Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Otvorenje trase kao biciklističke staze

+11
leteči vlak
Barney
gti150
nenek
gaspa
EuroTrakker
Narcis
LLeon
Phalanx
kico101
kiki273
15 posters

Stranica 3 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Empty Re: Otvorenje trase kao biciklističke staze

Postaj by leteči vlak pon 26 oľu 2012 - 21:59

hyperion je napisao/la:Lijep pozdrav svima
leteči vlak je napisao/la:Ali stvarno ne znam šta nije u redu sa odsjekom Lama - Dekani icon_whoknows icon_whoknows , jer u Sloveniji ima puno gorih djelova kao je ovi dio..
Tvornica Lama i jest u Dekanima, tako da mi nije baš jasno koji odsjek misliš?
Lama sicer res spada pod Dekane, vendar pa se nahaja precej stran od vaškega jedra. Sicer sem pa imel v mislih odsek žp Dekani - Lama parkirišče. Tu je glavni problem predstavljala regionalna (oz. "ta stara") cesta Koper -Kozina, saj je trasa Parenzane nekaj 10 metrov potekala po njej. No, v tem času, od kar sem napisal zgornji prispevek, so situacijo že rešili. Kolesarska pot po novem samo preči cesto in nato takoj zavije proti tovarni.
leteči vlak
leteči vlak

Broj postova : 1024
Age : 30
Lokacija : Lost Heaven
Registration date : 21.01.2010

[Vrh] Go down

Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Empty Re: Otvorenje trase kao biciklističke staze

Postaj by leteči vlak ned 1 tra 2012 - 23:58

Na današnji dan prije 110 godina (1.4.1902) je bila otvorena Parenzana između Trsta i Buja....

U subotu sam išao sa biciklom od Sečovelj do Grožnjana. Veći dio trase Parenzane je dobro očuvan.

Kad sam se približavao ex. stanici Grožnjan, došao sam do tunela...

Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Img3162
.. Sv. Vid. Do nedavno je bio zatvoren (foto: @kiki273) zbog gajenja gljiva...

Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Img3161
... ali sada se je sve promjenilo!

Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Img3166
Sada se može proči kroz njega pješke, sa biciklom, vespom...

Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Img3169
... ali (još) ne sa automobilom.

Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Img3171
Pogled na južni portal. Sa ljeve strane se vidi obilazni put koji če uskoro postati prošlost.

Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Img3172

Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Img3175
I sa ove strane je informativna tabla super2 .
leteči vlak
leteči vlak

Broj postova : 1024
Age : 30
Lokacija : Lost Heaven
Registration date : 21.01.2010

[Vrh] Go down

Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Empty Re: Otvorenje trase kao biciklističke staze

Postaj by hyperion pon 2 tra 2012 - 9:25

Dobra prvoaprilska šala. Laughing Hecam se. Bo še kaj fotografij?

hyperion

Broj postova : 10
Lokacija : Brežice, Slovenija
Registration date : 23.03.2012

[Vrh] Go down

Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Empty Re: Otvorenje trase kao biciklističke staze

Postaj by nenek pon 6 kol 2012 - 2:34

Jel šala ili je prohodan? Smile
nenek
nenek

Broj postova : 216
Age : 41
Lokacija : Zagreb
Registration date : 22.03.2008

[Vrh] Go down

Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Empty Re: Otvorenje trase kao biciklističke staze

Postaj by LLeon ned 9 ruj 2012 - 21:30

10.05.2009.
LLeon je napisao/la:
Prema Savudriji
Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 DSC03993

09.09.2012. Primjetite li razliku? (osim što nije snimljeno baš iz istog kuta)
Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 DSC06561

mrgreen clap
Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 DSC06563

Ovaj kilometarski stupić sam sasvim slučajno primjetio spuštajući se sa ceste Savudrija- Plovanija prema TN Kanegra. Ne znam da li ih ima još (logično bi bilo da ima, nisu valjda samo ovaj postavili), ali svakako hvalevrijedna akcija oživljavanja trase. bravo

Skoknuo sam usput i do Izole. Htjedoh posjetit muzej Parenzane, ali.... pitanje no no
Dolje na vratima ništa ne piše. Niti da je tu muzej, niti radno vrijeme, ništa... icon_whoknows
Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 DSC06664
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Empty Re: Otvorenje trase kao biciklističke staze

