Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Njam, njam ...part II

+7
Narcis
file
borna
Jean
DD
Pfaff
Damir
11 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 1 / 9. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Njam, njam ...part II Empty Njam, njam ...part II

Postaj by Damir sub 25 lip 2016 - 20:52

Danas prilikom posjeta DLŽ Ilirska Bistrica susreli smo se sa nekim članovima foruma doduše neaktivni,a neki od nju su komentirali forum i teme.
Većini fali ova tema pa ju svečano otvaram!

NAPOMENA: Molimo samo vlastite fotke i recepti,sve skinuto sa neta ide va smeće!

Ala,momci ki će prvi? gladan
Damir
Damir

Broj postova : 3323
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Njam, njam ...part II Empty Re: Njam, njam ...part II

Postaj by Gost sub 25 lip 2016 - 21:27

Damir je napisao/la:...
Ala,momci ki će prvi? gladan
Evo ja ću, pred par dan delal san bulgur (po prvi put) z mladim povrćem (full bez mesa!) ... mlada srebrna kapula (kuhana u ulju), mlade tikvice, crvena paprika, mrkva (prethodno blanžirana)

Njam, njam ...part II Pic_010101_zpsxv5bi0l2

******
danas za večernji oproravak smo žniceli va saftu sa njokima ali više nisam imal snage slikat (došal san doma umoran ko pas, ubila me sparina i vrućina z eksn )


Zadnja promjena: thomcro; sub 25 lip 2016 - 21:29; ukupno mijenjano 1 put.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Njam, njam ...part II Empty Re: Njam, njam ...part II

Postaj by Damir sub 25 lip 2016 - 21:29

Možda postupak i koliko čega za koliko osoba! Btw. tnx ča si prvi va temi. clap
Damir
Damir

Broj postova : 3323
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Njam, njam ...part II Empty Re: Njam, njam ...part II

Postaj by Gost sub 25 lip 2016 - 21:41

Damir je napisao/la:Možda postupak i koliko čega za koliko osoba ...
- jedna veća srebrna kapula narezana na malo krupnije liste
- 2 mlade tikvice prerezane po pol
- jedna friška paprika narezana na kocke
- otprilike 15 dek merlina prethodno blanžiranog

Delo:
Najprvo osam odmeril čašicu od jogorta bulgur i to prelele vrelom vodom i pustil da odstoji da bulgur nabubri. Pa sam na maslinovon ulju skuhal kapulu (tu valja bit oprezan jer se to vrlo lako okrene u prženje, treba to delat na laganoj vatre) da bude onako ... al'dente. Kad je kuhana kapulu izvadit u neki pijat, na ostatku ulja prodinstat papriku pa kad omekša i nju izvadit i na ostatak ulja stavit tikvice i vrlo kratko prodinstat (njima netreba puno jer vrlo brzo omekšaju, 3-4 minute su dovoljne). Kad bude hrskavo vratit ostalo povrće i dodat blanžirani merlin, sve lagano izmešat, dodat oceđeni bulgur, još jednom izmešat i to je to.

Količinski ... pa 3 osobe bi se slobodno od toga najele kul

#bulgur #coolbook #njam-njam #CRO #orangesponsorsyou

Njam, njam ...part II 47391391

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Njam, njam ...part II Empty Re: Njam, njam ...part II

Postaj by Damir sub 25 lip 2016 - 21:48

Super! super2
Damir
Damir

Broj postova : 3323
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Njam, njam ...part II Empty Re: Njam, njam ...part II

Postaj by Pfaff sub 2 srp 2016 - 21:27

Par ideja za hranidbu u ove vruće dane:


U četvrtak sam imao neke važne i drage goste iz Amerike pa sam se malo razmahao:
Kanapeići od lisnatog tijesta sa šunkom i kozjim sirom

Njam, njam ...part II Cetvrtak01

Pinzimonio (mrkva & perje od celera umočeni u maslinovo ulje obogaćeno s aceto balsamico)

Njam, njam ...part II Cetvrtak02

Malo dobro očešnjačenog hummusa (za one koji ne znaju: Hummus je pire/namaz od slanutka s maslinovim uljem, češnjakom, limunovim sokom i sezamom)

