Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Južna pruga

+5
Pfaff
Thommo
Barney
LLeon
gaspa
9 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Go down

Južna pruga Empty Južna pruga

Postaj by gaspa ned 1 oľu 2009 - 19:55

Kaj vi mislite da se samo po Istri može istraživati?

Kao prilog mom seminarskom radu o prugama obrađen je još jedan dio. I ponovo će ovaj forum imati ekskluzivno pravo vidjeti nešto još neobjavljeno (od čega su drugi istraživači, izgleda, digli ruke, ali su se prešli).

Međutim - kako će (bez obzira na reducirani broj članova) istarsko-učkarska ekipa biti zvijezda programa ovaj tjedan (i neće nam dati živjeti od svojih priloga grinko ), onda ću ja svoje objave malo odložiti da mi onaj kvartet ne pokvari čitanost.

Slika, inače, ima 98 (od 175 sveukupno) a mogao bi se staviti i mali OT bonus. Ma, morat ću to izreducirat...

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3491
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Južna pruga Empty Re: Južna pruga

Postaj by LLeon pon 2 oľu 2009 - 1:15

Ajme koja navlakuša. hehe Ja se namjerio na još jedan gaspin odličan putopis, kad ono kul . Ali mudro tempirano, jer reducirana učkarsko- istarska ekipa nosi pravu bombu i ekskluzivu.
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Južna pruga Empty Hrvatski Leskovac

Postaj by gaspa sub 14 oľu 2009 - 8:36

Dakle, sad kad su se ovi Primorci i Istrijani malo smirili namačući noge u lavoru s toplom vodom (osim LLeona), mogu ja...

Pripremajući seriju o zagrebačkim prugama danas ćemo proći - kako sam je ja nazvao - južnom prugom, odn. onim što je u Zagrebu od željeznice najjužnije tj. obrubljuje Zagreb s juga. Riječ je o dionici Hrvatski Leskovac - Remetinec - Trokut - Klara - Odra.

Hrvatski Leskovac (zasad) je ukupno druga a ozbiljno prva (jer ima hrpu kolosjeka) stanica na pruzi od Zagreba prema Rijeci. Ilustracije radi
Južna pruga HrvLeskovac

ili za one koji vole karte
Južna pruga -J4HrvatskiLeskovac

Pruga iz pravca Karlovca prolazi mimo tvornice Pliva Otopine
Južna pruga 10J4278-122

i presjekavši Bedekovu ul. koja u širem smislu spaja Lučko i Goli Breg (pogled s juga)
Južna pruga 12J4278-121

ulazi u stanicu Hrvatski Leskovac (čovo lijevo od rampe je Plivin čuvar kojemu je malo dosadno, a malo je bio znatiženjan što tu radi individua s fotoaparatom)
Južna pruga 11J4278-123

razgranavši se u više kolosjeka (onaj zatravljeni, sasvim lijevo, na kojem je iskliznica, vodi u Plivu)
Južna pruga 13J4278-124

Pogled unazad, prema Karlovcu (gle kako se u naizgled ravnici pruga diže!)
Južna pruga 17J4278-133

S ove lijeve strane izdignuti je dio za pristup teretnim vagonima a tamo desno se iz spleta tračnica odvaja industrijski kolosjek za Plivu
Južna pruga 16J4278-125

(kao što rekoh, za Plivu čiji je plac iza ograde iza Bedekove ul., što opet nije ucrtano u kartu!)
Južna pruga 18J4278-140

Kad sam već spomenuo teretne vagone... a tu je i stanična zgrada (bokocrt)
Južna pruga 14J4278-126

Stanična zgrada u izometriji sa željezničke strane
Južna pruga 21J4278-137

i s cestovne strane (posebnu pažnju obratiti na drugu građevinu desno od stanične zgrade)
Južna pruga 20J4278-128

