Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Provincijalac u Zagrebu XXV.

5 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Go down

Provincijalac u Zagrebu XXV. Empty Provincijalac u Zagrebu XXV.

Postaj by Pfaff pon 21 vel 2011 - 9:11

... ili što se sve može uslikati kroz prozor zagrebačkog komunalnog prometala

Daklem, kako to već biva u mom tužnom životu, najbolja itd., itd... je i u ovu nedjelju smislila neku radnu obvezu u Metropoli, a mene je zapala uloga logističara. Najgora moguća opcija – u Zagrebu od 10:00 do dva popodne. Rekli bi aboridžani: ni vrit ni mimo. Što možeš učiniti u četiri sata? Neke sam prijatelje željeznicoljupce već izgnjavio, neki su se apriorno izmigoljili zbog obiteljskih obveza...
Ha! Sjetio sam se, Barney! On je još nepotrošen... "Srčeko, se možemo vidjeti u nedjelju, na koji sat? Neću dugo..."
Grrrmeuh! Provincijalac u Zagrebu XXV. Mrgreen Provincijalac u Zagrebu XXV. Mrgreen Imam posla, al' ajde dobro...!
Fino, i to smo riješili.

Event kojemu Provincijalac u Zagrebu XXV. Helga nazoči je u hotelu Antunović. Umalo rekoh na periferiji, a onda sam se sjetio da je to u Španskom, a malo sjevernije je Malešnica, a tamo je Stanley, a on valjda ne stanuje na periferiji, ne? Ukratko, Pfaffmobilu sam našao lijep ugodan kutak pred Antunovićevim gorivonapojnikom, a ja se lijepo iza ugla utrpao u ZET-ov bus linije 115 Špansko – Ljubljanica. Slike nema jer je ovo forum o tračničkim vozilima pa bi to bilo Provincijalac u Zagrebu XXV. OT, a to ne bi bilo u redu. Nakon nezanimljive i ugodne vožnje, našli smo se na Ljubljanici kod remize. To mi je mjesto uvijek bilo drago i bilo je svašta za slikati, ali zam zaključio da ću to poslije. Sad sam trebao jednog od ovih plavih da me odveze do TBJ.

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje01

Preko puta mene je sjedila mlađahna milostiva mojih godina koja je isto išla prema centru, a cijelo je vrijeme iskazivala određenu dihotomnost glede uporabe molitvenih pomagala.

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje02

Barneya sam našao bez problema, a o čem smo nas dvojica divanili, to neka ostane našom malom tajnom. Kasnije sam ga otpratio na Dolac da si pribavi neke gastro potrepštine, a onda smo odlučili nastaviti svaki svojim putem. Za nevjerovane Tome, eto i dokaza da nisam dosad ništa izmislio:

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje03

U nekom sam trenutku izrazio želju da se provezem linijom 17 do Prečkog jer tamo nisam bio. Veli Barney: "Brzo će, eno piše na Atronu da stiže za 4 minute!" (Te su se naprave očito uhodale pa im narod već pomalo vjeruje). Ja, nestrpljiv kakav već jesam, ugledam 14-cu kako dolazi iz Ilice i viknem: "Ni na Dolju nisam dugo bio, odoh ja. Bok!" I - hop!
Tramvaj skoro prazan (nedjelja podne, pristojan narod se priprema za blagdanski obrok – govedska juha, pohano meso, riža i zelena salata). Sjednem otraga u pomoćnu upravljačnicu, okrenem se još jednom mahnuti Barneyu i u tom času mi sine ideja: idem slikati prugu kroz stražnji prozor pa da vidimo. Pa evo što se dade vidjeti.

Isplovljavamo iz TBJ

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje04

Jurišićeva (Provincijalac u Zagrebu XXV. MailProvincijalac u Zagrebu XXV. Mudri)

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje06

Zavijamo u Draškovićevu

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje07

Zavili smo u Draškovićevu

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje08

Lijep sunčan dan, a nigdje nikoga

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje09

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Provincijalac u Zagrebu XXV. Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Provincijalac u Zagrebu XXV. Empty Re: Provincijalac u Zagrebu XXV.