Njam, njam ...part II Cetvrtak03

Tradicija ne smije odumrijeti pa je slijedio domaći ajngemahtes od piletine uložen kuglastim njokićima od mrvica

Njam, njam ...part II Cetvrtak04

Imam električni rostiglio pa zašto ne? Grilirano povrće, šiš-čevapi i piletina u marinadi

Njam, njam ...part II Cetvrtak05

Uza sve to i punjeni balancani na moj način s palentom

Njam, njam ...part II Cetvrtak06

Njam, njam ...part II Cetvrtak07

Desert: Cheesecake na moj način glaziran želeom od naranče

Njam, njam ...part II Cetvrtak08

***********
U petak sam slavio godišnjicu mature pa nisam kuhao!
***********


Subota:
Miješana salata od matovilca, rige, grapolo rajčica, jaja i kozjeg sira (sve iz 'Lidla')

Njam, njam ...part II Subota1

Njam, njam ...part II Subota2

Ovo je najbolji dio salate

Njam, njam ...part II Subota3

Pozzz i nek vam ne bude prevruće!

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Njam, njam ...part II Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Njam, njam ...part II Empty Re: Njam, njam ...part II

Postaj by Gost sub 9 srp 2016 - 17:03

Puklo me u zadnje vreme doma delat gelato ...

Njam, njam ...part II P1030665_zpszj1yanxe

Baza je mliječna + voćna kašica

Ovo na fotki je gelato od breskvi i od malina

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Njam, njam ...part II Empty Re: Njam, njam ...part II

Postaj by Gost pon 11 srp 2016 - 20:08

Ovo je sad već postalo opsesija ... danas sam napravil 3 nova gelata ...

smokve
Njam, njam ...part II DSC04218_zpsab38unwr

marelice
Njam, njam ...part II DSC04219_zpsasdqqs8p

i borovice
Njam, njam ...part II DSC04220_zps0ej2gonc

kašica od smokvi
Njam, njam ...part II DSC04221_zpsl3n5jprz

materijal za bazu
Njam, njam ...part II DSC04222_zpsxcoibdlb

gotova smjesa za gelato od smokvi
Njam, njam ...part II DSC04221_zpsl3n5jprz

priprema marelica za kašicu
Njam, njam ...part II DSC04227_zpsoaxgcmjt

gotova smjesa za gelato od borovica
Njam, njam ...part II DSC04231_zpsjqy09jnm

*****
Pred destak minuta sva tri sam još jednom premiksal (da se razbiju kristalići leda!) i prebacil u posudice i kroz sat i pol još ću to jednom premiksat i sutra jedemo gelato mrgreen

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Njam, njam ...part II Empty Re: Njam, njam ...part II

Postaj by Gost pon 11 srp 2016 - 21:50

Jedna prigodna pijesmica u slavu dobre klope kul


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Njam, njam ...part II Empty Re: Njam, njam ...part II

Postaj by Gost pet 22 srp 2016 - 17:10

Može par riječi o soli? Ovdje možete pročitat lijep text o razlikama med solima a ja bi Vam dodao samo par svojih zapažanja.

Osobno koristim u svojim jelima morsku sol, nikako "tuzlansku" kamenu (navodno nije zdrava). Od morskih probao sam, sveprisutnu, pašku i ninsku. Nisam probao stonsku za koju kruži legenda da je naša najbolja sol. Razlika između paške i ninske je odmah na jeziku vrlo intenzivo očita, paška je bar triput slanija od ninske! Ninska je fina blaga, nježna i slanoća joj se osjeti (kad se lizne) tek kad slina bude skroz na dnu jezika. Pašku kad liznete odmah Vas "opeče" slanoća. Ninske je svojedobno bilo za kupit u Mercatoru na Škurinju ali otkako je tu zasjel Todorić više je nema za kupit. Cijena joj je bila oko 6-7 kuna, ovisno o pošiljci. Prije par dana naletjeh na ninsku sol u škurinjskim Plodinama ali cijena je strava!, 15 kuna za pol kile (k'o da je od zlata ili u najmanju ruku da je "cvijet soli").

