Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vlakom 4100 via Zagreb Klara

4 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Go down

Vlakom 4100 via Zagreb Klara Empty Vlakom 4100 via Zagreb Klara

Postaj by sali sub 12 vel 2011 - 20:26

Zagreb ; 11.02.2011.god
(2/2)

HŽ Putnički prijevoz i ZET su Ugovorom stvorili JEDINSTVENI TARIFNI SUSTAV NA PODRUČJU
GRADA ZAGREBA.
Stvorena je mogučnost korištenja više vidova prijevoza jednom kartom (tramvaj,autobus, vlak)
Jedinstveni tarifni sustav mjesečnih prijevoznih karata ZET – HŽ vrijedi na relaciji od Podsuseda do
Sesvetskog Kraljevca, do Mavračića i Odre.

Željeznički gradski prijevoz obavlja se na 58 km elektrificirane pruge i to na relacijama:
– Zagreb GK – stajalište Podsused 11 km
– Zagreb GK – Sesvetski Kraljevec 15 km
– Zagreb GK – Odra 11 km
Zagreb GK – Mavračići 21 km

Budući posjedujem takvu mjesečnu kartu,odlučio sam se da iskoristim ovu mogučnost i posjetim stajalište Mavračiće na kojem do sada nisam stupio nogom,već sam samo prolazio.Tako je i nastao ovaj mini putopis.
U petak 11.02.2011.godine odlučio sam iskoristiti ovu blagodat.Odlučio sam se za vlak 4100 koji polazi iz Zagreba u 11:40 i prometuje na relaciji Zagreb Gl kolodvor - Duga Resa.
Prije polaska malo sam se prošetao kolodvorom točnije njegovim zapadnim portalom,neke slike sam već postao u drugim temama,a ovdje bi ponovio neke od njih.Nadam se da nečete imati ništa protiv.

Prvo sam uočio da se nešto radi na KM pruge M202 ....

Vlakom 4100 via Zagreb Klara Radovi%20na%20KM

Vlak 4100 bio je postavljen na odlaznom peronu.Odlučio sam se krenuti u tom smjeru kako bi imao dovoljno vremena provjeriti,da li se može otvoriti koji prozor ?. Na čelu vagona nalazila se ASEA 1141 029

Vlakom 4100 via Zagreb Klara Vlak4100

Pronašao sam prozor ugodno se smjestio ili bolje rečeno namjestio.Krenuli smo točno po voznom redu.Prije samog polaska obišao nas je naš kondukter i obavijestio da idemo preko Zagreb Klare znači prugom M401,ujedno mi je zatvorio prozor valjda da me nebi napuhalo u vožnji lud od smijeha briga za putnike.Zamolio sam ga da mi to više ne čini.Što sam snimio više u pokretnim slikama.
Dolaskom u Kolodvor Zagreb Klara,kompozicija se smjestila od 1 2 3... na treči kolosijek.....

Vlakom 4100 via Zagreb Klara Vagon001

Vlakom 4100 via Zagreb Klara Vagon003

Upravo su ovdje morali poslagati ove stare pragove.Mislio sam skočiti na njih ,ali dosta je glava izvirivalo kroz prozore,a i snimak bi bio u zjenicu sunca ....

Vlakom 4100 via Zagreb Klara Vagon002

...zato ponovo malo lakšeg kadra.......

Vlakom 4100 via Zagreb Klara Vagon004

Stigli su majstori i odvojili lokomotivu koja će napraviti manevar kolodvorom da bi došla na začelje kompozicije

Vlakom 4100 via Zagreb Klara Vagon005

ASEA prolazi drugim prolaznim kolosijekom da bi.......

Vlakom 4100 via Zagreb Klara ASEA1141029-1

prelaskom postavljene skretnice prešla na 3.travnati kolosijek.....

Vlakom 4100 via Zagreb Klara ASEA1141029-2

....samo što nije....

