrh] Go down

Vlakovi u spotovima - Page 4 Empty Re: Vlakovi u spotovima

Postaj by sali pet 17 lip 2011 - 23:58

Nino D'Angelo -rođen 21. lipnja 1957. ; San Pietro Patierno predgrađe Napulja
- talijanski pjevać,kompozitor,glumac i redatelj.

Maledetto treno



Gianni Morandi - rođen 11. prosinca 1944. Monghidoro-Toskana
- talijanski pjevač,kantautor,tekstopisac,glumac i televizijski voditelj.

Anna sono un treno



Srdačan pozdrav !
sali
sali

Broj postova : 1950
Age : 72
Lokacija : Zagreb
Registration date : 10.06.2008

[Vrh] Go down

Vlakovi u spotovima - Page 4 Empty Vlakovi u spotovima

Postaj by sali pon 20 lip 2011 - 17:20

Andres Do Barro
(Ferrol, 1947 - 1989) Španjolski pop-folk pjevač.

O tren
Uspješnica iz 1969.godine ispjevana na galicijskom jeziku.



Srdačan pozdrav !
sali
sali

Broj postova : 1950
Age : 72
Lokacija : Zagreb
Registration date : 10.06.2008

[Vrh] Go down

Vlakovi u spotovima - Page 4 Empty Vlakovi u spotovima

Postaj by sali pet 24 lip 2011 - 20:11

Guus Meeuwis rođen 23. ožujka 1972 Mariahout /Laarbeek Nizozemska

Nizozemski pjevač i tekstopisac

Per Spoor



Srdačan pozdrav !
sali
sali

Broj postova : 1950
Age : 72
Lokacija : Zagreb
Registration date : 10.06.2008

[Vrh] Go down

Vlakovi u spotovima - Page 4 Empty Re: Vlakovi u spotovima

Postaj by Narcis pet 24 lip 2011 - 23:13

Amaro band - Cerovljanka, malo na temu istarskih vlakova, u pjesmi ćete čut naziv "makina", lokalni izričaj za vlak.
Mali podsjetnik za one koji ne znaju, Cerovlje je kolodvor u Istri na pruzi Divača - Pula između Pazina i Lupoglava.

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Vlakovi u spotovima - Page 4 Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Vlakovi u spotovima - Page 4 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Vlakovi u spotovima - Page 4 Empty Re: Vlakovi u spotovima

Postaj by sali sub 25 lip 2011 - 16:03

The RZO

Brazilska rap i hip hop grupa osnovana 1980 godine u Sao Paulu



Srdačan pozdrav !
sali
sali

Broj postova : 1950
Age : 72
Lokacija : Zagreb
Registration date : 10.06.2008

[Vrh] Go down

Vlakovi u spotovima - Page 4 Empty Re: Vlakovi u spotovima

Postaj by sali ned 26 lip 2011 - 23:40

Malo zagorske glazbe u spotovima,a zna se da oni nemreju niš snimati, a da se bar na kratko ne pojavi cug.......

Gordana Ivanjek- Tvoje zipke još su svete



Adam Končić - Zagorje, Ja Tvoj Sem Sin



Srdačan pozdrav !
sali
sali

Broj postova : 1950
Age : 72
Lokacija : Zagreb
Registration date : 10.06.2008

[Vrh] Go down

Vlakovi u spotovima - Page 4 Empty Re: Vlakovi u spotovima

Postaj by sali pon 27 lip 2011 - 1:56

JINX

Jinxi su svoju karijeru započeli pod imenom High Jinx, koncertom u zagrebačkom “Saloonu” u proljeće 1994. Osnovne poluge benda od samog su početka bili gitarist, autor i povremeni pjevač Gordan Muratović, umjetničkim imenom Coco Mosquito i pjevačica Jadranka Bastajić-Yaya. Do gubljenja prefiksa High u imenu tijekom 1995., Jinxi su stekli zavidnu reputaciju energičnim nastupima u kojima su kombinirali autorski materijal na engleskom i obrade funk i pop klasika.
Stalna postava benda konačno se formirala tijekom 1997.godine :

Berko Muratović - bubnjevi
Samir Kadribašić - bas
Marijan Gudelj - klavijature
Gordan Muratović ( Coco Mosquito ) - gitara
Jadranka Bastajić Yaya - vokal