Postaj by LLeon sub 6 ruj 2014 - 22:16

Sutra, 7.9.2014. se održava Parenzana wine run, na 68km dugoj dionici od Portoroža do Livada. Koga zanima kakve veze imaju vino i trčanje mrgreen može pogledati na linku:
http://www.trickeri.org/86-blogs/najava-utrka/965-wine-run-parenzana-magic
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Empty Re: Otvorenje trase kao biciklističke staze

Postaj by Gost sub 6 ruj 2014 - 22:25

Pretpostavljam da ćeš teć ... nemoj preveć svraćat va podrume mrgreen

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Empty Re: Otvorenje trase kao biciklističke staze

Postaj by LLeon ned 7 ruj 2014 - 6:10

Ni trčanje, ni konobe, jer nisam na kopnu već 2 tjedna, a još ću najmanje toliko. Samo prenosim informaciju o događaju na trasi Parenzane. Wink
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Empty Re: Otvorenje trase kao biciklističke staze

Postaj by LLeon uto 23 ruj 2014 - 10:03

Idućeg vikenda, 26.-28.9.2014. se održava još jedna sportska manifestacija na trasi Parenzane- Parenzana Cube 2014. Kratko sam pogledao staze i vidim da se vozi posvuda, a najmanje po samoj Parenzani. mrgreen

Poštovani sportski prijatelji,

pridružite se pravim zaljubljenicima biciklizma - dođite na biciklističku utrku „Parenzana Cube 2014.“ koja osamnaesti puta za redom po svojoj specifičnoj formuli (turizam uz rekreaciju i sportsko natjecanje atraktivnim krajolicima) privlači brojne domaće i strane europske bicikliste.

Utrka je uvrštena u kalendar Međunarodne biciklističke federacije, a također i u kalendar Hrvatskog biciklističkog saveza za XC Maraton Kup Hrvatske za 2014. godinu.

Natjecanje će se održati od 26. do 28. rujna na području Funtane, Vrsara, Tara, Vižinade, Grožnjana, doline Mirne i okolice, kroz brojne vinograde, maslinike, obalom mora te brežuljcima ukrašenim srednjevjekovnim gradićima.

Upravo izuzetna medijska praćenost i promocija natjecanja potvrđuju naš trud, a Istra tako postaje sve prepoznatljivija destinacija u svijetu brdskog, ali i cestovnog, biciklizma.

Kako bismo vam olakšali dolazak na našu utrku, hotelsko-ugostiteljska tvrtka „Plava laguna d.d.“ Poreč pripremila je posebne aranžmane s popularnim cijenama smještaja! Sve detalje možete naći na našim stranicama.

Vidimo se na utrci!

Koga zanima, više detalja može pronaći na web stranici:
http://www.istria-bike.com/hr/manifestacije/parenzana_cube
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Empty Re: Otvorenje trase kao biciklističke staze

Postaj by LLeon pet 25 ruj 2015 - 17:49

Ovu nedjelju, 27.9. u Vižinadi se održava rekreativni biciklistički maraton PARENZANA

Osim biciklističkog maratona od 46,7km, održat će se i pješačka tura u dužini od cca 9 km, a i Šime Strikoman će napraviti milenijsku fotografiju u obliku lokomotive. veselo

U pregovorima s ukućanima je pao dogovor da ćemo ovo pohoditi. super2

Turistička zajednica Općine Vižinada i ove će godine zadnje nedjelje u mjesecu rujnu organizirati rekreativni biciklistički maraton Parenzana koji tradicionalno okuplja velik broj biciklista i rekreativaca iz Hrvatske, Slovenije, Italije, Austrije i šire. Ovo će biti 20. po redu maraton na kojem se očekuje još veći broj učesnika nego prijašnjih godina čime smo već postali nezaobilazna destinacija na bike kartama.

Osnovni cilj maratona je omasovljavanje biciklizma kao rekreacijskog sporta, obogaćivanje turističke ponude, produženje turističke sezone, te valorizacija i promoviranje naših prirodnih i drugih resursa, a pogotovo trase nekadašnje željezničke pruge „Parenzana“ koja je ovuda prolazila.

Rekreativni maraton Parenzana u dužini od 46,7 km u finishu biciklističke sezone smatra se kraljicom rekreativnog biciklizma Istre, a za ljubitelje pješačenja organizira se pješčka tura trasom Parenzane u dužini od cca 9 km.

