Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda"

5 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Go down

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Empty Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda"

Postaj by Pfaff ned 26 lip 2016 - 10:57

Sve je počelo relativno miroljubivo. Jednog jutra nazvao me Damirić s pitanjem da da li idem u subotu, 25. lipnja u Ilirsku Bistricu. A ja u revolucionarnim gibanjima (rekonstrukciji) podrooma tj. buduće radionice i maketarnice do obrva Stipe Mesića. A malo mi je i vruće... I tako sam otklonio ponudu.
Utom je došao i mail s pojašnjenjem poziva pa se vidjelo da bratska nam organizacija željeznicoljubaca ima godišnji otvoreni dan muzejskog parka "Breda" (zadnja subota u lipnju – slično ka Thanksgiving samo par mjeseci ranije). I tako je stvar postala ozbiljnija.

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-01

E, onda je Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Helga zagrmila. Te ja sam precjednik riječkog "Štaciona" te red bi bio da odem te malo bi mi dobro došlo da prekinem s poslovima... Nja, nja, nja... I tako sam nazvao inicijatora i potvrdio svoj dolazak.
Kao i kod svih sindikalnih izleta, i ovdje se broj potencijalnih učesnika asimptotski približavao ničemu. Neki moraju raditi jer je njihovom kapitalisti nebitan državni praznik, neki su taman nakanili biciklom na Mt. Everest, neki bajlaju malu djecu, neki (valjda) prave malu djecu... I onda smo se Damirić i ja dogovorili da ćemo se naći kod njega u 9 ha ujutro, a on će voziti dalje jerbo on u svojoj švicarskoj Laguni ima climatronic što je sigurno puno bolje od ručne klime u Pfaffmobilu III.

Jutro je bilo toplo i sparno – već mjesecima nema bure pa se u mom Sungeru vlaga nakuplja k'o u sunđeru

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" RijekaLokve619

Magla se već razišla

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" RijekaLokve620

Ove gaće se suše od jučer ujutro pa nikako

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" RijekaLokve621

Ukucao sam u Garmina Damirićevu adresu i onda se bavio zbunjivanjem plavuše jer sam skretao samo meni znanim putevima i stramputicama. Na Rujevici sunce

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" RijekaLokve622

I evo me na cilju – nevjerovatno precizna naprava

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" RijekaLokve623

Odbor za doček: Damirić i seke Ana koja nažalost ne ide s nama jer šiša šikaru. A kako je hacijenda Damirićevog tate golema, ima toga za do ručka. Ha, dobro!

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" RijekaLokve624

Tata Jure ima jutarnju aktivnost u sauni

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" RijekaLokve625


______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11153
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Empty Re: Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda"

Postaj by Pfaff ned 26 lip 2016 - 10:58

I onda smo zaobilazno preko Klane, Lipe, Garića i Rupe stigli najprije u Sloveniju, a onda i do Ilirske Bistrice. Na granici su svi bili ljubazni...
Službeno vozilo ekspedicije je smješteno u hald, a Damirić provjerava postavke na svom naoružanju (moj fotić je na AUTO pa ja nemam tih muka)

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-02

Tu smo

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-03

Vodonapojnik su lijepo uredili i namackali, jedino mi je kljun malo čudan

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-04

Ovo je vodosprema. To moram jednog dana na miru uvrstiti u moju kolekciju sličnih objekata

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-05

Skretnica s početka prošlog stoljeća.

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-06

Pomoćno pružno vozilo. Umjesto cokli korišten je lanac što osigurava i neotuđivost

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-07

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-08

I to sve još uvijek lijepo funcionira. Eh, što je pokojna Carevina radila infrastrukturnu opremu!

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-09


______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11153
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Empty Re: Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda"

Postaj by Pfaff ned 26 lip 2016 - 10:59

Glede uzveličavanja prigode, dovukli su i muzejsku "Žutku" (ovdje im vele "Meh"). Ona je u posve voznom stanju iako je jedan kraj malo krenuo nosom nadole. Ipak su to godine, hej

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-10

I ja sam bio ovdje
Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Kilroy2

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-11

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-12

Službeni početak manifestacije je najavljen za 11 ha pa se pučanstvo polako nakuplja. Idemo stoga iskoristiti prigodu dok još nije gužva, gužvet'na.
Wannabe strojovođa

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-13

Ovaj "dvokatni" kontroler me uvijek fascinirao

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-14

Tok... tok... tok...

