Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Popušili smo...........

+9
tiki
seabral
gaspa
LLeon
Narcis
Pfaff
EuroTrakker
Jean
kiki273
13 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

Popušili smo........... - Page 2 Empty Re: Popušili smo...........

Postaj by Narcis pet 6 oľu 2009 - 13:27

Ponovo je aktualizirana tema zabrane pušenja u ugostiteljskim objektima. Evo citata teksta iz Glasa Istre
Nema milosti za ugostitelje i pušače

MINISTARSTVO ZDRAVSTVA NESKLONO UVAŽITI NOVI ZAHTJEV CEHA UGOSTITELJA

ZAGREB - Ministarstvo zdravstva nije za novu odgodu zabranu pušenja u ugostiteljskim objektima, koju zbog straha od značajnog pada prometa u kafićima i restoranima traži Ceh ugostitelja Hrvatske obrtničke komore (HOK). Ugostitelji su pri donošenju zakona dobili odgodu od šest mjeseci da bi se mogli prilagoditi novom režimu nepušenja, a ona istječe početkom svibnja.

-Zakon o zabrani pušenja je donesen, njegova primjena ide, a s ugostiteljima ćemo se svakako sastati i razgovarati da čujemo njihove argumente, kazao nam je Dražen Jurković, državni tajnik u Ministarstvu zdravstva.

-Isti se zakoni primjenjuju i u Sloveniji, Italiji i Francuskoj pa nema razloga da izbjegavamo zabraniti pušenje u kafićima i restoranima, smatra Jurković i dodaje da polugodišnja odgoda ugostiteljima ne bi značila praktički ništa.

Ugostitelji nisu vremenski konkretizirali svoj zahtjev za odgodom i računaju na što dužu odgodu. Upozoravaju da prilagodba prostora zabrani pušenja iziskuje velika ulaganja u situaciji kada bilježe pad prometa od oko 30 posto i tvrde da će primjena zabrane pušenja u zakonskom roku imati pogubne posljedice na njihovo poslovanje.

Termin sastanka predstavnika Ceha ugostitelja s predstavnicima ministarstva zdravstva i turizma te Hrvatske gospodarske komore (HGK), na kojem bi se trebali odvagnuti argumenti za i protiv dogovorenog termina primjene zakona te donijeti i konačna odluka o eventualnoj odgodi zabrane pušenja za ugostitelje, još nije definiran, a po nekim naznakama trebao bi se održati najkasnije do kraja ožujka.

Ceh ugostitelja svoj je zahtjev Ministarstvu zdravstva i socijalne skrbi uputio još početkom veljače, ali zasad bez rezultata.
-Razumljivo je da ugostitelji nastoje odgoditi zakon jer im je promet pao, no on se idućih mjeseci može isto tako povećati. S druge strane, činjenica je da se godišnje na liječenje bolesti izazvanih pušenjem potroše tri milijarde kuna, argumentira Jurković i zaključuje da su odgode već donesenih zakona "moguće", ali nikamo ne vode.

Zakon o ograničavanju uporabe duhanskih proizvoda stupio je na snagu u studenom prošle godine, i to u svim odgojnim, obrazovnim i zdravstvenim ustanovama osim psihijatrijskih bolnica. U ugostiteljskim objektima, hotelima i drugim javnim prostorima šestomjesečna prilagodba traje do 6.svibnja. Nakon tog datuma pušenje će biti dopušteno samo u strogo odvojenim prostorijama, gdje se neće služiti hrana i piće. Kazne za ugostitelje koji se toga ne budu pridržavali iznose od 5.000 do 15.000 kuna, za goste koji zapale cigaretu 1.000 kuna, a konobari koji zažmire u takvim situacijama platit će kaznu od 500 do 1.000 kuna LJ.B.M.

Ova zadnja rečenica u tekstu se odnosi i na mene, morat ću bejzbol palicu nosit na posao. kul

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Popušili smo........... - Page 2 Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Popušili smo........... - Page 2 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Popušili smo........... - Page 2 Empty Re: Popušili smo...........