Maraton će se ove godine održati u nedjelju 27. rujna 2015. godine sa startom u 10,00 sati sa trga Sv. Jeronima u Vižinadi.
Za sve informacije i prijave:
Telefon: 052 446 102, 052 446 425
Fax: 052 446 424
e-mail: opcina.vizinada@pu.t-com.hr
opcina@vizinada.hr
info@tz-vizinada.hr
PROGRAM:

   7,30 – 9,30 prijave i registracije
   9,30 snimanje milenijske fotografije u obliku lokomotive u režiji Šime Strikomana
   9,45 start mini Parenzane – učesnici: djeca Dječjeg vrtića
   9,50 start pješačke ture „Srce Vižinade“
   10,00 start rekreativnog biciklističkog maratona „Parenzana“classic
   10,10 start MTB “Parenzana“ biciklijade
   12,00 izložba radova dječjeg vrtića i OŠ Vižinada photo izložba „20 godina biciklističkog maratona Parenzana“
   12,30 zabavni program
   13,30 zajednički ručak
   13,30 promocija knjižice „20 godina biciklističkog maratona Parenzana“
   premijera singla „Parenzana – Šajeta
   14,00 podjela nagrada i priznanja
http://porestina.info/rekreativni-biciklisticki-maraton-parenzana-vizinada-27-9-2015/
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Empty Re: Otvorenje trase kao biciklističke staze

Postaj by Pfaff pet 25 ruj 2015 - 18:30

LLeon je napisao/la:Ovu nedjelju, 27.9. u Vižinadi se održava rekreativni biciklistički maraton PARENZANA

Osim biciklističkog maratona od 46,7km, održat će se i pješačka tura u dužini od cca 9 km.../
Mislim da ne idem lud od smijeha , ali hvala da si objevio!

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11153
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Empty Re: Otvorenje trase kao biciklističke staze

Postaj by LLeon pet 25 ruj 2015 - 21:19

Pfaff je napisao/la:Mislim da ne idem  lud od smijeha , ali hvala da si objevio!

Mene bi načisto šlagiralo da ideš lud od smijeha , ali hvala da si se javio.

Zaboravio sam napisat (ne piše u članku, a slušao sam danas na Radio Istri) da je kotizacija 50 kn, a svi sudionici će dobit medalju, majicu i ručak.
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Empty Re: Otvorenje trase kao biciklističke staze

Postaj by portos sub 26 ruj 2015 - 8:23

LLeon je napisao/la:Ovu nedjelju, 27.9. u Vižinadi se održava rekreativni biciklistički maraton PARENZANA

Osim biciklističkog maratona od 46,7km, održat će se i pješačka tura u dužini od cca 9 km, a i Šime Strikoman će napraviti milenijsku fotografiju u obliku lokomotive. veselo

U pregovorima s ukućanima je pao dogovor da ćemo ovo pohoditi. super2


Doći ću i ja...jedne godine. Ove nažalost ne mogu Crying or Very sad

______________________________________
Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 3Strijelemale Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Citelis18CNGGIF-1
portos
portos
Moderator
Moderator

Broj postova : 580
Age : 53
Lokacija : Zaprešić
Registration date : 14.06.2008

[Vrh] Go down

Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Empty Re: Otvorenje trase kao biciklističke staze

Postaj by LLeon ned 4 ruj 2016 - 23:05

Kako sam ovog vikenda imao nekih obaveza u Istri, na putu natrag sam svratio u Grožnjan. Najviše me zanimao tunel Kalcini.

Stanje 1.8.2009., uzgajalište gljiva.
Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 DSC05333

Čuo sam da je u međuvremenu tunel postao prohodan.
Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Parenzana2

Od pregradnog zida, ostao je samo komadić sa strujnim ormarićem. Možda misle osvijetliti tunel, kao i ostale.
Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Parenzana6

Niše i tragovi unutarnjeg zida.
Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Parenzana3

Informativna ploča
Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Parenzana5

Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Parenzana4

Dvodimenzionalni model lokomotive U-20 u mjerilu 1:2
Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Parenzana1
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Empty Re: Otvorenje trase kao biciklističke staze

