Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Parenzanom od Buja do Poreča

+7
gaspa
nenek
LLeon
Narcis
seabral
portos
kiki273
11 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 Empty Re: Parenzanom od Buja do Poreča

Postaj by LLeon čet 6 kol 2009 - 1:09

Pfaff je napisao/la:Nema "no name..." ima možda "no natpisna tabla...". Vijadukt se zove Sv. Vital (San Vitale).
Apsolutno točno, ali nije mi se dalo čeprkat po starim kartama, nego mi je lakše bilo nazvat ga "No name". kul

nenek je napisao/la:@ LL: Prema sjećanjima mojeg pranoneta, to je bilo lijevo uz cestu kada ideš iz Livada prema Motovunu, i lijevo od sadašnjeg mosta. Mislim da nema ničeg više za vidjet tamo. icon_whoknows

Protekla 3 dana sam proveo u sjevernoj Istri i usput navratio do Livada i Motovuna. Prošao sam stotinjak metara lijevo i desno od današnjeg cestovnog mosta, ali nema nikakvih tragova nekadašnjeg željezničkog mosta. Zapravo, stari tok Mirne (Fiume Quieto) je išao nešto sjevernije (vidi Pfaffovu kartu), a ovo danas je novi tok Mirne koji je vjerojatno prekopan u zadnjih 75 godina i izbrisan je svaki trag starog mosta.

Pogled na cestovni most.
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 DSC05392

Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 DSC05393

Pogled na Livade, Mirnu i cestu D44 Lupoglav- Buzet- Ponte Porton
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 DSC05399

Pogled s Motovuna na trasu Parenzane. Slična slika kao i Nenekova, ali se vidi i postaja Motovun
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 DSC05403

ili zoomirano
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 DSC05404

Skroz desno-trasa Parenzane nakon izlaska iz tunela Motovun
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 DSC05407

Detalj sa jedne biciklističke staze. Ne znam koliko ova karta ima dokumentarističku vrijednost jer je načrčkana za bicikliste, ali trasa Parenzane je vjerojatno kopirana iz neke povijesne karte.
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 DSC05484
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 Empty Re: Parenzanom od Buja do Poreča

Postaj by Pfaff čet 6 kol 2009 - 9:30

Nekoć sam skenirao karte s cijelom trasom iz Rosellijeve knjige. Moram to samo pronaći pa ću postati...

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 Empty Re: Parenzanom od Buja do Poreča

Postaj by Jean uto 11 kol 2009 - 1:53

Eto i mene! Kao što ste vjerojatno već pročitali, prvog dana mjeseca kolovoza ljeta gospodnjega 2009. delegacija foruma zaputila se ispitati prohodnost trase nekadašnje uskotračne željeznice Trst-Kopar-Poreč, popularne Parenzane na relaciji od Buja do Poreča. Zapravo, krenuli smo od Livada prema Poreču, a onda u drugoj fazi obišli rutu Buje-Livade. Delegacija se sastojala od kompetentnih glavonja foruma: Kiki273 (admin za pitanja Istre za vrijeme turističke sezone), Jean (iskusni moderator Istarskih pruga) i LLeon (novopečeni su-moderator Istarskih pruga, vozač, kaskader...).

Krećemo, dakle, iz Livada. Za početak - zgrada bivšeg kolodvora Livade:
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010033

Ove kućice su vjerojatno isto obnovljeni željeznički objekti:
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010032

A ovdje je, moguće, bila nekakva željeznička radionica?
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010031

U blizini bivšeg kolodvora u Livadama postoji i muzej Parenzane! (postoji i Kiki ispred njega na ovoj slici)
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010035

U podnožju Motovuna skrećemo sa asfaltirane ceste na bijeli puteljak - nekadašnju trasu Parenzane. Kolege su se ponovno dobro spremile za ekšn - naveliko se maše kartama:
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010036

Vozeći se na stražnjem sjedalu LLeonovog vozila, na momente sam se osjećao kao u najkomfornijem vagonu HŽ-a. Naime, sjeo sam kraj prozora koji se ne da otvoriti, pa sam povremeno okidao slike kroz prozor ili kroz prednju šajbu (LLeon mi je davao upute kako otvoriti prozor, ali...).

