Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bye bye, pasarela :(

+7
Miha
LLeon
Phalanx
seabral
Barney
Narcis
Jean
11 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

Bye bye, pasarela :( - Page 2 Empty Re: Bye bye, pasarela :(

Postaj by gaspa sri 2 ruj 2009 - 9:07

Zaista možemo reći da je ovaj bye, bye iz naslova konačan i neopoziv. Pasarelu će zamijeniti pothodnik (ne nužno na istoj lokaciji) koji će voditi do novog autobusnog kolodvora.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3449
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Bye bye, pasarela :( - Page 2 Empty Re: Bye bye, pasarela :(

Postaj by Jean sri 2 ruj 2009 - 20:31

Ne mogu se suzdržati od komentara:

Gradnja pothodnika na ovom dijelu je jedna od većih gluposti! Uz relativno nisku cijenu može se sagraditi lijepa, moderna pasarela, sa svom dodatnom infrastrukturom (lift, rampa za invalide...). Primjer je nova osječka pasarela koja izgleda jako lijepo, suvremeno (ne paše, doduše, uz osječki kolodvor, ali to je neka druga priča...), a sigurno košta daleko manje nego pothodnik.

Imamo s druge strane primjer podvožnjaka između Indexa i Žabice, u kojem je vječiti problem sa vodom (more probija kroz drenažne otvore, a ponekad i kroz sam beton). Umjesto da, poučeni tim primjerom, izgrade objekt koji je jeftiniji i pri gradnji i za održavanje (a može biti i reprezentativniji!), naši se gradski oci odlučuju za gradnju pothodnika...

Zanima me još samo gdje bi taj pothodnik trebao biti. Jer jedina dva mjesta gdje ga ne bi trebalo ukopavati ispod temelja postojećih zgrada jesu lokacija sadašnje pasarele i s druge strane zgrade u kojoj je Graciani - od spomenika (preko puta Indexa) do one pečenjare na platou.

______________________________________
Bye bye, pasarela :( - Page 2 D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Bye bye, pasarela :( - Page 2 Empty Re: Bye bye, pasarela :(

Postaj by Gost čet 3 ruj 2009 - 10:09

Jean je napisao/la:... Uz relativno nisku cijenu može se sagraditi lijepa, moderna pasarela, ...
Možda bi tu mogao od pomoći biti "Štacion" jer taj prijedlog bi sigurno išao na javnu raspravu a onda ... mrgreen tru truuu ... eto prilike da se i za "Štacion" čuje!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Bye bye, pasarela :( - Page 2 Empty Re: Bye bye, pasarela :(

Postaj by Jean sub 23 lis 2010 - 0:34

Neslužbeno, prema navodu s jednog drugog foruma, obje riječke pasarele idu put Metisa do kraja godine.

______________________________________
Bye bye, pasarela :( - Page 2 D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Bye bye, pasarela :( - Page 2 Empty Re: Bye bye, pasarela :(

Postaj by Gost sub 23 lis 2010 - 8:50

Da, to je moja informacija. Prije par dana sreo sam čovjeka na kolodvoru koji mi je rekao da bi pasarele trebale dole do Božića o.g.!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Bye bye, pasarela :( - Page 2 Empty Re: Bye bye, pasarela :(

Postaj by Pfaff sub 23 lis 2010 - 9:02

Ode još jedan dio mojeg djetinjstva i mladosti (i ostatak je odavno prošao pa valjda može i to grinko ). Sad, da li će vizura kolodvora biti ljepša, to je pitanje, pogotovo uz one kusaste stupove od nekadašnje nadstrešnice koji me jako podsjećaju na ona dva trupca ispred kolodvora Vrbovsko. Čitam u medijima da prodaje imovinu koja nije u neposrednoj funkciji osnovne djelatnosti pa će se prodajom starog željeza od pasarela (0.11 kn/kg) valjda malo popuniti prazna kesa :skok :

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Bye bye, pasarela :( - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11088
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Bye bye, pasarela :( - Page 2 Empty Re: Bye bye, pasarela :(

Postaj by Gost sub 23 lis 2010 - 9:14

Da se razumijemo, ovo nije službena informacija!!! Ovo mi je rekao čovjek onako, u prolazu i bio je u "civilu" ali očito netko tko radi na HŽ-u. Službeno će bit kad vidimo da je demontiraju smiling devil .

