Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Šamu turs

Go down

Šamu turs Empty Šamu turs

Postaj by gaspa uto 26 ruj 2023 - 18:29


JOŠ JEDAN SLOVENSKI PRIJEVOZNIK

Ono smo se drugdje igrali ping-ponga između Arive i Nomaga, pa su spomeuti i vinički MPOV i prekmurski AP Murska Sobota. A sad je osvanuo... dobro, nije baš osvanuo sad jer djeluje negdje od 1989, samo sam ja na njega naletio tek sad. A i drugi na ovom forumu su o njemu šutjeli ili ga isto nisu poznavali. Riječ je o privatnom autobusnom prijevozniku Šamu turs iz Mozirja. Počeo je s turističkim vožnjama u München jednom tjedno i dvaput tjedno u Beč, nastavilo se s izletničkim vožnjama i konačno prešlo na prijevoz učenika. Na putu su ih uveseljavale sve one prepreke koje prate poduzetnike željne uspjeha, u nastojanju da im taj uspjeh onemoguće.

Danas održavaju linije Velenje – Ljubljana, Velenje – Koper, Velenje – Maribor, Ljubno ob Savinji – Gornji Grad, Šmiklavž – Velenje i Luče ob Savinji – Velenje, prilagođene prvenstveno đacima i studentariji.

Vozni park čine Marcopolo Viagio 350, MAN Lion's Regio (2- i 3-osovinski), Temsa Safari, MB Sprinter, Fiat Ducatto, a u povijesti su se izmjenili i drugi tipovi (MAN Prestige, Marbus, Neoplan...)

Regio na liniji Velenje – Gornji Grad. U ovom trenutku ga još nisam doživljavao.

Šamu turs 443-045

Dva Regia na autobusnoj stanici u Mozirju. Tu sam ga već ozbiljnije shvatio.

Šamu turs 443-022


______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3480
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.