Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Slavonijom ravnom...

5 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Go down

Slavonijom ravnom... Empty Slavonijom ravnom...

Postaj by gaspa ned 5 tra 2009 - 16:25

Natjeralo mene opet put Slavonije ... (a teško žabu u vodu natjerati mrgreen ). Nekako zbog gužve koja me je inače tlačila zadnjih dana nisam baš uspio sve posložiti kako bih htio, pa je onda bilo i malo propusta koje sam skužio, naravno, tek po povratku. Doduše, ni vremena nije bilo za bacanje, pa je sve naposlijetku ispalo prilično solidno.

Ispratio me relativno oblačni i sumorni Zagreb ali kod Slavonskog Broda već me uvelike počelo pozdravljati popodnevno sunce. Riješivši se autoputa (čija je najveća korist da te u sasvim pristojnom vremenu dovede u krajeve u koje se, zbog lošeg pristupa, išlo na produženi vikend, ili dulje) pustolovina - a bolje reći užitak - je počeo.

Slika 1: BOK, MIHA!

Slike 1 NEMA. Iz pozdrava zaključujete da je trebala prikazivati kolodvor u Đakovu. Ali se autor spameten delal i kolodvor promašio prolazeći paralelnom ulicom. Shvativši, prelazeći prugu, prolazak pogrešnim gradskoim putem, nisam imao volje a ni vremena za povratak, jer čekali su novi izazovi.

Prva stanka u Novim Mikanovcima. Toplotni udar pri izlasku iz auta. I jedan zaista poseban ugođaj. Ravnica i polja razastrli su se predamnom.
Slavonijom ravnom... 280-002

Uvijek sam govorio da volim brdovite krajeve i da je ravnica dosadna. A opet, ta me ravnica svaki put oduševi. Svojom širinom, svojim ugođajem, svojim spokojem, svojim bojama, svojim mirisima...

Proljeće je posebno doba. Pratimo, kao u ubrzanom filmu, kako sve zeleni, iz minute u minutu. Narcise veselo klimaju svojim glavicama
Slavonijom ravnom... 280-003

Tu je imao posla i jedan slavonski kobler - crkva sv. Bartola s okruglim, kosim, ciglenim zvonikom, slavonska "Pisa", građena 1376., spomenik je nulte kategorije
Slavonijom ravnom... 280-001

Crkva je utočište opančarima, kukcima koje uglavnom nalazimo na grobljima. Zašto i što oni tamo rade - ne bih sad ulazio u dublju analizu da me neki admin ne optuži za uznemiravanje javnosti. Ali ovakvu koloniju još nisam vidio
Slavonijom ravnom... 280-005

Nastavit će se

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3491
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Slavonijom ravnom... Empty Re: Slavonijom ravnom...

Postaj by gaspa ned 5 tra 2009 - 16:40

Kad glumite turista, vrijeme proleti kao ludo. Pa tako ni ja konačno nisam usput obišao baš sve što sam htio. Na daljnjoj trasi nije da sam se baš spotakao, ali mi nije bio ni predaleko postrani - kolodvor Ivankovo.

Odostraga (znači s cestovne strane) nije baš nešto zadivljujući. Ima nužni minimum potrebnih prostorija, a uz njega ide i ona poprečno položena katnica u kojoj su najvjerojatnije stanovi za osoblje.
Slavonijom ravnom... 280-010

S prednje strane već je malo simpatičniji
Slavonijom ravnom... 280-007

Kako mene uvijek potrefi da se, kad se nađem na takvom mjestu, neki signal zazeleni. Nekad ne bih na to obraćao pažnju ali otkad sam podučen da to znači skori dolazak nekog vlaka... super! Evo nečeg u daljini. Stao sam na poprilično uski peron, bolje rečeno pješački otok (što li mu samo znači ona žuta crta po sredini - staza za pješake i staza za bicikliste ili razgraničenje za one što čekaju vlakove u različitim smjerovima?). Šef stanice rutinski je odradio svoj posao ne poklanjajući mi suviše pažnje, a možda si i misleći - vidi budale, čeka na peronu teretnjak. Da, zaista, bio je to teretnjak. Kolikogod da sam krupan, projurivši pored mene (a ta jurnjava je, zahvaljujući povećem broju vagona, trajala i trajala) žestoko me je uzdrmao svojim zračnim strujama. Nekog lakšeg vjerojatno bi otpuhalo. Dakle - pouka - ne stojte preblizu jurećim vlakovima, pogotovo ne na povišenim položajima.