Da, koristim i himalajsku (za koju je znanstveno dokazano da je vrlo zdrava) ali s njom se još uvijek borim, teško je odredit koliko treba soliti jer ili odu dva zrna soli previše pa je preslana klopa ili fale dva zrna soli pa klopa nije slana (ali bolje i da je neslano pa si svatko može lako dodat to zrno koje nedostaje nego da se nemože jest).

Btw, kažu stari (a i duhtori!) da preveć soli ni dobro za organizam jer sol na sebe veže vodu iz tela pa oće sve oteći i onda rabi pit medecinu za pišanje (ili nedajbog pivu u većim količinama kul ) što onda opet nevalja jer se elektroliti srozaju (čitaj: natrij i kalij). Zato u ovo ljetno doba budite oprezni sa soli i pijte puno tekućine da ne dehidrirate kad zujite oko i uokolo pruge mrgreen


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Njam, njam ...part II Empty Re: Njam, njam ...part II

Postaj by DD pet 22 srp 2016 - 23:20

Koliko je meni poznato paška sol kao original paška se ne proizvodi na pagu barem već dvadeset godina(po tumačenju domicilnog stanovništva) oni jedino uvoze pitaj boga otkud grubu sol te ju onda prerađujui prodavaju kao svoju "pašku"sol...
Nažalost taj isti princip se može primjeniti čak i za "pašku janjetinu" Crying or Very sad
DD
DD

Broj postova : 234
Lokacija : RIJEKA
Registration date : 20.07.2011

[Vrh] Go down

Njam, njam ...part II Empty Re: Njam, njam ...part II

Postaj by Pfaff ned 7 kol 2016 - 17:03

Bok, lipi moji!
Pokušavam mojim Amerima skulinariti ono što jadni nemaju u prebogatoj zemlji zapadne demokracije. A danas je još i nedjelja. Jučer sam kod mesara u delničkom "Konzumu" našao lijep komad teleće plećke (kost sam izvadio pa će bit neka juhica za bolne). Napravio sam tu teletinu na klasičan način - u padeli na dosta putra i na vrlo lagašnoj vatrici. Čvarilo se bez podlijevanja nekih 2,5 sati, a negdje u zadnjih 3/4 sata sam dodao grašak i oguljene, narezane i posoljene krumpire. Ispalo je za prste polizat...
Počeli smo s patriotskim aperitiffom

Njam, njam ...part II NedjeljniRucak1

Onda domaći ajngemahtes od fino žilijeniranog povrća uložen kuglastim njokićima od krušnih mrvica

Njam, njam ...part II NedjeljniRucak2

Teletina s graškom & krumpijerima

Njam, njam ...part II NedjeljniRucak3

Njam, njam ...part II NedjeljniRucak4

Salata od rige, malih pomidorića, fino narezanih svježih šampinjona i mladog luka

Njam, njam ...part II NedjeljniRucak5

Da sve bude u stilu 'rvacko-američkog prijateljstva, podlijevali smo mojim omiljenim američkim pivom!

Njam, njam ...part II NedjeljniRucak6

Za desert pobrinule su se palačinke punjene pekmezom od jagoda i marelica

Njam, njam ...part II NedjeljniRucak7

Da se međusobno na zalijepe, naprašio sam ih grubo mljevenim orasima!

Njam, njam ...part II NedjeljniRucak8

Eto, tako & toliko. Nadam se da je i kod vas bilo nešto fino...

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Njam, njam ...part II Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Njam, njam ...part II Empty Re: Njam, njam ...part II

Postaj by Jean pon 8 kol 2016 - 14:13

denisRI je napisao/la:Koliko je meni poznato paška sol kao original paška se ne proizvodi na pagu barem već dvadeset godina(po tumačenju domicilnog stanovništva) oni jedino uvoze pitaj boga otkud grubu sol te ju onda prerađujui prodavaju kao svoju "pašku"sol...
Nažalost taj isti princip se može primjeniti čak i za "pašku janjetinu" Crying or Very sad

Postoje dvije "paške soli", zapravo dvije firme - Solana Pag dd (nekadašnja Solana "Ante Festini") i "Pag '91" doo. Solana Pag dd bavi se isključivo proizvodnjom soli, dok Pag '91 doo većinu uvozi iz Egipta.

