Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Desant KLJŽ-ovaca na Zagreb Ranžirni kolodvor

+3
Marioo
Pfaff
ZlayoZg
7 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Go down

Desant KLJŽ-ovaca na Zagreb Ranžirni kolodvor Empty Desant KLJŽ-ovaca na Zagreb Ranžirni kolodvor

Postaj by ZlayoZg ned 13 lip 2010 - 23:36

Dana 13.06.2010 organiziran je posjet članova Kluba ljubitelja željeznice Zagreb Ranžirnom kolodvoru.

Sastanak je bio dogovoren ispred hotela "Porin" u 9 i 30.Među prvima samo došli ja i Vedran Zeman koji je došao vlakom 982 i kojeg sam pričekao na Maksimiru i transportirao mrgreen na RK.Tamo su nas već čekali Rudolf T i zagi988.Nedugo poslije nas su počeli pristizati i drugi,iako ne ovim redoslijedom:seabral,Ante-vž,Renato,ruxrux,Stanley,Toma,drempa-tzv-v7 kao organizator obilaska,reiche06,Zeus,te naš domaćin i voditelj Alen Križić kojemu se zahvaljujem na odvajanju slobodnog vremena za nas railfanove. :super2:Bilo je tu još nekih kojima ne zanm imena,pa nek me netko drugi dopuni. Very Happy

Nakon kratkog susreta i uvodne riječi gosp.Križića o samom ranžirnom kolodvoru i tehnologiji rada,prvo smo krenuli do postavnice 1.
Kratko zaustavljanje
Desant KLJŽ-ovaca na Zagreb Ranžirni kolodvor DSC01261

Zgrada postavnice 1
Desant KLJŽ-ovaca na Zagreb Ranžirni kolodvor DSC01263

Desant KLJŽ-ovaca na Zagreb Ranžirni kolodvor DSC01280

Iza leđa se prišuljala 1141 378 koja je iz prijemne skupine otišla prema otpremnoj
Desant KLJŽ-ovaca na Zagreb Ranžirni kolodvor DSC01262

Prilikom dolaska,malo smo pričekali da se najavi naš dolazak gore na postavnicu.Nakon zelenog svjetla smo se uputili gore uz napomenu da budemo tihi jer je rad u tijeku,pa da ne bi ometali osoblje u radu.
Postavni stol prijemne skupine
Desant KLJŽ-ovaca na Zagreb Ranžirni kolodvor DSC01268

Pogled na prijemnu skupinu sa postavnice.
Desant KLJŽ-ovaca na Zagreb Ranžirni kolodvor DSC01271


Zadnja promjena: ZlayoZg; pon 14 lip 2010 - 22:15; ukupno mijenjano 5 put/a.
ZlayoZg
ZlayoZg
Administrator
Administrator

Broj postova : 3064
Age : 40
Lokacija : Zagreb(Žitnjak)
Registration date : 19.09.2008

[Vrh] Go down

Desant KLJŽ-ovaca na Zagreb Ranžirni kolodvor Empty Re: Desant KLJŽ-ovaca na Zagreb Ranžirni kolodvor

Postaj by ZlayoZg pon 14 lip 2010 - 0:04

Iskreno,ne znam koje je ovo radno mjesto,pa nek me netko dopuni. Laughing Mislim da je jedno od mjesta prometnika vlakova.
Desant KLJŽ-ovaca na Zagreb Ranžirni kolodvor DSC01272

Pogled na ranžirnu skupinu.
Desant KLJŽ-ovaca na Zagreb Ranžirni kolodvor DSC01275
Inače,preko ovih kolosijeka,malo bliže postavnici,treba ići nadvožnjak koji bi spajao autocestu Zagreb-Sisak sa Sarajevskom cestom.Ima "protivnika" te ideje jer bi nadvožnjak trebao ići iznad one zone gdje ima najviše iskakanja vagona,pa bi bilo bolje da se nadvožnjak pomakne još prema sredini ranžirne skupine.

Po izlasku iz postavnice,imali smo prilike vidjeti spuštanje vagona preko grbine i djelovanje kolosiječnih kočnica.


