Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Slike iz Zagreba (ili tako nekako)

+6
borna
mladen_lucky
kriticar
sali
Narcis
Stanley
10 posters
Započni novu temu   Ova tema je zaključana: ne moľeą uređivati postove niti odgovarati.

Vlakovi :: Ostalo :: Razno

Stranica 21 / 40. Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Next

Go down

Slike iz Zagreba (ili tako nekako) - Page 21 Empty Re: Slike iz Zagreba (ili tako nekako)

Postaj by besposlenpop čet 2 pro 2021 - 11:30

borna je napisao/la:Evo odgovora na mamiparu od koje ubrzo ne ostane ništa...
GASTRO PATROLA Istražili smo ponudu na Adventu ...

U najskupljoj verziji za klasičnu adventsku hranu, četveročlana obitelj će po osobi iz novčanika morati izdvojiti 360 kuna. Točnije, 45 kuna za po naručenoj kobasici sa sirom, 20 kuna po popijenom kuhanom vinu i vrućoj čokoladi, te 25 kuna po frituli.
link
/Ja ne izlazim gladan i žedan na ulice kako ne bih pao u napast/

Slike iz Zagreba (ili tako nekako) - Page 21 Img-2053
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 1306
Age : 65
Lokacija : Zagreb zapad
Registration date : 18.06.2021

borna likes this post

[Vrh] Go down

Slike iz Zagreba (ili tako nekako) - Page 21 Empty Re: Slike iz Zagreba (ili tako nekako)

Postaj by gaspa čet 2 pro 2021 - 14:21

Za štedljive, kao i one koji ne žele da ih prigodni prodavači na brzinu ožene za svoticu ne uvijek adekvatnu pruženoj usluzi: kupite u Lidlu njemačko kuhano vino, 10 kn za litru, doma podgrijte ili zakuhajte, ulijte u termosicu i cuclajte šetajući adventskim sajmom. Još ako ste si doma priredili sendvič s kakvom kobasicom (a dobijete ih i ispod 30 kn za kilu!) - sve 5. Na sajmu se ionako hrana jede stojećki.

Ima tu i nekih nelogičnosti - npr. da je teleća hrenovka jeftinija od debrecinke.

A slavonske kuharice lijevom se krste kad je riječ o slatkišima. Svaka čast fritulama, ali to je stvarno najjednostavniji slatkiš. Brašno, šećer, jaja, možda jabuke i cimet. Hajde, treba uračunati i ulje za prženje. Slavonske bi torte onda koštale 50 kn po šniti.

Što se mene i moje adventske kućice tiče, izabrat ću, kao i dosad, Fratarsku kućicu na Svetom Duhu koja nudi tradicionalna jela iz samostanske kuhinje. Cijena, koja nije pretjerana, pokriva dvije porcije: onu koju nosim sa sobom i drugu, koju će u fratarskoj pučkoj kuhinji uživati potrebiti.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3491
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

borna, mladen_lucky and besposlenpop like this post

[Vrh] Go down

Slike iz Zagreba (ili tako nekako) - Page 21 Empty Re: Slike iz Zagreba (ili tako nekako)

Postaj by besposlenpop čet 2 pro 2021 - 15:12

Obzirom na promjenu vlasti i redukciju kvantitete uz možebitan utjecaj na kvalitetu, možda ove godine svratim da pogledam ... inače su se moji raniji posjeti najčešće sveli na obilaske lokacija izdaleka - užasavam se gužvi i redova i prije ove koronarne pošasti, a još kad vidim halapljive šminkere i klajnbirgere koji žvaču burgere po 60+ kuma, sjetim se da za ovakvu nepristojnu cijenu dobijem za isti iznos ručak ili večeru u pristojnom zagrebačkom restoranu.

Osim svega, ne volim kad mi se miješaju mirisi kuhanog vina s klinčićima, hamburgera, kuhanih i pečenih kobasa, senfa, čajeva s rumom, kotlovine, germknedli, dinstanog zelja, krafni, fritula, pive ... i kanturina sa svim vrstama smeća u neposrednoj pozadini.