Da, to je to! Kruna svega
Južna pruga 22J4278-129

Dobrodošli
Južna pruga 23J4278-130

Još bolje vas našli
Južna pruga 24J4278-136

Sjeveroistočno od stanice su skladišta i silos
Južna pruga 30J4278-131

a pruga opet ravno (? - da ne bi! - a vidi uspona - a zapravo se radi o nadvožnjaku) nastavlja prema Zagrebu
Južna pruga 31J4278-132

ravno, ravno, prolazeći iznad zagrebačke cestovne obilaznice (iako je na kartama ucrtano krivo - da prolazi ispod) i potom prelazeći preko uglavnom suhog derivacionog kanala Sava-Odra-Sava (čiji je zadatak u slučaju visokih voda dio toka Save odvoditi mimo Zagreba štiteći ga od poplava i u konačnici ih ispuštati negdje u Turopolju; ne povezuje Savi i Odru kako bi se dalo iz imena naslutiti nego Odra prolazi sifonom ispod njega... ali to je već OT)
Južna pruga -J4Rijekaprekokanala

Južna pruga 32J4278-151

Ova bi slika, naravno, bila ljepša da je na mostu vlak. Ali, vlak mi je promaknuo doslovno za manje od 10 sekundi. Spuštajući se u korito kanala vidio sam ga, no dok sam stao uz rub ceste, dohvatio fotić i izašao iz auta... odeeee

nastavit će se

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3491
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Južna pruga Empty Remetinec

Postaj by gaspa sub 14 oľu 2009 - 14:24

Na svom putu prema Zagrebu pruga dalje siječe cestu koja spaja Blato i Novi Botinec, a koja se sa sjeverne strane pruge zove ul. Mladena Fiolića a s južne ul. Kate Mlinarić.

Slijedeće križanje je s Brezovičkom cestom. Kad ono - gle! - crveni signal je zatreperio
Južna pruga 33J4278-152

Rampa se spušta
Južna pruga 34J4278-153

Ubrzo vidimo i razlog spuštanja rampe
Južna pruga 35J4278-154

A ubrzo zatim sve je opet po starom
Južna pruga 36J4278-155

A sad da razmotrimo gdje se to dogodilo i gdje će se što događati dalje
Južna pruga KartaJug1
1 - križanje pruge i Brezovičke ceste (ŽCP u razini, s polubranicima, kako bismo to učeno rekli)
2 - stajalište Remetinec i križanje (opet u razini) pruge s ul. Luje Naletilića (ex. Rajtarićeva)
3 - dvostruki prijelaz ceste odn. prijelaz ceste preko dvije pruge te područje industrijske pruge pekarne Klara
4 - podvožnjak i južni ulaz u Trokut

Ne bih ulazio u to kako se ovo stručno zove odn. u koju je kategoriju Remetinec razvrstan (stajalište, postaja,...što li) - ovako gledajući riječ je o ledini s nakupinom betona koja glumi peron. Pogled prema zapadu (Karlovac). Vjerujte mi na riječ da se vlakovi ovdje zaustavljaju i krcaju putnike.
Južna pruga 40J4278-158

Ali ipak ne svi vlakovi
Južna pruga 41J4278-161
Bijaše to 520 iz Splita.

Pogled na ŽCP od sjevera (kad nam sunce tuče u oči i u objektiv). Ona simpatična izdužena zgrada s druge strane pruge je okružni zatvor. Zato sam tu bio malo oprezan sa slikanjem da me ne potvore da spremam kakvu spektakularnu organizaciju nečijeg bijega.
Južna pruga 42J4278-156

Pogled s druge strane (juga)
Južna pruga 43J4278-157

Pogled sa samog prijelaza prema sjeveroistoku (gradu) kad je pruga prazna
Južna pruga 44J4278-159

i kad je zaposjednuta
Južna pruga 45J4278-162

Ponovit ćemo isti kadar ali bez nagibnog koji vam suviše odvalači pažnju. Daklem: tu se pruga račva. Lijevi krak zakreće na sjever, preko Savskog mosta. Desni krak zakreće na istok pa dalje na jugoistok da bi se priključio sisačkoj pruzi. To je ta moja južna pruga.
Južna pruga 46J46278-160

Gledamo li s druge strane, nećemo reći da se pruga račva, već da se dvije pruge spajaju. Eto, to je ta ljepota filozofije
Južna pruga 48J6278-164

