Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bivši kolodvor Našička Breznica i malo Osijeka

2 posters

Go down

Bivši kolodvor Našička Breznica i malo Osijeka Empty Bivši kolodvor Našička Breznica i malo Osijeka

Postaj by inflameswetrust sub 1 stu 2014 - 11:14

Upisi na fakultet su vrag. Otkad sam počeo studirati uvijek mi je papirologija bila duplo veća muka od polaganja najgoreg ispita. S upisima još i gore. Da ne moram potpisati prijavu, sve bih slao poštom. Ovako, moram se boriti s javnim prijevozom (što nije lagano ako si iz Požege) ili uzeti auto i odvajati fond za crne dane na benzinskoj. Uzeo sam auto. Ipak je lakše nego moliti se bogovima javnog prijevoza da nešto neće poći po zlu.

I tako, bio je 22.9. ove godine (ili tamo negdje, ne pišem datume u godišnjak). Išao sam u Osijek predati papire i usput posjetiti neki novi kolodvor.

Od Požege do Osijeka se autom efektivno može ići s dvije strane - preko Našica ili Đakova. Našice it iz.

Brzinsko skretanje s ceste i stajanje na našičkom kolodvoru

Bivši kolodvor Našička Breznica i malo Osijeka P1010079_zps02d0e7f2

Prazno kako god okreneš. Ako bude sreće, možda krenu tutnjati vlakovi za cementaru.

Bivši kolodvor Našička Breznica i malo Osijeka P1010080_zps1d1063be

Relativno sam kratak bio s vremenom pa sam požurio do Osijeka, i s boljom polovicom otišao popiti kavu na kolodvor. Kava je iz automata, ali se i dalje računa. Lijepo je tako duditi na kolodvoru 20 minuta bez posebnog razloga.

Bivši kolodvor Našička Breznica i malo Osijeka P1010082_zps4b023b40

Ništa novo ni naročito lijepo. Bar meni.


Bivši kolodvor Našička Breznica i malo Osijeka P1010084_zpsbab7846a

Nikada mi neće biti jasno zašto stavljaju samo jedan kontejner na ove vagone ako stanu dva?

Bivši kolodvor Našička Breznica i malo Osijeka P1010085_zpsb4bdfcee

Lokalni mijau. Osoblje ga/ju voli. Vagon u pozadini još uvijek stoji na istom mjestu. Preuranjena kasacija ili samo čekaju garanciju?

Bivši kolodvor Našička Breznica i malo Osijeka P1010086_zps6f3bf33f

Bit će nastavak...
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Bivši kolodvor Našička Breznica i malo Osijeka Empty Re: Bivši kolodvor Našička Breznica i malo Osijeka

Postaj by inflameswetrust sub 1 stu 2014 - 11:37

Imam još nešto vremena prije hodanja po grobljima, pa evo odmah prvi nastavak.

Upis protekao pristojno, uz tradicionalno podj... od strane djelatnika referade. Ništa osobno, to im je posao. Kad nekom studentu pukne film i odluči manualno napraviti reda, neće ni to biti osobno.

Još jedna kava uz Dravu. Drava je onda značajno narasla, a i sad je pozamašnih dimenzija. No nije djelovala ni približno moćno kao Orljava ovog ljeta.

Bivši kolodvor Našička Breznica i malo Osijeka P1010088_zps51394e22

Ćao ćao, idemo nazad, mama kaže neka požurim kući, pa i žurim. Ne preko ograničenja. Kazne su grozomorne.

Mislio sam skrenuti u Košku, no odustao sam. Tamo sam svojedobno morao presjedati s vlaka na bus zbog nekakvog zatvora. 60ak putnika, uglavnom studenata s koferima, tjerali su kao marvu u autobus. Žuri se njima. Vjerojatno ne zbog prometnih razloga.
Tako da sam skrenuo u bivši kolodvor Našička Breznica.

To mjesto je selo između Našica i Koške, točnije između stajališta Jelisavac i Niza.

Nekada je to bio divan mali kolodvor, bar tako kažu. Osoblje i mještani su ga čuvali i pazili. Makar ga je danas pomalo ubila nepristupačnost (bus staje uz cestu, do vlaka moraš hodati po državnoj cesti gdje pojedinci vole gariti stotku) i relativno nezgodan vozni red, stanica je i danas relativno sređena.

Bivši kolodvor Našička Breznica i malo Osijeka P1010094_zps34f8ef86

Stajalište po P.S.-u. Čak kažu da nije previše koštalo. Manje nego tramvajsko na Gupčevoj zvjezdi.

Bivši kolodvor Našička Breznica i malo Osijeka P1010095_zps3de5d40c

Rijetko i automobili tu parkiraju. Jedna vrba na prilazu stajalištu pustila je grane. Znači, nema prometa. Zapravo, rijetko kad sam i vidio više od 2 putnika na pretovaru. Dobro, ovo već nije pretovar, peron je pristojno visok, a postoji i krov.