Jedno moje društvo je prije nekolko godina aklamacijom zaključilo da i unatoč zaredalim 1. mjestima nekog EU-natjecanja, doživljaj ne prelazi najobičniji sajmišni ugođaj, tek zapakiran u skupi celofan.
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 1306
Age : 65
Lokacija : Zagreb zapad
Registration date : 18.06.2021

[Vrh] Go down

Slike iz Zagreba (ili tako nekako) - Page 21 Empty Re: Slike iz Zagreba (ili tako nekako)

Postaj by borna čet 2 pro 2021 - 15:35

Pred dobrih 50 godina sam često odlazio u Graz kupovati vlakiće, redovni ritual mi je bio na Jakomins placu pojesti par ljutih kobasa
i to mi je ostalo u lijepom sjećanju. Kasnije u 70-ima sam nekoliko mjeseci proveo u zapadnom Berlinu, redovna večera u obližnjem
imbisu su mi bile kobasica raznih vrsta sa pomfrijem.
Što se tiče McDonaldsa uvijek se začudim kad vidim redove kod ulaska u njihov dućan u Jurišićevoj kao da su se jučer pojavili?
Ja sam u prvim godinama par puta probao razno i to mi je bilo dosta.
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8946
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Slike iz Zagreba (ili tako nekako) - Page 21 Empty Re: Slike iz Zagreba (ili tako nekako)

Postaj by gaspa pet 3 pro 2021 - 10:47

Oh, Graz... Meni je pak užitak bio, kad prođe potrošačka groznica, trgovine se zatvore i sve se lagano smiri, uzeti porciju pečenih kestena, pravih sicilijanskih marona (niti jedan truli!) i čašu kuhana vina (mislim da nije bila skuplja od 2 €).

Glede McDonaldsa, teško je za povjerovati, ali u njemu NIKAD nisam bio. Mogu burgeri biti maštoviti, ali ne trebaju mi prekomorske novotarije (a da ne govorim o muffinima ili browniejima za kojima naši polude, a nisu ni do koljena domaćim kolačima), jer pljeskavica s kajmakom u lepinji je ipak nešto sasvim drugo!

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3491
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

besposlenpop likes this post

[Vrh] Go down

Slike iz Zagreba (ili tako nekako) - Page 21 Empty Re: Slike iz Zagreba (ili tako nekako)

Postaj by Pfaff pet 3 pro 2021 - 11:59

gaspa je napisao/la:Glede McDonaldsa, teško je za povjerovati, ali u njemu NIKAD nisam bio. Mogu burgeri biti maštoviti, ali ne trebaju mi prekomorske novotarije (a da ne govorim o muffinima ili browniejima za kojima naši polude, a nisu ni do koljena domaćim kolačima), jer pljeskavica s kajmakom u lepinji je ipak nešto sasvim drugo!
BRAVO! Da bin reč rekal. A mislim da će se i besposlenpop apsolutno složiti glede pljeskavice u somunu.

U Grazu sam prviput bio 1962. Bili smo organizirana skupina riječke mularije u nekakvom omladinskom kampu u brdima kojeg je držala KP Austrije. Sjećam se trga dok još nisu dominirale banke, osiguravajuća društva i turističke agencije nego su skroz okolo bili dućančići (u jednom sam kupio neke posebne komade za "Matador"). U sredini su prodavali krenviršle. A kad su kumice (mahom Slovenke) skužile odakle smo, imali smo popust!!!