Vlakom 4100 via Zagreb Klara ASEA1141029-3

( 1/2 )

Srdačan pozdrav !
sali
sali

Broj postova : 1950
Age : 72
Lokacija : Zagreb
Registration date : 10.06.2008

[Vrh] Go down

Vlakom 4100 via Zagreb Klara Empty Re: Vlakom 4100 via Zagreb Klara

Postaj by Pfaff sub 12 vel 2011 - 21:12

sali je napisao/la:... prešla na 3.travnati kolosijek...
IZVANREDNO! rolling on the floor super2
A i slike ove smiješne elektre su odlične!

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Vlakom 4100 via Zagreb Klara Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Vlakom 4100 via Zagreb Klara Empty Vlakom 4100 via Zagreb Klara

Postaj by sali sub 12 vel 2011 - 22:39

( 2/2 )

Majstor je zauzeo poziciju.Zamolio sam ga :
"Majstore mogu li vas ovjekovječiti za sva vremena,što statičkom što pokretnom slikom".
: " Gospon bolje ne,jer kaj bu mi gospon šef rekal,bolje da pitate njega da ja nebi imao problema.Zbog ovog danas je šef još jućer dolazio da vidi da li je sve v redu i jako se je ljutil."
Nema druge nego poskrivečki..zato vrlo malo zapisa..a dosta toga sam uništio da slučajno ovaj simpatični i vrijedni radnik HŽ nebi imao problema.Inače zaposlen je kao vaktar na ŽCPR-u Oreškovičeva cesta.
Tako dok smo razgovarali saznao sam da me čovjek pozna,veli on od zadnji put kad ste fotografirali ŽCPR.Sjetio sam se da sam mu pokazao dozvolu za fotografiranje uz priloženu osobnu iskaznicu....
Razgovor je prekinula jedna mlada djevojka sa pitanjem: Kaj je morti ovo Botinec ? Shocked Onda sam skužil morti ide nekom u posjetu u Remetinec a Botinec priznat čete ipak bolje zvuči nek Remetinec lud od smijeha Majstor joj je objasnio o čemu se radi i da će na svoje odredište stiči za desetak minuta.

Vlakom 4100 via Zagreb Klara ASEA1141029-4

Obavljaju se završne pripreme...izgleda da je prometnik došao iz Zagreba samo zbog ove prigode budući je kolodvor nezaposjednut.Čekamo na predaju raporta.....

Vlakom 4100 via Zagreb Klara Vagon007

Sve je OK...... spremni smo za polazak....Majstor mi je još rekao da strojovođa nesmije upravljati lokomotivom bez pratnje kontrolora vožnje ako prometuje koridorom kojim inače nevozi.Izgleda da je sve višekratno poduzeto za sigurnost putnika i prometa ........

Vlakom 4100 via Zagreb Klara Vagon006

...i tako sam ja preko Zagreb Klare i "Botinca" stigao na svoje planirano odredište tj. stajalište Mavračići,zakašnjenja je bilo to se samo po sebi razme.

Vlakom 4100 via Zagreb Klara Mavra%C4%8Di%C4%87i

Bio sam jedini putnik koji je stigao ovim vlakom na ovo zavojito stajalište.Prema voznom redu i nema baš previše vlakova.Malo sam se promuvao okolo...i nije baš nešto "Ja bi najrađe doma"
Sve ovo nekako izgleda jadno polomljeno gotovo nefunkcionalno.....

Vlakom 4100 via Zagreb Klara Mavra%C4%8Di%C4%87i001

Evo jednog notnog zapisa iz vremena kad je sve obečavalo i odisalo optimizmom.......




Prvo sam ovdje postavio sačekušu ali sam brzo odustao ..........Pogled prema stajalištu u smjeru Zagreba

Vlakom 4100 via Zagreb Klara Mav.smjer%20zg

Kasnije sam se postavio na ovaj vatreni položaj.....sunce mi nije baš najbolji saveznik pa sam i od ovog položaja brzo odustao ....ništa zato idem si ja u biblioteku po neku putujuću literaturu......

Vlakom 4100 via Zagreb Klara Mav.smjer

....malo brus nebuš ti nikaj danas čital jer nema u blizini niti jedne biblioteke pa čak ni one priručne na kotačima gdje se čita sa nogu......