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-15

Eh, bila su to vremena

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-16

Jedan "Štacionski" selfie

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-17

Ajmo videt i drugu upravljačnicu. Ovo me podsjetilo na idrijski rudnik

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-18

Spoj dvije polovice. Tu je i meh (a koliko sam u saznanju, prema potrebi i ćenifa)

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-19


______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11153
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Empty Re: Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda"

Postaj by Pfaff ned 26 lip 2016 - 10:59

Prilično robustno, a kad samo pomislim šta bi bilo od ovoga da se neki fiškal opsjednut sigurnosnim pitanjima prihvati ovoga

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-20

U upravljačnici je jedan dragi umirovljeni strojovođa koji nam pojašnjava detalje. Ovo me oduševilo – tehnologija međuzavisnosti skretnica i signala primijenjena je i ovdje – lokomotiva se ne može pokrenuti dok svi relevantni ključevi nisu utaknuti u ovaj uređaj. Osim toga je gola mehanika pa je po definiciji nepokvarljivo. Nix elektronika s bugovima!

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-21

Bili smo u upravljačnici koja je, kako prije uočih, malo potonula nosom pa se sad penjem prema izlazu.

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-22

Ma, baš je lijepa

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-23

Glavna zvijezda događaja je putnički vagon vicinalnih željeznica sagrađen 1917. u Češkoj. Karijeru je završio u Ogulinu, a onda mu je zaprijetila sudbina Marije Antoanete i Robespierrea. Na kraju su ga otkupili Slovenci za svoj željeznički muzej jer je ionako najveći dio karijere obavio u Sloveniji. Uređen je u ložioni u Divači, a potpomogle su razne tvrtke svojim donacijama i materijalom. Ostalo su odradili volonteri (zanimljivo kako to u Sloveniji može, a u zemlji 'Rvackoj se volontera boje ko vrag tamjana?!?). Vagon će ovdje biti u otkomandi, a postavit će ga na onu skretnicu kraj vozičeka. I paziti i maziti

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-24

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-25

Vagon je imao elektro-rasvjetu. Samo treba remen i malo gurati amo-tamo

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-26

Vagon je kombinacija II. i III. razreda. Ovo je onaj luksuzniji dio. Tapecirung je obnovljen (ne u Gredelju).

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-27

Rasvjetno tijelo. Fali stakleni dio. Pretpostavljam da je to izvorno bio plinski luster koji je kasnije pregrađen na struju.

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-28


______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11153
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Empty Re: Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda"

Postaj by Pfaff ned 26 lip 2016 - 11:00

Ćenifa

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-29

E, ovaj artefakt tražim već godinama. Nekoć je u svakom vagonskom zahodu bila ovakva kanta za vodu s poklopčićem koji je veselo skakutao i klopotao kad bi kotači prelazili preko spojeva tračnica. A sve skupa je grozno smrdilo po Lizolu

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-30

III. razred. Mnogo pogodnije za izletničko druženje.

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-31

Vaš izvjestitelj.
Obratite pažnju na mostić po kojemu se dalo hodati po krovu vagona. Bilo je to, naravno, prije uvođenja električne vuče

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-32

Zgrada kolodvora – tipičan model s ove pruge

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-33

"Breda"

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-34

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-35

Damirić me upoznao s gospodom Ivanom Simčičem, precjednikom Ilirskobistričke udruge. Čovjek se najprije iznenadio kad je čuo da Thommo više nije prežidente, ali smo ga onda utješili da nije u pitanju državni udar već je došlo do preraspodjele životnih obveza ter da je sve obavljeno demokratski općim konsenzusom

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-36


______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11153
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Empty Re: Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda"

Postaj by Pfaff ned 26 lip 2016 - 11:01

Današnji je event posvećen povijesti elektrovuče u Sloveniji i na Primorskem pa su domaćini izložili nešto "jučer-danas-sutra" artefakata

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-37

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-38

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-39

Bit će tu i kulturno-zabavni program

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-40

Kad je umjetnik uz tamburu počeo fićukati i pjevati neku elegičnu melodiju, trebalo mi je neko vrijeme da ju prepoznam. Radi se o slovenskom prepjevu nekad strašno popularne pjesme francuskog pjevača Richarda Anthonyja iz 1962. "Et j'entends siffler le train" (Čujem zviždanje vlaka)



A evo i izvornika



Čovo se adekvatno odjenuo za Dan državnosti. Uvijek napominjem kako su Slovenci glede svoje WWII. povjesti jako dobro svjesni s koje strane je (kako bi rekla moja bakica) "kruh s putrom namazan!" i ne trkeljaju o belogardejcima...

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-42

Ohooo! Paj' sad ovo??? Nogice poznam, guj'ca mi je isto nekako poznata, jedino me zbunjuje ova frizura a la Dragutin Tadijanović... Neki novi trendovi?