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Slike iz Zagreba (ili tako nekako) - Page 21 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

besposlenpop likes this post

[Vrh] Go down

Slike iz Zagreba (ili tako nekako) - Page 21 Empty Re: Slike iz Zagreba (ili tako nekako)

Postaj by borna pet 3 pro 2021 - 12:38

Nastavit ću sa slikicama svoje šetnje, malo po strani je bio kombi radio Sljemena
Slike iz Zagreba (ili tako nekako) - Page 21 AM-JKLWMFfTgv43ARzSQvz67qx3ku6e3ONeyx4mbpa9L7-K3l1-9sJxPRjGcsb_vhYAXfqoiuqGU-TllCPmoI4xveI9P5zYxqyw3buz_9300vowkWvkgQrYYz-nB3NfEbFF7_vnIuxPGOE7Qqh0ebAKDfJbxug=w1024-h768-no?authuser=0
I onda me netko zovnuo pa sam se zblesirao
Slike iz Zagreba (ili tako nekako) - Page 21 AM-JKLWQInSXyNAYRRIwZZQny78WKJkDMD_u89itSupDEzv9YGbpewLQSdL2cyRYR7f_C5qQkP6l8m1Bf8mOYjfpfBSNPy0A1voxh1ls2KHjsIC0Nv379VldAoE1PioQmCXqV9pGMIixsnZuZWkB9G_0JygZ1Q=w1024-h768-no?authuser=0
Pojavila se AnaMarija (također sljemenašica)
Slike iz Zagreba (ili tako nekako) - Page 21 AM-JKLWRBMCNfK1sZloQ-kJdeKasEvLTUTV4PgaDdFpJ5TLDkU3IaqSjVOhOblrWr0_8gTEaKmn8kKwK6BflKiLd-Z5VNlr58flJbbd2kgdl872fKrgiLL_steWRuKQ9bdKayw3ziX040v62GZpvIhimaRQHrw=w678-h903-no?authuser=0
Oko Manduševca je gužva
Slike iz Zagreba (ili tako nekako) - Page 21 AM-JKLVI17cUj_sw3sgcXNa7RnNICnS5AlNq9pznGRHwwOByWmrUWKdciKWmyR2fxQZ4znE8kc7pTJdT5ncEI3OzzugXSKCGFpD_S42zhfKPbn7xQ0NHndCFRD-52npO0a5s-iCuFkBnJNHJb86o4kMXFceF2Q=w1024-h768-no?authuser=0


Bor je ove godine nešto manji no i to je dovoljno
Slike iz Zagreba (ili tako nekako) - Page 21 AM-JKLU1VEbUfopae0jjKnxKFraLPZE36Ag62NE-BtwGmb6RPy1c18ltSnJ-QZorSm5_Gp1IAdmOe3Rxv6iumi9U1E1tZVRB2xophloeBNNlyZLFMeYffd10wbwfYaFOL3OEVZBDGWp7mGTHPOz6PHcrAyq0-g=w1024-h768-no?authuser=0
Nije se pretjeralo niti sa nakitom
Slike iz Zagreba (ili tako nekako) - Page 21 AM-JKLV1jymP39fdcdQms9O4BDiOyxt3YFyTz75q4rGQJ-EJdXzO6xZMjmxqCQ2UcRZQhSSOX41PICLEDa6iOYj5qciKg__yWQiHG1Cy2m6GPgsfIU9wCPvYnep8I1hGrfXIB9RnMNDtjFOjO_EdsAhqId3FzQ=w715-h903-no?authuser=0
Kućica je manje pa se može prolaziti
Slike iz Zagreba (ili tako nekako) - Page 21 AM-JKLUUC9DWpp41cD55GFo1EiK03jmWs4xXPkM36w2JSTFuFmVTvwWktn_iKZfDJfoaQktJnI_v0G_3ZPyAvEN4j5H-ZvF1ur5oHEi13V1OAfuPxzLdW1G9wxhnooOSdlNB5dqWA0ANcqo9vfpS2XCjd8gm6Q=w1024-h721-no?authuser=0