______________________________________
Njam, njam ...part II D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Njam, njam ...part II Empty Re: Njam, njam ...part II

Postaj by Pfaff pon 8 kol 2016 - 14:30

Jean je napisao/la:
Postoje dvije "paške soli", zapravo dvije firme - Solana Pag dd (nekadašnja Solana "Ante Festini") i "Pag '91" doo. Solana Pag dd bavi se isključivo proizvodnjom soli, dok Pag '91 doo većinu uvozi iz Egipta.
Ma, glavno da si Ti nama žiff. Već si me zabrinuo...

Uzgred, ovo sa soli je prava svinjarija. Koliko su mi tamo rekli, prava paška sol nije za ljucku uporabu pa ju koriste cestari. A onu egipacku koriste naifci koji kupuju pravu pašku morsku sol radi inhalacija i ostalih zdrastvenih kinkibacija!

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Njam, njam ...part II Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Njam, njam ...part II Empty Re: Njam, njam ...part II

Postaj by borna pon 8 kol 2016 - 15:49

Sada je valjda svakome jasno kako si ti narastao toliko visoko rolling on the floor
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8922
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Njam, njam ...part II Empty Re: Njam, njam ...part II

Postaj by Jean pon 8 kol 2016 - 21:38

Pfaff je napisao/la:
Jean je napisao/la:
Postoje dvije "paške soli", zapravo dvije firme - Solana Pag dd (nekadašnja Solana "Ante Festini") i "Pag '91" doo. Solana Pag dd bavi se isključivo proizvodnjom soli, dok Pag '91 doo većinu uvozi iz Egipta.
Ma, glavno da si Ti nama žiff. Već si me zabrinuo...

Uzgred, ovo sa soli je prava svinjarija. Koliko su mi tamo rekli, prava paška sol nije za ljucku uporabu pa ju koriste cestari. A onu egipacku koriste naifci koji kupuju pravu pašku morsku sol radi inhalacija i ostalih zdrastvenih kinkibacija!

Ma žif sam ja (ne baš i pretjerano živahan u zadnje vrijeme), nego sam u zadnjih par mjeseci "dotrajao" tri laptopa i dva stolna kompjutera, a sa službenog mi malo nezgodno pisati. Osim toga, sve tako kilavo i treći put ispočetka pokušavam dovršiti svoju verziju prvomajskog putopisa iz Austrije. Ako se toga još itko sjeća...

______________________________________
Njam, njam ...part II D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Njam, njam ...part II Empty Re: Njam, njam ...part II

Postaj by Pfaff uto 9 kol 2016 - 0:01

Jean je napisao/la:
Ma žif sam ja (ne baš i pretjerano živahan u zadnje vrijeme), nego sam u zadnjih par mjeseci "dotrajao" tri laptopa i dva stolna kompjutera...
Kako Ti to samo uspijeva? Moj mlađi sin ne troši cure takvom brzinom (otkako je opet samac)

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Njam, njam ...part II Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Njam, njam ...part II Empty Re: Njam, njam ...part II

Postaj by Damir uto 16 kol 2016 - 12:41

Da se i ja pridružim kuharima... grinko

Za suprugu su ferije finile pa sam opet glavni mastershef u kući.
U Metrou sam kupio filetiranu aljašku kolju 1Kg po cijeni od 23 Kn.
Prvo nisan znal ča ću od nje storit,da li ju staviti u pećnicu sa krumpirom ili pohati?
Nisam ovu vrst ribe jeo pa sam bio skeptičan po pitanju njenog okusa.