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Bye bye, pasarela :( - Page 2 Empty Re: Bye bye, pasarela :(

Postaj by Gost sri 27 lis 2010 - 14:42

Na tragu prethodnih posteva, njih 5-orica dole kod skladišta nešto "opasno" mašu papirima i gledaju ka pasareli Shocked . Kasnije sam ih vidio da su išli dole po peronu prema pošti. Valjda videt i onu drugu.

Bye bye, pasarela :( - Page 2 100_5231

Kvragu, falil sam drugu fotku mrgreen

Bye bye, pasarela :( - Page 2 100_5243

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Bye bye, pasarela :( - Page 2 Empty Re: Bye bye, pasarela :(

Postaj by Gost uto 2 stu 2010 - 14:20

Nažalost nemam dobru vijest!!! Javio mi je Kapo da su počeli rezat pasarelu na Brajdi! Ja danas više nemogu van i štogod snimit ali zato ću sutra. Ako je tko u mogućnosti da još danas što snimi ...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Bye bye, pasarela :( - Page 2 Empty Re: Bye bye, pasarela :(

Postaj by Miha uto 2 stu 2010 - 21:19

Zašto ju ne obnove ? Nije valjda da je nepotrebna ? U Osijeku su to predobro napravili....
Miha
Miha

Broj postova : 576
Age : 33
Lokacija : grad Đakovo (Croatia)
Registration date : 13.12.2008

[Vrh] Go down

Bye bye, pasarela :( - Page 2 Empty Re: Bye bye, pasarela :(

Postaj by Gost uto 2 stu 2010 - 21:59

Prestare su i više bi novca trebalo za obnovu nego za novu/e. Ona kod bloka 2 je definitivno izgubila svoju svrhu (nema više toliko radnika koji bi išli tamo raditi) a ova kod kolodvora bi još i mogla služiti (kad se sagradi novi autobusni kolodvor) ali s obzirom na stanje u kakvom je sad bolje ju je maknut da netko ne strada pod njom. Kad se sagradi autobusni kolodvor onda će se (valjda) razmišljat o nekakvoj novoj.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Bye bye, pasarela :( - Page 2 Empty Re: Bye bye, pasarela :(

Postaj by LLeon sri 3 stu 2010 - 5:57

A što ovi rade? Shocked mad Valjda je najprije trebalo porezat pasarelu, a stepenice ostavit za kraj. Kako se misle penjat gore?
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Bye bye, pasarela :( - Page 2 Empty Re: Bye bye, pasarela :(

Postaj by Pfaff sri 3 stu 2010 - 7:28

LLeon je napisao/la:A što ovi rade? Shocked mad Valjda je najprije trebalo porezat pasarelu, a stepenice ostavit za kraj. Kako se misle penjat gore?
Nikako. Ekipa za rezanje ostaje gore do završetka posla, a rezat će u sekcijama od krajeva prema sredini... Shocked

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Bye bye, pasarela :( - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11088
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Bye bye, pasarela :( - Page 2 Empty Re: Bye bye, pasarela :(

Postaj by Narcis sri 17 stu 2010 - 17:31

Pfaff je napisao/la:Nikako. Ekipa za rezanje ostaje gore do završetka posla, a rezat će u sekcijama od krajeva prema sredini... Shocked
Po ovome što je slikao thomcro, izgleda da će stvarno biti tako. Bye bye, pasarela :( - Page 2 57795

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Bye bye, pasarela :( - Page 2 Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Bye bye, pasarela :( - Page 2 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Bye bye, pasarela :( - Page 2 Empty Re: Bye bye, pasarela :(

Postaj by Gost sri 17 stu 2010 - 17:39

Pored pasarele na Brajdi je svaki dan i drezina sa platformom što daje za naslutiti da će je koristiti za demontažu (drezinu). Al' to je već neka druga priča o kojoj ćemo svjedočit slijedeći tjedan. Valjda kad ovu obore s nogu prelaze na onu drugu, onu kod bloka 2

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Bye bye, pasarela :( - Page 2 Empty Re: Bye bye, pasarela :(

Postaj by Narcis pet 19 stu 2010 - 21:22

A o ovoj pasareli ima i cijela tema na željeznice.net:
http://zeljeznice.net/forum/viewtopic.php?p=326432#326432

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Bye bye, pasarela :( - Page 2 Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Bye bye, pasarela :( - Page 2 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Bye bye, pasarela :( - Page 2 Empty Re: Bye bye, pasarela :(

Postaj by Gost pet 19 stu 2010 - 21:29

Narcis je napisao/la:A o ovoj pasareli ima i cijela tema na željeznice.net:
http://zeljeznice.net/forum/viewtopic.php?p=326432#326432
... samo što su fotke "stare" i nema svježih smiling devil jer im nema tko fotkat

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Bye bye, pasarela :( - Page 2 Empty Re: Bye bye, pasarela :(

Postaj by Narcis pet 19 stu 2010 - 21:42

Stare fotke, ma netko će doć fotkati zadnji rezanje, pročitaj na dnu stranice, čak se spominju i datumi 23-25-11.