Slike iz Zagreba (ili tako nekako) - Page 21 AM-JKLXd8vl_urqeXt7QQmvyvWqh5V_uk4NipXhVgrbbNQcHucPBlMjtdEiuEWo_X3YQng1QywPat87ZpEvT7oFWBC68-WqfyGgnOmtBNMlCMbawIxkbP6Ua9CT0sjzbpbsoFj8RkuAGh-t6S8eABdcfmBQvqA=w1024-h691-no?authuser=0
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8946
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

besposlenpop likes this post

[Vrh] Go down

Slike iz Zagreba (ili tako nekako) - Page 21 Empty Re: Slike iz Zagreba (ili tako nekako)

Postaj by besposlenpop pet 3 pro 2021 - 13:56

Pfaff je napisao/la:
BRAVO! Da bin reč rekal. A mislim da će se i besposlenpop apsolutno složiti glede pljeskavice u somunu.
...
Pop je inače poznat po naklonosti ćevapima.
S lukom!

I po tome, da kad se spomenu, nemrem odoljeti a da ih ne zalijepim:

Slike iz Zagreba (ili tako nekako) - Page 21 Travni10

Razz
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 1306
Age : 65
Lokacija : Zagreb zapad
Registration date : 18.06.2021

Pfaff and mladen_lucky like this post

[Vrh] Go down

Slike iz Zagreba (ili tako nekako) - Page 21 Empty Re: Slike iz Zagreba (ili tako nekako)

Postaj by Pfaff pet 3 pro 2021 - 14:17

Volim kad su onako, malo gumasti...

(e, jesmo čoveku usvinjili temu!)

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Slike iz Zagreba (ili tako nekako) - Page 21 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Slike iz Zagreba (ili tako nekako) - Page 21 Empty Re: Slike iz Zagreba (ili tako nekako)

Postaj by besposlenpop pet 3 pro 2021 - 14:21

Pfaff je napisao/la:Volim kad su onako, malo gumasti...

(e, jesmo čoveku usvinjili temu!)
super2

Tja, da ju vratim malo on topic: na rahmetli Iskonu, na podforumu "Zagreb", imali smo temu "Gde su najmasniji ćevapi?". mrgreen
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 1306
Age : 65
Lokacija : Zagreb zapad
Registration date : 18.06.2021

[Vrh] Go down

Slike iz Zagreba (ili tako nekako) - Page 21 Empty Re: Slike iz Zagreba (ili tako nekako)

Postaj by gaspa pet 3 pro 2021 - 22:45

Imamo i tu negdje nešto slično: Njam, njam. Uh, ove bih s ekranom pojeo.

A glede adventskog ugođaja u Zagrebu (ili tako nekako), čini se da ispada baš: tako nekako. Prošetao sam trgovima s kućicama, prije večere, a nakon samo konzerve sardina za ručak na poslu, i ništa me nije privuklo. Sve mi je djelovalo malo otužno. Ideš kraj prehrambene kućice i vidiš jednu - vidio si ih sve.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3491
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

Pfaff likes this post

[Vrh] Go down

Slike iz Zagreba (ili tako nekako) - Page 21 Empty Re: Slike iz Zagreba (ili tako nekako)

Postaj by Pfaff pet 3 pro 2021 - 23:51

Ovo me podsjetilo kako sam se onomad upravo u ovo doba godine zatekao u Pešti. Evo kako adventska gastro ponuda izgleda u bivšoj prijestolnici (ja imam samo jednu strast...)

Slike iz Zagreba (ili tako nekako) - Page 21 Budapest044

Slike iz Zagreba (ili tako nekako) - Page 21 Budapest046

Slike iz Zagreba (ili tako nekako) - Page 21 Budapest048

Slike iz Zagreba (ili tako nekako) - Page 21 Budapest049

Slike iz Zagreba (ili tako nekako) - Page 21 Budapest050

PS: Ovu krvavičicu desno dolje sam izveo na večeru. Tako se lijepo cijedila...