Spohal san ju i mogu van reć da je fenomenalna. Uz nju pomes frites i svi veseli (mislim na mene i klince) kad dođe ONA vidjet ćemo...  kul

Njam, njam ...part II DSC00345_zpsee7wljjr

Njam, njam ...part II 29vch8h

Njam, njam ...part II 2drf0x2
Damir
Damir

Broj postova : 3323
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Njam, njam ...part II Empty Re: Njam, njam ...part II

Postaj by Pfaff pon 29 kol 2016 - 20:40

Ne mogu si pomoći - jednostavno volim azijatsku kuhinju. I tome nema pomoći. Osobito volim tzv. staklene rezance. Većina ljudi misli da su oni od riže, ali to nije točno. Oni se rade od nečega što se zove Mung grah (Vigna radiata) iz kojega se ekstrahira škrob od kojega se rade duuugački tanki fidelini. Navodno vrlo hranjivo.
Moj dragi Lidl ima povremene napadaje tematskih gastronomija pa sam tako naletio na tjedan azijatske kuhinje i nakupovao si tih čuda. Cijena? Sitnica! 100g pakovanje (i više nego obilno za dvije-tri osobe) košta pešest kuna.

Rezance skuhati prema uputi što znači da ih treba baciti u zavrelu, ovlaš osoljenu vodu, ugasiti vatru ispod lonca i pustiti ih poklopljene da piju desetak minuta, onda isprati 'ladnom vodicom i ocijediti

Njam, njam ...part II StakleniRezanci01

Šnicele ovlaš osoliti, potući i pofrigati na jako vrućem ulju. To bi zapravo trebalo raditi u woku, ali je moj plinski štednjak preslabašan (za wok treba požar – tako bar kažu Kinezi) pa koristim električnu tavu i sve sasvim dobro šljaka

Njam, njam ...part II StakleniRezanci02

Frigane šnicele narezati na trakice

Njam, njam ...part II StakleniRezanci03

Povrće (mrkva, kapula, poriluk, gljivice, celer, koraba, klice mung graha, bambusovi izdanci...) fino žilijenirati tj sitno narezuckati na prutiće. Ja to radim kad imam povremene napadaje dosade pa si napravim pešest paketa za u smrzifor. U pravilu dođe 60% jeftinije nego tzv. "China Mix" kod Leda

Njam, njam ...part II StakleniRezanci04

Baciti na vrelo ulje, lagano posoliti i miješati dok se jednoliko ne sprži. Kinezi bi to na nekakovom sezamovom ulju, ja sam ustanovio da je maslinovo sasvim dobro. Uostalom, baš i nismo u Sečuanu, ne?!

Njam, njam ...part II StakleniRezanci05

Primiješati vrećicu azijatskog sosa (ovaj je bil osobito dobar jer je na sniženju)

Njam, njam ...part II StakleniRezanci06

Dodati meso i rezance

Njam, njam ...part II StakleniRezanci07

Politi soja sosom i dobro izmiješati da se sve sjedini

Njam, njam ...part II StakleniRezanci08

Služiti vruće. Komu paše, može si doraditi ukuse...

Njam, njam ...part II StakleniRezanci09

Ovu količinu smo Njam, njam ...part II Helga i ja pojeli na dvaput.

PS: Ovo sasvim dobro funkcionira i bez mesa ili se može sfrigati palačinka od jednog jaja pa ju narezati. Čak su i boje veselije!

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Njam, njam ...part II Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Njam, njam ...part II Empty Re: Njam, njam ...part II

Postaj by Pfaff ned 4 ruj 2016 - 8:25

Nekidan sam od moje (sada već bivše) susjede u Rijeci dobio nekakvu hrgu mesa. Smrznutog. Veli gđa. Anica da je to konjetina, al' da njeni doma baš nisu oduševljeni s time pa ako hoću ja... Hoću, hoću..

U sklopu recentnih zbivanja u mom domaćinstvu koje ima povremene napadaje povećavanja, palo mi je na pamet da bi se to  moglo pripraviti kao neki oblik pašticade. I tako sam meso odmrznuo. Nije baš bio frikando oliti "lažni biftek", ali će poslužiti.
Meso sam nabo (našpikao) trakama masne slanine (ideja: Trakice prije uporabe smrznuti u škrinji - erekcija im je puno bolja), režnjevima češnjaka i klinčićima ter sam ga uz dodatak korjenastog povrća, lovorovog lista, par zrna papra i par suhih šljiva dan i pol marinirao u nekakvom crnom vinu iz Lidla koje se zateklo u kući.