Isti spoj gledan s pruge od savskog mosta
Južna pruga 47J4278-175

Na lije-voo krug!
Južna pruga 50J4278-174

Obrnemo se oko svoje osi i što vidimo? ŽCP. Onaj dupli. Na gornjoj slici je samo riječka pruga. Slijedeća slika daje pogled na ŽCP sa sjeverne strane i vide se obje pruge. Ulica sjeverno od prelaza je Savski Gaj XIII put. Ulica južno od prelaza je Utinjska. Nije mi poznato ime prostora između pruga. Sve nalikuje na dva granična prijelaza s ničijom zemljom između.
Južna pruga 51J4278-176

Da ni mene ni sebe ne pitate zašto je na slici rampa spuštena - 4054 Zagreb-Moravice
Južna pruga 53J4278-177

Tu imamo zanimljivu situaciju. Svaka od rampi spušta se neovisno. Kad vlak nailazi jednom prugom, rampa na toj pruzi je spuštena a na drugoj je dignuta. Čekajući, vozila stoje na pruzi s dignutom rampom. Bilo bi zanimljivo vidjeti što bi se desilo kad bi se u tom trenu i druga rampa počela spuštati. Mogući scenario: teretnjak iz Karlovca skreće južnom prugom prema ranžirnom. S glavnog nailazi putnički za Rijeku. Pitanje je kako je željeznička signalizacija usklađena u konkretnom slučaju i ne mora li teretnjak prvo stići u Klaru da bi putnički uopće pripustili s Glavnog kolodvora.

A sad idemo na južnu prugu u užem smislu. Odmah iza opisanog prelaza pogoni su pekarne Klara koja je imala svoj industrijski kolosjek, a koji, koliko mi je poznato, još ni na jednom forumu nije opisan (naveden je ali nije fotodokumentiran), pa je tako ovo povijesno objavljivanje. Ne znam da li je taj kolosjek imao spoj na glavnu prugu i sa zapadne strane, ali bi tragovi mogli govoriti tome u prilog - kao da se industrijski približavao glavnoj pruzi
Južna pruga 60J6278-172

Dio kompleksa pekarne - pogađate gdje je (bila) pruga
Južna pruga 61J6278-166

Bila? Tragovi se još naziru odn. izviruju iz asfalta i zemlje
Južna pruga 62J6278-167

Osvrnemo li se - tragovi nisu nestali
Južna pruga 63J6278-170

Idući dalje željezo više nećemo naći ali drvo u vidu pragova da
Južna pruga 64J6278-169

I tu negdje, malo dalje, nekad bila (sad se spominjala) skretnica za Klarin kolosjek
Južna pruga 65J6278-168

Ovaj propust povezuje sjevernu Hermanovu i južnu Perjasičku ulicu (iz koje je i slikano)
Južna pruga 67J6278-178

Pruga je izvedena kao pravilni luk. Počinje njezino (lijeva pruga) približavanje sisačkoj pruzi (desna). Između njih vrijedni lokalni stanovnici uredili su male vrtove.
Južna pruga 70aJ6278-188

Dokaz da je južna pruga u funkciji
Južna pruga 70bJ56278-190

Dvije pruge su se srele (što još ne znači da su se i dodirnule). Sisačkom trasom nailazi 1349 Zagreb-Volinja.
Južna pruga 70cJ56278-187

Desni zatravljeni koridor trasa je bivše velesajamske pruge. Ali, sad već zalazimo u slijedeću cjelinu, a to je Klara.

nastavit će se

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3491
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Južna pruga Empty Re: Južna pruga

Postaj by Barney sub 14 oľu 2009 - 18:32

Odlicno! Izvrsno! Ocemo jos! Ocemo jos!
yes yes yes

Barney
Barney
Barney

Broj postova : 930
Lokacija : Zagreb
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Južna pruga Empty Re: Južna pruga