Bivši kolodvor Našička Breznica i malo Osijeka P1010096_zps465450a6

Moglo bi proći i u razvijenijoj zemlji. Ovo je pravac Našice

Bivši kolodvor Našička Breznica i malo Osijeka P1010097_zps0956ca63

Može i pravac Koška.

Bivši kolodvor Našička Breznica i malo Osijeka P1010098_zps95ce65f0

Prilaz za invalide. Sve po PS-u.

Bivši kolodvor Našička Breznica i malo Osijeka P1010099_zps7d670de0

Mora da je bitan telefon čim je istriman prostor oko nj.

Bivši kolodvor Našička Breznica i malo Osijeka P1010100_zpsa1c19c53

Na ovo se nisam penjao. Ovaj put.

Bivši kolodvor Našička Breznica i malo Osijeka P1010101_zpsf5e9d363

Osobna iskaznica kolodvora. Zgrada nije pretjerano devastirana.

Bivši kolodvor Našička Breznica i malo Osijeka P1010102_zps6692bd29
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Bivši kolodvor Našička Breznica i malo Osijeka Empty Re: Bivši kolodvor Našička Breznica i malo Osijeka

Postaj by inflameswetrust sub 1 stu 2014 - 11:43

Evo zašto volim izbjeći vlak. Od Požege do Pleternice može se doći. Nakon toga zamjenski bus do Našica voli napraviti zaj..b. A onda na podravskoj pruzi remont vamo remont tamo, i imaš kašnjenje od 60 minuta.
Neka sve priče o udobnosti i prednosti vlakova, putujem dovoljno da ih više ne vidim.

Bivši kolodvor Našička Breznica i malo Osijeka P1010103_zps82eecfda

Uz staničnu zgradu je okućnica. Ali tu više nitko ne živi. Pomrli ljudi.

Bivši kolodvor Našička Breznica i malo Osijeka P1010104_zpsbf29b6f1

Bivši kolodvor Našička Breznica i malo Osijeka P1010106_zpsbbe38d90

Pitka voda. Možda. Neću probavati. Dizenterija je uvijek gadna.

Bivši kolodvor Našička Breznica i malo Osijeka P1010105_zpsc4895e09

Peron je dovoljno dugačak za prihvat većine vlakova na ovoj pruzi.

Bivši kolodvor Našička Breznica i malo Osijeka P1010107_zpsb41d8691

Nekada pretovarni prostor, ali za teret.

Bivši kolodvor Našička Breznica i malo Osijeka P1010108_zps0775d897

Lijepo. Za ne pokisnuti. Ali mi je Pežot uzeo mjesto pa sam ja morao u blato.

Bivši kolodvor Našička Breznica i malo Osijeka P1010109_zps240a30b5

I to je u principu to. Sumnjam da ću još stajati na ovom stajalištu, bar ne u dogledno vrijeme. Na redu su druge stvari. Otom potom.

Pozdrav svima, nadam se da je čitljivo i gledljivo!
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Bivši kolodvor Našička Breznica i malo Osijeka Empty Re: Bivši kolodvor Našička Breznica i malo Osijeka

Postaj by Gost sub 1 stu 2014 - 14:42

Lijepo i kratko al' zato sadržajno super2

Vidi se da imaš potencijala i zato se od tebe očekuje još ovakvih tema Wink

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Bivši kolodvor Našička Breznica i malo Osijeka Empty Re: Bivši kolodvor Našička Breznica i malo Osijeka

Postaj by ICE-3M sub 1 stu 2014 - 15:46

Zanimljiv kolodvoropis.

Baš sam malo gledao na googlemaps našičku Beznicu i to je naselje razvučeno uz cestu, a stajalište je skoro pa na sredini. Kaj je onda razlog da propada? Loš vozni red? Premalo vlakova? Bus stane svakom pred kučom? Možda loš položaj stajališta? Bilo kako bilo, dobro da si ga dokumentirao, jer tko zna kolko bude ono još tamo.
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 857
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

[Vrh] Go down

Bivši kolodvor Našička Breznica i malo Osijeka Empty Re: Bivši kolodvor Našička Breznica i malo Osijeka

Postaj by inflameswetrust sub 1 stu 2014 - 17:51

dida je napisao/la:Lijepo i kratko al' zato sadržajno super2
Vidi se da imaš potencijala i zato se od tebe očekuje još ovakvih tema Wink

Hvala! Nije sve u duljini, bar tako kažu!

ICE-3M je napisao/la:Zanimljiv kolodvoropis.

Baš sam malo gledao na googlemaps našičku Beznicu i to je naselje razvučeno uz cestu, a stajalište je skoro pa na sredini. Kaj je onda razlog da propada?