Slike iz Zagreba (ili tako nekako) - Page 21 Budapest051


______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Slike iz Zagreba (ili tako nekako) - Page 21 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

gaspa and borna like this post

[Vrh] Go down

Slike iz Zagreba (ili tako nekako) - Page 21 Empty Re: Slike iz Zagreba (ili tako nekako)

Postaj by mladen_lucky sub 4 pro 2021 - 9:07

Pfaff je napisao/la:Ovo me podsjetilo kako sam se onomad upravo u ovo doba godine zatekao u Pešti. Evo kako adventska gastro ponuda izgleda u bivšoj prijestolnici (ja imam samo jednu strast...)

O, da, to se zove odlična prehrambena ponuda! S ovim slikama stao si mi na muku jer zbog svih ovih pandemopiz*arija niti ove godine draga i ja nećemo vidjeti Budimpeštu, šmrc! Uvijek nam je bio ritual otići na tjedan dana u prosincu, taman da proslavimo njen rođendan kako treba.
mladen_lucky
mladen_lucky

Broj postova : 206
Age : 42
Lokacija : Zagreb / Pula
Registration date : 08.06.2020

Pfaff likes this post

[Vrh] Go down

Slike iz Zagreba (ili tako nekako) - Page 21 Empty Re: Slike iz Zagreba (ili tako nekako)

Postaj by borna sub 4 pro 2021 - 9:27

Zapackat ćete mi stol sa masnoćama koje se cijede niz ekran
Slike iz Zagreba (ili tako nekako) - Page 21 AM-JKLUFWD-TWmIjDDXbyV_7chTPndjhLcX_-zOPDtdpTmnaQswlIx3zmA_OzNk36QDGygV19wZQ4sWPAkPW2xEYqjbHydGjakMzxqValXE1VNTybLfGmJbs_mBiFKPIjShzmySaplGqedUZsa-1n0IPKELJKw=w1024-h768-no?authuser=0
Čuo sam da i u Oktogonu ima nešto lijepo pa sam prošao kroz njega
Slike iz Zagreba (ili tako nekako) - Page 21 AM-JKLWbUDG7zB7uEzhxwDmBE6rkt0a7ULttqvopCTlSf1MYbiSrk5GoOg5KVSwrxEepMnHshXMM7t3M136aIc4L9YFR2N265ijaVVeKVq4g7ssI5_Ac7gFLkpNqEn2iUjxcwIX4K8EIjs2jtsu7oMjU9gc6xA=w678-h903-no?authuser=0


i izašao u gužvu na Cvjetnom
Slike iz Zagreba (ili tako nekako) - Page 21 AM-JKLUhHn5PMyhGrslXgmItcdx_oQFls5qcO7iFT9n89xUQWRv2LFhACHT8efECwFwZcsSYBbUN6vtmVrMv6ljjWDwPE6GGndwov9JwsWtZ8qKrsqsajez82FtyNr8IvgGDM9Fsq9mR6b8CmPrlCYkPRMpcPg=w1024-h768-no?authuser=0

Slike iz Zagreba (ili tako nekako) - Page 21 AM-JKLWHfXO0TSOpiNc_Hd6cQzeWZOL-eFbUbQGfjVIykplDFS-HmnBcQMcYLt7cCyOwDfyparfxKou6W4yo2VtHqQ8sTFrJYtk-UBvHDCZ0tYQKQF5-VR-kw_s71kNF7orojV2MNGJV-0DnCDKXxZ2w1cmMVg=w1024-h768-no?authuser=0