Onda sam meso izvadio iz paca, osušio ga papirnatim salvetima, osolio i na vrućoj tepsiji u kojoj je cvrčala mješavina maslinovog ulja i maslaca naglo prepržio sa svih strana da se "zatvori". Onda sam dodao povrće, poklopio tepsiju i ostavio u pećnici nekih 7 sati da se polako termički obrađuje na 90°C

Njam, njam ...part II Pasticada-di-cognetina1

Ujutro je bilo mekano k'o duša!

Njam, njam ...part II Pasticada-di-cognetina2

Lijepo sam narezao meso (volim kad je ovako malo ružičasto oko pancete)

Njam, njam ...part II Pasticada-di-cognetina3

Od soka i povrća sam napravio smoothie, dodao malo kunšerve i ostatak vina od paca. Kad je zakuhalo, utopio sam unutra meso

Njam, njam ...part II Pasticada-di-cognetina4

Prilog su, prema mom običaju, bili njoki od kruha. A onda se ekipa bacila na posao...

Njam, njam ...part II Pasticada-di-cognetina5

PS: Ovo smeđe u prvom planu je Cassoulet - francuski pečeni grah. Ali, to je već neka druga priča

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Njam, njam ...part II Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Njam, njam ...part II Empty Re: Njam, njam ...part II

Postaj by Pfaff uto 27 ruj 2016 - 19:06

Naš današnji ručaaak:



Za početak, krem-juha od griza (malo gušća ajnpren-juha) s kiselim vrhnjem i koprom

Njam, njam ...part II Rucaaak1

U škrinji se našlo još nešto lanjskih zmržnjenih vrganjova koje sam onomad dobio od nećakinje iz Mrkoplja. Dodao sam još malo sušenih lisički, trubača i šaku još nekakih (prethodno namočenih, jakako) i napravio gulaš. Prilog: tarana (tempestine) i fina šarena salata

Njam, njam ...part II Rucaaak2

Njam, njam ...part II Rucaaak3

Salata: Definitivno sam se navukao na rigu i matovilac iz Lidla. Jes' mrčuk skuplje, ali je čisto, nema otpada, a i nježna je. Tu sam dodao još i dva grapolo pomidora s 'rvackih polja, jednu fino naribanu mrkvicu i malo naribanog celera i pešest nasjeckanih maslina. Ulje maslinovo, ocat i to je to...

Njam, njam ...part II Rucaaak4

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Njam, njam ...part II Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Njam, njam ...part II Empty Re: Njam, njam ...part II

Postaj by Pfaff ned 2 lis 2016 - 16:00

Pa da vidimo što se danas zbilo...

Also, daklem: Ja silno volim azijatsku kuhinju pa sam prilikom zadnjeg kosookog tjedna u Lidlu kupio nešto njihovih instant-juhica. Uglavnom su bile o' patke, ali se našlo i nešto juha od kozica pa se takva našla danas na pjatu. Kako mi je od glavnog jela ostalo pešest repića, nemilosrdno sam ih uvaljao u lonac!

Njam, njam ...part II Paella1

Moj dragi sin Amerikanac naručio mi je preko interneta nekakve egzotične portugalske kobaje (da, da, kobaje unutar €U stižu poštom bez problema & carine. Iz Bosne? Ma, bud'te pametni - to tamo je fuj, bekino...)