Poslije demonstriranja rada kočnica,na kratko nam se pridružio i šef kolodvora gosp.Ivica Vilić.
Desant KLJŽ-ovaca na Zagreb Ranžirni kolodvor DSC01285

Poslije kratkog razgovora sa gosp.Vilićem,dogovarali smo se u kojem ćemo smjeru ići,pa smo se odlučili da ćemo na vrh grbine i prijemnoj skupini.

Đuran 010 odmara na "Brku 1.Inače ima još i "Brk 2".
Desant KLJŽ-ovaca na Zagreb Ranžirni kolodvor DSC01279

Penjemo se na vrh grbine,a Ante-vž i seabral su malo oduljili sa fotkanjem. mrgreen
Desant KLJŽ-ovaca na Zagreb Ranžirni kolodvor DSC01286

Vrh grbine.
Desant KLJŽ-ovaca na Zagreb Ranžirni kolodvor DSC01292


Zadnja promjena: ZlayoZg; pon 14 lip 2010 - 21:36; ukupno mijenjano 3 put/a.
ZlayoZg
ZlayoZg
Administrator
Administrator

Broj postova : 3064
Age : 40
Lokacija : Zagreb(Žitnjak)
Registration date : 19.09.2008

[Vrh] Go down

Desant KLJŽ-ovaca na Zagreb Ranžirni kolodvor Empty Re: Desant KLJŽ-ovaca na Zagreb Ranžirni kolodvor

Postaj by ZlayoZg pon 14 lip 2010 - 21:26

Prilikom dolaska na vrh grbine,bili smo obaviješteni i upozoreni da će se nekoliko vagona nagurati i spustiti niz grbinu.Pripremio sam "snimalo" mrgreen i napravio kratki video uradak:


Kada su ti vagoni bili spušteni,još nekoliko vagona koji se ne smiju sami puštati niz grbinu je spustio Đuran 010 koji se nakon obavljenog posla vraća natrag.
Desant KLJŽ-ovaca na Zagreb Ranžirni kolodvor DSC01295

Poslije naguravanja vagona odlučili smo da nećemo ići u prijemnu skupinu,nego u otpremnu i posjetu postavnici.
U prolazu smo prošli pored depoa gdje nismo išli jer nismo imali dogovor sa njima o posjeti.Znat će netko drugi malo više o tome.
Desant KLJŽ-ovaca na Zagreb Ranžirni kolodvor DSC01302

Većina je htjela vidjeti i ove parnjače,ali najviše od svih Stanley. Very Happy
Desant KLJŽ-ovaca na Zagreb Ranžirni kolodvor DSC01315

Dok su se neki prisjećali prošlosti mrgreen ,ja sam bio u sadašnjosti. yes
Desant KLJŽ-ovaca na Zagreb Ranžirni kolodvor DSC01305

Po dolasku pred postavnicu,ekipa je otišla unutra,a ja sam poslikao ovu lijepu i dugačku kompoziciju sa ASEA-om 209.
Desant KLJŽ-ovaca na Zagreb Ranžirni kolodvor DSC01320

Nakon ovoga smo otišli prema hotelu "Porin" gdje smo došli oko 11:50 i rastali se jer sam imao daljnjih obaveze,pa nisam mogao ostati,a o daljnjim aktivnostima će izvijestiti netko drugi.
Istina,nije se obišlo baš sve zbog ograničenja sa vremenom,sparnog i teškog vremena,ali i ovo je i više nego dovoljno.
Zahvala organizatorima,domaćinima,vodičima,djelatnicima RK i svim forumašima na druženju.

Nije nešto posebno fotki,ali nadam se da je dovoljno.