Slike iz Zagreba (ili tako nekako) - Page 21 AM-JKLVAF8gTXctDTaMub4tpFnaG5h9U2C5-I8YOcR4YwnRrD-Xgnbu2CBDNHy7KecF3sXEvl0TGblfOx2StjBmPmZXff3SclB3mAdSj--vu96R2VrZH691ZzqNnBj0SS16uNGJqCpzqR2izxihBK0N8dpCWVg=w1024-h768-no?authuser=0
Kod nekih kućica se čekalo u redu
Slike iz Zagreba (ili tako nekako) - Page 21 AM-JKLWNzqnOEq54sd-mIkSvJ2VD06F9SzkSFMqfE4HsU9DBQ_LvNsHOe_HEXx7Obwt3wo_rnS78i3uLQ63naYwodgCum6U6IQJwvHTS2P1l4Pb1bKMK0Z6jKs2pIZ9p4Zpiym7ZMctSGzmHdJeu4I2ukCb5cw=w1024-h768-no?authuser=0
Nastavio sam dalje do Backa u Gundulićevoj
Slike iz Zagreba (ili tako nekako) - Page 21 AM-JKLV-c8be3ixDWOGOrIuma73twBQPsCHvAMdD4MD_WBceeq_JuUOWAu5Et19cupBR6gOMfrDe8co1jjVbLAHNrK6Q2ePax3O9JoDgfuql40UBW1nzGwEaYZvpvQZ72v3sp826J0Xd7fqSRL8itkoWAgeGHA=w1024-h768-no?authuser=0
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8946
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

Pfaff likes this post

[Vrh] Go down

Slike iz Zagreba (ili tako nekako) - Page 21 Empty Re: Slike iz Zagreba (ili tako nekako)

Postaj by Pfaff sub 4 pro 2021 - 9:46

I nitko nema masku?! Joj, joj...

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Slike iz Zagreba (ili tako nekako) - Page 21 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Slike iz Zagreba (ili tako nekako) - Page 21 Empty Re: Slike iz Zagreba (ili tako nekako)

Postaj by borna sub 4 pro 2021 - 11:08

Stariji pretežno imaju maske makar ju mnogi imaju ispod nosa pa od toga nemaju koristi. Mlađi ih pak pretežno ne nose dok oni
oprezni ju imaju kako treba (preko kljuke) U dućanima ih nose svi dok se u tramvajima nađu i poneki neposlušni.
Sjećam se kako smo do pred 2 godine sažaljevali Japonce i Kineze vidjevši ih sa maskama u gradovima radi zagađenog zraka...
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8946
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Slike iz Zagreba (ili tako nekako) - Page 21 Empty Re: Slike iz Zagreba (ili tako nekako)

Postaj by gaspa sub 4 pro 2021 - 14:44

borna je napisao/la:Sjećam se kako smo do pred 2 godine sažaljevali Japonce i Kineze vidjevši ih sa maskama u gradovima radi zagađenog zraka...
E, svi su oni bili svjesni (ustrašeni) dobrovoljčeki a nisu nosili maske po befelu.

A za podizanje svjesnosti svih antikojiveć jesu: podijeliti im osobne zaštitne komplete i pustiti u polje suzavca. Pa da vidimo tko je od njih karakter i neće staviti masku.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3491
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Slike iz Zagreba (ili tako nekako) - Page 21 Empty Re: Slike iz Zagreba (ili tako nekako)

Postaj by Pfaff sub 4 pro 2021 - 16:05

Meni je žao da oni u Wuhanu kad su radili virus, nisu ugradili genetsku modifikaciju tako da oni koji budu zaraženi na pril'ku pozelene. Brzo bi to došlo kraju...

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Slike iz Zagreba (ili tako nekako) - Page 21 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

gaspa and borna like this post

[Vrh] Go down

Slike iz Zagreba (ili tako nekako) - Page 21 Empty Re: Slike iz Zagreba (ili tako nekako)

Postaj by borna ned 5 pro 2021 - 8:04

Slike iz Zagreba (ili tako nekako) - Page 21 AM-JKLUBdukAl8ildaoEzjKAkqSNOFX29slCnqIHlkvTLhUr3RVG5xytU11EGJwHvwHETc9Sy5UyUPsQ2NYRe3IMfCLqv-L8kqMBEN7qGVgVMP-d7DugXRrKD6O7GSE5s1POEwWhWZXv3aCF1ohi_4X-5fprzg=w773-h903-no?authuser=0