Vlak je došao iz smjera zapada (Strizivojna-Vrpolje)
Slavonijom ravnom... 280-006

i odjurio, kamo bi drugdje, put istoka (Vinkovci). Na slici vidimo oba perona, sve jedan veći od drugog. A imaju zajednički pristup od stanične zgrade. Sjevernom kolosjeku magistralne pruge (a to je na slici ovaj u sredini) pripadaju oba perona.
Slavonijom ravnom... 280-008

Kako je sunce bilo uvjerljivo na zapadu, na izbor mi je ostalo slikati prugu prema istoku. Pa eto
Slavonijom ravnom... 280-009

Nastavit će se

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3491
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Slavonijom ravnom... Empty Re: Slavonijom ravnom...

Postaj by Barney ned 5 tra 2009 - 18:47

Eh, ljubljena moja ravnico... yes Jos da si ulovio i kakav djeram slika bi bila idealna, al' i ovako mi probudila lijepa sjecanja. Smile

Jel' se moze ta prva tj. druga slika ravnice dobit u punoj razlucivosti. Bas mi se dopada... Wink

Barney
Barney
Barney

Broj postova : 930
Lokacija : Zagreb
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Slavonijom ravnom... Empty Re: Slavonijom ravnom...

Postaj by Miha ned 5 tra 2009 - 23:27

Evo uskoro budem postavio neke slike sa Đakovačkog kolodvora pa možeš ako hočeš ubaciti u ovu temu tako da bude prve slike ili ako hočeš iz mojih prijašnjih ubaci koju kod hočeš ili ako ti je lakše da ti pošaljem na e-mail Wink
Miha
Miha

Broj postova : 576
Age : 33
Lokacija : grad Đakovo (Croatia)
Registration date : 13.12.2008

[Vrh] Go down

Slavonijom ravnom... Empty Re: Slavonijom ravnom...

Postaj by lovac_na_pruge ned 5 tra 2009 - 23:30

Hvala za putopis uz Slavonija u srcu, a u srcu pruga
lovac_na_pruge
lovac_na_pruge

Broj postova : 66
Lokacija : šira okolica Rijeke - Zagreb
Registration date : 06.08.2008

[Vrh] Go down

Slavonijom ravnom... Empty Re: Slavonijom ravnom...

Postaj by gaspa pon 6 tra 2009 - 12:35

Barney je napisao/la:Jos da si ulovio i kakav djeram
Polako, Barney, polako... sve u svoje vrijeme
Barney je napisao/la:Jel' se moze ta prva tj. druga slika ravnice dobit u punoj razlucivosti
Pa znaš da tebi ne mogu ništa odbiti
Miha je napisao/la:Evo uskoro budem postavio neke slike sa Đakovačkog kolodvora pa možeš ako hočeš ubaciti u ovu temu tako da bude prve slike ili ako hočeš iz mojih prijašnjih ubaci koju kod hočeš
Hvala na ponudi ali ti ćeš sigurno lijepo zaokružiti posebnu temu o đakovačkom kolodvoru, a kod mene je slika trebala samo za ilustraciju. Ovako, bez slike, nek nas podsjeća na smotanca koji putuje i samo kartu čita (a i na karti ne može biti jasnije) umjesto da domaćina pita.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3491
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Slavonijom ravnom... Empty Re: Slavonijom ravnom...

Postaj by gaspa pon 6 tra 2009 - 12:48

Dakle dođoh ja tako i u Vinkovce. Pri ruci imam samo jednu sliku centra (a ionako vas ne bih htio previše ugnjaviti arhitekturom) - trg bana Šokčevića (aha! konačno jedno manje poznato ime, da ne bude uvijek isto nazivlje)
Slavonijom ravnom... 280-064

Vinkovcima protječe lijena rijeka Bosut, ali nećemo ni o njoj. Ono što bih želio istaknuti je vrlo impresivan razvoj turizma, tako da se riječ provincija ograničava na sve manja i manja područja. Vinkovci to svakako nisu. Tome u prilog govori i odličan mali obiteljski hotel Cibalia, na kojem bi Vinkovcima mogli pozavidjeti mnogi drugi gradovi i mjesta.
Slavonijom ravnom... 280-042