Postaj by Thommo sub 14 oľu 2009 - 22:31

Fora, zanimljivo; još! super2
Thommo
Thommo

Broj postova : 2345
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

http://hobipoint.com

[Vrh] Go down

Južna pruga Empty Klara

Postaj by gaspa sub 14 oľu 2009 - 22:47

Vidjeli smo dvije pruge koje se približavaju, vidjeli smo i vlak na jednoj od njih (sisačkoj). Odemo li malo dalje, vidjet ćemo gdje međusobno kontaktiraju. Bude li sreće, vidjet ćemo i vlak na drugoj od njih (južnoj prugi).
Južna pruga J6278-179

No, pogledamo li bolje, vidjet ćemo da kontakta južne i sisačke pruge još nema. Zagledamo li pažljivo, uočit ćemo i da obje pruge nisu na istoj visini. Dakle: lijeva pruga je južna. Srednja je sisačka. A desna? Desna se spaja sa sisačkom a ficlek njezinog ravnog nastavka završava bikom. Pruga djeluje nekako naprasno prekinuta. Pa i jest! To je početak (ili kraj?) nekadašnje industrijske pruhe za velesajam (napušteni koridor jasno se ocrtava u nastavku).

A kakva je ono kućica lijevo? E, tu je cestovni prijelaz (pogled sa sjevera)
Južna pruga 71aJ5278-196

i s juga
Južna pruga 71cJ5278-186

Ova cesta povezuje naselja Trnsko i Siget (sjeverno od pruge) i Glogovec (južno od pruge), a ime joj je Utinjska ul.

Sastali se semafori na čašicu razgovora pa svaki trepće svoje (ali ipak sinkronizirano)
Južna pruga 71bJ5278-205

Razlog je ovaj put bio slijedeći:
Južna pruga J5278-207

Južna pruga J5278-208

Dakle, taj prijelaz uvod je u kompleks Klara (to je ona kućica za koju ste pitali)
Južna pruga 71dJ5278-185

Tu se lijepo vidi kako je južna pruga (lijeva) i dalje autonomna
Južna pruga 74aJ5278-181

i dosta dalje je još uvijek sama za sebe
Južna pruga 74fJ5278-180

Malo tehnike iz tog dijela
Južna pruga 74gJ5278-200

Južna pruga 74dJ5278-201

Južna pruga 74eJ5278-202

Međutim, razvrstavanje tko-kuda počinje pred ranžirnim kolodvorom (i onaj naš teretnjak s južne pruge skreće, evo, lijevo na sisačku, a dalje će opet lijevo na ranžirni - ali, o tom potom)
Južna pruga 80aJ5278-182

Trokolosječna dionica u središtu Klare prema Zagrebu (lijevo: južna pruga, sredina: sisačka, diretissima za Glavni kolodvor, desna: pomoćna, spaja se na sisačku a nekad je vodila do velesajma)
Južna pruga 80bJ5278-238

Tu, na skretanju lijevo za ranžirni kolodvor (ravno za Sisak) već i manevre imaju posla
Južna pruga 80cJ5278-239

Piše: Zagreb Klara ali to nije putnička stanica (ta je par stotina metara dalje)
Južna pruga 80dJ5278-240

Opet malo filozofije o razdvajanju ili spajanju pruga (lijevo za/iz Siska, desno prema/od ranžirnog kolodvora)
Južna pruga 81aJ5278-244

Nakon što su se pruge razdvojile i umnožile - eto nam cestovnog prijelaza (s jugozapadne strane, odakle je i slikano, Mrkšina ul. a sa sjeveroistočne, nakon svih pruga, Oreškovićeva ul.) koji spaja Zaprudski otok i Svetu Klaru. A gle 4 rampe!
Južna pruga 81bJ5278-241

Opet vrijedi ona priča - pazi koja se rampa spušta i gdje onda staneš. Samo je to ovdje puno ozbiljnije, jer zbog više kolosjeka 2 vlaka mogu zaista voziti istodobno! A što je između dvije pruge? Lokalni nadzorno-upravljački centar.
Južna pruga 81cJ5278-242

Manimo se mi sad ranžirnog kolodvora (o njemu ćemo možda drugom prilikom, a i ne pripada južnoj prugi) - pogledajmo kako to izgleda dalje prema Sisku. Opet se tračnice zapetljavaju i raspetljavaju
Južna pruga 82aJ5278-243

