Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Facebook

+5
LLeon
seabral
Barney
ZlayoZg
nenek
9 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Go down

Imaš li profil na facebooku?

Facebook Vote_lcap50%Facebook Vote_rcap 50% 
[ 8 ]
Facebook Vote_lcap50%Facebook Vote_rcap 50% 
[ 8 ]
 
Ukupno glasova : 16
 
 

Facebook Empty Facebook

Postaj by nenek sri 5 kol 2009 - 14:00

Sve više smo na internetu, forumima, pa tako i sve manje želimo biti tajnoviti i posjećujemo facebook i dijelimo svoju privatnost S poznatima, a i s nepoznatima.

Imaš li i ti profil na facebooku? Što misliš o FB-u? super

Facebook Facebook40
nenek
nenek

Broj postova : 216
Age : 41
Lokacija : Zagreb
Registration date : 22.03.2008

[Vrh] Go down

Facebook Empty Re: Facebook

Postaj by ZlayoZg sri 5 kol 2009 - 16:58

Ja sam na Facebooku,ali ne zato da bih stavljao svoje fotke,nego više zbog komunikacije sa frendovima. yes
ZlayoZg
ZlayoZg
Administrator
Administrator

Broj postova : 3064
Age : 40
Lokacija : Zagreb(Žitnjak)
Registration date : 19.09.2008

[Vrh] Go down

Facebook Empty Re: Facebook

Postaj by Barney sri 5 kol 2009 - 18:34

FB, Twitter i druge slicne "socijalne mreze" su najobicnija izmisljotina zapadnih tajnih sluzbi koje na taj nacin efikasno i jednostavno dolaze do gomile podataka. Sto se tice komuniacije s poznatima i prijateljima, to se sasvim dobro moze obavljati i bez FB-a (i slicnih mreza), a prvi je dokaz vec i ovaj forum. Uglavnom, mene FB nece vidjet.

Barney
Barney
Barney

Broj postova : 930
Lokacija : Zagreb
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Facebook Empty Re: Facebook

Postaj by seabral sri 5 kol 2009 - 21:54

Nemam. Dosta vremena (ponekad i previše mrgreen ) potrošim i na ovih par foruma gdje sam registriran, pa ni ne pomišljam na FB. Treba ostaviti nešto vremena i za onu stranu života bez kompa ... Very Happy

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Facebook Empty Re: Facebook

Postaj by LLeon čet 6 kol 2009 - 1:33

Barney je napisao/la:FB, Twitter i druge slicne "socijalne mreze" su najobicnija izmisljotina zapadnih tajnih sluzbi koje na taj nacin efikasno i jednostavno dolaze do gomile podataka. Sto se tice komuniacije s poznatima i prijateljima, to se sasvim dobro moze obavljati i bez FB-a (i slicnih mreza), a prvi je dokaz vec i ovaj forum. Uglavnom, mene FB nece vidjet.

Potpisujem svaku Barnijevu riječ. super2 Koga briga sa kim sam ja FB friend, gdje sam, što sam, što radim, koji kviz sam riješio i kako, koje grupe podržavam... Ne vidim smisla u takvoj vrsti iznošenja vlastite privatnosti. Postoji masu drugih medija kojima mogu komunicirati sa prijateljima i poznanicima.
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 46
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Facebook Empty Re: Facebook

Postaj by Phalanx čet 6 kol 2009 - 8:20

Barney je napisao/la:FB, Twitter i druge slicne "socijalne mreze" su najobicnija izmisljotina zapadnih tajnih sluzbi koje na taj nacin efikasno i jednostavno dolaze do gomile podataka.

...e sad, postavlja se pitanje: "pa što?" Kao da nas ne mogu već ionako pratiti i na milijardu drugih načina, od bankovnih transakcija, mobiteliranja, umreženim zdravstvom...

I da ne izmišljam toplu vodu, dodati ću ispod svoj stav o fejsbuku koji sam napisao na jednom drugom forumu:

"Facebook postaje sve više i više vrlo prihvatljiv komunikacijski medij. Nekada je to bilo pismo i nalivpero, pa onda telefon, esemes i e-mail, a danas sve više i fejs. I uz sve negativnosti (koje ste većina nabrojali iznad ovog posta), izdvoji bih pozitivu neke vrste "društvenog odgovora" 21. stoljeća na alijenaciju 20. stoljeća koji se da isčitati iz sve većeg broja korisnika društvenih web stranica.

Za mene osobno, fejs pomaže i olakšava sve vrste komunikacije, vrlo jednostavno okuplja pojedine skupine, homogenizira ih i povezuje. Primjerice, vodim znanstveni odbor studenata, i preko fejsa mogu najjednostavnije ekipu obavještavati o svim aktivnostima i inicijativama, pozivati na sastanke, kao i na sva ostala događanja koja organiziramo. Preduvjet za to je jedino da su većina članova "gore". To ne zamjenjuje dosad klasične načine, poput mailing liste, ili plakata po faksu, ali služi kao odlična nadopuna.