Slike iz Zagreba (ili tako nekako) - Page 21 AM-JKLUbpqIGBl9ErvjNuNz5ZaJiE2mfOO8my6U8rmfwfkE9ZNvkSWGmA46roRzDQcYEKGYBZwtuGClo8iPzerk-ILKI2lXPkNqQn-oZi6Q5xlHhYWLRYdd_VG6V_V1x-vJxOUe3picDYaWgI2uTt9Vq6SG9eQ=w1024-h766-no?authuser=0

Slike iz Zagreba (ili tako nekako) - Page 21 AM-JKLUI1qNEZUSvDmd0_Ybx9aSZ9Il2Sa2-l0Mak4FgEp5eEoboxYscz7OkNBdF9XOLhJcwd1W80jsBCzyF8Eema5IM4IWHC7WuKZXhEXm3G_uIw_5El_4xjqdYvGW4J1RyCacwyiZCh1cpnxx9upwEAJVyHA=w1024-h669-no?authuser=0
Čekam sa nastavkom slikanja da padne barem malo snijega i uljepša sliku grada.....
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8946
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

Pfaff likes this post

[Vrh] Go down

Slike iz Zagreba (ili tako nekako) - Page 21 Empty Re: Slike iz Zagreba (ili tako nekako)

Postaj by gaspa sri 8 pro 2021 - 10:27

Prošao sam sinoć gradom da utvrdim gradivo. Početni dojam se nije promijenio. I dalje je otužno. Ni snijeg to neće uljepšati. Rasvjeta po ulicama nekad je bila bogatija. Rogoborio sam protiv klizališta na Tomislavovom trgu, kao: uništava se zelena površina, ali bilo je efektno! Danas klizališta nema (eh, da ga je... - iako osobno ne kližem) a zamjenski postav na ledini je seoskom vašaru nalik (ili ja više ne razumijem suvremeni dizajn). Čini se da po adventski ugođaj valja otići u Samobor, Opatiju, Ivanić Grad, Vinkovce...

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3491
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Slike iz Zagreba (ili tako nekako) - Page 21 Empty Re: Slike iz Zagreba (ili tako nekako)

Postaj by borna sri 8 pro 2021 - 10:45

Teško je uskladiti sva očekivanja (bolje rečeno nemoguće).
Brojni su bili oduševljeni zadnjim masovnim Adventom 2019 zbog raznih sadržaja dok su drugi više potiho negodovali jer
Advent nije gužva na ulicama, žderačina i opijanje na svakom ćošku, prodaja svega i svačega što nema nikakve veze sa
Božićem? Mislim da je ipak trebalo smanjiti na razumnu mjeru sva ta događanja i više ih usmjeriti na duhovna a ne
potrošačka.
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8946
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

besposlenpop likes this post

[Vrh] Go down

Slike iz Zagreba (ili tako nekako) - Page 21 Empty Re: Slike iz Zagreba (ili tako nekako)

Postaj by gaspa sri 8 pro 2021 - 18:13

Nek je narodu kruha i igara. A za manjak duhovnog se u potpunosti slažem. Možda da je na onoj pozornici upriličen kakav koncert adventskih pjesama. Ili: pokušaj negdje kupiti božićnu svijeću koja će na stolu gorjeti na Božić. Našao sam samo dvije. Jedna u obliku jelke s jaslicama u podnožju (koju bi mi bilo žao zapaliti, jer što ću s pola drveta, a kad dogori do jaslica - e,simbolika toga je malo problematična. A na drugoj piše Sretan Božić i Nova godina. Zašto to dvoje (uvijek) vezati jedno za drugo? A svjetlotreperećih budalaština koliko ti srce ište, pa i preko toga.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3491
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

borna likes this post

[Vrh] Go down

Slike iz Zagreba (ili tako nekako) - Page 21 Empty Re: Slike iz Zagreba (ili tako nekako)