Dok sam se ja tako smještao sunce je odlučilo zaći. Prvo za oblak, a onda i za horizont.
Slavonijom ravnom... 280-035

Došlo doba i da se nešto stavi pod zub. A gdje se u pravilu uvijek najbolje jede? Gdje je best buy klope tj. gdje dobiješ najbolju vrijednost za novac? Pa, na stadionima. A Vinkovci imaju NK Cibaliju. NK Cibalia ima stadion. Stadion ima restoran Stari kućar. I time sam rekao dosta. Ne vjerujete? Nisam ni ja u početku. A onda...
Slavonijom ravnom... 280-036

Slavonijom ravnom... 280-038

Prvi gušt bio je popiti šljivu iz čokanja (koji je tamo lijevo od tanjura). Na stolu se čeka lončina fiša. Bio je ni preljut, ni premalo ljut. Taman da se oznojiš koliko treba - ni previše, ni premalo. I da osjetiš potrebu te ribice utopiti i treći put u neku tekućinu. Fiš je bio dobar uvod. A onda je uslijedio kralj slatkovodnih riba - smuđ.
Slavonijom ravnom... 280-039

S krumpir salatom. I pogačom. Ono u flašici po veličini jednakoj onoj iz koje su me, kao bebu, kroz dudu napajali mlijekom je plemenita kapljica izvjesne (ma što - izvjesne?! Čuvene!) obitelji Lukačević. Pa sam poslije urazumio konobara i ponavljanjem radnji stavri su sjele na svoje mjesto.

Nastavit će se. Prekid je iz predostrožnosti jer sam u zadnje vrijeme sklon obrisati ono što sam mukotrpno postao

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3491
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Slavonijom ravnom... Empty Re: Slavonijom ravnom...

Postaj by gaspa pon 6 tra 2009 - 13:26

Ono što svi (valjda) znate je da su Vinkovci veliki željeznički čvor. Iz Vinkovaca pruge vode na sve strane, točnije na 6 njih.
Slavonijom ravnom... Vinkovci

Na lijevom rubu slike gornja pruga vodi za Strizivojnu-Vrpolje (odakle možete i u BiH) i dalje prema Zagrebu. Od nje se prema dolje odvaja pruga za Županju. Na gornjoj strani, tik iznad ruba slike (što, naravno, ne vidite) pruga se račva (izračvala se, zapravo, još u samom kolodvoru) lijevo prema Osijeku i desno prema Borovu. Desno vodi pruga prema Tovarniku a od nje se prema dolje odvaja pruga za Gunju.

Ono što je na slici zanimljivo, a vjerujem da ste pomnim proučavanjem i uočili, je slijepi trokut u polju koji glumi veliku okretaljku. E, pa, pozabavit ćemo se malo i tim trokutom.

Na zapadnom ulazu u kolodvor Vinkovci naići ćemo na jednu impozantnu građevinu
Slavonijom ravnom... 280-043

Tu su i ostaci nekadašnjih značajnih instalacija (za lovčeve žedne bake)
Slavonijom ravnom... 280-046

Obzirom da se nije radilo o ljestvama (ili nečem još gorem), čak sam se i ja mogao uspeti na zelenu građevinu i priuštiti i vama pogled prema zapadu...
Slavonijom ravnom... 280-045

...i prema istoku tj. samom kolodvoru
Slavonijom ravnom... 280-044

Kako vidite, prema zapadu opet su se pruge razgranale i taj dio kolodvorskog kompleksa dug je koji kilometar. Ovaj put nisam imao vremena istražiti što sve tamo ima (iako, bar na početku, djeluje prilično pusto).
Slavonijom ravnom... 280-048

I dok sam se ja tamo muvao, pogleda uperenog prema kolodvoru, zatreperio je signal zahtijevajući opreznu vožnju. Istodobno prugu je prelazio (u razini zemlje, naravno, nathodnik nitko ne koristi, iako na njega vodi i kosina za bicikle) neki mladić koji me je upozorio da mi iza leđa dolazi vlak. Zatečen, zapanjen, za... tko zna što još... takvom ljubaznošću objasnih mu da sam taj dolazak pročitao na signalu i da se neću baciti pod vlak
Slavonijom ravnom... 280-049

Prođe i taj vlak i ponovo se uspostavi stacionarno stanje
Slavonijom ravnom... 280-047


Nastavit će se

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3491
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Slavonijom ravnom... Empty Re: Slavonijom ravnom...