Drugi su prije mene već naveli imena objekata, pa ja neću gubiti vrijeme tražeći po karti ponovno gdje je što. Ovaj mostić je negdje ispod Motovuna:
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010038

...kojeg smo obišli i prišuljali mu se sa zapada:
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010040

Prolazimo kolodvor Motovun i ulazimo u tunel:
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010043

Uskoro smo se našli na čistini prije koje se strmi zavojiti puteljak odvaja u brdo. Sudeći prema obliku okolnog stijenja, ova čistina je definitivno antropogenog karaktera, a nakon konzultacije karti zaključujemo da se nalazimo na mjestu nekadašnje stanice Karojba:
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010049

Pogled unatrag i već spomennti puteljak. Ovako kad pogledam, izgleda mi kao da se trasa zapravo odvaja od njega:
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010050

Na obližnjem brdu - crkvica:
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010054

Nastavljamo dalje i uskoro se ispred nas ukazuje kameni vijadukt. Zaustavljamo se radi slikanja. Vandali su se poigrali sa tablom smiling devil :
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010055

Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010056

Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010057

Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010058

Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010059

Nakon vijadukta - dritura! Ovuda je vlak sigurno pičio 40 na sat!
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010060

Uskoro opet čistina i tragovi ljudske ruke! Bivša stanica Rakotule:
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010065

Nasuprot ovog proširenja naišli smo na betonirani dio koji s gornje strane izgleda kao šaht na podzidu. Beton usred ničega, na mjestu nekadašnje željezničke stanice pobudio je naš interes i morao sam otići istražiti o čemu se radi. Uslijedilo je razočarenje - prazne patrone od sačmarice razbacane svud uokolo i stalak za vješanje ulovljene divljači s donje strane betonske strehe potpuno su jasan znak da se ne radi ni o kakvom željezničkom, već isključivo o lovačkom objektu.

Sjedamo u auto i nastavljamo dalje. Vrlo brzo pred nama se ukazuje još jedan vijadukt (u međuvremenu smo naučili da nije "No name", nego Sveti Vital):
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010067

Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010068

Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010073

I puca nam... pogled!
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010070

Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010072

Sa vijadukta u usijek:
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010076

Pa po zavojima:
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010077

I stižemo u Vižinadu:
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010078

Kratka konzultacija još jedne karte na koju nailazimo usput:
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010079

Krećemo glavnom cestom. Uskoro građevina karakteristične arhitekture - kolodvor Vižinada:
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010080

Dalje je trasu apsolutno nemoguće pratiti autom. Lutali smo kroz polja gdje bi trasa prema karti trebala prolaziti, ali ta su polja išarana tolikom brojem raznih staza i puteva, da jednostavno bilo koji od njih može biti trasa Parenzane. Slična je situacija i u selu Labinci, gdje je razvoj sela potpuno zbrisao trasu sa lica zemlje. Seoske uličice sada idu sasvim drugim smjerovima i presjecaju trasu pod svakakvim kutevima.

Slijedeću sigurnu točku Parenzane nalazimo tek u Poreču - bivši kolodvor i radione danas služe kao garaža, praonice i radionice porečke ekspoziture Autotransa:
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010082

Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010083

Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010090

Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010091

Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010081

Ovakav znak u Poreču! Upozorava li nas to on na prijelaz preko trase?
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010084

Ne, nažalost. Jedini vlak kojega se može vidjeti na zapadnoj obali Istre izgleda ovako:
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010095

Slijedeće naše odredište je Červar porat, a zadatak - osvježenje u moru! Tu ću za sada prekinuti ovu svoju reportažu, a nastaviti sutra poslije posla (nadam se...)

______________________________________
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 Empty Re: Parenzanom od Buja do Poreča

Postaj by LLeon uto 11 kol 2009 - 11:38

Jean je napisao/la:LLeon (novopečeni su-moderator Istarskih pruga...)
Ne mogu bit moderator (a ni su-moderator) nečega što više ne postoji na forumu.