I tako dolazimo do railfanova... Programski, facebook omogućava puno lakši način komunikacije nego Forum (najbolji primjer za to su "eventi"). Da KLJŽ ima stotinjak ili više članova, i da ih je većina ima profil na fejsu, nebrojene su mogućnosti za PR prema članstvu, te na taj način kvalitetnije logističko upravljanje.

Na kraju, uopće nije pitanje je li facebook ok ili ne. Jedino pitanje je kada ćete se priključiti takvoj društvenoj mreži. To je isto kao s bankomatima - u početku su svi imali zazir prema njima (pogotovo stariji), a sada više nitko ne ide dizati pare s tekućeg računa na šalter. Zapravo, sve više je onih koji ne idu niti na bankomat, već ogroman broj transakcija obavljaju putem interneta (jeste li mislili da će tako biti, još prije sedam, osam godina? Ja nisam.). Sve većim brojem aplikacija i mogućnosti, društvene mreže će se nametnuti kao neminovost, pogotovo među mlađom populacijom koja želi najbržu i najpotpuniju informaciju. Slanjem dopisnica poštom, to sigurno nije moguće..."

______________________________________
Facebook 111yw9
Phalanx
Phalanx
Moderator
Moderator

Broj postova : 545
Lokacija : Rijeka / Karlovac
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Facebook Empty Re: Facebook

Postaj by Gost čet 6 kol 2009 - 8:41

Imam profil na fejsu ali ... nevidim smisao svega osim neke vrste kontrole kao što je napisao i Barney. Nevidim smisao niti komunikacije o kojoj piše Phalanx. Jer ako hoću nekoga kontaktirat posoji 100 drugih načina a da to drugi neznaju. Uglavnom, ne podržavam takav način komunikacije!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Facebook Empty Re: Facebook

Postaj by gaspa čet 6 kol 2009 - 9:46

100 ljudi - 100 čudi. Netko se voli producirati, netko skrivati. O raznoraznim poznatim osobama puno se (previše) piše, uključujući budalaštine gdje su sve bili, što su tamo radili, jeli, odjenuli... vjerojatno oni sami zovu novinare i najavljuju im svoje događaje. A kako vidite - uvijek ima gladne čitalačke publike koju to zanima više od svega. Zato Gotovci i opstaju. S druge strane, kad tražim svog starog dobrog školskog frenda koji skoro nikad nije doma i nema mobitel, njegova majka nikad ne zna gdje je, kad će se vratiti, pa čak ni gdje radi (da bih ga tamo potražio).

Ja svakako ne spadam među one koji svoje generalije žele objesiti na tarabu, ali ću s prijateljima rado razmijeniti i neke potankosti.

Možda je phalanx u pravu, pa će društvene mreže, kao odgovor na otuđenost, postati obvezna svakodnevica. Današnji način i tempo života (današnji? zadnjih godina!) promijenio je naše nekadašnje navike, smanjio druženja, promijenio mjesto njihovog odvijanja. Zatvaramo se u sebe i sve se manje poznamo. Satima smo pred ekranom, rješavamo tako mnogo toga, saznajemo novosti, širimo vidike te nalazimo u tome čak i neku zabavu, i nitko nam nije potreban. Neminovno je da taj ekran počnemo dijeliti i s drugima, na ovaj ili onaj način.

Uostalom, što su i čemu služe blogovi? Mnogi na njima izražavaju svoje stavove, opisuju svoje doživljaje (anonimno, doduše - iako se i blogeri međusobno upoznaju), iznose svoje intime, pa onda drugi to komentiraju... Dakle, samo je još trebalo pridijeliti konkretno ime.

A u diskusiji na ovu temu najbolje će se vidjeti generacijski stavovi prema društvenim mrežama. Stari prdonje su oprezni, razmišljaju na drugi način, odn. opterećeni su nekadašnjim komunikacijama koje ipak, htjeli mi to ili ne, odlaze u nepovrat.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3632
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Facebook Empty Re: Facebook

Postaj by kico101 čet 6 kol 2009 - 10:27

Barney je napisao/la:FB, Twitter i druge slicne "socijalne mreze" su najobicnija izmisljotina zapadnih tajnih sluzbi koje na taj nacin efikasno i jednostavno dolaze do gomile podataka. Sto se tice komuniacije s poznatima i prijateljima, to se sasvim dobro moze obavljati i bez FB-a (i slicnih mreza), a prvi je dokaz vec i ovaj forum. Uglavnom, mene FB nece vidjet.