Postaj by gaspa pon 6 tra 2009 - 19:12

Što se samog vinkovačkog kolodvora odn. njegovog putničkog dijela tiče - ništa posebno što već niste vidjeli. Ili ipak...

Recimo 5 putničkih perona, 5 prolaznih kolosjeka i 3 čeona. Ali, vlakovi (valjda) idu k'o zagrebački tramvaji, a ako se ne kapriciramo na tračnicama, k'o trolejevi autobusi. To znači da ih se na zadnjoj stanici nakupi nekoliko i u redu čekaju polazak. To još fakat kod vlakova ne vidjeh... 2 u nizu...
Slavonijom ravnom... 280-027

Ah, da! Zašto na Švedima, koji su u biti samohodni putnički vagon, piše HŽ Vuča vlakova? Pa valjda zato jer koji put i povuku neki vlak.
Slavonijom ravnom... 280-026

Što smo još vidjeli na kolodvoru? Izlaz prema istoku...
Slavonijom ravnom... 280-015

...pa onda taj izlaz malo (par koraka) dalje...
Slavonijom ravnom... 280-016

Tu smo već vidjeli laganu namjeru razdvajanja smjerova prema Osijeku i Vukovaru (lijevo) te prema Tovarniku i Gunji (desno). A na slijedećoj slici je ta činjenica već jako izražena. I što se opet dogodilo? Dok sam ja tako petljao aparatom ususret su mi došla dva vlaka: 414 (Beograd-Zürich) i 2806 (Gunja-Vinkovci), svaki svojom prugom. Ah, kako savršeno radi navođenje na HŽ, kako su lijepo vozili paralelno. Zanimljivo, Šved je bio brži.
Slavonijom ravnom... 280-051

Kao i obično, osvrćemo se za sobom i bacamo pogled s istočnog ulaza prema kolodvoru
Slavonijom ravnom... 280-052

Za one koji se vole igrati exifom - samo se vi igrajte, slike ionako nisu kronološki poredane kul

Pođimo sad malo prugom prema sjeveru. Svašta se tu nađe. S lijeva nam dolazi kolodvorski industrijski kolosjek iz ložione (ali ne one za parnjače)
Slavonijom ravnom... 280-053

A kad se već piše po stupiću - nek se piše, da se ima što i čitati
Slavonijom ravnom... 280-050

Hrpa (suviše?!) kolosjeka za 2 trenutno neperspektivna smjera
Slavonijom ravnom... 280-054

Na nekoliko slika zapažamo i ovaj elektrificirani kolosjek koji dolazi iz nekog radioničkog dijela kolodvora i ovdje prestaje. Pruge za Osijek i Borovo nisu elektrificirane.

Opet nailazimo na jedan komplicirani prelaz s udvojenom signalizacijom (koja, promotrite sliku dobro, baš radi)
Slavonijom ravnom... 280-060

A zašto je radila? Pa, evo nam ga i Šveda 6303 iz Osijeka
Slavonijom ravnom... 280-061

Bacimo još pogled na te pruge prema sjeveru:
slijeva nadesno dva kolosjeka se i ne vide jer su nam prestala iza leđa; najlijeviji na slici je za Osijek, onaj desno do njega za nikud, slijedeći desno (kao srednji na slici) za Borovo, a desni do bika a prije toga neki industrijski odvojak
Slavonijom ravnom... 280-063

Nastavit će se

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3491
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Slavonijom ravnom... Empty Re: Slavonijom ravnom...

Postaj by gaspa pon 6 tra 2009 - 19:32

E sad, lako je slikati po peronima, oko stanične zgrade i tako to. Prateći nekoliko naizgled avanturista koji su na kraju kolodvora nekom utabanom stazom prelazili sijaset kolosjeka pošao sam za njima. Jesu tamo oznake Zabranjeno hodanje prugom ali za prelaz preko pruge ništa ne piše. Pa sam je i ja prešao. I to ne jednu, bit će ih desetak, tako da je taj prelaz, bez obzira na mizerne brzine vlakova u tom dijeli i dobru vidljivost ipak opasan. A što sam našao s druge strane? Kolosjeci su redom, kako sam ih prelazio, djelovali sve manje i manje aktivni

prema zapadu
Slavonijom ravnom... 280-019

i prema istoku
Slavonijom ravnom... 280-022

Slavonijom ravnom... 280-021

Prođoh mimo radione
Slavonijom ravnom... 280-017

i naposlijetku nabasah na uski kolosjek (a viđe okretaljke na pruzi grinko )
Slavonijom ravnom... 280-020

To je ta ložiona a vagončići služe za dovoz ugljena.