Njam, njam ...part II Paella2

Jedna od tih kobaja je tzv. chorrizo, špansko/portugalska srednje pikantna kobaja koja je po definiciji sastavni dio hibern(ij)skog nacionalnog specijaliteta, Paelle. Radi se o rižotu od piletine, chorrizos i morskih plodova.
Počinje tako da najprije u mužaru zdrobiš krupnu sol, zrna papra, slatku papriku i mravinac ('rvacki: origano) pa time natrljaš piletinu i ostaviš da u frižideru dolazi k sebi od šoka najmanje jednu uru. Dotle kobaju narežeš na krupnije ploške - onako kao u menzi. U odubljoj poširokoj tavi zagriješ obilno maslinovog ulja pa do smeđeg popržiš kobaju i pletinu. Izvadiš i ostaviš po strani da se ohladi i stvrdne (sic!). U ulje staviš nasjeckanu glavicu ličkog ananasa i dva-tri zdrobljena oveća česna kineskog češnjaka i sotiraš (kako ovo otmjeno zvuči) na jako laganoj vatri. Kad je karameliziralo, ubaciš konzervicu zdrobljenih pelata i ukuhavaš do stadija rijetke marmelade. Onda ubaciš 1,5 dl kratkozrnate španjolske "Arroz de grano corto por Paella" (nabavljeno u rečenom Lidlu tijekom "Tjedna španjolske kuhinje"), pažljivo umiješaš i podliješ s 3-4 dl mlake vode. Kuhaš sveudilj miješajući dok arroz ne bude "a la dentijera". Onda umiješaš ono meso s početka priče, ubaciš šaku prethodno odmrznutih dagnji od K-Ivice i nešto smrznutih pa odmrznutih repića kozica iste provenijencije - ostale su završile u juvi s početka priče. Dodaš i šaku odmrznutog svježeg graška (ne kuhati da ne izgubi boju). Pustiš da odstoji 5-10 minuta da se sve sjedini.

Njam, njam ...part II Paella3

Recept spominje i rep od jastoga, al' to sam nekako u žurbi zanemario  sad
Za prilog je išla i naša već uobičajena šarena salata.

Njam, njam ...part II Paella4

Jelo je maestralno moćno, a kako je uz to i nedjelja, počastili smo se bočicom...

Njam, njam ...part II Paella5

Što reći? Jako dobro, zadovoljan sam iako ću sljedeći put ili smanjiti količinu soli na mesu ili povećati količinu riže!!! Osim toga, ono meso treba ubaciti nešto ranije u rižu uz dodatak malo vode da se lijepo smekša.

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Njam, njam ...part II Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Njam, njam ...part II Empty Re: Njam, njam ...part II

Postaj by Pfaff ned 6 stu 2016 - 22:22

Njam, njam ...part II Helga i ja slavimo danas 49-godišnjicu. Nije to ona službena - ta je par godina kasnije (nju isto planiramo doživit i to zajedno), ali nas ova neslužbena nekako puno više veseli!!!



U sklopu toga priredio sam nam skromnu feštu. Nije da se ne bi našlo sredstava i za veću, al' ko će to izist!

Njam, njam ...part II Mi49-1

Da malo pojasnim:
- lijevo gore = suši
- desno gore = dalmatinska bugjola + bresaola (užička pršuta kako ju rade Talijani u Valtellini)
- lijevo dolje = carpaccio od dimljenog lososa
- desno dolje = caprese con mozzarella di buffala (bez svježeg bosiljka jer se nekidan smrzao)

Njam, njam ...part II Mi49-2

Ispalo je jako fino. U suši sam stavio posebni norveški losos kojeg mi je dobavio prijatelj koji je tamo bio u pečalbi dok je još bila konjunktura nafte

Njam, njam ...part II Mi49-3

Sve zajedno bilo je podliveno našim kućnim pjenušcem...

Njam, njam ...part II Mi49-4

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Njam, njam ...part II Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Njam, njam ...part II Empty Re: Njam, njam ...part II

Postaj by file pon 7 stu 2016 - 10:20

E pa cestitke vam od srca za 49. nesluzbenu, a slobodno nam nastavi praviti zazubice i do sluzbene!! Very Happy
file
file

Broj postova : 202
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Njam, njam ...part II Empty Re: Njam, njam ...part II

Postaj by Damir pon 7 stu 2016 - 11:16

Pridružujem se čestitkama! icon pivo
Damir
Damir

Broj postova : 3323
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Njam, njam ...part II Empty Re: Njam, njam ...part II

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 9. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.