Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion"

+2
Hrxo
Phalanx
6 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion" Empty Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion"

Postaj by Gost sub 12 srp 2008 - 12:50

Phalanx je napisao/la:
Dana 11. srpnja 2008. godine, oko 18 sati, rođeno je Društvo prijatelja željeznice "Štacion"! Održavanjem Osnivačke skupštine, stekli su se i svi uvjeti za registraciju "Štaciona", pri čemu su donešene i odluke o osnivanju, prihvaćanju Statuta, davanju ovlaštenja za zastupanje... Skupštini koja je održana na riječkom željezničkom kolodvoru u restoranu "Cres", nazočilo je dvadesetak novopečenih članova koji su među sobom izabrali i prvo Predsjedništvo Udruge, Nadzorni odbor i blagajnika. Za predsjednika je izabran Tomislav Dornik (Thommo), za zamjenika predsjednika Nenad Labus (Kobler) i za tajnika Igor Salopek (Phalanx). NO čine Veljko Blagojević, Željko Rubinić i Tomislav Špehar, dok je blagajnikom postao Christian Krok.

Od formalnosti, donešena je i odluka o godišnjem iznosu članarine koja iznosi 100 kuna za sve redovne članove, dok redovni članovi u statusu učenika, studenta, umirovljenika i nezaposlene osobe uplaćuju 50 kuna. Također uvedena je i "obiteljska" članarina prema kojoj prvi član obitelji plaća 100 kuna, a svi ostali po 50 kuna. Djeca do 12 godina imaju "gratis iskaznicu".

Zatim je uslijedio i izvještaj Predsjedništva o planiranim aktivnostima u 2008. godini. Do sada je održano više sastanaka na svim razinama upravljanja HaŽea, te pokrenute inicijative za međusobnom suradnjom. Aktivnosti se nastavljaju u pravcu ostvarenja sva tri osnovna cilja DPŽ-a "Štacion", a posebno prema izdavačkoj djelatnosti, suorganizacijama važnih "željezničkih" događanja i izletima. To je, naravno, izazvalo konstruktivnu raspravu na kojoj su ideje doslovce "prštale", a od iznimne važnosti su nam savjeti poznavatelja prilika u "strukturama" HŽ-a. Još jednom je istaknuta snažna otvorenost prema svima, pojedincima i organizacijama, koji žele raditi na očuvanju željezničke baštine, promociji željeznice i modelarstvu (i pritom dobro guštati!)

Eto, sada su sve pripremne "papirologije" spremne za daljnju proceduru, a susret je završio (ili još uvijek završava) zajedničkim fotografiranjem ispred 51-032, te malim domjenkom na terasi "Cresa"... Na kraju treba svakako napomenuti da posebno raduje činjenica o priključenju dijela novih članova iz "željezničkih" redova, koji su se na Skupštini po prvi puta pridružili "staroj ekipi" 1. Riječke Željezničke Bojne!

Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion" P7110220

Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion" P7110210

Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion" CopyofStacionOsnivanje14

Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion" CopyofStacionOsnivanje27

Fotke;

1. i 2. by thomcro
3. i 4. by Pero

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion" Empty Re: Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion"

Postaj by Phalanx ned 31 kol 2008 - 8:33

A novi sastanak (radni, službeni, ili koje god ime želite), održat će se 04. rujna 2008. (četvrtak) u zgradi Vuče vlakova (Krešimirova ulica, preko puta Zavoda za javno zdravstvo) s početkom u 18 sati. Svi ste dobrodošli, a oni koji žele dnevni red s pozivnicoim neka mi pošalju PP (ili mail na dpz.stacion@gmail.com). Vidimo se!

______________________________________
Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion" 111yw9
Phalanx
Phalanx
Moderator
Moderator

Broj postova : 545
Lokacija : Rijeka / Karlovac
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion" Empty Re: Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion"

Postaj by Hrxo ned 18 sij 2009 - 19:51

Mogu li se u udrugu učlaniti maloljetne osobe?
Hrxo
Hrxo

Broj postova : 34
Lokacija : Križevci
Registration date : 18.01.2009

[Vrh] Go down

Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion" Empty Re: Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion"

Postaj by Gost ned 18 sij 2009 - 21:11

Naravno! Ovdje ti je pristupnica.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion" Empty Re: Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion"