Malo dalje (ili iza ugla, kako vam drago) - pruga ide kroz neku ogradu. Poslije sam shvatio da pruga ne ide u ograđeni dio već iz njega van, da sam ja tu zabasao unutar ograde. I kakva je to, dakle, pruga? Onaj trokut koji sam prije spomenuo.
Slavonijom ravnom... 280-018

Ako ogradu ne možeš preskočiti, možeš je zaobići. pa sam trokut obišao i izvana
istočni kraj (vidi se bik)
Slavonijom ravnom... 280-057

južni spoj
Slavonijom ravnom... 280-056

sjeverni kraj
Slavonijom ravnom... 280-058

zapadni krak
Slavonijom ravnom... 280-059

I tu negdje, u tom reviru, još je jedan zapušteni kolosjek s još zapuštenijom instalacijom
Slavonijom ravnom... 280-055

Ja ne znam baš čemu ovo služi (možda za punjenje dizelki?). Znate vi? (Eto zašto je forum interaktivan)


Nastavit će se

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3491
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Slavonijom ravnom... Empty Re: Slavonijom ravnom...

Postaj by gaspa pon 6 tra 2009 - 22:06

Jaooo, što zaboravih... Pa još se nešto našlo od voznog parka na vinkovačkom kolodvoru...
Slavonijom ravnom... 280-025

Gornji crvendaći se još i vide tu i tamo po prugama, ali ovi znanstvenici - to i nije svakodnevno
Slavonijom ravnom... 280-028

Slavonijom ravnom... 280-030

Slavonijom ravnom... 280-029

Svršit će se

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3491
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Slavonijom ravnom... Empty Re: Slavonijom ravnom...

Postaj by gaspa pon 6 tra 2009 - 22:34

Manimo se mi Vinkovaca, još ćete mi ih počet sanjat. A i meni je vrijeme poć doma. Međutim, dug je put do doma. Vodi kroz grad Otok. Da, dobro ste pročitali, grad Otok. A grad, kao i svaki grad, ima svoj Bahnhof (građen u doba kad grad još nije bio grad).
Slavonijom ravnom... 280-068

U Otok se dolazi prugom iz Vinkovaca (i signalizacija je iz doba kad grad nije bio grad)
Slavonijom ravnom... 280-073

Ima tu par kolosjeka. A iz grada se odlazi prema Gunji.
Slavonijom ravnom... 280-074

Zanimljivo - kolodvor baš nije bio posve pust.
Slavonijom ravnom... 280-072

Slavonijom ravnom... 280-069

Slavonijom ravnom... 280-070

Slavonijom ravnom... 280-071

A ono što je bilo posebno - he-he ( hehe )
Slavonijom ravnom... 280-067

Ma kakva je to željezarija u prašini? Ops Shocked
Slavonijom ravnom... 280-066

Slavonijom ravnom... 280-065

Zar se i u Otoku tovare kamioni? zanimljivo. A kako će tek biti zanimljivo naše slijedeće odredište...

Put nas vodi jednim od posljednjih slavonskih šumskih kompleksa - Spačvom. Jest da smo vidjeli i boljih cesta ali i ove su sasvim solidne. Mjestimično moš prašit (i do u svim smislima te riječi) i pet banki i ne izbije ti bubrege - samo treba vješto navodit kotače i izbjegavat rupe
Slavonijom ravnom... 280-079

Slavonijom ravnom... 280-080

Slavonijom ravnom... 280-081

Slavonijom ravnom... 280-075

Slavonijom ravnom... 280-077

I tako me (a i vas putem ovog foruma samnom) put nanese i do naselja Spačva. I do
Slavonijom ravnom... 280-076

Šteta! Mislio sam da ću se moći promuvati po terminalu, a kad ono - sve zatvoreno i ograđeno. I, što je najgore, prazno Crying or Very sad
Slavonijom ravnom... 280-078

I tako se put Slavonijom polako primicao kraju. E, da, sluteći što Barney voli, zastao sam načas i ovdje
Slavonijom ravnom... 280-082

