Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pruga San Remo Genova

+2
Phalanx
kiki273
6 posters

Go down

Pruga San Remo Genova Empty Pruga San Remo Genova

Postaj by Gost pon 9 lip 2008 - 8:48

Nastojati ću vam približiti jedan biser iz susjedne Italije! Naime, radi se o dijelu Italije znanom kao Liguria, koji se proteže od granice sa Francuskom i seže sve do La Spezie. Trasa pruge velikim dijelom ide uz samu obalu Ligurskog mora. Uglavnom, tu su sve elitna turistička mjesta znana i u Hrvatskoj: San Remo, Genova, La Spezia, i ona malo manje znana: Imperia, Alassio, Albenga, Savona, Rapallo, Portofino, Monterosso, Monterola ... izvinjavam se ako sam kojeg izostavio. Staviti ću geografsku kartu radi lakšeg snalaženja. Slike ću stavljati počevši od San Rema pa do Manarole. Dio pruge koji ide od San Rema do Genove uglavnom je baš uz samo more, što više, što manje i uglavnom ne ide previsoko. Ali zato dio koji ide prema jugu, od Genove pa dalje prema La Spezia-i uglavnom je dosta visinski udaljen od mora i trasa ide po strminama i uglavnom se prolazi iz tunela u tunel. Ali zato nije ništa manje zanimljiv, čak dapače. Svijedobno sam snimio epizodu iz serijala "Eisenbahn-Romantik" koja baš opisuje taj dio, njemačkog genijalca i velikog entuzijasta i totalnog zaljubljenika u željeznicu Hagena von Ortloff-a.

Izvinjavam se na ovako dugom uvodu. Slike su djelom skinute sa www.railfaneurope.net a djelom sa više drugih interneta adresa. Uživajte barem u slikama.

Karta.
Pruga San Remo Genova Mappaliguriaee8

San Remo...
Pruga San Remo Genova Sanremoalmarezp6

Imperia, Porto Maurizio...
Pruga San Remo Genova Imperiaportomauriziopaniz4

Pruga San Remo Genova Imperiaportomaurizio3mu9

tunel prema Venttimiglia-i (prema San Remu)...
Pruga San Remo Genova Imperiapmtunnelag2

Alassio...
Pruga San Remo Genova Alassio1tj0

Pruga San Remo Genova Alassio5bu3

Albenga...
Pruga San Remo Genova Albenga3kz5

Loano...
Pruga San Remo Genova Loano2pl0

Savona...
Pruga San Remo Genova Savonaki9

Genova, Piazza Principe, pravac prema San Remu...
Pruga San Remo Genova Genovapprincipe6zs7

pravac prema La Spezia-i...
Pruga San Remo Genova Genovapprincipe8xa7

Genova Brignole...
Pruga San Remo Genova Genovabrignoleez6

arhitektura je prava mediteranska...
Pruga San Remo Genova Nodogequinto2ry6

panorama zaljeva...
Pruga San Remo Genova Mareliguriaoi3

Rapallo, mnogi ga s ove naše strane Jadrana pamte po Rapalskom ugovoru po kojem su Istra, Rijeka i otoci pripali Italiji...
Pruga San Remo Genova Rapallo1iq7

Portofino, kroz taj gradić ne prolazi pruga ali je dosta blizu Rapalla...
Pruga San Remo Genova Portofinooa8

i sada dolazimo na predio zvan "Cinque Terre", brdovit kraj koji seže do samog mora...ali tuda ide i pruga...

Sestri Levante...
Pruga San Remo Genova Sestrilevante1jh6

Monterosso...
Pruga San Remo Genova Monterosso3iw9

Pruga San Remo Genova Monterosso8ns7

La Spezia...
Pruga San Remo Genova Laspeziakt7

Pruga San Remo Genova Laspeziapd3

Pruga San Remo Genova Laspeziabyp1

i šećer na karju, Manarola. Uživajte!
Pruga San Remo Genova Manarolalaspeziasx7

Pruga San Remo Genova Manarola1do2

Pruga San Remo Genova Manarola2bp7

Obaćao sam si kad budem velik i kad bude imao para kak' i šalate da ću si priuštiti put u taj dio.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Pruga San Remo Genova Empty Re: Pruga San Remo Genova

Postaj by kiki273 pon 9 lip 2008 - 10:04

Predivne slike,često sam putovao ovim krajevima tako da su mi jako dobro poznati ovi prizori. mrgreen

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Pruga San Remo Genova Empty Re: Pruga San Remo Genova

Postaj by Phalanx pon 9 lip 2008 - 10:20

Ovo je zaista biser, kako i sam rekao! Moram priznati da mi je prva asocijacija na ove fotke bio kolodvor Opatija - Matulji (ipak je to taj srednjeeuropski / mediteranski štih).