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-43

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11153
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Empty Re: Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda"

Postaj by Pfaff ned 26 lip 2016 - 11:02

Pučanstvo se okuplja

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-44

Damirić, Barba bojnik i ministranti

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-45

Nećete vjerovati, ali u ovoj kućici ima i zanimljivih artefakata. No, ima tu i KAPO

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-46

Ovako je preglednije

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-47

Azimutalno gibanje nebeskog svjetlila rezultiralo je premještanjem eventa na suprotnu stranu "Brede"

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-48


______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11153
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Empty Re: Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda"

Postaj by Pfaff ned 26 lip 2016 - 11:03

"Žutke" su lijepe, ali "Brede" su strašno impozantno izgledale

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-49

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-50

Ajmo malo zaviriti u unutrašnjost. Tim više što su domaćini postavili lijepe drvene stepenice za ulaz.
Upravljačnica je daleko primitivnija u odnosu na "Žutku"

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-51

I tu ima hodnik, ali bez meha jer "Breda" nije uzglobljena

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-52

Suprotna upravljačnica

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-53

Ovo je ono nešto za ono... Kužite?

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-54

Slovenci su pridodali nešto moderne opreme...

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-55

Barba bojnik se sprema sići. Valjda će to pažljivo jer KAPO se maločas skoro strmopizdio (eh, što je zaljubljenost!)

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-56


______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11153
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Empty Re: Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda"

Postaj by Pfaff ned 26 lip 2016 - 11:04

Gremij se sastoji uglavnom od seniora

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-57

Došli su me pozdraviti naš (neaktivni – 0 postova) 4umaš dule sa suprugom. Iskazali su se kao vatreni obožavatelji mojih putopisnih uradaka pa mi je uletio ozbiljan Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" MeniNeugodnjak2. Rekli su i kako im strašno fali naprasno ukinuta "Njam njam" rubrika. Cijelu smo stvar na licu mjesta proglasili za referendum i odlučeno je da će se rubrika dignuti iz mrtvih, a raznorazni Hreljani nek' se uzrujavaju ako baš hoće!

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-58

Primjećujete kako se pučanstvo drži granice sjene?

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-59

Ima i mladog naraštaja. To uvijek veseli jer znači da se tradicija neće zatrti

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-64

Bit će to i medijski popraćeno (moja je sudbina da mi se takav uvijek postavi ljepšom stranom između mene i govornika)

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-60

Umjetnik s tamburom. Ima osebujan glas i lijepo pjeva

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-61

Gospod precjednik okom sokolovim prati zbivanja.

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-62

Uvodni proslov precjenika Društva

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-63

Drugi i posljednji govornik bio je g. Mladen Bogič, ravnatelj Ljubljanskog željezničkog muzeja.

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-65

Čovjek kraj mene još uvijek koristi Nokiju 3310 i kaže da je naprava posve zadovoljavajuća za njegove potrebe!

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-66


______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11153
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Empty Re: Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda"

Postaj by Pfaff ned 26 lip 2016 - 11:05

Nakon službenog dijela su nas domaćini poklicali u hlad nadstrešnice svojih službenih prostorija na malu zakusku

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-67

Odlična ideja klope: palenta i gulaš

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-68

Teta u sivom je predstavnik medija i intervjuira g. Bogiča. Poslije je krenula razbijati auto na zidiću kraj parkinga

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-69

Gulaš je odličan i, kako reče Damirić, "legao je k'o budali šamar!"

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-70

Jel' ovo Todorić-pivo?

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-71

Bok, živili!

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-72

Od precjednika Simčiča dobio sam na poklon predivnu monografiju Josipa Orbanića. Hvala!
Postoji navodno i 'rvacka inačica koju je preveo Kobler

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-73


______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11153
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Empty Re: Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda"

Postaj by Pfaff ned 26 lip 2016 - 11:05

Pozdravismo domaćine, zahvalismo se i krenusmo natrag. Dobri običaji zahtijevaju da se stane u Jelšanama kod "Peka".

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-74

Nažalost je njihov poznati domaći proizvod u fazi previranja pa smo samo popili kavu

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Bistrica2016-75

Onaj gore je nešto njurgao, ali smo bez padalina stigli do imanja Miškulin.

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" RijekaLokve626

Damirić me uvijek nečim iznenadi. Ovoga sleda sam dobio lokomotivicu koja će vući sve one vagone koje mi je dosad poklonio!

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" RijekaLokve627

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" DB80.028

Onda sam sjeo u Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Pfaffmobil3, uključio ručnu klimavicu i zapalio put doma svojeg.
Helga me dočekala juhicom...