Osnovnu postavu benda pojačali su puhači : Jakša na saksofonu i Rudi na trubi

Hitovi su se nizali jedan za drugim,što nije ostalo nezamječeno… tako im je neočekivano stiglo međunarodno priznanje - nagrada francuskog državnog radija namjenjena najboljem mladom bendu u Europi. Prije Jinxa isto su priznanje dobili i The Cardigans, a dodjela nagrade u Bukureštu zaokružila je iznimno uspješnu 1998. Crni mačak za nadu godine dospio je u prave ruke. U 1999. Rudija je u postavi benda zamijenio Igor Pavlica, a singl "Koliko suza" najavio je album "Pompei-ljetna ploča katastrofe", objavljen u svibnju. Zreliji i kompletniji od prethodnika, album je polučio veliki komercijalni uspjeh i Jinxe poslao na još jednu dugu, trijumfalnu turneju, zaključenu tek krajem 2000.
U prvoj godini novog milenija objavljeno je CD reizdanje albuma "Sextaszy".Početkom 2001., bend se, ojačan novim članom, perkusionistom Borisom Popovom, povlači u Dubrovnik gdje priprema materijal za četvrti album. "Singl "Tamo gdje je sve po mom" otkriva brazilske utjecaje na pop rukopis Coca Mosquita, a cijela "Avantura počinje",objavljena u lipnju 2001., biva ocjenjena najboljim albumom Jinxa u karijeri. Bend se uspješno probija na susjedna tržišta, u rujnu 2001. održava trijumfalni koncert na Križankama u Ljubljani. Nažalost, pjevačica Yaya sve teže podnosi obaveze u sastavu i polako se udaljuje od ostalih članova. Prkoseči sve jačim glasinama o raspadu, Jinxi neumorno nastupaju sve do veljače 2002., kada se posljednji put pojavljuju zajedno na svečanom dočeku Kostelića na glavnom zagrebačkom trgu.
Nekoliko tjedana poslije toga, raspad benda postaje služben - Yaya se odlučila posvetiti slikarskoj karijeri grinko , tako da preostali članovi benda sami primaju Porina za hit godine za "Tamo gdje je sve po mom". Na samom kraju 2002. kompilacija "Retro", s bonus DVD-om, stavlja točku na fascinantnu karijeru i niz velikih pop hitova kakvih je u povijesti domaće scene bilo vrlo malo.
Do povratka Jinx-a Very Happy na scenu dolazi nakon potpisivanja ugovora s Dallas Records, te najavom novog albuma "Na zapadu" koji izlazi početkom lipnja u 2007.

2010. godine Jinxi izdaju svoj novi album “Diksilend” Very Happy na kojem se našao i singl “Da smo se voljeli manje”, a kritičari i publika album proglašavaju za jedan od najboljih prošle godine.

Very Happy Very Happy U ožujku ove godine za vrijeme snimanja spota za pjesmu "Čuvaj me, ne daj me". grupe Jinx vladala je odlična atmosfera na šestom peronu zagrebačkog Glavnog kolodvora. yes Cool

Odlična laganica "Čuvaj me, ne daj me" odabrana je kao treći singl s novog albuma pod nazivom "Diksilend".Spot je režirao Andrej Korovljev koji je sve skupa zamislio kao kabaretsku zabavu u vlaku koji putuje kroz vrijeme. U spotu se osim članova benda pojavljuje 30 statista – prijatelja benda čije uniforme i odjeća podsječaju na 20-te, 30-te godine prošlog stoljeća.

Novi album "Diksilend" autorsko je djelo gitarista Coca Mosquita, a bend ga opisuje kao glazbu za vrijeme prohibicije i depresije…..

Zanimljivo je da su na promociji albuma publici album "Diksilend".predstavili i u vinilnom izdanju. LP, na kojemu se nalaze sve pjesme sa istoimenog albuma kao “Na zub su me uzeli mama” ; “Da smo se voljeli manje” ; “Čuvaj me, ne daj me” i druge…….

Čuvaj me, ne daj me.



Srdačan pozdrav !
sali
sali

Broj postova : 1950
Age : 72
Lokacija : Zagreb
Registration date : 10.06.2008

[Vrh] Go down

Vlakovi u spotovima - Page 4 Empty Re: Vlakovi u spotovima

Postaj by sali sri 29 lip 2011 - 0:10

Jan Plestenjak Rođen 27.ožujka 1973. u Ljubljani.