A valjalo bi nastavit tom prugom dalje prema Barceloni... pa kroz cijelu Azurnu obalu, uz stotine kilometara plaža mediterana... mljac, mljac Wink
Phalanx
Phalanx
Moderator
Moderator

Broj postova : 545
Lokacija : Rijeka / Karlovac
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Pruga San Remo Genova Empty Re: Pruga San Remo Genova

Postaj by Gost pon 9 lip 2008 - 10:45

U međuvremenu od nastanka ove prezentacije (davno je to objavljeno na zeljeznicama.net!) i snimio vožnju iz upravljačnice ali na VHS od Imperie do Genove.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Pruga San Remo Genova Empty Re: Pruga San Remo Genova

Postaj by bubaiva363 pon 30 lip 2008 - 10:39

Pozdrav,
ukoliko nekog zanima imam na DVD nekoliko pruga,tzv. cab ride,izmedju ostalog,Riviera(San Remo - Genova) i Tenda (San Remo - Cuneo),sa ARD kanala ,snimci su sa SAT kartice direkt na hard,pa kasnije doterani na mpeg2 i po chapter-ima izdeljeni na stanice i obradjeni na DVD format(moze se pustiti na bilo kom DVD player-u).

bubaiva363

Broj postova : 20
Lokacija : Srbija
Registration date : 26.06.2008

[Vrh] Go down

Pruga San Remo Genova Empty Riviera di Ponente Ligure: Izmještanje obalske pruge u dug tunel duboko u kopnu

Postaj by Zeleni_vlak_ARENA sri 28 sij 2009 - 23:42

bubaiva363 je napisao/la:ukoliko nekog zanima imam na DVD nekoliko pruga,tzv. cab ride,izmedju ostalog,Riviera(San Remo - Genova) i Tenda (San Remo - Cuneo),sa ARD kanala ,snimci su sa SAT kartice direkt na hard,pa kasnije doterani na mpeg2 i po chapter-ima izdeljeni na stanice i obradjeni na DVD format(moze se pustiti na bilo kom DVD player-u).
Ja te slike imam na VHS-kaseti, ali bilo bi bolje da budu na DVD-u!
Inače, jednokolosječna pruga Bordighera - Ospedaletti Ligure - San Remo - Taggia Arma - Santo Stefano-Riva Ligure - San Lorenzo-Cipressa - Imperia Porto Maurizio je 21.09.2001. ukinuta i zamjenjena dvokolosječnom tunelskom željeznicom dugom oko 40 km. Romantični povijesni kolodvori na obali mora i u zagrljaju palmi i rascvjetalih oleandara: OSPEDALETTI LIGURE, SAN REMO, TAGGIA ARMA, SANTO STEFANO-RIVA LIGURE i SAN LORENZO-CIPRESSA zauvijek su zbrisani sa željezničke karte svijeta. San Remo je dobio samo jedno gnjusno stajalište usred tunela, koje više liči na grobnicu. U mjestu Taggia, duboko u kopnu, izgradjen je novi kolodvor TAGGIA-ARMA; ali, na njemu se penju u vlak samo zeljezničari u mirovini koji imaju besplatne karte i vremena u izobilju.

U punom jeku su radovi na uklanjanju s mora i izmještanje u tunel i dionice: San Lorenzo - Imperia - Andora; kasnije će se izgraditi tunelska željeznica sve do FINALE LIGURE MARINA! Kolodvori IMPERIA PORTO MAURIZIO i IMPERIA ONEGLIA bit ce zamjenjeni novim kolodvorom IMPERIA u dijelu grada koji se zove CASTELLVECCHIO i bit će na mostu. Diano Marina gubi kolodvor i u selu Diano San Pietro duboko u kopnu i vrlo daleko od mora dobija stajaliste po imenu DIANO. Alassio ce dobit podzemno stajalište ured tunela kao San Remo, a Albenga kolodvor na udaljenosti 9-12 km od grada! Kolodvore gube i turistička mjesta: Cerale, Borghetto Santo Spirito, Loano i Pietra Ligure; vrlo daleko od mora bit ce izgradjeno stajalište: LOANO-BORGHETTO-CERIALE. Ovaj projekt je, po meni, jedna obična glupost! Vlakom će putovat samo oni koji žele brže stici na Azurnu obalu, a ne oni koji žele odmor provjest na Rivieri Ligure.