.....samo stajalište i ja....

Vlakom 4100 via Zagreb Klara Mavra%C4%8Di%C4%87i002

Dok sam čekao na vlak povratka ponovil sam si gradivo o ulozi gradske željeznice.......

- ekološka prednost korištenja željeznice - manje zagađenje okoline i emisija štetnih plinova u željezničkom prijevozu 30 puta je manja nego u cestovnom (očuvanje okoliša)
- sigurnost prijevoza – vožnja željeznicom 2,5 puta je sigurnija od vožnje autobusom, a od vožnje osobnim automobilom 24 puta sigurnija.
stalnost voznog reda, prihvatljive cijene prijevoznih karata.
- bitno rasterečenje gradskih i prigradskih prometnica i parkirališta (veči jedinični i dinamični kapacitet u vremenskom intervalu kod povečane vršne prometne potražnje)
- u državnom interesu je da se smanji broj automobila koji svakodnevno dolaze u Zagreb i zagušuju prometnice

Evo na samom kraju i mog notnog zapisa .......



Srdačan pozdrav !
sali
sali

Broj postova : 1950
Age : 72
Lokacija : Zagreb
Registration date : 10.06.2008

[Vrh] Go down

Vlakom 4100 via Zagreb Klara Empty Re: Vlakom 4100 via Zagreb Klara

Postaj by Narcis sub 12 vel 2011 - 22:56

Baš zgodan putopis i neplanirano via Zagreb Klara mrgreen

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Vlakom 4100 via Zagreb Klara Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Vlakom 4100 via Zagreb Klara 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Vlakom 4100 via Zagreb Klara Empty Re: Vlakom 4100 via Zagreb Klara

Postaj by sali sub 12 vel 2011 - 23:43

Narcis je napisao/la:Baš zgodan putopis i neplanirano via Zagreb Klara mrgreen

Narcis.... Pfaff....
Hvala na simpatičnim i dragim noticama podrške....nije bilo uzalud .....Hvala !

Mislim da sam bio jedini putnik u vlaku koji se obradovao ovoj izmjeni , Very Happy ...u sebi sam povikao imam putopis ........imam putopis.....imam......,a putujem samo do Mavračića........ Laughing Laughing Stvarno ovo je za mene iznimni događaj da sam se provezao prvi puta vlakom prugom M404 i to putničkom klasom te to tekstom i slikovnim zapisima podjelio sa Vama.......

Srdačan pozdrav !
sali
sali

Broj postova : 1950
Age : 72
Lokacija : Zagreb
Registration date : 10.06.2008

[Vrh] Go down

Vlakom 4100 via Zagreb Klara Empty Re: Vlakom 4100 via Zagreb Klara

Postaj by Narcis sub 12 vel 2011 - 23:49

Tako ti je to u životu, neki put od sitnice napraviš veliku stvar. yes

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Vlakom 4100 via Zagreb Klara Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Vlakom 4100 via Zagreb Klara 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Vlakom 4100 via Zagreb Klara Empty Re: Vlakom 4100 via Zagreb Klara

Postaj by Marioo ned 13 vel 2011 - 0:18

Odlicno Sali jako lijepo si to napravio super2
Ali gdje nađe onaj filmic iz Mavračića bravo
Kad sam vidio godinu nekak sam se ponadao crvenoj asei.
Marioo
Marioo

Broj postova : 456
Age : 42
Lokacija : Zagreb
Registration date : 12.05.2008

[Vrh] Go down

Vlakom 4100 via Zagreb Klara Empty Re: Vlakom 4100 via Zagreb Klara

Postaj by sali ned 13 vel 2011 - 10:24

Marioo........

Hvala! Filmić pronađoh po onoj narodnoj......."tjerao zeca a istjerao lisicu" Very Happy

Srdačan pozdrav!
sali
sali

Broj postova : 1950
Age : 72
Lokacija : Zagreb
Registration date : 10.06.2008

[Vrh] Go down

Vlakom 4100 via Zagreb Klara Empty Re: Vlakom 4100 via Zagreb Klara

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.