Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zagreb - Domovinski most

Započni novu temu   Odgovori na temu

Go down

Zagreb -  Domovinski most Empty Zagreb - Domovinski most

Postaj by sali ned 4 srp 2010 - 3:31

Prilikom posjeta Željezničkom mostu Mićevac i u nadi da ću imati puno posla oko snimanja,fotografiranja razno raznih građevinskih radova,zahvata i sl. i da ću imati prilike razgovarati sa ponekim odgovornim i stručnim.Prevaren sam grdno,jer na licu mjesta nisam zatekao nikog i ništa pa sam samo mogao konstatirati da je stanje i dalje redovno..i da je vodostaj Save nizak.Zatečeno poslikao,a raport podnio u Infrastrukturi

Pomislio sam da je sada prilika da produžim i do Domovinskog mosta te da Vam ga sa nekoliko fotografija predstavim na Forumu.
Već prilikom dolaska do Mosta Mićevac bio sam mokar do gaća,ali hrabro sam krenuo dalje....
mokar ali hrabar lud od smijeha

Karta lokacije

Zagreb -  Domovinski most Mievac

Malo podataka :

Domovinski most otvoren je za promet 2007 godine.Most je izgrađen u sklopu projekta Centralnog uređaja pročišćavanja otpadnih voda Zagreba (CUPOVZ). Most su projektirale Rajka Veverka i Martina Balić, nakon što je njihov projekt pobjedio na javnom natječaju.
Veže se iz jugoistočnog smjera na Radničku cestu. Preko njega se ostvaruje veza unutargradske prometne mreže sa poluprstenastom zaobilaznom autocestom.
Ima po dvije prometne trake s nogostupima i biciklističkim stazama te prostor rezerviran za u budućnosti predviđenu prigradsku željeznicu.U cijeloj je duljini mosta poprečni presjek petodijelni sanduk visine 3,55 m unutar kojega su smještene četiri vodovodne i jedna kanalizacijska cijev. U ovom trenutku okolica mosta nije urbanizirana, ali očekuje se da će omogućiti razvoj cijeloga okolnog područja.
Gradnja je trajala 5 godina sa cijenom od otprilike 300 mil. kn.
Sa rekonstruiranom Radničkom cestom most postaje jugoistočna vrata grada koji će ubrzati razvoj tog dijela grada.
Dimenzije mosta su : 860 m x 34 m. i sastoji se od 13 raspona.Izveden je od uzduž i poprijeko prednapregnutog betona. Središnji dio je ovješen o dva para pylona visine 16,5 m.
Zanimljivo je da je uspješno otvaranje mosta ostvareno tek u sedmom pokušaju.Prema navodima hrvatskih medija - loša koordinacija izvođača radova i investitora. Spojna cesta na nekim je mjestima bila niža i do 1,20 metra od razine mosta zbog neusklađenosti starog i novog projekta u koji je uključena modernizacija Radničke ceste.Nakon sanacije tog propusta, otvaranje je ponovno bilo odgođeno jer most nije imao uporabnu dozvolu.
Domovinski most, iako dovršen, čekajući otvorenje, više je puta bio metom kradljivaca koji su s mosta ukrali metalne ploče, poklopce šahtova, matice i vijke vrijedne 300 tisuća kuna.
Most je opremljen i efektnom rasvjetom, koja prema prigodi može prilagoditi boje.Za ovu rasvjetu zainteresirani su i zagrebački lopovi koji i dan danas pustoše Domovinski most.Dosad je ukradeno 180 LED svjetiljki, što je više od polovice, a samo jedna svjetiljka stoji oko osam tisuća kuna.Šteta je milijunska, a policija još nije otkrila počinitelja toga kaznenog djela Imali su neke osobe na obradi, no nisu ih doveli do počinitelja, kažu da policija traga i traga..........

Slijede fotografije :

http://www.dropbox.com/gallery/8676453/1/Zagreb%20-%20%20Domovinski%20most?h=ad075e

Srdačan pozdrav !
sali
sali

Broj postova : 1950
Age : 72
Lokacija : Zagreb
Registration date : 10.06.2008

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.