Ispod zatvorenog kolodvora SAN LORENZO-CIPRESSA gradi se jedna turistička marina; tu je vezan moj motorni čamac sa kabinom odnosno jahtica (7,50 m x 2,80 m).

U vožnji vlakom koji vozi tik uz obalu mora ćete jos nekoliko godina na dionici: Imperia Porto Maurizio - Finale Ligure Marina moci uživat! Dok se pod vrelim ligurijskim suncem vlak Ventimiglia - Milano Centrale vijuga obalom mora, talasi zapljuskuju o stijene, raspršuju se u sitne kapljice koje se uzdižu uvis i umivaju vas svojom svježinom; ispod pruge tu i tamo vire izmedju stijena golišave "mace" (ne baš toliko puno koliko ih je u Hrvatskoj, ali skoro!); galebovi se utrkuju s vlakom, a cijelim putem mu mašu zelene palme i rascvjetali oleandri svih boja, sunce rastjeruje oblake ("bježite oblaci, ovo je moja zemlja, za koju nemate boravišnu vizu!"), trudeći se da svakome putniku pogleda u oči i kaze mu: "Buon Giorno!" Oni koji su odlučili da ovakav spektakl ukinu nemaju duše, nemaju srca; ja bi ih povješao na svaki stup pokraj pruge koju su ukinuli - da vise dok ih ne pokljucaju galebovi!

Za one koji znaju talijanski evo sajta gdje će naći više o projektu izgradnje tunelske željeznice Bordighera - Finale Ligure Marina:
http://www.trail.liguria.it/Interventi/Raddoppio_GE-XXmiglia/prima.html

U subotu (za tri dana!) putovat cu tom prugom - do Imperia Porto Maurizio!

Pozdrav
Zeleni_vlak_ARENA
Zeleni_vlak_ARENA
Zeleni_vlak_ARENA

Broj postova : 39
Age : 57
Lokacija : Zürich
Registration date : 27.01.2009

[Vrh] Go down

Pruga San Remo Genova Empty Re: Pruga San Remo Genova

Postaj by Barney čet 29 sij 2009 - 2:11

Ja sam svakako zainteresiran za sve vidove filmova o zeljeznicama, a narocito cab-ride filmova. Smile

Ovu rutu sam prosao nekoliko puta automobilom i zaista je fantasticna, no pretpostavljam da je iz vlaka jos bolja.

Barney
Barney
Barney

Broj postova : 930
Lokacija : Zagreb
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Pruga San Remo Genova Empty Izmjestanje obalske zeljeznice Genova - Ventimiglia u dug tunel

Postaj by Zeleni_vlak_ARENA čet 29 sij 2009 - 15:01

Thomcro je postavio sliku kolodvora SAN REMO. Ja sam vam naveo podatak da je 21.09.2001. obalska dionica: Bordighera - San Remo - Taggia Arma - San Lorenzo-Cipressa ukinuta i zamijenjena novom dvokolosječnom tunelskom željeznicom na duljini od oko 40 km. Evo da vidite kako izgleda kolodvor SAN REMO nekoliko godina poslije zatvaranja:
Pruga San Remo Genova SanRemo-chiusa
A ovo je novo stajalište SAN REMO usred tunela:
Pruga San Remo Genova SanRemo-sotterranea2
Grozno! Prava grobnica, zar ne? Ovo je za mene najruznija stanica na svijetu!
Ovo je pješacki tunel koji vodi na svjetlost dana:
Pruga San Remo Genova SanRemo-nuova-uscita
Pješke vam treba, ako ne koristite pokretne "tepihe" (kao na aerodromu; obično su van funkcije - to je Italija!), oko 15-20 min.
Evo izlaza prema gradu (odnosno ulaza u pješački tunel koji vodi do tunela sa kolosjecima):
Pruga San Remo Genova SanRemo-nuova-entrata

Pisat ću o ovoj pruzi još!