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" RijekaLokve628

I što reći na kraju? Osim da se prilike što se tiče čuvanja, vrednovanja I poštovanja tehničke baštine derastično razlikuju s ove i one strane granice. Slovenci su ponosni na svoju tehničku i tehnološku baštinu, paze ju, štite i, što je najvažnije, ohrabruju mlade da uče o tome.
Ne znam koliko ćemo mi uspjeti u tome na ovoj strani granice, ali je na nama da se malo potrudimo…

I hvala Damiriću na inicijativi i podršci. S njime mi je uvijek lijepo na putu

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11153
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Empty Re: Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda"

Postaj by Damir ned 26 lip 2016 - 11:31

Hvala na iscrpnom izvješću! Dodat ću samo par fotki opaljenih iz drugih kuteva.

Kolega dule ako već nije aktivan da ga imamo u evidenciji i da ga ne zaboravimo. Wink

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" 255n8d2

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Iv8y9v

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" 242itdi

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" O0rxbn

I za kraj jedna retro... veselo

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" 20k6u6c
Damir
Damir

Broj postova : 3323
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Empty Re: Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda"

Postaj by Damir ned 26 lip 2016 - 12:35

Zahvalio bih se DLŽ Ilirska Bistrica na još jednom sjajnom druženju,uvidu na nove eksponate i dobroj klopi.
Također se zahvaljujem kolegi Egon Zevnik zbog kojega sam dobio i ja knjigu Dr.Orbaniča sa posvetom. super

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" 6nqgso

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" 1z55gko
Damir
Damir

Broj postova : 3323
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Empty Re: Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda"

Postaj by Narcis ned 26 lip 2016 - 23:42

Very nice, very nice, lijep event, a vidjeh i puno poznatih lica, mislim na DLŽ. super2

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Empty Re: Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda"

Postaj by Gost pon 27 lip 2016 - 0:09

Ja svoje putopisanje tek pripremam i bit će za dan-dva (btw, nas trojica na koncu nismo finili va Divače nego va Postojne kul )

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Empty Re: Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda"

Postaj by Damir pon 27 lip 2016 - 18:55

Narcis je napisao/la:Very nice, very nice, lijep event, a vidjeh i puno poznatih lica, mislim na DLŽ. super2

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" A060 Što se tiče poznatih lica...da,više manje isti dečki iako ih je puno falilo.
Damir
Damir

Broj postova : 3323
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Empty Re: Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda"

Postaj by inflameswetrust pon 27 lip 2016 - 20:38

Jako lijepo! Sažeto a informativno. Još da ima kakva parnjača tamo i užitak bi bio potpun!

Osvrnuo bih se na ovo:

Pfaff je napisao/la:(zanimljivo kako to u Sloveniji može, a u zemlji 'Rvackoj se volontera boje ko vrag tamjana?!?)

Boje se volontera, ali boje se i volonteri. S jedne strane volontiranje za "stjecanje radnog iskustva" ne predstavlja ništa značajno onome tko crnči za džabe, jer onog trena kad zatraži da mu se posao plati postaje nezapošljiv. Ima kod tvog juniora u USofA primjera gdje su poslodavci tražili volontere s 5 godina radnog iskustva radi - stjecanja radnog iskustva!

A volontiranje na nekakvim društveno-korisnim projektima...pa, neće te poslodavac kod nas zaposliti ako u slobodno vrijeme šarafaš vagone. A da ne spominjemo kako se kod nas bacaka loptica od vlasti do vlasti, a sve što je napravljeno za vrijeme onih prije automatikom ne valja, uključujući i volontere...
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Empty Re: Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda"

Postaj by gaspa uto 5 srp 2016 - 12:10

Rekao bih da kod nas nema nadležnih za projekte koji bi uključivali volontere. A nema ni nadležnih koji bi odredili te (nižerangirane) nadležne. Sjetimo se Etelke. Svačija je i ničija. Pokušajte se ponuditi nešto uraditi. Trebalo bi 100 odobrenja i suglasnosti ali se ne zna od koga. [OT: svojedobno mi je za konačnu verziju jednog urbanističkog projekta trebalo kojih 93 mišljenja i suglasnosti, doduše neobvezujućih, raznih institucija, udruga, grupa i dr.]

Pohvalit ću uradak riskirajući da time postanem dosadan (Pfaff ima kod mene godišnji pokaz za pohvale), a posebno ću podržati povratak teme zbog koje mi kruli u želucu. Jako važno što netko ne voli jesti, ili ne voli ćenife, ili... nek te teme preskoči.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3483
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda" Empty Re: Ilirska Bistrica 2016. Dan otvorenih vrata u muzejskom parku "Breda"

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.