Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Naslov: Foto-safari u SŽ kolodvoru Hrpelje-Kozina

+3
seabral
Barney
Thommo
7 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Go down

Naslov: Foto-safari u SŽ kolodvoru Hrpelje-Kozina Empty Naslov: Foto-safari u SŽ kolodvoru Hrpelje-Kozina

Postaj by Thommo sub 5 ruj 2009 - 17:19

Jučer (4.9.) sam vozio prijatelje na tršćanski aerodrom Ronchi, a u povratku sam stao na mali foto-safari u SŽ kolodvoru Hrpelje-kozina.

Kolodvor je srednje veličine, ali se nalazi na magistralnoj pruzi Ljubljana-Koper, pa je promet gust. U nešto više od sat vremena koliko sam proveo tu, prošlo je 5 vlakova! I to, zamislite slučajnosti, svih pet u istom pravcu, prema Kopru! Shocked

Nemam puno fotki jer sam se koncentrirao na snimanje video materijala kamericom. Nešto fotki je ipak ispalo dobro, iako je bilo oblačno i rano jutro.

Inače, zanimljivo je da kolodvor služi kao mjesto gdje strojovođe duže lokomotive. Kad sam ja došao, parkirane su bile četiri Brižitke i dvije Žive 541, obje u reklamnom bojanju. Nakon jednog sata svih 6 je bilo poslano prema Kopru.

Parkirane lokomotive. Zelena je 541-001, a "MAMMUT" je 541-104.

Naslov: Foto-safari u SŽ kolodvoru Hrpelje-Kozina 2009-09-04_Hrpelje3

Naslov: Foto-safari u SŽ kolodvoru Hrpelje-Kozina 2009-09-04_Hrpelje5

Brižitke 033 i 016:

Naslov: Foto-safari u SŽ kolodvoru Hrpelje-Kozina 2009-09-04_Hrpelje7

Prošli su ovi vlakovi:

Najprije je kolodvorom bez stajanja protutnjao kontejnerski vlak s Brižitkom. Nisam vidio broj.

Onda je krenuo teretnjak s cisternama koji je očito čekao kontejneraša da ga pretekne. Na čelu Brižitka 363-034. Dvije od parkiranih Brižitki spojili su mu na čelo, lok. 033 i 016, i onda je taj vlak s 3 (tri!) Brižitke krenuo. Srednja lok. nije imala dignut pantograf!

363-034 s cisternama, prije spajanja još dvije lokomotive:

Naslov: Foto-safari u SŽ kolodvoru Hrpelje-Kozina 2009-09-04_Hrpelje9

I izlaz prema Kopru, nažalost nisam snimio filmić jer sam bio predaleko:

Naslov: Foto-safari u SŽ kolodvoru Hrpelje-Kozina 2009-09-04_Hrpelje_14

Onda je u kolodvor ušao teretnjak sa 17 Fals vagona (Thomcro: Falsovi!!!! mrgreen mrgreen ), a vukle su Živa 541-105 i Brižitka. Stao je na prolaznom kolosijeku, jer je ubrzo trebao stići putnički.

Naslov: Foto-safari u SŽ kolodvoru Hrpelje-Kozina 2009-09-04_Hrpelje_17

Naslov: Foto-safari u SŽ kolodvoru Hrpelje-Kozina 2009-09-04_Hrpelje_18

Sljedeći je vlak stvarno bio putnički, Siemens Desiro na lokalnoj liniji prema Kopru u 7:59. Nema fotki jer sam snimio filmić.

Na južnoj strani kolodvora stajale su off-line dvije Brižitke, 030 (lijevo) i 015.

Naslov: Foto-safari u SŽ kolodvoru Hrpelje-Kozina 2009-09-04_Hrpelje_12

Naslov: Foto-safari u SŽ kolodvoru Hrpelje-Kozina 2009-09-04_Hrpelje_11

Pojavili su se strojovođe, njih dvoje, svaki je ušao u svoju i otišli su na drugi kraj stanice. Mislio sam da su otišle prema Ljubljani, ali su ih spojili na dva Taurusa i taj vlak od četiri (!) lokomotive je nakon putničkog otišao prema Kopru!

Onda sam čekao na odjavu ovog lokomotivskog vlaka, i ispratio Živu, Brižitku i Falsove.

I još dvije fotografije iz sjevernog dijela kolodvora. Smjer prema Ljubljani...