Lijep pozdrav
Zeleni_vlak_ARENA
Zeleni_vlak_ARENA
Zeleni_vlak_ARENA

Broj postova : 39
Age : 57
Lokacija : Zürich
Registration date : 27.01.2009

[Vrh] Go down

Pruga San Remo Genova Empty Re: Pruga San Remo Genova

Postaj by Gost čet 29 sij 2009 - 15:31

S obzirom da sam strašno kalustrofobičan ... nije to za mene. Je*o ti prugu na kojoj se ne vidi sunce!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Pruga San Remo Genova Empty Pruga na kojoj se ne vidi sunce

Postaj by Zeleni_vlak_ARENA čet 29 sij 2009 - 15:43

thomcro je napisao/la:Je*o ti prugu na kojoj se ne vidi sunce!
bravo Slazem se u potpunosti!
Lijep pozdrav
Zeleni_vlak_ARENA
Zeleni_vlak_ARENA
Zeleni_vlak_ARENA

Broj postova : 39
Age : 57
Lokacija : Zürich
Registration date : 27.01.2009

[Vrh] Go down

Pruga San Remo Genova Empty Re: Pruga San Remo Genova

Postaj by Gost čet 29 sij 2009 - 18:01

Dobra vijest! Pronašao sam kazetu! Sutra u toku jutra ću prebacit u DVD rekorder i najvjerovatnije će već sutra bit na mediju mrgreen .

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Pruga San Remo Genova Empty Re: Pruga San Remo Genova

Postaj by Gost pon 2 vel 2009 - 9:52

Evo kako to izgleda iz upravljačnice. Polazak u San Remu a kraj u Genovi. Uživajte!

Pruga San Remo Genova PDVD_019

Pruga San Remo Genova PDVD_021

Pruga San Remo Genova PDVD_022

Pruga San Remo Genova PDVD_023

Pruga San Remo Genova PDVD_024

Pruga San Remo Genova PDVD_026

Pruga San Remo Genova PDVD_027

Pruga San Remo Genova PDVD_029

Pruga San Remo Genova PDVD_031

Pruga San Remo Genova PDVD_032

Pruga San Remo Genova PDVD_033

Pruga San Remo Genova PDVD_034

Pruga San Remo Genova PDVD_036

Pruga San Remo Genova PDVD_039

Pruga San Remo Genova PDVD_040

Pruga San Remo Genova PDVD_041

Pruga San Remo Genova PDVD_042

Pruga San Remo Genova PDVD_043

Pruga San Remo Genova PDVD_044

Pruga San Remo Genova PDVD_045

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Pruga San Remo Genova Empty Re: Pruga San Remo Genova

Postaj by Gost čet 18 pro 2014 - 2:02

Gost je napisao/la:Evo kako to izgleda ...
Kako na TV-u i nema baš nešto što bi me prikovalo za ekran opet sam posegnuo za dobrim starim DVD-ima ... i ovo je jedan od njih kojeg (opet) gledam i trenutno je u playeru (gledam sa pauzama i samo to je razlog što je medij još u stroju) i tek sad postaje dobro imat ovakav DVD kad ove pruge više nema ...

Ono što sam nabrzaka vidio na GuglOjtu (pogledao sam samo nešto malo oko San Rema), "stara" trasa pruge je uglavnom preasfaltirana i u tom djelu je pretvorena u biciklističku(e) stazu(e).
Ovo je "stara" kolodvorska zgrada u San Remu u smjeru prema Monaku ...

Pruga San Remo Genova Sanremo_zpse565e42b

Al' gledal sam ja jučer i onaj DVD sa "Helgom" iz Bakra do Moravica ... e to je DVD-ejčina!!! Nastojat ću tijekom dana ( mrgreen ) metnut i štogod screenova iz te vožnje jer i tu se ima dosta povjesnog za vidjet ...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Pruga San Remo Genova Empty Re: Pruga San Remo Genova

Postaj by Narcis čet 18 pro 2014 - 12:11

Ova pruga je bila fantastična, prolazila tik uz samo more, kad samo pogledaš koliko mjesta za sačekušu brate mili veselo , a ove današnje alta velocita' gotovo se ne možeš ni približiti.

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Pruga San Remo Genova Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Pruga San Remo Genova 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Pruga San Remo Genova Empty Re: Pruga San Remo Genova

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.