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Bye bye, pasarela :( - Page 2 Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Bye bye, pasarela :( - Page 2 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Bye bye, pasarela :( - Page 2 Empty Re: Bye bye, pasarela :(

Postaj by Gost pet 19 stu 2010 - 22:16

Ma da. Snimit će one zadnje trzaje. Ja imam snimljeno sve od prvih naznaka pa u djelovima kako režu. Čak ni ovdje, na Vlakovima, nema svih fotografija koje sam snimio.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Bye bye, pasarela :( - Page 2 Empty Re: Bye bye, pasarela :(

Postaj by Gost uto 23 stu 2010 - 20:15

Sutra će posebno bit zanimljivo videt kao će rešit gornju žicu KM jer ta žica je sidrena na obje strane pasarele (vidi se ovoj fotki na ča mislin https://2img.net/h/i1008.photobucket.com/albums/af205/tomo-ri2/vlakovi%20008/100_5742.jpg ) i praktički fali kus od cca. 2-2.5 metra. Istina, trebalo bi bit rano na kolodvoru (barem oko 8 i pol), ja ću nastojat nekako se dokotrljat ma nemogu 100% tvrdit perche san danas kad sam se vraćal doma okinul (padala je kiša i okliznul san se na mokri list) i gadno izvrnul desno koleno. Ni niš pokidano ni puknuto aš moren hodit. Verovatno san samo istegnul ligamente.

No, da vas ne tlačin, nastojat ću doć ma ni baš 100% sigurno.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Bye bye, pasarela :( - Page 2 Empty Re: Bye bye, pasarela :(

Postaj by Gost čet 25 stu 2010 - 20:28

Na tragu ovoga, pitanje za naše zagrebačke prijatelje: svojedobno je na GK između kolodvorske zgrade i pošte također bila pasarela, zna li se (barem otprilike) kad je demontirana?


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Bye bye, pasarela :( - Page 2 Empty Re: Bye bye, pasarela :(

Postaj by Gost sri 8 pro 2010 - 15:32

thomcro je napisao/la:Na tragu ovoga, pitanje za naše zagrebačke prijatelje: svojedobno je na GK između kolodvorske zgrade i pošte također bila pasarela, zna li se (barem otprilike) kad je demontirana?
Nevolim baš sebe citirat al' ... zar nitko nezna odgovoriti hm help !?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Bye bye, pasarela :( - Page 2 Empty Re: Bye bye, pasarela :(

Postaj by sali sri 8 pro 2010 - 19:30

thomcro je napisao/la:
thomcro je napisao/la:Na tragu ovoga, pitanje za naše zagrebačke prijatelje: svojedobno je na GK između kolodvorske zgrade i pošte također bila pasarela, zna li se (barem otprilike) kad je demontirana?
Nevolim baš sebe citirat al' ... zar nitko nezna odgovoriti hm help !?

thomcro.....

Točan datum neznam...........,ali ipak....Very Happy

Most kojim se kraj pošte u Branimirovoj ulici prelazilo u Trnje,porušen je 70-tih godina prošlog stoljeća zbog trošnosti.Do izgradnje podhodnika,služio je kao najbliži prijelaz preko željezničkih tračnica Glavnog kolodvora u Zagrebu.

U željezničkoj arhivi moralo bi nešto pisati o tome. Točan datum i o sudbini ove pasarele sigurno bi mnogo više znao g. Siniša Lajnert iz Državnog arhiva - područje željeznica.

Srdačan pozdrav !
sali
sali

Broj postova : 1950
Age : 72
Lokacija : Zagreb
Registration date : 10.06.2008

[Vrh] Go down

Bye bye, pasarela :( - Page 2 Empty Re: Bye bye, pasarela :(

Postaj by Gost sri 8 pro 2010 - 19:32

Hvala puno na informaciji!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Bye bye, pasarela :( - Page 2 Empty Re: Bye bye, pasarela :(

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]


Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.