Naslov: Foto-safari u SŽ kolodvoru Hrpelje-Kozina 2009-09-04_Hrpelje2

... i prema Kopru:

Naslov: Foto-safari u SŽ kolodvoru Hrpelje-Kozina 2009-09-04_Hrpelje1

Sve u svemu zanimljivih sat vremena, pet vlakova, tri Siemens lokomotive, šest Brižitki, dvije drezine i jedan Siemens EMV.

eksn
Thommo
Thommo

Broj postova : 2345
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

http://hobipoint.com

[Vrh] Go down

Naslov: Foto-safari u SŽ kolodvoru Hrpelje-Kozina Empty Re: Naslov: Foto-safari u SŽ kolodvoru Hrpelje-Kozina

Postaj by Gost sub 5 ruj 2009 - 17:31

Thommo je napisao/la:... Onda je u kolodvor ušao teretnjak sa 17 Fals vagona (Thomcro: Falsovi!!!! mrgreen mrgreen ), ...
Izgleda da ću morat u Sloveniju ako hoću snimit čega poštenog!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Naslov: Foto-safari u SŽ kolodvoru Hrpelje-Kozina Empty Re: Naslov: Foto-safari u SŽ kolodvoru Hrpelje-Kozina

Postaj by Barney sub 5 ruj 2009 - 18:52

Da. Osim Coklinih fotografija i ovaj putopis pokazuje (ili barem daje dojam) kako se u Sloveniji sve prasi od silnog prometa.

No, to me nista ne smeta da Thommi dadem maksimalnu ocjenu. Very Happy

Barney
Barney
Barney

Broj postova : 930
Lokacija : Zagreb
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Naslov: Foto-safari u SŽ kolodvoru Hrpelje-Kozina Empty Re: Naslov: Foto-safari u SŽ kolodvoru Hrpelje-Kozina

Postaj by seabral sub 5 ruj 2009 - 19:11

Hvala ti za lijepe fotke, Thommo. :mig:

Vidimo da su ti vlakovi prema Kopru sami od sebe uletavali u kadar. Da si odlučio fotkati vlakove u pravcu Buzeta i Lupoglava vjerojatno bi se načekao barem pola dana. Wink


Zadnja promjena: seabral; sub 5 ruj 2009 - 21:47; ukupno mijenjano 1 put.

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Naslov: Foto-safari u SŽ kolodvoru Hrpelje-Kozina Empty Re: Naslov: Foto-safari u SŽ kolodvoru Hrpelje-Kozina

Postaj by ZlayoZg sub 5 ruj 2009 - 21:32

Svaka čast,Thommo na ovim fotkama.Stvarno puno događaja u tako kratko vrijeme. yes Wink
ZlayoZg
ZlayoZg
Administrator
Administrator

Broj postova : 3064
Age : 40
Lokacija : Zagreb(Žitnjak)
Registration date : 19.09.2008

[Vrh] Go down

Naslov: Foto-safari u SŽ kolodvoru Hrpelje-Kozina Empty Re: Naslov: Foto-safari u SŽ kolodvoru Hrpelje-Kozina

Postaj by Pfaff sri 9 ruj 2009 - 11:27

Jako lijepo - moj tip akcije: Uletis, snimis i doma si na marendi lud od smijeha

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Naslov: Foto-safari u SŽ kolodvoru Hrpelje-Kozina Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Naslov: Foto-safari u SŽ kolodvoru Hrpelje-Kozina Empty Re: Naslov: Foto-safari u SŽ kolodvoru Hrpelje-Kozina

Postaj by Narcis čet 10 ruj 2009 - 21:34

seabral je napisao/la: Da si odlučio fotkati vlakove u pravcu Buzeta i Lupoglava vjerojatno bi se načekao barem pola dana. Wink
..ili da je subota, do ponedjeljka nista. kul

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Naslov: Foto-safari u SŽ kolodvoru Hrpelje-Kozina Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Naslov: Foto-safari u SŽ kolodvoru Hrpelje-Kozina 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Naslov: Foto-safari u SŽ kolodvoru Hrpelje-Kozina Empty Re: Naslov: Foto-safari u SŽ kolodvoru Hrpelje-Kozina

Postaj by Stjepan uto 22 ruj 2009 - 20:29

Narcis je napisao/la:
seabral je napisao/la: Da si odlučio fotkati vlakove u pravcu Buzeta i Lupoglava vjerojatno bi se načekao barem pola dana. Wink
..ili da je subota, do ponedjeljka nista. kul

Srećom dan ili dva prije ja sam imao malo vremena i malo niže,ovaj je namijenjen u Buzet
Naslov: Foto-safari u SŽ kolodvoru Hrpelje-Kozina P9020066

I evo ga nazad:
Naslov: Foto-safari u SŽ kolodvoru Hrpelje-Kozina P9020068

Naslov: Foto-safari u SŽ kolodvoru Hrpelje-Kozina P9020070
Stjepan
Stjepan

Broj postova : 466
Lokacija : Slovenija,Hrvatska,BiH
Registration date : 12.03.2009

[Vrh] Go down

Naslov: Foto-safari u SŽ kolodvoru Hrpelje-Kozina Empty Re: Naslov: Foto-safari u SŽ kolodvoru Hrpelje-Kozina

Postaj by Stjepan uto 22 ruj 2009 - 22:52

@Thommo je bio u pravom trenutku na kol.H.Kozina.Jedna ljetna oluja doslovce je upepelila SS uređaj na TK kol.Črnotiči a tih dana su majstori zaradi neminovnog napretka opravljali posle u cepišču Prešnica:

Naslov: Foto-safari u SŽ kolodvoru Hrpelje-Kozina P9020058

Naslov: Foto-safari u SŽ kolodvoru Hrpelje-Kozina P9020064

i selili SS uređaj iz zgrade u:


Naslov: Foto-safari u SŽ kolodvoru Hrpelje-Kozina P9020049

I zato su vlakovi vozili u 20 minutnom razmaku (umjesto5-10minut),i kao što se vidi iz Narcisovih slika imali su po dvije,trije pa i četiri lokmotive na čelu vlaka (ni na slici).Sutra očekujemo potpunu normalizaciju na toj pruzi.


