Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lažni kontrolor ZET-a

3 posters

Go down

Lažni kontrolor ZET-a Empty Lažni kontrolor ZET-a

Postaj by kiki273 čet 12 kol 2010 - 22:11

Zagrebačka policija uhitila je lukavca S.R (41), koji se godinama prestavljao kao kontrolor ZET-a, iako nikad nije radio u toj tvrtki.

Muškarac, koji inače živi u okolici Zagreba, u metropolu bi dolazio kako bi se prijavio na Zavod za zapošljavanje. Nakon toga bi krenuo u svoj prijetvorni poduhvat. U tramvaju bi se naivnim ljudima predstavio kao kontrolor, a one bez karte natjerao je da s njim izađu na prvoj stanici. Zatim bi se nagodio sa žrtvom - daj mi 10 kuna, pa ti neću napisati prijavu. Većina bi mu dala novac, koje je on kasnije potrošio na alkohol.

Trajalo je to čak tri godine, a onda su u ZET-u odlučili objaviti snimke svojih kamera i upozoriti građane da ne više ne nasjedaju na trikove prevaranta. Tek nekoliko dana kasnije ljudi su ga prepoznali tijekom novog "pljačkaškog pohoda" te ga prijavili policiji, koja sada moli sve prevarene građene da im se jave kako bi mogli podnijeti kaznenu prijavu protiv dovitljivog lopova.

Lažni kontrolor ZET-a Kontrolor_zet_283837S1
Izvor: http://www.jutarnji.hr/lazni-kontrolor-zet-a-nakon-tri-godine-konacno-uhicen/844869/

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Lažni kontrolor ZET-a Empty Re: Lažni kontrolor ZET-a

Postaj by Narcis pet 13 kol 2010 - 0:28

Hmmm, vrlo domišljato, lak način zarade. A da li je bio obučen u zet-ovu odoru ili? Evil or Very Mad Evil or Very Mad

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Lažni kontrolor ZET-a Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Lažni kontrolor ZET-a 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Lažni kontrolor ZET-a Empty Re: Lažni kontrolor ZET-a

Postaj by gaspa pet 13 kol 2010 - 8:24

Mislim da je imao ZET-ovu prugastu košulju - da li možda i jaknu? - a bile su tu i neke tamne hlače za koje ne postoji jasan znak raspoznavanja jesu li ZET-ove - to se, navodno, može naći na jakuševačkom sajmu. Djelovao je uvjerljivo a falila mu je samo službena iskaznica kontrolora. Zbunjole od putnika ga se to nisu sjetili (ili nisu znali) tražiti.

Prije puno godina, kad je ZET uveo civilne kontrole, jedna takva osoba (civil) me (i druge putnike) tražila kartu na pregled. Onako, u po glasa, da se ne skuži da je kontrola u tijeku. Ja sam mrtav-ladan zahtijevao identifikaciju našto mi je bijesna osoba, streljajući očima i škrgučući zubima na dlanu, skrivenom od pogleda ostalih, umjesto iskaznice pokazala neku kemijsku sa ZET-ovim privjeskom. Kako mi se nije dalo gnjaviti, pokazao sam pokaz. Kontrolor je bio pravi (jer ih je u tramvaju bilo još) ali je naposlijetku bio razočaran, jer ga inače samo šverceri traže identifikaciju.


______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3485
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Lažni kontrolor ZET-a Empty Re: Lažni kontrolor ZET-a

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.