Postaj by LLeon sri 7 ruj 2016 - 13:54

Budući da posljednjih dana virtualno proučavam trasu Parenzane, pronašao sam ovu GPS bike rutu (nakon što sam preko 2 sata izgubio radeći inačicu iste). cudno Možete je skinuti na računalo i otvoriti u Google Earthu.

http://www.istria-bike.com/hr/staze/popis_staza/39-ch-0?&l_over=1

Dio Parenzane između Vižinade i Savudrije u potpunosti je otvoren i prohodan za bicikliste. Biciklistička trasa se gotovo u potpunosti poklapa starom željezničkom trasom, osim manjih dijelova kroz Buje i blizu granice sa Slovenijom.
I dio kroz Sloveniju je prohodan, sa tom razlikom što je staza kroz Sloveniju većinom asfaltirana i prolazi kroz više naseljenih područja pa su odstupanja od originalne željezničke trase nešto veća.

Na slijedećem linku možete skinuti cijelu bike stazu Parenzana od Poreča do Muggie (ako vam se neće otvorit u Google Earthu, konvertirajte fajl iz gpx formata u kml format).
http://www.parenzana.info/kolesarska-pot.html

Koliko se bike staze poklapaju sa starom željezničkom trasom možete provjerit ako skinete ovaj dodatak za GE. (stavio sam ga na ovaj forum prije 5 i pol godina, ali evo podsjetnik)
LLeon je napisao/la:Dodatak za Google Earth na kojemu je ucrtana trasa Parenzane sa svim stajalištima i tunelima.

http://bbs.keyhole.com/ubb/download.php?Number=828493


U bliskoj budućnosti planiram odvoziti biciklom trasu između Vižinade i Savudrije (59km), a možda i produžim u Sloveniju do Kopra (81km), pa ako ima zainteresiranih da mi se pridruže... Portos  Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 N065 suuupeer eksn Tko nema biciklu, nema problema, može me pratiti pješke, neću brzo vozit. mrgreen Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 D020 Logistika osigurana.
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Empty Re: Otvorenje trase kao biciklističke staze

Postaj by portos sri 7 ruj 2016 - 14:39

LLeon je napisao/la:U bliskoj budućnosti planiram odvoziti biciklom trasu između Vižinade i Savudrije (59km), a možda i produžim u Sloveniju do Kopra (81km), pa ako ima zainteresiranih da mi se pridruže... Portos  Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 N065 suuupeer eksn Tko nema biciklu, nema problema, može me pratiti pješke, neću brzo vozit. mrgreen  Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 D020 Logistika osigurana.

Ni slučajno bez mene. Dolazim sam ili s društvom ali dolazim. Ni za što to ne bih propustio.

______________________________________
Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 3Strijelemale Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Citelis18CNGGIF-1
portos
portos
Moderator
Moderator

Broj postova : 580
Age : 53
Lokacija : Zaprešić
Registration date : 14.06.2008

[Vrh] Go down

Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Empty Re: Otvorenje trase kao biciklističke staze

Postaj by Pfaff sri 7 ruj 2016 - 16:12

Sljedeću nedjelju su izbori. Nemo' mi se neko pogubi po bespućima Lijepe naše pa poslije bude ovo-ono i nismo znali...

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11153
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Empty Re: Otvorenje trase kao biciklističke staze

Postaj by LLeon sri 7 ruj 2016 - 18:10

portos je napisao/la:
LLeon je napisao/la:U bliskoj budućnosti planiram odvoziti biciklom trasu između Vižinade i Savudrije (59km), a možda i produžim u Sloveniju do Kopra (81km), pa ako ima zainteresiranih da mi se pridruže... Portos  Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 N065 suuupeer eksn Tko nema biciklu, nema problema, može me pratiti pješke, neću brzo vozit. mrgreen  Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 D020 Logistika osigurana.

Ni slučajno bez mene. Dolazim sam ili s društvom ali dolazim. Ni za što to ne bih propustio.

Naravno, to smo dogovorili. super2


Pfaff je napisao/la:Sljedeću nedjelju su izbori. Nemo' mi se neko pogubi po bespućima Lijepe naše pa poslije bude ovo-ono i nismo znali...
A ne, ne. Ne slijedeći vikend. sad Treba odraditi obavezu prema Domovini. Tek kada rješimo pitanje ostanka na vlasti, krećemo rješavat pitanje eksn mrgreen
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Empty Re: Otvorenje trase kao biciklističke staze

Postaj by LLeon ned 11 ruj 2016 - 8:36

Kako sam i najavio, jučer sam odvozio biciklom 2/3 Parenzane. Dionicu od Vižinade do Kopra.