Postaj by Silver pet 6 oľu 2009 - 13:42

narcis je napisao/la:
Ova zadnja rečenica u tekstu se odnosi i na mene, morat ću bejzbol palicu nosit na posao. kul


Suljo bi reko "Bit će belaja" lud od smijeha rolling on the floor
Silver
Silver

Broj postova : 353
Age : 74
Lokacija : Zaprešić
Registration date : 09.02.2009

[Vrh] Go down

Popušili smo........... - Page 2 Empty Re: Popušili smo...........

Postaj by nenek čet 30 srp 2009 - 2:02

Čini mi se da će taj strogi zakon o nepušenju ipak biti povučen, nakon što su sjebali već mnoge ugostitelje. Vidjet ćemo što će reći gospodin Milinović i gđa Kosor (koja je isto pušačica).
Osobno mi taj zakon nije bio neki teret, jer godišnje zapalim 4-5 cigareta.
nenek
nenek

Broj postova : 216
Age : 41
Lokacija : Zagreb
Registration date : 22.03.2008

[Vrh] Go down

Popušili smo........... - Page 2 Empty Re: Popušili smo...........

Postaj by kiki273 pet 31 srp 2009 - 15:59

Nakon drage nam Simonice i njen Ante se bacio u pjevačke vode, kaže da smo popušili kul :vibro: wallbash :gunner: :cenifko: icon rig :qtrippy: whacky :jolly: Suspect :bounce: :spider:
https://www.youtube.com/watch?v=OXB-2K3BD0A

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Popušili smo........... - Page 2 Empty Re: Popušili smo...........

Postaj by seabral pet 31 srp 2009 - 21:53

Lako za nepušački zakon, još lakše za Simonicu i onog njenog tipa ... ali danas smo svi skupa masovno popušili harač ... a kako izgleda pušit ćemo od jeseni još i više. Mad

Kad će se već jednom doslovce početi provoditi "Vietato fumare !!! " u svim pogledima ? Evil or Very Mad

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Popušili smo........... - Page 2 Empty Re: Popušili smo...........

Postaj by kiki273 pet 2 lis 2009 - 9:32


______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Popušili smo........... - Page 2 Empty Re: Popušili smo...........

Postaj by kiki273 čet 12 stu 2009 - 9:54

POZIV MINISTRA ZDRAVSTVA MILINOVIĆA NA NEPUŠENJE U VRIJEME PANDEMIJE GRIPE, U ZAGREBAČKIM KAFIĆIMA NIJE SHVAĆEN OZBILJNO
Ugostitelji se oglušili na apel za privremenu zabranu pušenja......
A jedna teta doktorica je rekla:

Dim cigarete oštećuje dišne puteve

Dimna komponenta cigarete oštećuje dišne putove, a samim tim pada i obrambena sposobnost dišnih putova. Na taj se način otvara mogućnost za razvoj raznih infekcija, objašnjava doc. dr. Ljiljana Bulat Kardum, pročelnica Zavoda za pulmologiju Kliničkog bolničkog centra Rijeka, povezanost pušenja s mogućnošću zaraze virusom gripe tipa A H1N1.
– Razloga za prestanak pušenja ima napretek i naravno da i u slučaju nove gripe vrijedi preporuka da se ne treba izlagati dimu cigareta ni aktivno, ali ni pasivno, poručuje doc. dr. Kardum.

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Popušili smo........... - Page 2 Empty Re: Popušili smo...........