Barney
Ja sam još jedan koji se upisuje u Barneyev klub. Biti ću fin, ali moj osobni stav o toj mreži je apsolutno negativan. Zašto? Pa ako ste ikad zavirili u Facebook, što ste vidjeli. Gomile linkova na sve i svašta, svaštarenje bez nekog konkretnog smjera i stavljanje na oglasnu ploču svoje intime. Zar ću stare frendove tražiti na facebooku. Taman posla. Ako nekoga doista želim vidjeti, već ću naći načina ( jedan koji pozna drugoga, a ovaj radi s trećim koji zna ženu od četvrtog koja stanuje u istoj zgradi s čovjekom kojeg tražim..... smiling devil ). Ali, uostalom tko voli neka mu.

______________________________________
Komadina: Oćemo prugu ( otp'o )
Linić: Nećemo prugu ( raste i cvate )
Jurčić/Vasilić: A kol'ko promila? ( izgubljeni, ima nas jooš )
Otvaranje pruge:_________________ ( popuni liniju )
kico101
kico101
Moderator
Moderator

Broj postova : 2204
Age : 54
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Facebook Empty Re: Facebook

Postaj by Miha čet 6 kol 2009 - 22:07

Nemam Fejs iz već gore navedenih razloge tj. ne moraju svi sve znati... Wink Meni je dosta i MSN.
Miha
Miha

Broj postova : 576
Age : 34
Lokacija : grad Đakovo (Croatia)
Registration date : 13.12.2008

[Vrh] Go down

Facebook Empty Re: Facebook

Postaj by nenek pet 7 kol 2009 - 21:58

tomo je napisao/la:Imam profil na fejsu ali ... bla bla
A zašto ga onda imaš? :koci:

Ja imam, ali ne stavljam gore baš sve i svašta. Sam si postaviš granice: što želiš podijeliti s drugima i dozvoliti tko ti uopće može vidjeti profil.
Zgodna mi je opcija raznih interesnih grupa: npr. grupa o ljubiteljima željeznica, icon jup
nenek
nenek

Broj postova : 216
Age : 41
Lokacija : Zagreb
Registration date : 22.03.2008

[Vrh] Go down

Facebook Empty Re: Facebook

Postaj by Gost pet 7 kol 2009 - 23:12

nenek je napisao/la:A zašto ga onda imaš? ...
Radoznalost! Fakin' bladi kurioziti smiling devil . Rado bi da ga nema tamo al' sad što je tu je.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Facebook Empty Re: Facebook

Postaj by kico101 pet 7 kol 2009 - 23:16

Osnivam grupu za brisanje Facebook grupe.... lud od smijeha

______________________________________
Komadina: Oćemo prugu ( otp'o )
Linić: Nećemo prugu ( raste i cvate )
Jurčić/Vasilić: A kol'ko promila? ( izgubljeni, ima nas jooš )
Otvaranje pruge:_________________ ( popuni liniju )
kico101
kico101
Moderator
Moderator

Broj postova : 2204
Age : 54
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Facebook Empty Re: Facebook

Postaj by Gost pet 7 kol 2009 - 23:39

kico101 je napisao/la:Osnivam grupu za brisanje Facebook grupe.... lud od smijeha
Evo još jednog happy !

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Facebook Empty Re: Facebook

Postaj by nenek pet 7 kol 2009 - 23:55

Meni je jednom netko rekao da požurim s otvaranjem profila dok netko drugi ne otvori profil s mojim imenom i prezimenom i počinje igru... :natrag:
nenek
nenek

Broj postova : 216
Age : 41
Lokacija : Zagreb
Registration date : 22.03.2008

[Vrh] Go down

Facebook Empty Re: Facebook

Postaj by Gost sub 8 kol 2009 - 0:06

nenek je napisao/la:... netko drugi ne otvori profil s mojim imenom i prezimenom i počinje igru... :natrag:
Blue shit!!! Sad valjda vidiš zašto ne želim imat posla sa fejsom.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Facebook Empty Re: Facebook

Postaj by LLeon sub 8 kol 2009 - 0:30

nenek je napisao/la:
tomo je napisao/la:Imam profil na fejsu ali ... bla bla
A zašto ga onda imaš?
Vidila žaba da konja potkivaju, pa i ona dignula nogu. lud od smijeha rolling on the floor smiling devil
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 46
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Facebook Empty Re: Facebook

Postaj by Gost sub 8 kol 2009 - 1:36

LLeon je napisao/la:
nenek je napisao/la:
tomo je napisao/la:Imam profil na fejsu ali ... bla bla
A zašto ga onda imaš?
Vidila žaba da konja potkivaju, pa i ona dignula nogu. lud od smijeha rolling on the floor smiling devil
Vi''š kako se na 4umu sve zna lud od smijeha laugh 2

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Facebook Empty Re: Facebook

Postaj by seabral sub 8 kol 2009 - 9:37

kico101 je napisao/la:Osnivam grupu za brisanje Facebook grupe.... lud od smijeha
Vidiš, dobra ideja .... hehe super2

Baš me zanima je li bi to bio dovoljan razlog da te tamo baniraju Wink

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Facebook Empty Re: Facebook

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.