Postaj by Pfaff pon 21 vel 2011 - 9:12

Kao što je rekao uvaženi kolega, ovaj tramvaj nalikuje na gujavicu, ličinku, što li, a ja se osjećam kao progutani zalogaj u unutrašnjem crevu

Provincijalac u Zagrebu XXV. Th_SpanskoDolje10

Langov trg. Tu je nekad bila zadnja stanica nesretne 13-ce.

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje11

Ribnjak, Bijele strijele, Davor Štern... Oh, la, la... Those were the days...

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje12

Tu sad imamo posebni prostor za tračnice pa se igramo vlaka. Da pregazimo nekog?

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje14

Ex Pišamo Jade. Tornjevi prvostolnice na obzoru.

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje15

(Gupčeva) Zvijezda

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje16

Ne znam da li me sjećanje vara ili su neki bivši visoki državni dužnosnici onomad bili upetljani u neku aferu s ovim zgradama?

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje18

Živica lijevo, živica desno, a mi u sredini. Gujavica među trnjem

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje19

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Provincijalac u Zagrebu XXV. Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Provincijalac u Zagrebu XXV. Empty Re: Provincijalac u Zagrebu XXV.

Postaj by Pfaff pon 21 vel 2011 - 9:12

Epicentar duhovne okrjepe naših bojovnika

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje20

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje21

Nekoć davno, u vrijeme dobrih spominjanja, ovdje je bio kraj jedne jedine linije – br. 14. Sad je četrnajstica dobila svoju zrcalnu sliku – liniju 8. koja isto ide do Zapruđa, ali s druge strane.

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje22

Ko ima auto, može onuda

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje23

Iskrcah se. On će napraviti krug, samo dok bude mjesta.

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje25

Odlučio sam ići do Dolja. Nekad su tamo vozili planinski M-24 sa šinskim kočnicama (koji jsu noću honorarčili kao linija 25 / 30), a sad vozi nekakav okljaštreni Čeh bez prikolice. Nema ga, al' sad će on. I linija je nekoć nosila broj 21, a onda su ZET-ovci valjda zaključili da nema smisla tako veliki broj za linijicu od tri stanice pa sad ima broj 15.

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje24

Eto njega ili ga

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje26

Ukrcasmo se. Ja se nasadio odmah kod vozarevog odjeljka u nadi da ću uspjeti snimiti vožnju. Nije baš spretno, stativ nemam kuda nasaditi, probat ćemo iz ruke pa šta bog da...

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje27

Pa evo kako je ispalo. Ovako se tresavo nisam već jako dugo vozio. Zanimljivo, ova mi je pruga ostala u sjećanju kao jedna od rijetkih u Zagrebu koje su imale normalne, a ne feniks (žljebaste) tračnice, a sad mi se čini kao da je pruga posve utonula u krajolik. Pamćenje me izdaje ili...?

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Provincijalac u Zagrebu XXV. Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Provincijalac u Zagrebu XXV. Empty Re: Provincijalac u Zagrebu XXV.

Postaj by Pfaff pon 21 vel 2011 - 9:12

Eeee-ha, stigli smo. Ovo je šturc. Vrlo ekološki, uklopljen u okoliš.

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje29

I ovdje je graditeljski lobi uzeo svoje. Nekoć je tu bilo nekoliko malih, gotovo obiteljskih, restorana gdje smo kao studenti znali odlaziti na kakav "domaći" nedjeljni ručak, a sad vidim kako ne prelijepa individualna izgradnja poput kvasa kipi i prelijeva se prema tramvajskoj pruzi

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje30

Ajde, ovaj pogled je nešto ljepši.

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje31

Na putu natrag, odlučio sam pokušati slikati vožnju kroz stražnje staklo. Upadni kut sunca napravio bi potpuni svinjac od šoferšajbne (hadzibane, sam to sad dobro napisao?), a ovako mogu i malo bolje fiksirati kameru. Srećom nema ljudi u trajvanu, a ona zapuhana dvojica što su se netom spustili sa Sljemena su zauzeti razmjenom medicinskih kartona.