Jean je napisao/la:Vozeći se na stražnjem sjedalu LLeonovog vozila, na momente sam se osjećao kao u najkomfornijem vagonu HŽ-a.
Pa naravno, to je dobro poznata udobnost francuskih auta. yes Wink

Jean je napisao/la:Naime, sjeo sam kraj prozora koji se ne da otvoriti, pa sam povremeno okidao slike kroz prozor ili kroz prednju šajbu (LLeon mi je davao upute kako otvoriti prozor, ali...)
Imao si ti i drugi prozor koji se dao otvorit, ali si bio toliko krmeljav i mamuran od filmova friends u Motovunu prethodnu noć... smiling devil Daj bog da iman škužu da ne moran puno slikavat. Ah, da, prozor riješen. Da vidiš samo kako banalna greška. Preduga vida tamo gdje ne smije bit.

Brkač (San Pancrazio di Montona)

Vidim da fotić nije bio mamuran, i da su slike super. Hoćemo još!!! :wave:
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 Empty Re: Parenzanom od Buja do Poreča

Postaj by fresher uto 11 kol 2009 - 18:41

Vaš putopis je izvanredan i iz njega sam mnogo naučio prije vlastite avanture. I ja mislim da se dobro nadopunjujemo. Možda bi oba putopisa trebalo udružiti!

fresher
Moderator
Moderator

Broj postova : 273
Age : 79
Lokacija : Ljubljana
Registration date : 18.03.2008

[Vrh] Go down

Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 Empty Re: Parenzanom od Buja do Poreča

Postaj by Jean uto 11 kol 2009 - 20:21

LLeon je napisao/la:
Jean je napisao/la:LLeon (novopečeni su-moderator Istarskih pruga...)
Ne mogu bit moderator (a ni su-moderator) nečega što više ne postoji na forumu.
Mislio sam na ovo sjedinjavanje podforuma, zahvaljujući kojem smo postali sumoderatori onoga što se do prije koji dan zvalo Istarskim, odnosno Riječkim prugama...

LLeon je napisao/la:
Jean je napisao/la:Vozeći se na stražnjem sjedalu LLeonovog vozila, na momente sam se osjećao kao u najkomfornijem vagonu HŽ-a.
Pa naravno, to je dobro poznata udobnost francuskih auta. yes Wink
Znam. I sam vozim Francuza yes

LLeon je napisao/la:
Jean je napisao/la:Naime, sjeo sam kraj prozora koji se ne da otvoriti, pa sam povremeno okidao slike kroz prozor ili kroz prednju šajbu (LLeon mi je davao upute kako otvoriti prozor, ali...)
Imao si ti i drugi prozor koji se dao otvorit, ali si bio toliko krmeljav i mamuran od filmova friends u Motovunu prethodnu noć... smiling devil Daj bog da iman škužu da ne moran puno slikavat.
Eh, moraš ti sve otkriti! Ja sam se tješio kako sam našao dobar alibi... :klo-klo:

LLeon je napisao/la:Ah, da, prozor riješen. Da vidiš samo kako banalna greška. Preduga vida tamo gdje ne smije bit.
Sad mi izbijaš iz ruku i alibi za slijedeći put... Evil or Very Mad kul

______________________________________
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 Empty Re: Parenzanom od Buja do Poreča

Postaj by Jean sri 12 kol 2009 - 1:25

Okupali smo se i krećemo dalje. Penjemo se u Buje, gdje dolijevamo benzin (koji je, zbog promjene PDV-a taj dan poskupio, da bi već slijedeći dan ponovno pojeftinio...) u auto i hladno piće u sebe. Kiki nas vodi prema bivšem kolodvoru Parenzane. Prvo dolazimo do nekakvih skladišta i industrijskih hala, za koje Kiki smatra, a elementi fasade (nosivi stupovi i štukature iznad prozora i vrata) pospješuju tezu kako se radi o bivšim željezničkim radionicama:
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010096