Postaj by Hrxo pon 19 sij 2009 - 8:58

Super onda. A jel se iskaznica plaća? Mislim kad ste napisali da djeca do 12 godina imaju iskaznicu gratis.
Hrxo
Hrxo

Broj postova : 34
Lokacija : Križevci
Registration date : 18.01.2009

[Vrh] Go down

Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion" Empty Re: Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion"

Postaj by Gost pon 19 sij 2009 - 9:29

Sve piše gore u quote-anom textu.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion" Empty Re: Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion"

Postaj by Thommo pon 19 sij 2009 - 11:17

Hrxo je napisao/la:Super onda. A jel se iskaznica plaća? Mislim kad ste napisali da djeca do 12 godina imaju iskaznicu gratis.
Ako imaš 12 godina ili manje, članstvo ti je gratis! :vlak:
Thommo
Thommo

Broj postova : 2345
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

http://hobipoint.com

[Vrh] Go down

Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion" Empty Re: Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion"

Postaj by Hrxo pon 19 sij 2009 - 19:16

Znači netrebam platiti članarinu i upisninu?
Hrxo
Hrxo

Broj postova : 34
Lokacija : Križevci
Registration date : 18.01.2009

[Vrh] Go down

Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion" Empty Re: Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion"

Postaj by Gost pon 19 sij 2009 - 19:28

Hrxo je napisao/la:Znači netrebam platiti članarinu i upisninu?
Ali moraš nečime dokazati svoje godine, riječ nije dovoljna! Nekome ćeš morati dati nekakav dokumenat na uvid.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion" Empty Re: Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion"

Postaj by Hrxo pon 19 sij 2009 - 19:31

Morao bih se što brže učlaniti u društvo jer mi je rođendan 11.2. i onda ću imati 13 godina. A da kopiram rodni list?
Hrxo
Hrxo

Broj postova : 34
Lokacija : Križevci
Registration date : 18.01.2009

[Vrh] Go down

Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion" Empty Re: Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion"

Postaj by Miha pon 19 sij 2009 - 19:59

Jel bi ja mogao dobiti kakav popust pošto bih bio prvi iz Osječko-baranjske županije? Kako iskaznica izgleda?

Hvala !!


P.S. Oprostite ne glupim pitanjima...
Miha
Miha

Broj postova : 576
Age : 33
Lokacija : grad Đakovo (Croatia)
Registration date : 13.12.2008

[Vrh] Go down

Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion" Empty Re: Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion"

Postaj by Gost pon 19 sij 2009 - 21:08

Miha je napisao/la:Jel bi ja mogao dobiti kakav popust pošto bih bio prvi iz Osječko-baranjske županije? ...
To ćeš morati sa Predsjednikom i tajnikom dogovorit!
Miha je napisao/la:... Kako iskaznica izgleda?
Hm ... ima negdje na 4umu i sken te iskaznice samo je treba nać.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion" Empty Re: Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion"

Postaj by Hrxo pon 19 sij 2009 - 21:09

Hrxo
Hrxo

Broj postova : 34
Lokacija : Križevci
Registration date : 18.01.2009

[Vrh] Go down

Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion" Empty Re: Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion"

Postaj by Hrxo pon 19 sij 2009 - 21:11

A djeca do 12 godina(odnosno ja) jer trebaju ispuniti pristupnicu?
Hrxo
Hrxo

Broj postova : 34
Lokacija : Križevci
Registration date : 18.01.2009

[Vrh] Go down

Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion" Empty Re: Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion"

Postaj by Phalanx pon 19 sij 2009 - 21:27

Hrxo je napisao/la:A djeca do 12 godina(odnosno ja) jer trebaju ispuniti pristupnicu?

U tvom slučaju, trebao bi ispuniti pristupnicu i skenirati osobnu (ili bilo koji drugi dokument na kojem piše datum tvog rođenja) i sve poslati mailom na dpz.stacion@gmail.com.

Miha je napisao/la:Jel bi ja mogao dobiti kakav popust pošto bih bio prvi iz Osječko-baranjske županije? Kako iskaznica izgleda?

Članarina je potrebna za normalno funkcioniranje udruge i jednostavnijih aktivnosti, a i ovako je relativno malena, tako da nismo dogovorili takve vrste popusta. Međutim, ukoliko si učenik, student, nezaposlen ili umirovljenik, popust je 50%, odnosno 50 kuna.