Postaj by Gost čet 12 stu 2009 - 12:41

kiki273 je napisao/la:... Dimna komponenta cigarete oštećuje dišne putove, a samim tim pada i obrambena sposobnost dišnih putova. Na taj se način otvara mogućnost za razvoj raznih infekcija, objašnjava doc. dr. Ljiljana Bulat Kardum, pročelnica Zavoda za pulmologiju Kliničkog bolničkog centra Rijeka, povezanost pušenja s mogućnošću zaraze virusom gripe tipa A H1N1.
Razloga za prestanak pušenja ima napretek i naravno da i u slučaju nove gripe vrijedi preporuka da se ne treba izlagati dimu cigareta ni aktivno, ali ni pasivno, poručuje doc. dr. Kardum.
A Vi mene nećete da slušate što Vam ja trubim! Za boga, ja sam pred kraj kurio 2 kutije M*****-a. Dok me ni zdrmala astma! Od '91-e na ovamo niti jednu nisam više stavil u usta! Ispočetka mi je smetalo ako je netko dimijo u blizini ali sad više ne. Osim u nekim situacijama (al' to više nije tema za ovo!). Znam da je jako teško baciti cigaretline ali razmislite koju štetu činite sebi, svojoj familiji a posebno maloj djeci čija su mlada pluća izložena dimu cigareta! Na taj se način djeca pripremaju za pušača kad odrastu.

Nemojte me krivo shvatiti, ovime ne prozivam nikoga 'ko trenutno puši ali razmislite o prestanku pušenja. Efekti su višestruki, ostaje Vam mjesečno 400-500 kuna u džepu, ne vonjate na 10 metri po dimu ... ovo mi je samo trenutno palo na pamet! Priče o tome da kad se baci cigarete da ljudi počinju više jesti su priče za malu djecu. Isto kao i kako ćete pit ujutro kavu bez cigarete! Pit ćete je isto kao i svaki dan, na usta a sama kava će imati bolju aromu jer neće biti začinjena dimom cigarete. U biti sve se svodi na naviku. Kako ste se navikli na pušenje tako se možete navići i bez cigarete. Istina, povratak je malo teži! Po mojim saznanjima (a na Pulmologiji nebi varali!) "čišćenje" organizma traje oko 5 godina od otrova nikotina! Katran u plućima ostaje forever!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Popušili smo........... - Page 2 Empty Re: Popušili smo...........

Postaj by Gost uto 17 stu 2009 - 19:52

Danas je svijetski Dan nepušenja, da li je tko od pušača odlučio da od danas više ne puši?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Popušili smo........... - Page 2 Empty Re: Popušili smo...........

Postaj by Narcis uto 17 stu 2009 - 20:01

tomo je napisao/la:
Danas je svijetski Dan nepušenja, da li je tko od pušača odlučio da od danas više ne puši?

sad sad
Nisam jako ovisan, ali ni ne mogu bez. yes

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Popušili smo........... - Page 2 Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Popušili smo........... - Page 2 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Popušili smo........... - Page 2 Empty Re: Popušili smo...........

Postaj by kico101 uto 17 stu 2009 - 20:30

tomo je napisao/la:
Danas je svijetski Dan nepušenja, da li je tko od pušača odlučio da od danas više ne puši?
Ja. Ah, da, sad sam se sjetio da ne fumam od rođenja. mrgreen

______________________________________
Komadina: Oćemo prugu ( otp'o )
Linić: Nećemo prugu ( raste i cvate )
Jurčić/Vasilić: A kol'ko promila? ( izgubljeni, ima nas jooš )
Otvaranje pruge:_________________ ( popuni liniju )
kico101
kico101
Moderator
Moderator

Broj postova : 2204
Age : 54
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Popušili smo........... - Page 2 Empty Re: Popušili smo...........

Postaj by Gost uto 17 stu 2009 - 20:53

kico101 je napisao/la:Ja. Ah, da, sad sam se sjetio da ne fumam od rođenja. mrgreen
Ma ti se ne računaš laugh 2 , za tebe znam da ne čufaš. Također znam i za Pfaffa da je prestao čufat (btw, Pfaff, si dobil ku kilicu otkako si prestal čufat?). Zanimaju me ove naše ostale čufalice! Eto jedna se izjasnila da ni jako ovisna mrgreen a ostale?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Popušili smo........... - Page 2 Empty Re: Popušili smo...........

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]


Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.