Ubrzo je došla i Županja. Uz Savu se uređuje promenada
Slavonijom ravnom... 280-083

a nasip je zaklonio čuveni županjski graničarski čardak, danas muzej
Slavonijom ravnom... 280-085

Županja je i krajnja stanica jedne pruge. Kolodvorska zgrada je simpa
Slavonijom ravnom... 280-091

Slavonijom ravnom... 280-087

Ali, u subotnje popodne tu se ništa ne događa. Izgleda da se ni inače ne događa suviše toga. Zgrada u prvom planu desno, forumski fetiš, je nepristupačna.
Slavonijom ravnom... 280-086

Vagoni miruju, a tamo negdje daleko naprijed su Vinkovci.
Slavonijom ravnom... 280-088

Na drugoj strani kraj je pruge (ima još industrijskih odvojaka). Karakteristična slika odsijecanja nepotrebnih kolosjeka
Slavonijom ravnom... 280-089

I tako smo zaokružili malo Slavonije. Rezimirajući sva zbivanja, sve susrete, sve dojmove, ostalo je otvoreno vječito pitanje: što je šire - slavonska ravnica ili slavonska duša. I zato ćemo im se vraćati opet i opet tražeći odgovor.

Ha, ste vidli kako se može napraviti post bez male djece, staraca, forumaša, simpatizera, željezničara, šofera, uniformiranih, civila...

The End

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3491
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Slavonijom ravnom... Empty Re: Slavonijom ravnom...

Postaj by Gost pon 6 tra 2009 - 23:38

gaspa je napisao/la:...I tu negdje, u tom reviru, još je jedan zapušteni kolosjek s još zapuštenijom instalacijom
Slavonijom ravnom... 280-055

Ja ne znam baš čemu ovo služi (možda za punjenje dizelki?). Znate vi? ...
Za čišćenje, servisiranje ... lokomotiva ... uglavnom, da za održavanje. Sad sam vidio malo bolje ... moguće je i kakvo punilište.

gaspa je napisao/la:..I tako se put Slavonijom polako primicao kraju. E, da, sluteći što Barney voli, zastao sam načas i ovdje
Slavonijom ravnom... 280-082 ...
Čovječe, đe nađe taj đeram!? Ima l' vode u njem'? Jel' u finkciji?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Slavonijom ravnom... Empty Re: Slavonijom ravnom...

Postaj by Barney uto 7 tra 2009 - 2:16

gaspa je napisao/la:Manimo se mi Vinkovaca, još ćete mi ih počet sanjat.
A, pusti ti to. Lijepi su Vinkovci. Jako lijepi. Narocito s jeseni... Very Happy

I tako se put Slavonijom polako primicao kraju. E, da, sluteći što Barney voli, zastao sam načas i ovdje
Aaaaaa..... đeram... pravi.... nepatvoreni... aaaaa....
Kad budem ponovno radio maketu, na njoj naprosto mora biti đeram. Uh...

Jasno da hocu tu fotografiju u max. razlucivosti. Prekrasno... yes yes yes

Odlican putopis. To si se ti samo tako isao vozati ili je ipak bilo i posla?

Barney
Barney
Barney

Broj postova : 930
Lokacija : Zagreb
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Slavonijom ravnom... Empty Re: Slavonijom ravnom...

Postaj by Thommo uto 7 tra 2009 - 11:57

Divan putopis! Gaspa --> super2 super2

Šteta za fotku onog "dizla" koji te stres'o... hehe
Thommo
Thommo

Broj postova : 2345
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

http://hobipoint.com

[Vrh] Go down

Slavonijom ravnom... Empty Re: Slavonijom ravnom...

Postaj by gaspa sri 8 tra 2009 - 9:31

Barney je napisao/la:Jasno da hocu tu fotografiju u max. razlucivosti. ... To si se ti samo tako isao vozati ili je ipak bilo i posla?
Fotke stižu ali drugi tjedan, ne prije srijede, jer iza podneva krećem na uskršnje blagdane, pa sam već svu informatičku opremu razmontirao i spakirao. A da je te sreće da sam se samo išao vozati... A posao je bio stručno usavršavanje ovlaštenih inženjera elektrotehnike - u ime osječkog elektrotehničkog faksa držim im tu i tamo predavanja - sad je na redu bila Elektra Vinkovci.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3491
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Slavonijom ravnom... Empty Re: Slavonijom ravnom...

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.