Pa evo i povratne vožnje. Na kraju krajeva, i od ovog snimka se malim tehničkim zahvatom može napraviti pravi cab-ride, ne? Provincijalac u Zagrebu XXV. Krepah

Iskrcalo me. Plava drndaljka GB 440 pravi počasni krug, a ja ću si uhvatiti 14-cu za doma.

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje33

Oko moje, plavo i garavo...

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje34

Vozar je neško kemijao s vratima koja su se otvarala u kontra-ritmu (2 open / 2 close) pa sam ja dotle snimio cockpit space-shuttlea

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje35

Povratak snimam s boka, tako mi sunce manje smeta

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje36

Evo me opet na Zvijezdi. BTW, nisam ni znao da je onaj simpa restoran s domaćom klopom između Nove Vesi i Medveščaka (ne sjećam se imena) upao u šake kosookima pa sad umjesto purice z mlincima serviraju Wan-ton juhu i Chop Suey. Tja, progres... A bio je tako spretan za karmine.

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje37

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Provincijalac u Zagrebu XXV. Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Provincijalac u Zagrebu XXV. Empty Re: Provincijalac u Zagrebu XXV.

Postaj by Pfaff pon 21 vel 2011 - 9:13

U jednom sam trenutku postao svjestan da je poluprazan tramvaj idealan da snimim vožnju od Ribnjaka do TBJ iznutra pa evo još jednog pogleda iz čreva gujavice

TBJ. Sad ću, kao pravi provincijalac, pofotkati par općih mjesta Metropole. Za početak - Ban

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje39

Kazalište (moje je veće, al' nećemo fitiljiti)

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje40

Fernkornov sv. Jura kako ubiva aždahu

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje41

Sad malo tramvajske suprastrukture kod savskog vodnika Jukića

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje42

Nogometni grafiti mi postaju paralelni hobi

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje43

Taman sam spustio kameru kad li je protutnjao Magyar. Nemereš imat sve. To će seabral nekom prigodom, on je majstor za nasipe

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje44

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Provincijalac u Zagrebu XXV. Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Provincijalac u Zagrebu XXV. Empty Re: Provincijalac u Zagrebu XXV.

Postaj by Pfaff pon 21 vel 2011 - 9:13

Stari stojadin kao info-punkt. Pa bolje i ovo nego rezalište

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje45

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje46

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje47

Bova i sidra ispred Tehničkog muzeja. Čeka se neka nova poplava pa da izložak postane realan?

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje48

Jedan od falusnih simbola novog napretka

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje49

14-cu ću zamijeniti 9-kom. Oduvijek mi je bilo zanimljivo kako ZET poduzima sve kako bi presjedanje bilo komplicirano. U ovom slučaju sam htio povećati svoje šanse da ulovim tramvaj za nastavak vožnje tako da s 14-ce siđem tek u Savskoj pa tako osim 12-ce mogu uloviti i 9-ku koja stiže iz Vodnikove. Brus! Ne postoji zajednička stanica kod Tehničkog muzeja (postoji na putu prema sjeveru). Moraš sići na ulazu u Cibonin toranj pa pjehaka preko pješačkog pa u Tratinsku... Zašto jednostavno...

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje50

Mi u Rijeci ove zovemo bakula. Imaju li i Zagrepčani kakav prikladan naziv? Inače, momci (bila su dvojica) imaju selektivan pristup kontroli – mene nije nitko ništa pitao. Zar stvarno djelujem bezazleno?

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje52

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Provincijalac u Zagrebu XXV. Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Provincijalac u Zagrebu XXV. Empty Re: Provincijalac u Zagrebu XXV.

Postaj by Pfaff pon 21 vel 2011 - 9:14

Trešnjevački plac

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje53

Nije li ovaj...

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje51

... ovako počeo?

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje54

Bistro!

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje55

I evo me (gotovo) na kraju puta. Ljubljanica, stara remiza

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje56

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje57

Ovdje osim tramvaja...

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje58

... stoje i autobusi

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje59

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Provincijalac u Zagrebu XXV. Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Provincijalac u Zagrebu XXV. Empty Re: Provincijalac u Zagrebu XXV.