Slovenski pjevač zabavne glazbe i pijanist.

Ona sanja o Ljubljani

Ona sanja o Ljubljani
ko vsako jutro ob petih vstane.
Ona sanja o Ljubljani
oči so težke in zaspane.

Na postaji čaka vlak
in že osem let je isto.
Včeraj bil je dež in mrak
nebo je danes čisto.

............................



Srdačan pozdrav !
sali
sali

Broj postova : 1950
Age : 72
Lokacija : Zagreb
Registration date : 10.06.2008

[Vrh] Go down

Vlakovi u spotovima - Page 4 Empty Re: Vlakovi u spotovima

Postaj by sali čet 30 lip 2011 - 22:24

Hue and Cry pop duo kojeg su osnovala braća Pat i Greg Kane 1983.god. u Coatbridge, Scotland

"Looking for Linda" (1989.god.)



Srdačan pozdrav !
sali
sali

Broj postova : 1950
Age : 72
Lokacija : Zagreb
Registration date : 10.06.2008

[Vrh] Go down

Vlakovi u spotovima - Page 4 Empty Re: Vlakovi u spotovima

Postaj by sali sub 2 srp 2011 - 17:55

J.B. Beverley & The Wayward Drifters

Train Song



Srdačan pozdrav !
sali
sali

Broj postova : 1950
Age : 72
Lokacija : Zagreb
Registration date : 10.06.2008

[Vrh] Go down

Vlakovi u spotovima - Page 4 Empty Re: Vlakovi u spotovima

Postaj by sali sri 6 srp 2011 - 15:10

sali je napisao/la:Johnny Cash : 26. veljače 1932. - 12. rujna 2003.), američki country glazbenik i pjevač. Cash se smatra jednim od najutjecajnjih američkih glazbenika dvadesetog stoljeća.
Poznat je po svom dubokom, jedinstvenom bas-baritonu.........
Bio je čovjek koji je o američkoj željeznici bar tako govore spjevao ili otpjevao više pjesama nego što je ona imala lokomotiva.
]https://www.youtube.com/v/FaVHKhAkTuM
]https://www.youtube.com/v/P-p5bTHT3e8

Jedna zanimljivost vezana uz ime Johnny Cash :

Ovih dana britanski glazbeni časopis New Musical Express napravio je veliki izbor najboljeg videospota u povijesti glazbe. Pobjedu je odnio neprežaljeni country buntovnik Johhny Cash sa svojom devet godina starom obradom pjesme "Hurt" koju su izvorno snimili Nine Inch Nails.



Srdačan pozdrav !

sali
sali

Broj postova : 1950
Age : 72
Lokacija : Zagreb
Registration date : 10.06.2008

[Vrh] Go down

Vlakovi u spotovima - Page 4 Empty Re: Vlakovi u spotovima

Postaj by sali čet 7 srp 2011 - 20:56

Miroslav Škoro (Osijek 29.07.1962.)

Za sebe kaže :

"Ja sam kantautor, sam pišem. Pristojan autor koji si može priuštiti lošeg pjevača. Što bi rekao naš narod sam pijem, sam platim, sam pao, sam se ubio, te nadodaje:
- Uspijem ukrasti od života nekakve priče, koje uspijem iscijediti i formirati ih u stav koji je ljudima prihvatljiv. Kada je u pitanju glazba, za mene postoje dvije ključne stvari. Prvo je da imaš nešto reći. Ne smiješ biti ni preširok, a ne smiješ biti ni preštur. Moraš dati baš to u čemu se čovjek može naći. Druga vrlo važna stvar je melodija. Postoje melodije koje su svojstvene za određene krajeve. Ljudi se prepoznaju u tekstu, ali i melodiji
."

Suza krene sama od sebe
Spot za pjesmu snimljen je na željezničkom stajalištu Osijek Dravski most



Srdačan pozdrav !
sali
sali

Broj postova : 1950
Age : 72
Lokacija : Zagreb
Registration date : 10.06.2008

[Vrh] Go down

Vlakovi u spotovima - Page 4 Empty Re: Vlakovi u spotovima

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 9. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu

Vlakovi :: Ostalo :: Razno

 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.