Kućica pored također izvedbenim detaljima neodoljivo podsjeća na slične kućice u Livadama i Poreču:
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010097

Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010098

Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010099

U krugu istog industrijskog pogona još jedna katnica čija arhitektura upućuje na željeznicu:
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010100

I konačno, samo desetak metara dalje od nje - kolodvorska zgrada!
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010101

Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010102

Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010104

Ono što Pfaff zove civilnom stranom, danas je dvorište u kojem stanovnici koji su zaposjeli zgradu parkiraju aute, ali i provode ovo veuće poslijepodne:
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010105

Ovakve nosače svjetiljki vidjeli smo i na zgradama kolodvora Motovun, Vižinada i Livade:
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010106

Tabla sa nazivom mjesta je novijeg datuma:
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010103

Čitavo prizemlje danas koristi HAK. Čak i bivše ćenife koriste kao svoje prostorije:
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010108

Otvorena vrata kolodvorske zgrade!
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010109

Pa kad su već dani otvorenih vrata, da malo zavirim unutra! Kružne stepenice su u kolodvorskoj arhitekturi ostale popularne do dana današnjega:
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010110

Penjem se njima na prvi kat:
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010111

Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010112

Nastavljam i na drugi, ali tamo su još ozbiljnije shvatili dane otvorenih vrata, pa su valjda odlučili goste dočekati filanom paprikom ili nečim sličnim... Kako ne volim miris paprike, a bogami niti razjašnjavanja sa vlasnikom stana (i pripadajućeg stubišta), odlazim otkud sam i došao bez okinute fotke...

Kvaka na vratima kolodvora je očito originalna:
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010113

Sa kolodvora puca prekrasan pogled na sam grad Buje:
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010115

I njegova dva kampanela:
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010116

Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010117

Nastavljamo dalje trasom. Strmom kružnom uličicom, pa lijevo i završavamo u nečijem dvorištu. Sasvim je jasno da smo na trasi Parenzane, ali dalje ćemo morati obilazno. Vraćamo se na glavnu cestu, ali već nakon dvadesetak metara tabla Parenzane navodi nas ponovno na trasu koja vodi kroz borovu šumu. Pod kotačima pršte češeri, a zvuk cvrčaka nadjačava LLeonove konje pod haubom. Uskoro sa naše desne strane uočavamo detalj infrastrukture - kilometarski stupić! Kaže 59km. Pretpostavljam od Trsta:
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010118

Nastavljamo ravno trasom i već kroz koju minutu ponovno nailazimo na čistinu sličnu onoj u Karojbi ili Rakotulama - ostaci nekadašnje stanice, s time što su ovdje ostali i temelji zgrade, a Turistička zajednica je postavila i tablu - Triban:
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010122

I kolega je u daljini uočio nešto interesantno: grinko
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010120

Put dalje izgleda ovako:
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010124

Uskoro još jedan kilometarski stupić - ovaj kaže 62km!
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010125

Pa onda vrlo brzo i slijedeći koji kaže 64km:
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010128

LLeon u totalno nekarakterističnoj pozi - ne samo da se nije nigdje spentrao, nego je skoro legao na pod!
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010127

Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010126

Pogled prema Poreču sa 62. kilometra:
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010129

...i prema Trstu:
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010130

Prvi od dva gljivarska tunela odsječen je od trase. LLeon se prvo pješke probio kroz trnje i koprivu visoku do prsa, a onda se vratio, sjeo u auto i otpeljao i nas do portala tunela:
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010133

Suprotni portal istoga tunela:
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010136

Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010137

Drugi gljivarski tunel:
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010139

Na kolodvoru Grožnjan su nas napali nekakvi kerovi, pa je LLeon okinuo fotku i opalio po gasu. Neposredno poslije njega prolazimo ispod nekakvog mostića:
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010140

I uskoro opet nailazimo na kilometarski stupić. Na ovome piše 67km:
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010142

Spuštamo se prema Kostanjici. Na jednom mjestu otvara se prekrasan pogled na unutrašnjost Istre:
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010143

Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010146

Ovdje se, pretpostavljam, gradi Y:
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010144

Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010145

Uskoro prolazimo ispod još jednog mosta i dolazimo do tunela Kostanjica:
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010149

Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010150

Suprotna strana:
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010152

Već je opisano kako se u ovom tunelu svjetlo samo pali, gasi i generira struju. Evo da to još jednom dokumentiramo:
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010154

Nešto se samo pali, nešto se samo gas :hm:i, a mi unatoč svemu nastavljamo dalje... Spuštamo se nizbrdo do bivšeg kolodvora Završje:
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010155

Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010156

Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010157

U gradnji ili popravku kolodvorske zgrade korišteni su čak i stari kilometarski stupići. Sudeći prema broju na stupiću (72,2) zaključujem da nije donešen izdaleka (od stupića sa oznakom 67 prošli smo otprilike 5km), alii po činjenici da ostali stupići koje smo vidjeli uz trasu nemaju oznaku hektometra, moja je pretpostavka da su na cijeloj trasi mijenjani stupići, a ovaj da je iz one prve serije, vjerojatno u nekoj fazi korištenja pruge zamijenjen drugim:
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010158

Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010159

Dionica od Završja do Livada najinteresantnija je dionica Parenzane sa puno infrastrukturnih objekata - tunela, mostova i vijadukata. Evo par slika:
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010160

Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010161

Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010162

Podzid označava mjesto nekadašnje stanice Oprtalj:
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010163

Uskoro još jedan, posljednji kilometarski stupić kojega smo vidjeli do Livada:
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010164

Ostaci srušenog mosta:
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010165

I to je to od Parenzane. Stigli smo u Livade (nema smisla da stavljam iste fotke kao na početku). Uslijedila je okrepa i sređivanje dojmova na starom, moglo bi ga se već pomalo nazivati i legendarnim mjestom - Kika Lupoglav! Konzultirali smo vozni red i ustanovili kako do križanja vlakova iz Pule za Lupoglav i iz Buzeta za Pulu imamo dvadesetak minuta - taman za "kavu"... Kako smo jutros, prolazeći za Livade na lupoglavskom kolodvoru vidjeli dva Džemsa, potajno smo se nadali da će barem jedan od ova dva vlaka biti klasika, ali ništa od toga. Iz Pule stiže Kikijev Šved - 033:
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010168

A iz Buzeta uskoro Šved 008:
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010184

Na prvom kolosijeku, kao i uvijek odmaraju dva Šveda - 018 i 026
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010185

Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010183

A na petom kolosijeku, sa par teretnih vagončića - Džems 049:
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010176

Evo i slike koja se rijetko može vidjeti u Istri - čak pet vučnih vozila naguranih u jednoj fotki:
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010186

Kondukterka se ukrcava - putnici, spremite karte!
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010188

Ode osmica prema Puli:
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010192

2062 049 preuzima ulogu manevarke i ranžira vlak kojeg će, vjerojatno, sama i otpeljati prema Puli ili prema Sloveniji:
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010208

Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 P8010205

I to je to. Hvala Kikiju i LLeonu na još jednom odličnom danu, a svima ostalima hvala na pažnji...

______________________________________
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 Empty Re: Parenzanom od Buja do Poreča

Postaj by Pfaff sri 12 kol 2009 - 8:15

Baš lijepo, vrlo sam zadovoljan...

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 Empty Re: Parenzanom od Buja do Poreča

Postaj by gaspa sri 12 kol 2009 - 9:01

Da ne ponavljam ono što sam već napisao u fresherovom putopisu.