Obrnemo li se nazad, pogled je slijedeći. A tu lijevo, najlijevije, prazan je pojas, dušu dao za još jedan kolosjek. U pravu ste, kolosjek je tu i bio, a kome je i zašto smetao - ne znam
Južna pruga 82bJ5278-263

Ostaci ostataka
Južna pruga 82cJ5278-262

Opći pogled na aktivne i napuštenu trasu
Južna pruga 82dJ5278-258

Pažljivim promatračima nije izbjeglo da se na desnom kolosjeku prethodne slike nešto žutilo. A žutilo se ovo
Južna pruga 82eJ5278-251

No neprilično je hodati natraške pa ćemo se mi opet okrenuti u smjeru Siska i ugledati putničku željezničku postaju Klara
Južna pruga 83aJ5278-247

Za one koji vole stanične zgrade en face
Južna pruga 83bJ5278-248

U zgradi se nešto obnavlja i nisam siguran da u njoj ima živih. Ali vlakovi se uredno zaustavljaju. 5111 Zagreb-Volinja
Južna pruga 83cJ5278-261

Idemo mi dalje. Ubrzo nam slijedi križanje pruge s plinovodom. Koliko šešira za LLeona...
Južna pruga 83dJ5278-250

Opet malo tehnike
Južna pruga 83eJ5278-257

I došli smo do križanja pruge i zagrebačke zaobilaznice - u 2 razine.
Južna pruga 84aJ5278-260

Desnoj (južnoj) pruzi ovdje je kraj odn. konačno se i neopozivo priključuje sisačkoj. Vagoni, iako bez lokomotive, uredno stoje pred crvenim signalom.
Južna pruga 84bJ5278-259

Kojim signalom? Ovim!
Južna pruga 84cJ5278-252

Odavde pruga obeshrabrujuće ravno vodi prema Sisku. Monotoniju zadnji put razbija priključak s ranžirnog kolodvora (lijeva pruga)
Južna pruga 84dJ5278-254

nastavit će se

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3491
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Južna pruga Empty Re: Južna pruga

Postaj by Pfaff sub 14 oľu 2009 - 22:50

Izvrsno bravo Čekam nastavak...
Nego:
gaspa je napisao/la:Ovaj propust povezuje sjevernu Hermanovu i južnu Perjasičku ulicu...
Silver ima ulicu???

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Južna pruga Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Južna pruga Empty Buzin i Odra

Postaj by gaspa sub 14 oľu 2009 - 23:08

Nakon prolaska ispod zagrebačke zaobilaznice velikogorička cesta prati prugu. Ubrzo dolazimo do ŽCP Buzin. Ulica mladosti spaja Buzin i zapadni dio Odre. Neposredno uz prugu je semaforizirano križanja i opet treba otvoriti četvore oči dok stojiš na pruzi i čekaš zeleno na semaforu, neće li se i željeznički signal zacrveniti. Nisam siguran za ovo križanje da li se zatvaranjem prijelaza preko pruge semafori gase (prelaze u režim trepćućeg naranđastog, kao u Trnavi) ili je velikogoričkoj trajno zeleno a Ul. mladosti trajno crveno.
Južna pruga 90J5278-384

Od one šume kolosjeka ostao je jedan (nadvožnjak obilaznice u daljini)
Južna pruga 91J5278-383

Usporedne pruga i cesta. Kad već nema vlaka, nek bar autobus bude na slici. Ali - što je to? Obični bus na liniji 268 (bez obzira kako popuprazan bio)???
Južna pruga 92J5278-374

Nešto kasnije sve su stvari opet bile na svom mjestu. 268-ica je i dalje uredno opsluživana zglobnjacima
Južna pruga 92z278-376

No, tu smo već došli do postaje Odra, na adresi Velika cesta 108. Svud naokolo ravnica ali na samom prijelazu cijeli labirint od barijera za usporavanje prebrzih pješaka i biciklista. Ne moram vam reći da se taj labirint zaobilazi s obje strane lakoćom koja zapanjuje. Stupovi desno od zgrade služit će za nadvožnjak autoceste Zagreb-Sisak koja će ovdje prelaziti prugu i velikogoričku cestu.
Južna pruga 93J5278-373