Neće biti. Stajalište je na samom izlazu iz Našičke breznice. Označio sam na karti lokaciju.

Problem je u tome, a i tome što selo praktički nema pločnik, a već sam napisao da se do stajališta mora hodati po glavnoj cesti. Alternativa je hodati kroz drač i blato ili sjesti na bus. Koji je po vremenima vožnje i polascima mrvicu bolji od vlaka.

Da postoji zajednička volja lokalne zajednice i HŽ-a da se napravi kakva staza do stajališta, možda bi situacija bila bolja.

No, ne sekiram se oko ukidanja. Ima stajališta s mnogo manjim protokom putnika koja će živjeti dok god pruga živi.

Bivši kolodvor Našička Breznica i malo Osijeka Breznica_zpsfb957f6c
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Bivši kolodvor Našička Breznica i malo Osijeka Empty Re: Bivši kolodvor Našička Breznica i malo Osijeka

Postaj by Gost sub 1 stu 2014 - 19:06

inflameswetrust je napisao/la:... Nije sve u duljini, bar tako kažu!
...
I ne lažu! Uvijek je bolje "manje je više" super2

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Bivši kolodvor Našička Breznica i malo Osijeka Empty Re: Bivši kolodvor Našička Breznica i malo Osijeka

Postaj by ICE-3M ned 2 stu 2014 - 10:54

inflameswetrust je napisao/la:
Neće biti. Stajalište je na samom izlazu iz Našičke breznice. Označio sam na karti lokaciju.

Ok, nisam to dobro vidio na karti, zapravo ovo kaj sam mislio da je isto Breznica je zapravo Jelisavec, pa onda djeluje kao da je stajalište usred mjesta.

inflameswetrust je napisao/la:
No, ne sekiram se oko ukidanja. Ima stajališta s mnogo manjim protokom putnika koja će živjeti dok god pruga živi.

Pa sad, ako ti dođe DB kako si spomenuo u jednoj drugoj temi, onda bi se takvim stajlištima moglo dogodit ukidanje. Njemci su shvatili da je stajanje priličan trošak, pa ako nema dosta putnika da se opravda zaustavljanje vlaka, onda se to stajalište ukida, a putnike se prevozi busevima do prvog stajlišta gdje ima dosta putnika. To je njihov način štednje, dok se kod nas ukidaju vlakovi.
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 857
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

[Vrh] Go down

Bivši kolodvor Našička Breznica i malo Osijeka Empty Re: Bivši kolodvor Našička Breznica i malo Osijeka

Postaj by inflameswetrust ned 2 stu 2014 - 12:28

ICE-3M je napisao/la:

Ok, nisam to dobro vidio na karti, zapravo ovo kaj sam mislio da je isto Breznica je zapravo Jelisavec, pa onda djeluje kao da je stajalište usred mjesta.

JelisavAc Wink

ICE-3M je napisao/la:

Pa sad, ako ti dođe DB kako si spomenuo u jednoj drugoj temi, onda bi se takvim stajlištima moglo dogodit ukidanje.

Hmmm...DB ako eventualno i dođe, nema što raditi s infrastrukturom i stajalištima. Ako tamo vozi HŽ(PP), njihova je odluka žele li stajati na stajalištu ili ne. A ukidanje stajališta mora potvrditi viša instanca (Hrvatski sabor?). DB može tražiti trasu i odlučiti koji će mu biti rang vlaka i gdje će on stajati, ništa drugo.
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Bivši kolodvor Našička Breznica i malo Osijeka Empty Re: Bivši kolodvor Našička Breznica i malo Osijeka

Postaj by ICE-3M ned 2 stu 2014 - 17:37

Da mislio sam na Jelisavac, koji da je u mom kraju bi se zvao Jelisavec, pa se lako greška dogodi.

Ma da, mislio sam na to da ne bude nitko stajao tamo, nisam mislio na službeno ukidanje stajališta. Ima tako puno stajališta koja su službeno još u uporabi, ali na njima nije godinama stao niti jedan vlak.
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 857
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

[Vrh] Go down

Bivši kolodvor Našička Breznica i malo Osijeka Empty Re: Bivši kolodvor Našička Breznica i malo Osijeka

Postaj by inflameswetrust uto 4 stu 2014 - 12:51

Za Breznicu se ne sekiram. Još je relativno puno vlakova na toj pruzi, a tih 15-20 putnika dnevno je dovoljno da se opravda stajanje. Više se brinem za drugi krak te pruge, Osijek-Erdut. Tamo je nekoliko prigradskih stajališta praktički bez putnika, te Sarvaš i Bijelo Brdo koji su odlično pokriveni gradskim prijevozom. A to je regionalna pruga...o lokalnima neću ni pričati.
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Bivši kolodvor Našička Breznica i malo Osijeka Empty Re: Bivši kolodvor Našička Breznica i malo Osijeka

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.