______________________________________
Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion" 111yw9
Phalanx
Phalanx
Moderator
Moderator

Broj postova : 545
Lokacija : Rijeka / Karlovac
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion" Empty Re: Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion"

Postaj by Hrxo pon 19 sij 2009 - 22:10

A problem je u tome što nemam skener, ali to bi mogao riješiti. Mogu li skenirati svoju vozačku za bicikl u njoj su svi moji podaci?
Hrxo
Hrxo

Broj postova : 34
Lokacija : Križevci
Registration date : 18.01.2009

[Vrh] Go down

Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion" Empty Re: Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion"

Postaj by Barney pon 19 sij 2009 - 23:40

Mozes ju i fotografirati ako imas digitalac.

No, ima jedno drugo pitanje. Ocito je da si maloljetan, a u tom slucaju mislim da sve trebaju potvrditi tvoji roditelji odnosno jedan od njih. To bi trebalo provjeriti u zakonu o udrugama, da ne bi poslije bilo problema.

Barney
Barney
Barney

Broj postova : 930
Lokacija : Zagreb
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion" Empty Re: Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion"

Postaj by Thommo uto 20 sij 2009 - 0:38

Hrvoje, dovoljno je da, kako Barney kaže, ispuniš pristupnicu, a jedan od roditelja je potpiše, čisto da znamo da imaš njihovu dozvolu. Onda pristupnicu i dokument kojim dokazuješ svoje godine lijepo slikaj digitalcem i pošalji na našu e-mail adresu.

Inače, moj sin od 3 mjeseca je također član! mrgreen Zamisli, nije me ni pitao smije li, samo se učlanio!! laugh 2 (ŠALA)
Thommo
Thommo

Broj postova : 2345
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

http://hobipoint.com

[Vrh] Go down

Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion" Empty Re: Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion"

Postaj by Hrxo uto 20 sij 2009 - 9:48

OK. Napravit ću kako vi kažete.
Hrxo
Hrxo

Broj postova : 34
Lokacija : Križevci
Registration date : 18.01.2009

[Vrh] Go down

Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion" Empty Re: Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion"

Postaj by Hrxo uto 20 sij 2009 - 9:52

Znači tamo u pristupnici di piše potpis ne potpišem se ja nego moja mama ili tata?
Hrxo
Hrxo

Broj postova : 34
Lokacija : Križevci
Registration date : 18.01.2009

[Vrh] Go down

Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion" Empty Re: Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion"

Postaj by Phalanx uto 20 sij 2009 - 10:11

Hrxo je napisao/la:Znači tamo u pristupnici di piše potpis ne potpišem se ja nego moja mama ili tata?

Potpiši se i ti i ispod mama ili tata, i stvar riješena. Sve to skupa skeniraj, ili pofotkaj i pošalji na mail... i onda postaneš član.

______________________________________
Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion" 111yw9
Phalanx
Phalanx
Moderator
Moderator

Broj postova : 545
Lokacija : Rijeka / Karlovac
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion" Empty Re: Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion"

Postaj by Hrxo uto 20 sij 2009 - 10:14

E super. A kaj ovo sa zakonom o upravama kaj je Barney napisal?
Hrxo
Hrxo

Broj postova : 34
Lokacija : Križevci
Registration date : 18.01.2009

[Vrh] Go down

Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion" Empty Re: Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion"

Postaj by Barney uto 20 sij 2009 - 11:15

Hrxo je napisao/la:E super. A kaj ovo sa zakonom o upravama kaj je Barney napisal?
Kao sto Phalanx i Thommo rekose, daj nekom od "staraca" da potpise, ti se potpisi ispod i stvar rijesena.

Barney
Barney
Barney

Broj postova : 930
Lokacija : Zagreb
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion" Empty Re: Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion"

Postaj by Hrxo uto 20 sij 2009 - 11:25

OK.
Hrxo
Hrxo

Broj postova : 34
Lokacija : Križevci
Registration date : 18.01.2009

[Vrh] Go down

Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion" Empty Re: Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion"

Postaj by Hrxo uto 20 sij 2009 - 20:10

Evo ljudi skenirao sam vozačku za bicikl na njoj pišu svi moji podaci koji vam trebaju. Pristupnicu ću poslati poštom. NA koju e-mail adresu mogu poslati skeniranu sliku vozačke?
Hrxo
Hrxo

Broj postova : 34
Lokacija : Križevci
Registration date : 18.01.2009

[Vrh] Go down

Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion" Empty Re: Društvo Prijatelja Željeznice "Štacion"

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.