Živopisnost staničnoj zgradi nije dao arhitekt Hundertwasser nego neki domaći umjetnik
Južna pruga 94J5278-375

Ne treba ni spominjati da je zgrada zatvorena. Bacit ćemo zadnji pogled na još uvijek i još duuuugo ravnu prugu prema Sisku i zaključiti da smo se od Zagreba već dovoljno udaljili, da nam je svega već pomalo dosta, da smo shvatili što je i gdje je južna pruga i da se možemo baciti na proučavanje kakve knjige, televizije ili zabavnijeg društva.
Južna pruga 95J5278-377

Neće se nastaviti

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3491
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Južna pruga Empty Re: Južna pruga

Postaj by Gost sub 14 oľu 2009 - 23:18

Malo sam zbunjen ( mrgreen laugh 2 ) ... htio sam po Exifu vidjet koliko ti je vremena trebalo da prođeš sve ovo što si stavil a onda sam skužil da si ti to obilazil u nekoliko danaJužna pruga Icon_confused. Daj napiši koliko treba vremenski autom da se sve to prođe.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Južna pruga Empty Re: Južna pruga

Postaj by gaspa sub 14 oľu 2009 - 23:29

Naravno, ovo je kompilacija. Pri obilascima su bili uključeni i Trokut, i Savski most, i velesajamska pruga, i ranžirni kolodvor. Autom se od Hrvatskog Leskovca do Odre zasigurno stiže unutar 30 minuta, ali vidiš malo što. Cesta ne prati prugu. Ovaj je obilazak bio kombinacija pristupa autom tračnicama a onda pješački obilazak pruge. Dakle, nisam baš propješačio cijelu prugu, ali jedan dio jesam (i to, zbog auta, u dva smjera kul ). Hodnja s vožnjom je trajala ukupno valjda kojih 6 sati.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3491
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Južna pruga Empty Re: Južna pruga

Postaj by Narcis ned 15 oľu 2009 - 0:26

Odličan putopis gaspa! clap clap
Približio si nam stvari malo viđene na forumima, Hvala ti.

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Južna pruga Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Južna pruga 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Južna pruga Empty Re: Južna pruga

Postaj by seabral ned 15 oľu 2009 - 7:06

Hvala ti, gaspa, za ovaj lijepi i strukturirani prikaz. Super odrađeno !!! yes yes yes

Eh da, posebna pohvala na dodatnom trudu identificiranja svih brojeva vlakova super2
(zapravo, iznenadio bi se da ja zapravo uopće nisam toliki freak što se tih brojeva tiče Wink )

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Južna pruga Empty Re: Južna pruga

Postaj by EuroTrakker ned 15 oľu 2009 - 22:32

Na prijelazu u Buzinu kad se ŽCP upali semafori prelaze u treptavo žuto. To traje par sekundi a onda si semafori poslože program i propuštaju vozila samo u smjerovima kojima je moguće nesmetano prometovati
EuroTrakker
EuroTrakker

Broj postova : 245
Age : 44
Lokacija : Petrinja
Registration date : 24.03.2008

[Vrh] Go down

Južna pruga Empty Re: Južna pruga

Postaj by portos uto 17 oľu 2009 - 17:46

Lijepo. Sada znam da ću imati temu da u nju nadodam i nešto svojih slika.

______________________________________
Južna pruga 3Strijelemale Južna pruga Citelis18CNGGIF-1
portos
portos
Moderator
Moderator

Broj postova : 580
Age : 53
Lokacija : Zaprešić
Registration date : 14.06.2008

[Vrh] Go down

Južna pruga Empty Re: Južna pruga

Postaj by gaspa čet 19 oľu 2009 - 13:19

portos je napisao/la:Lijepo. Sada znam da ću imati temu da u nju nadodam i nešto svojih slika.
I ne samo tu! Jedan moj planirani CD s pps/ppst prezentacijom o zagrebačkim sadašnjim i bivšim prugama bi svakako bio kvalitetniji suradnjom više autora.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3491
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Južna pruga Empty Re: Južna pruga

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.