Postaj by borna sri 8 pro 2021 - 18:53

Zaboravio sam ranije staviti sliku već poznate zgradice u parku koja je skoro gotova
Slike iz Zagreba (ili tako nekako) - Page 21 AM-JKLWE1XpB39rRi5Z2J7ydB-ahpW95aTXRJaQ6tQvHS0l6QPTBtBgLxmCeA3OBMyVHqX7HQeoDf-Y_LDX3cULcljGvmd79uzswVvlnnZipgKPpfWjLwG0447y31BQhyI6HO10tEq825lm8yjlp6kpN06cExA=w1024-h738-no?authuser=0
Jedino mi nije jasno što se čeka sa ugradnjom prozora i vrata (iliti prozora poput vrata) na lijevoj strani?
Na toj strani se vidi i da krov nije napravljen kako treba, samo je pokrpan improvizacijom.
Još malo o Adventu, kako kažu da ove godine nema preprodaje odnosno podnajma štandova cijene svega bi trebale biti niže ali
ostale su iste kao i ranije? Obzirom na (ne)prilike većine stanovnika mislim da su previsoke, pogotovo za roditelje sa djecom koje
svaka šetnja sa njima može osiromašiti (i za penziće sa prosječnim primanjima)
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8946
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Slike iz Zagreba (ili tako nekako) - Page 21 Empty Re: Slike iz Zagreba (ili tako nekako)

Postaj by mladen_lucky sri 8 pro 2021 - 21:26

borna je napisao/la:Teško je uskladiti sva očekivanja (bolje rečeno nemoguće).
Brojni su bili oduševljeni zadnjim masovnim Adventom 2019 zbog raznih sadržaja dok su drugi više potiho negodovali jer
Advent nije gužva na ulicama, žderačina i opijanje na svakom ćošku, prodaja svega i svačega što nema nikakve veze sa
Božićem? Mislim da je ipak trebalo smanjiti na razumnu mjeru sva ta događanja i više ih usmjeriti na duhovna a ne
potrošačka.

Meni se ovogodišnji Advent sviđa - predpandemijski ("bandićevski") Adventi bili su kaotični, jednostavno rečeno - previše ljudi stvaralo je preveliku gužvu, npr. Bogovićevom se nije moglo proći. Naravno da neki gunđaju zato što im je izmakla zarada.
mladen_lucky
mladen_lucky

Broj postova : 206
Age : 42
Lokacija : Zagreb / Pula
Registration date : 08.06.2020

borna likes this post

[Vrh] Go down

Slike iz Zagreba (ili tako nekako) - Page 21 Empty Re: Slike iz Zagreba (ili tako nekako)

Postaj by borna sri 8 pro 2021 - 21:45

Ako gledamo suprotno turizam nam je tada procvao do neočekivanoga, grad je bio pun stranaca i domaćih iz drugih krajeva,
nekoliko godina za redom smo obarali rekorde. Hoteli, hosteli i privatni najam soba je bio pun mjesec dana! Pitao sam se dokle
će ići tako, pandemija nas je naglo prizemljila poput potresa u početku nesretne godine?
Sada bi trebalo obići sva mjesta okupljanja i vidjeti što je dobro a što ne valja, što treba u idućim godinama mijenjati.
Brojni gradovi pa čak i sela u svijetu njeguju tradiciju Adventa već stoljećima (neki), mi smo se aktivnije tome priključili tek nedavno.
Prije je sve to bilo unutar doma i obitelji te među prijateljima, nekako samozatajno i skromno.
Uostalom živjelo se daleko jednostavnije i skromnije, poboljšanjem životnog standarda je došlo do potrošačke groznice i
svojevrsnog izopačenja. Trgovci nas opsjedaju popustima, crnim petcima i svetcima, kupi samo kupi ono što ti treba i ne treba
kao da sutra neće biti ničega....
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8946
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

Pfaff likes this post

[Vrh] Go down

Slike iz Zagreba (ili tako nekako) - Page 21 Empty Re: Slike iz Zagreba (ili tako nekako)

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 21 / 40. Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Ova tema je zaključana: ne moľeą uređivati postove niti odgovarati.

Vlakovi :: Ostalo :: Razno

 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.