Zadnja promjena: Stjepan; sri 23 ruj 2009 - 7:08; ukupno mijenjano 1 put.
Stjepan
Stjepan

Broj postova : 466
Lokacija : Slovenija,Hrvatska,BiH
Registration date : 12.03.2009

[Vrh] Go down

Naslov: Foto-safari u SŽ kolodvoru Hrpelje-Kozina Empty Re: Naslov: Foto-safari u SŽ kolodvoru Hrpelje-Kozina

Postaj by seabral sri 23 ruj 2009 - 6:21

Je li se među kolosijecima još negdje vide tragovi odvojka nekadašnje pruge od Hrpelja-Kozine prema Trstu preko Drage ?

(ovo isto sam prije par tjedana pitao na zeljeznice.net, ali tamo nisam uspio dobiti odgovor ... možda ovdje budem bolje sreće)

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Naslov: Foto-safari u SŽ kolodvoru Hrpelje-Kozina Empty Re: Naslov: Foto-safari u SŽ kolodvoru Hrpelje-Kozina

Postaj by Stjepan sri 23 ruj 2009 - 7:06

Na ŽP H.Kozina je sadašnji ind.kolosjek INE na trasi nekadašnje pruge prema Trstu,nakon čega je bivšu trasu povozila autocesta dalja trasa pa je dobro vidljiva
Stjepan
Stjepan

Broj postova : 466
Lokacija : Slovenija,Hrvatska,BiH
Registration date : 12.03.2009

[Vrh] Go down

Naslov: Foto-safari u SŽ kolodvoru Hrpelje-Kozina Empty Re: Naslov: Foto-safari u SŽ kolodvoru Hrpelje-Kozina

Postaj by seabral sri 23 ruj 2009 - 7:16

Hvala ti na ovom brzom odgovoru.
Sad si mi dao materijala za razmišljanje i planiranje Wink

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Naslov: Foto-safari u SŽ kolodvoru Hrpelje-Kozina Empty Re: Naslov: Foto-safari u SŽ kolodvoru Hrpelje-Kozina

Postaj by Gost sri 23 ruj 2009 - 7:36

seabral je napisao/la:Hvala ti na ovom brzom odgovoru.
Sad si mi dao materijala za razmišljanje i planiranje Wink
mrgreen ... e sad si se odao!!! Sad nemaš razloga da ne staneš u "Cresu" yes .

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Naslov: Foto-safari u SŽ kolodvoru Hrpelje-Kozina Empty Re: Naslov: Foto-safari u SŽ kolodvoru Hrpelje-Kozina

Postaj by Pfaff sri 23 ruj 2009 - 8:29

tomo je napisao/la:
seabral je napisao/la:Hvala ti na ovom brzom odgovoru.
Sad si mi dao materijala za razmišljanje i planiranje Wink
mrgreen ... e sad si se odao!!! Sad nemaš razloga da ne staneš u "Cresu" yes .
Da, al' kad ga ovi naši šmokljani natoče :zuja: , neće se nikad više vrnut!

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Naslov: Foto-safari u SŽ kolodvoru Hrpelje-Kozina Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Naslov: Foto-safari u SŽ kolodvoru Hrpelje-Kozina Empty Re: Naslov: Foto-safari u SŽ kolodvoru Hrpelje-Kozina

Postaj by Gost sri 23 ruj 2009 - 8:41

Ni peron na kraju sveta kul , samo je zgrada između, ćemo ga lako hitit va vagon. Ni on kot ja da je potreban viličar lud od smijeha laugh 2 za utovarit mrtvo telo lud od smijeha rolling on the floor .

Btw, Pfaff, šta si gledal "Kuda idu divlje svinje"? Vidim da imaš u potpisu pjesmicu koju je rado pjevao Mile Vrbica iz istoimene serije mrgreen .

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Naslov: Foto-safari u SŽ kolodvoru Hrpelje-Kozina Empty Re: Naslov: Foto-safari u SŽ kolodvoru Hrpelje-Kozina

Postaj by seabral sri 23 ruj 2009 - 8:55

Pfaff je napisao/la: Da, al' kad ga ovi naši šmokljani natoče :zuja: , neće se nikad više vrnut!
Bez brige, cijepljen sam ja protiv toga već godinama. hehe
Niti najtvrdoglaviji me nisu uspjeli nagovoriti da promijenim mišljenje mrgreen

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Naslov: Foto-safari u SŽ kolodvoru Hrpelje-Kozina Empty Re: Naslov: Foto-safari u SŽ kolodvoru Hrpelje-Kozina

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.