Toliko od mene i pozdrav. super2
ZlayoZg
ZlayoZg
Administrator
Administrator

Broj postova : 3064
Age : 40
Lokacija : Zagreb(Žitnjak)
Registration date : 19.09.2008

[Vrh] Go down

Desant KLJŽ-ovaca na Zagreb Ranžirni kolodvor Empty Re: Desant KLJŽ-ovaca na Zagreb Ranžirni kolodvor

Postaj by Gost pon 14 lip 2010 - 22:52

clap suuupeer clap !!!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Desant KLJŽ-ovaca na Zagreb Ranžirni kolodvor Empty Re: Desant KLJŽ-ovaca na Zagreb Ranžirni kolodvor

Postaj by Pfaff pon 14 lip 2010 - 23:01

Lijepo, baš sam zahvalan za odličan kolodvoropis.

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Desant KLJŽ-ovaca na Zagreb Ranžirni kolodvor Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11160
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Desant KLJŽ-ovaca na Zagreb Ranžirni kolodvor Empty Re: Desant KLJŽ-ovaca na Zagreb Ranžirni kolodvor

Postaj by Marioo pon 14 lip 2010 - 23:44

Odlicno super2 super2
Marioo
Marioo

Broj postova : 456
Age : 42
Lokacija : Zagreb
Registration date : 12.05.2008

[Vrh] Go down

Desant KLJŽ-ovaca na Zagreb Ranžirni kolodvor Empty Re: Desant KLJŽ-ovaca na Zagreb Ranžirni kolodvor

Postaj by Jean pon 14 lip 2010 - 23:47

Super reportaža i odlične fotke! Na kom sistemu rade te kolosječne kočnice?

______________________________________
Desant KLJŽ-ovaca na Zagreb Ranžirni kolodvor D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Desant KLJŽ-ovaca na Zagreb Ranžirni kolodvor Empty Re: Desant KLJŽ-ovaca na Zagreb Ranžirni kolodvor

Postaj by milepaclo pon 14 lip 2010 - 23:51

Fino opisano i snimljeno. Sad znam malo više i o tome. yes

milepaclo

Broj postova : 54
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Desant KLJŽ-ovaca na Zagreb Ranžirni kolodvor Empty Re: Desant KLJŽ-ovaca na Zagreb Ranžirni kolodvor

Postaj by ZlayoZg uto 15 lip 2010 - 17:40

Jean je napisao/la:Super reportaža i odlične fotke! Na kom sistemu rade te kolosječne kočnice?
Hvala,hvala. super2

Kočnice su tipa „SAXBY R-58“ francuske proizvodnje,jednotračničke hidrauličke koje rade na principu potiska,tj. snagu kočenja određuje
masa jednog ili grupe vagona,a izlazna brzina vagona uvjetovana je vremenskim intervalom kočenja.
ZlayoZg
ZlayoZg
Administrator
Administrator

Broj postova : 3064
Age : 40
Lokacija : Zagreb(Žitnjak)
Registration date : 19.09.2008

[Vrh] Go down

Desant KLJŽ-ovaca na Zagreb Ranžirni kolodvor Empty Re: Desant KLJŽ-ovaca na Zagreb Ranžirni kolodvor

Postaj by Drempa uto 15 lip 2010 - 17:56

Rad kočnica ima na jednom mom videu i kako se kaže organizatoru koji če svoje loše slike možda staviti .
Drempa
Drempa

Broj postova : 413
Age : 43
Lokacija : Zagreb
Registration date : 06.04.2009

[Vrh] Go down

Desant KLJŽ-ovaca na Zagreb Ranžirni kolodvor Empty Re: Desant KLJŽ-ovaca na Zagreb Ranžirni kolodvor

Postaj by kobler sri 16 lip 2010 - 9:01

@Drempa daj prijevod! Nemoj sad popizd*t nek napiši suvislo.
i kako se kaže organizatoru koji če svoje loše slike možda staviti
Mumlaš. Ak' hoćeš da se razgovaramo, daj bar da te razumijem!

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav - Rijeka) ... smiling devil
kobler
kobler

Broj postova : 472
Age : 71
Lokacija : Rijeka
Registration date : 03.03.2008

[Vrh] Go down

Desant KLJŽ-ovaca na Zagreb Ranžirni kolodvor Empty Re: Desant KLJŽ-ovaca na Zagreb Ranžirni kolodvor

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.