Ali ću dodati: koliko osjećaja i smisla za otkrivanje detalja (otuđeni hektometarski stupić). Iz takvih stvari moglo bi se izvući nešto što već sam planiram godinu dana, a što ću obrazložiti u prijedlozima aktivnosti Štaciona.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3491
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 Empty Re: Parenzanom od Buja do Poreča

Postaj by bepobuzecan uto 25 lis 2011 - 16:07

https://2img.net/h/i107.photobucket.com/albums/m295/brki/Zeljeznice/Parenzana%2001082009/P8010144.jpg

Ne gradi se Y, to je cesta Porte Porton - Nova Vas, po njoj se može na Y u čvoru Nova Vas

Dečki svaka čast na reportaži!

bepobuzecan

Broj postova : 3
Lokacija : Buzet
Registration date : 25.10.2011

[Vrh] Go down

Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 Empty Re: Parenzanom od Buja do Poreča

Postaj by bepobuzecan uto 25 lis 2011 - 16:16

https://2img.net/h/i107.photobucket.com/albums/m295/brki/Zeljeznice/Parenzana%2001082009/P8010031.jpg

Ovo je zgrada željezničkog skladišta, nije bila radionica, ali je imala prostor za osoblje lokomotiva koje se mijenjalo u Livadama, te nadupunjivale vodom i ugljenom lokomotive. nažalost vodotoranj je sada sastavni dio privatne obiteljske kuće koja se nalazi na izlazu iz stanice Livade u smijeru Trsta sa lijeve strane.

bepobuzecan

Broj postova : 3
Lokacija : Buzet
Registration date : 25.10.2011

[Vrh] Go down

Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 Empty Re: Parenzanom od Buja do Poreča

Postaj by Pfaff uto 25 lis 2011 - 16:27

Jean je napisao/la:Ono što Pfaff zove civilnom stranom, danas je dvorište u kojem stanovnici koji su zaposjeli zgradu parkiraju aute, ali i provode ovo vruće poslijepodne:
https://2img.net/h/i107.photobucket.com/albums/m295/brki/Zeljeznice/Parenzana%2001082009/P8010105.jpg
Ovo nije civilna već službena strana kolodvorske zgrade. Zgrada je bila južno od pruge. Novi korisnici su zatvorili nekadašnju čekaoničku nadstrešnicu radi povećanja životnog prostora (to je ono popljuskano smeđkastom žbukom). A i kažot s ćenifom je dograđen.

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 Empty Re: Parenzanom od Buja do Poreča

Postaj by Narcis uto 25 lis 2011 - 19:08

https://2img.net/h/i107.photobucket.com/albums/m295/brki/Zeljeznice/Parenzana%2001082009/P8010144.jpg
Malo je van teme, ali kad ste je vec spomenuli, vozio sam se po toj cesti vec dva puta, moram priznati kvalitetno odradjen posao, Buzetu je to trebalo, a ne penjanje na Buje ili na Vizinadu za doc do mora.

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 Empty Re: Parenzanom od Buja do Poreča

Postaj by Pfaff sub 29 lis 2011 - 10:00

Narcis je napisao/la:https://2img.net/h/i107.photobucket.com/albums/m295/brki/Zeljeznice/Parenzana%2001082009/P8010144.jpg
Malo je van teme, ali kad ste je vec spomenuli, vozio sam se po toj cesti vec dva puta, moram priznati kvalitetno odradjen posao, Buzetu je to trebalo, a ne penjanje na Buje ili na Vizinadu za doc do mora.
Jel' to nova trasa ili ona stara cesta duž Quieto koja izbija na most kod Antenala?

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 Empty Re: Parenzanom od Buja do Poreča

Postaj by Narcis sub 29 lis 2011 - 13:29

Nova trasa.

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 Empty Re: Parenzanom od Buja do Poreča

Postaj by Pfaff sub 29 lis 2011 - 15:08

Narcis je napisao/la:Nova trasa.
Aha! Malo lijevo odavde?

Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 Quieto02

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 Empty Re: Parenzanom od Buja do Poreča

Postaj by Narcis sub 29 lis 2011 - 23:09

Ne, nego desno u odnosu na most Mirna, sa nove trase se ne vidi most, jer je kanjon Mirne dosta zavojit, barem mi se čini da ne, uvijek sam vozio smjerom Nova Vas-Ponte Porton, kad budem vozio u suprotnom smjeru, baš ću obratiti pažnju.

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Parenzanom od Buja do Poreča - Page 2 Empty Re: Parenzanom od Buja do Poreča

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]


Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.