Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić

5 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Go down

Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić Empty Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić

Postaj by Narcis pet 7 sij 2011 - 22:33

Kako smo i najavili ekšn-izlet vožnja nagibnim vlakom na relaciji Karlovac-Gospić i natrag, odazvali smo se Ja, Jean i Kapo, Drempa koji nam se pridružio u Karlovcu, sastanak je bio a gdje drugdje nego u "Cresu". Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić 940393

KAPO je stigao na vrijeme
Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić Gospi-nagibni001

Uz pola sata kašnjenja, stigao je i Jean, ahhh pražnjenje memorijske kartice ga zadržalo... Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić 918304
Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić Gospi-nagibni002

Kavica na brzaka i krećemo autocestom, stižemo na kolodvor Karlovac, najprije kupiti karte;
Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić Gospi-nagibni029

Imamo još pola sata do polaska vlaka, idemo sad malo na peron, da vidimo ima li kakvog muvinga, pošto je blagdan i evo taman u dolasku putnički Zagreb-Duga Resa
Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić Gospi-nagibni004

Malo pogleda lijevo-desno, kolodvor je relativno prazan, kao što rekoh blagdan je.
Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić Gospi-nagibni003

Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić Gospi-nagibni006

KAPO je već zauzeo poziciju za ukrcaj Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić 618901
Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić Gospi-nagibni010

Jean se sjetio da mora kupiti sendviče, uputio sam ga u Getro pod pretpostavkom da je otvoren, pošto se nalazi u blizini kolodvora, kaže brzo se vraćam....ali nije bilo tako.. Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić 541462

U međuvremenu kratki osvrt na kolodvorsku zgradu, pošto je ovaj kolodvor obrađen već ohoho
Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić Gospi-nagibni005

Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić Gospi-nagibni009

Već je zeleno na izlaznom signalu i spiker najavljuje dolazak ICN vlaka iz Zagreba za Split, ali Jeana i dalje nema, ajojjj neće valjda zakasniti.
Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić Gospi-nagibni008

....nastavit će se.

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić Empty Re: Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić

Postaj by Pfaff pet 7 sij 2011 - 23:03

Narcis je napisao/la:....nastavit će se.
Ha, dobro. Sač'kat ćemo...

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić Empty Re: Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić

Postaj by Narcis pet 7 sij 2011 - 23:42

Vrijeme je polaska, vrata se zatvaraju i vlak kreće. Pošto smo se ukrcali u zadnji vagon i prešli u prvi, još sam imao neku tihu nadu da je Jean uskočio zadnji čas, ali nas je kondorica odmah zaskočila i zatražila karte na drapanje usput nam nudeći i kavu (sa zadovoljstvom sam prihvatio i mogu vam reći da je jako fina Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić 888110 ). U prvom vagonu smo našli Drempu i slobodna mjesta blizu, inače vlak je bio poprilično dobro popunjen do Ogulina.

KAPO kaže da čim vlak krene, uhvati ga apetit Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić 0449
Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić Gospi-nagibni011

Dok se Kapo časti sengvićen, ja ispijam lagano svoju kavicu i uzimam mobitel da nazovem Jeana da smo u prvom vagonu (još uvijek u nadi da se ukrcao u vlak), a kad on mi odgovara; Izgubio sam se među ovim zgradama, ne mogu naći put do kolodvora..... Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić 836297 Moliiiimmmmmm, ti si ostao u Karlovcu, ajmeeeeee zemljo otvori se, a mi već prošli Mrzlo Polje......a ništa dečki kaže Jean, sretan put i zabavite se, a šta drugo, a ja ću se već nekako snaći. I tako smo umjesto četvoro, nastavili put Gospića nas trojica, a šta drugo, što je, tu je.

Točno po redu vožnje stigli smo u Ogulin u 13:34 i kroz prozor sam uslikao ovu Aseu sa teretnim vlakom.
Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić Gospi-nagibni013

Pauzu od 10-ak minuta sam iskoristio sam čik-pauzu umjesto slikavanja (bem' ti poroke), jer nema više pušenja iduća dva sata. Neposredno pred polazak, prirodna potreba me natjerala u ćenifu, pa da iskoristim ugodno s korisnim Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić 940393 , da vidimo kako izlgeda u nagibalu;
Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić Gospi-nagibni014

Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić Gospi-nagibni015

Pošto se u Ogulinu mijenja smjer vožnje vlaka, cijeli zadnji odjeljak je ostao samo za nas, ala smo se raskomotili.. Laughing

Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić Gospi-nagibni012

Škljocalo se na sve strane, sve u 16, na stoliću vidljivo da je prošao catering-servis, inače kondukterke rade i kao stjuardese (koja ušteda za HŽ), cijene relativno pristojne; sendvič 15 kuna, sok-limenka 12 kuna.