Više puta sam bio na Parenzani, istraživao ostatke infrastrukture, pa čak smo Kiki, Jean i ja prije 7 godina (ajme, već je toliko prošlo) odvozili autom dobar komad trase mrgreen https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com/t1808-parenzanom-od-buja-do-poreea, ali Parenzana se najbolje doživi i osjeti ovako, sa bicikla.

Pfaff, Paranzana je obavljena u subotu, tako da u nedjelju možemo obaviti obavezu prema Domovini.Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Hdz_tolic_091120152  smiling devil

Portos, staza je FENOMENALNA!!! (govorim sa biciklističkog gledišta). Makadam je odličan. Author ga je gazio sa zadovoljstvom. Valjda će i Ghost uskoro. Wink  Dio od Livada prema Završju je nešto malo lošiji, ima čak i 2 srušena stabla preko trase. Biciklom se prođe bez problema, autom ne bi išlo. Blage nizbrdice i uzbrdice (ipak je to bivša željeznička pruga). Dio kroz Sloveniju je asfaltiran i većinom ide po biciklističkim stazama, tako da nemaš doticaja sa cestom i prometom. Sve je dosta dobro označeno, tako da se ni najveći tutlek ne može izgubit. Ja sam se izgubio dvaput. lud od smijeha  rolling on the floor  Prvi put sam prije Grožnjana krivo skrenuo, jer je putokaz malo sakriven, ali sam odmah nakon 50 metara shvatio da cesta ide prestrmo dolje, a drugi put sam u Seči zalutao. Stanem ja na jednom križanju, nema putokaza i da ću pogledat kartu na tabletu (tko više nosi papirnate karte) mrgreen kad dođe do mene neki lik, od svojih 50-60 godina, na biciklu i počne mi objašnjavat gdje moram ić. Shocked Niti zna odakle sam došao, niti zna kuda idem, ali on meni objašnjava put. lud od smijeha  rolling on the floor Kada sam spomenuo Luciju i Kopar, pokaže mi tamo neki svoj put, naravno, krivo, jer ja hoću po Parenzani, tj. bike stazu D8. Ja bedak, veći od njega ga poslušam. cudno  Onda je došao jedan mladi par na biciklima, pa je njih počeo davit. Što se tiče biciklista, na hrvatskom dijelu trase sam ih susreo barem stotinu, a na slovenskom dijelu još toliko. Od solo vozača, do grupa od njih 20-tak.

Krenimo sa fotkama. Samo da napomenem kako sam više bio koncentriran na biciklistički nego na željeznički segment. Ovih par fotki je nastalo više onako usput.

Start Vižinada. Author u društvu turističkih vlakića.
Za 160 dlakavaca će vas odvest do Motovuna i natrag. 15 km tamo, 15 natrag. 260 dlakavaca ako želite degustaciju istarskih proizvoda i nekakav poklon. Po meni, malo previše.
Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Parenzanabike1

Sve do Savudrije su postavljeni novi kilometarski stupići, na mjestima gdje su nedostajali stari, originalni. 99 km do Trsta.
Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Parenzanabike2

Kolodvor Rakotule. Tu staju oni turistički vlakići na putu prema Motovunu. Osim šanka, tu je i dječje igralište, vidikovac, a sve mi malo daje na štih divljeg zapada.
Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Parenzanabike3

Tunel Motovun. Inače je u mraku, ali kako ulazite u njega, tako se pomoću senzora pali rasvjeta. Ne cijeli tunel, nego po segmentima. I kako idete dalje, za vama se gase, ali kao što vidite, ne redoslijedom kojim su se palili. hehe To je jedini osvjetljeni tunel na hrvatskom dijelu Parenzane. U ostalima rasvjeta ne radi, pa je potrebno imati svoju. Da ne bi tapkali u mraku. rolling on the floor
Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Parenzanabike19

Kolodvor Završje.
Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Parenzanabike20

Tunel Sv. Vid kod Grožnjana. Donedavno su tu carevale gljive, ali sada je otvoren za promet iako još nije vraćen u prvobitno stanje.
Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Parenzanabike4