Postaj by Pfaff pon 21 vel 2011 - 9:14

Vozar ide malo protegnuti noge, a i ja ću jer bus 115 za Špansko stoji iza ugla u Fallerovom (to onaj Faller što radi opremu za makete?)

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje60

Malo tramvajske infrastrukture ispred remize

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje61

Bi se reklo da šusterova deca bosa hodaju!

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje62

Don't be srljing! Provincijalac u Zagrebu XXV. VidBudale

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje63

Pogled u unutrašnjost...

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje64

... i izvanjskost

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje65

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje66

To neko namjerno?

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje67

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Provincijalac u Zagrebu XXV. Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Provincijalac u Zagrebu XXV. Empty Re: Provincijalac u Zagrebu XXV.

Postaj by Pfaff pon 21 vel 2011 - 9:15

Ušao sam u autobus. Imam takve i u Rijeci samo je ovaj plav. Sjedim na onom poširokom mjestu iza šoleta i promatram oglas (zanimljivo, a ja očito cijeli život živim u pogrešnom uvjerenju da taj aplikator čisto drugačije izgleda Provincijalac u Zagrebu XXV. Roll)

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje68

Zavrnusmo u Špansko. Stigao sam taman na vrijeme

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje71

Umjesto zemljovida

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje72

Kriza u društvu rezultira ovakvim polupismenim (pro)oglasima polijepljenim po zidovima autobusnih čekaonica

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje73

Zagrebačka avenija, krećem prema zavičaju (možda jednom ipak stignem u Prečko).

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje75

PS: Sljedeću nedjelju sam opet u Zagrebu – da ne bi bilo: nismo znali...

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Provincijalac u Zagrebu XXV. Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Provincijalac u Zagrebu XXV. Empty Re: Provincijalac u Zagrebu XXV.

Postaj by Barney pon 21 vel 2011 - 22:11

Pfaff je napisao/la:Barneya sam našao bez problema, a o čem smo nas dvojica divanili, to neka ostane našom malom tajnom. Kasnije sam ga otpratio na Dolac da si pribavi neke gastro potrepštine, a onda smo odlučili nastaviti svaki svojim putem. Za nevjerovane Tome, eto i dokaza da nisam dosad ništa izmislio:

Provincijalac u Zagrebu XXV. SpanskoDolje03
Dobro je, dobro. Zadovoljan sam. Moja malenkost je ovom odličnom Zagrebopisu dala dovoljnu i kvalitetnu tezinu. Da ne kazem masu.

smiling devil

(Gupčeva) Zvijezda
Tuda sam se svaki dan motao kad sam bio jos mladi junosa i stalno se vozio trajvanom. Naime, malo povrh je bio "Imunoloski zavod", prva firma s kojom sam u socijalizmu razdjevicio radnu knjizicu. lud od smijeha

Ne znam da li me sjećanje vara ili su neki bivši visoki državni dužnosnici onomad bili upetljani u neku aferu s ovim zgradama?
Jesu, jesu, a sjecam se i ja da smo svaki put kad bi se vozikali tuda (bilo u tramvaju ili autu) uvijek komentirali kako je to samo za budjevane ali da ih dosta relativno brzo zamijeni luksuz za nesto losije uvjete u Petrinjskoj. Nesto slicno kao i danas samo sto se danas ide u Remetinec. hehe

Nekoć davno, u vrijeme dobrih spominjanja, ovdje je bio kraj jedne jedine linije – br. 14. Sad je četrnajstica dobila svoju zrcalnu sliku – liniju 8. koja isto ide do Zapruđa, ali s druge strane.
Tehnicki si u pravu jer konkretan kolosijek zaista predstavlja povratni dio linije cetrnaest, ali i u proslosti je to bio kraj dvije linije. 14 i 21 dijele zajednicko okretiste, a i 21 mora nekako doc do Zagreba. Kaj ne? nono
I tako smo danas dosli da je Ksaver kraj cak tri linije. Nije lose za jednu skoro podsljemensku stanicu?