Uz slikanje, snimanje i lagano naginjanje u zavojima stigli smo i do Gospića, kako ste već informirani 12 minuta prije vremena Shocked . Majstor je potegao malo brže, ali ne puno, po minut do dva između kolodvora, nakupilo se, još smo malo i čekali na ulaznom signalu u Gospiću. U Gospiću se iskrcalo više od pola putnika, ali ne izlaz nego na pušenje, putnici za Gospić smo bili samo nas trojica, malo smo se udaljili naprijed od vlaka na peronu i zauzeli poziciju za snimanje odlaska, i čujemo komentar prometnika; koji su ono tamo, zašto snimaju......samo smo se pogledali međusobno, dozvole za snimanje su nam istekle, počela je lagana kiša, hoćemo li slikavat po kolodvoru, neeeeeee......idemo u potragu za birtijom, valjda je nešto otvoreno u gradu. Krenuli smo Bilajskom ulicom što vodi uz kolodvor do centra grada, dobrih 35 min brzog hoda i skrasili se u Highlander's pubu, jako lijepo mjesto i tu se malo odmorili i popili (ne-ne nismo žestoko Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić 477281 ).

Jedan detalj iz Gospića, na mostu preko rijeke Novčice
Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić Gospi-nagibni018

I sa istog mjesta, kad je pao mrak
Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić Gospi-nagibni021

Došli smo na kolodvor nekih 20-ak minuta ranije, da ne bi slučajno zakasnili, poučeni Jeanovim iskustvom iz Karlovca, pošto je tek slijedeći vlak prema Karlovcu noćni brzi 824 u 2:18 (9 sati čekati ajojjj Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić 541462 ).

Osvjetljenje na kolodvoru nije bogzna neko, pa da probamo šta ispadne-ispadne,
Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić Gospi-nagibni025

U smjeru Perušića
Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić Gospi-nagibni026

U smjeru Gračaca, nagibni već dolazi
Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić Gospi-nagibni024

Ovo je KAPO nazvao, Pfaff-ov prijatelj iz Gospića Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić 618901
Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić Gospi-nagibni027

....još samo malo....

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić Empty Re: Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić

Postaj by Narcis sub 8 sij 2011 - 0:06

Nisam napomenuo u prvom postu da sam ovaj put škrt sa slikama (ne namjerno Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić 477281 ), više sam se bavio pokretnim slikama;

1. film Dolazak nagibnog u Karlovac, prolaz kroz Gornje Dubrave, Kukaču, Oštarije.


2. film odlazak iz Ogulina, vožnja kroz Oštarije-Ravnice, Šušnjevo Selo, Josipdol, dolazak u Plaški


3. film odlazak iz Plaškog, vožnja kroz Blata, Lička Jasenica, Rudopolje


4. film Vrhovine, uz dolinu Gacke, kroz kolodvore Ličko Lešće, Perušić, dolazak u Gospić i odlazak nagibnog iz Gospića.


Toliko od mene, više slika stavit će KAPO i Drempa, oni su više slikali. Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić 744550 Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić 744550

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić Empty Re: Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić

Postaj by Pfaff sub 8 sij 2011 - 7:16

Odlično!

Znači, dobro sam prognozirao da u Gospiću stavljaju nadstrešnicu nad peron... grinko

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić Empty Re: Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić

Postaj by Narcis sub 8 sij 2011 - 11:34

Je je, gradi se nadstrešnica, pothodnik, sve to za 3 para vlakova dnevno, u sezoni čak 5.

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić Empty Re: Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić

Postaj by Silver sub 8 sij 2011 - 12:21

Zanimljivo, čak što više jako zanimljivo, što sa Jean-om? Očekujemo priču njegovih dogodovština.
Silver
Silver

Broj postova : 353
Age : 74
Lokacija : Zaprešić
Registration date : 09.02.2009

[Vrh] Go down

Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić Empty Re: Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić

Postaj by Narcis sub 8 sij 2011 - 12:29


______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić Empty Re: Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić

Postaj by LLeon sub 8 sij 2011 - 21:43

Narcis je napisao/la:Izgubio sam se među ovim zgradama, ne mogu naći put do kolodvora..... Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić 836297
Da ga nema trebalo bi ga izmislit. rolling on the floor

Narcis je napisao/la:Nisam napomenuo u prvom postu da sam ovaj put škrt sa slikama

Baš sam htio pitat zar je to sve, pitanje ali nisam htio bit nepristojan. mrgreen
Bravo dečki, dobro obavljeno. super2 Čak vas je i vrijeme relativno dobro poslužilo, s obzirom na prognozu. Zamalo ste dobili i odbor za doček u Gospiću. Naime, gospođa i ja (Mannasa ne bi isčupao iz kuće ni za rogove, ni za rep ljutiti ) smo planirali napravit izlet po Lici i kao slučajno se u 15:30 zateći u Gospiću, mrgreen ali s obzirom na sve prognoze snijega i ledene kiše smo ipak ostali doma.
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić Empty Re: Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić

Postaj by Pfaff sub 8 sij 2011 - 22:15

LLeon je napisao/la:(Mannasa ne bi isčupao iz kuće ni za rogove, ni za rep ljutiti )
Pametan čovjek, sviđa mi se način kako razmišlja... laugh 2

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić Empty Re: Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić

Postaj by mannas ned 9 sij 2011 - 12:16

Pfaff je napisao/la:
LLeon je napisao/la:(Mannasa ne bi isčupao iz kuće ni za rogove, ni za rep ljutiti )
Pametan čovjek, sviđa mi se način kako razmišlja... laugh 2

Ova dva tjedna sam usavršio lijenost spavanje spavanje a još ovaj idući moram dotjerati neke sitne finese ! Sleep Sleep Blaženo doba godišnjega ! yes
mannas
mannas

Broj postova : 147
Age : 46
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić Empty Re: Nagibnim vlakom Karlovac - Gospić

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.