Negdje oko Buja sam imao i društvo. kul
Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Parenzanabike5
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Empty Re: Otvorenje trase kao biciklističke staze

Postaj by LLeon ned 11 ruj 2016 - 8:59

Je li ovaj redikul još živ? Ne spominju ga po medijima zadnje vrijeme.
Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Parenzanabike6

Prelazim granicu na GP Plovanija. Parenzana je prelazila današnju granicu 600 metara zapadnije, ali tog mosta više nema, a ne da mi se plivat preko rijeke Dragonje. mrgreen

Lucija. Sve karte, mape i putokazi pokazuju da je Parenzana prolazila ovuda, iako meni ova uzbrdica djeluje prestrmo. thinking
Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Parenzanabike7

Portorož. Ovuda je prolazila sigurno. Wink
Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Parenzanabike8

I kako je to nekad izgledalo
Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Parenzanabike9

Tunel Valeta, najduži tunel na Parenzani.
Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Parenzanabike10

Osvjetljen, asfaltiran i ugodno prohladan.
Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Parenzanabike21

Parenzana kroz Sloveniju je obilježena kao biciklistička staza D8. Uz nekoliko manjih zamjerki, sve je dobro obilježeno. super2
Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Parenzanabike11
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Empty Re: Otvorenje trase kao biciklističke staze

Postaj by Pfaff ned 11 ruj 2016 - 9:08

Lijepo. Svaka čast!

Zaključujem da si bio sam, ne?

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11153
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Empty Re: Otvorenje trase kao biciklističke staze

Postaj by LLeon ned 11 ruj 2016 - 9:28

Tunel Šalet
Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Parenzanabike13

Tu sve piše
Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Parenzanabike12

Između Izole i Kopra, Parenzana je prolazila uz samu morsku obalu. U daljini se već nazire Kopar.
Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Parenzanabike14

I napokon na cilju. veselo1
Nakon 82 odpedalirana kilometra za 4 sata i 43 minute. Zanimljivo, vlaku je za ovu dionicu trebalo isto toliko vremena. mrgreen
Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Parenzanabike15


E sad, ima ova priča i nastavak... grinko Iako ne bi bio problem odpedalirat još 40-50 km i vratit se cestom do Vižinade, imao sam support u obliku babaroge koja me iskrcala iz auta u Vižinadi i dočekala u Kopru. Zauzvrat sam je trebao odvest u Italiju u shopping. cudno Ni nakon 11 godina braka nisam shvatio da mi je to najskuplja opcija i da bi me jeftinije ispalo da sam za support unajmio helikopter. kul
Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Parenzanabike16

Kakav je to ekšn po Sloveniji i Italiji ako ne završi kod Mahniča. gladan (nekako mi se ova ideja sa helikopterom čini sve privlačnija)
Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Parenzanabike17

I za kraj, kako to izgleda na karti. veselo
Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Parenzanabike18
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Empty Re: Otvorenje trase kao biciklističke staze

Postaj by LLeon ned 11 ruj 2016 - 9:31

Pfaff je napisao/la:Lijepo. Svaka čast!
Hvala! thanks


Pfaff je napisao/la:Zaključujem da si bio sam, ne?
Što se biciklističkog dijela tiče, da.
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Empty Re: Otvorenje trase kao biciklističke staze

Postaj by Pfaff ned 11 ruj 2016 - 9:33

LLeon je napisao/la: (nekako mi se ova ideja sa helikopterom čini sve privlačnija)
Sviđa mi se način kako razmišljaš...

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11153
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Empty Re: Otvorenje trase kao biciklističke staze

Postaj by Damir ned 11 ruj 2016 - 10:48

LLeon je napisao/la:Je li ovaj redikul još živ? Ne spominju ga po medijima zadnje vrijeme.

Joško Joras,vraga će ga spominjat kad je optužen za veleizdaju i čami u nekoj buvari,naravno RH buvari naše su mračnije i vlažnije... lud od smijeha

Btw. svaka čast Lleone na odvoženoj ruti i foto prikazom iste.

Kad sam vidio čevape i biru od Mahniča potekle mi sline,morat ćemo opet u neki ekšn prema tamo!? gladan
Damir
Damir

Broj postova : 3323
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Otvorenje trase kao biciklističke staze - Page 3 Empty Re: Otvorenje trase kao biciklističke staze

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.