Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MPOV

Go down

MPOV Empty MPOV

Postaj by gaspa pet 1 lis 2021 - 22:15

U zadnje vrijeme pisao sam o Arrivi i Nomagu u Sloveniji, zaključivši da je to - to. Ali nije! Ipak nije spala knjiga samo na dva slova. Ima još ponetko. Mariborski Marprom koji obavlja javni gradski promet u Mariboru, na 19 linija, a za kojeg trenutno nemam inspiracije. Ima i prijevoznik iz naslova teme (na drugom mjestu slabo predstavljen, a i to pogrešno).

Riječ je o prijevozniku iz jugoistočne Slovenije, iz Bele Krajine. MPOV storitve in trgovina d.o.o. iz Vinice. Zasad je zagonetka što mu znači ono: MPOV. MP bi mogli biti inicijali osnivača i direktora, Mire Puheka. Ono: V bi mogla biti Vinica. Ostaje: O. Društvo je osnovano 09. 06. 1993. a temeljna glavnica je 8.872 €.

MPOV održava putnički prijevoz na 17 lokalnih linija po Beloj Krajini, 6 regionalnih linija po Dolenjskoj i 6, nazovimo ih, republičkih linija. Ovo područje nekad je bilo bunjište Ljubljana Transporta, koji se tu nekako čudno zatekao pored novomeških Gorjanaca i SAPovog područja Dolenjske.

Glede slika - jok. Zasad. Ovih se dana/tjedana, čekajući lijepo vrijeme (prvenstveno zbog fotografiranja) spremam u te krajeve. Ne (samo) zbog MPOVa, ima tu štošta zgodnog za obići.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3480
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

MPOV Empty Re: MPOV

Postaj by gaspa uto 5 lis 2021 - 17:31

Evo njega! Ni sam nisam mislio da ću naletjeti na neki primjerak tako brzo. Ulovio sam ga u Preloki, što vam, bojim se, ništa ne znači u životu.
(a pazi jezične kombinacije!: Ni sam nisam...)

MPOV Preloka-MPOV-TAM

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3480
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

borna likes this post

[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.