Eeee-ha, stigli smo. Ovo je šturc. Vrlo ekološki, uklopljen u okoliš.
Eh, da je taj sturc nastavio tamo kamo je trebao ici, danas bi ja vjerojatno stanovao s druge strane Sljemena i tramvajom dolazio u grad nesto raditi. yes

Srećom nema ljudi u trajvanu, a ona zapuhana dvojica što su se netom spustili sa Sljemena su zauzeti razmjenom medicinskih kartona.
Ovaj je dobar. Dapace odlican. laugh 2

Evo me opet na Zvijezdi. BTW, nisam ni znao da je onaj simpa restoran s domaćom klopom između Nove Vesi i Medveščaka (ne sjećam se imena) upao u šake kosookima pa sad umjesto purice z mlincima serviraju Wan-ton juhu i Chop Suey. Tja, progres... A bio je tako spretan za karmine.
Al' je zato Konzumov ducan jos uvijek tu, samo sto se nekad zvao Unikonzum, no svejedno i dalje nudi gotovo jednak asortiman. Wink

Mi u Rijeci ove zovemo bakula. Imaju li i Zagrepčani kakav prikladan naziv?
Hmm.. obicno cujem rijec "kontrola", ali moje uze drustvo ima smisljen dobar naziv. Šekreto servicio di ZET kolpišće ankora smiling devil Sorry na pisi kako govoris varijanti, ali ta mi je u ovom slucaju oduvijek bila sladja.

Inače, momci (bila su dvojica) imaju selektivan pristup kontroli – mene nije nitko ništa pitao. Zar stvarno djelujem bezazleno?
Mislim da jos uvijek vrijedi pravilo (pravo?) da nono ne placaju ako su stariji od 65. Ocito je da su te dobro osacali i zakljucili kako nema smisla s tobom gubiti vrijeme. rolling on the floor

... stoje i autobusi
Aha! Ufatijo sam te! nisi_on_topic super

Odlican putopis, u tipicnom Pfaff stilu. Uzivao sam citajuci, gledajuci slike i prisjecajuci se nasih razgovora.

Barney
Barney
Barney

Broj postova : 930
Lokacija : Zagreb
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Provincijalac u Zagrebu XXV. Empty Re: Provincijalac u Zagrebu XXV.

Postaj by Gost pon 21 vel 2011 - 22:58

Ajoj meni maj'o moja Shocked ... da Pfaffomir nije napis'o tko je na fotki da te trefim negdje proš'o bi pored tebe a da te ni ne zamjetim.

Pfaff, thx za odličan slikopis super2 !

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Provincijalac u Zagrebu XXV. Empty Re: Provincijalac u Zagrebu XXV.

Postaj by Jean pon 21 vel 2011 - 23:56

E, da si ranije najavio ovaj ekšn, danas bi na forumu imali temu "Dva provincijalca u Zarebu"... Ovako sam dan potrošio u shoping centru na Jankomiru...

______________________________________
Provincijalac u Zagrebu XXV. D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Provincijalac u Zagrebu XXV. Empty Re: Provincijalac u Zagrebu XXV.

Postaj by ikar uto 22 vel 2011 - 9:55

Pfaff je napisao/la:Mi u Rijeci ove zovemo bakula. Imaju li i Zagrepčani kakav prikladan naziv? Inače, momci (bila su dvojica) imaju selektivan pristup kontroli – mene nije nitko ništa pitao. Zar stvarno djelujem bezazleno?

Da nije selektivan pristup jer su lažni kontrolori? Možda je fotografiranje pomoglo kul
ikar
ikar
Moderator
Moderator

Broj postova : 1128
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Provincijalac u Zagrebu XXV. Empty Re: Provincijalac u Zagrebu XXV.

Postaj by gaspa uto 22 vel 2011 - 10:17

Pa da! Čini se da je Pfaff češće na Mihaljevcu nego ja. Sad sam obnovio sjećanja pa opet ne moram ići dok slijedeći Primorac ne objavi svoje.

Da priču još malo približimo savršenstvu, ono što je spomenuto kao Langov trg je zapravo Šoštarićeva ulica (da je Pfaff istovremeno slikao kroz šoferšajbnu, bio bi to Langov trg) koja ima tek nekoliko parnih kućnih brojeva.

Kod voznog parka nekadašnje linije 21 vrijedilo je kao kod aviona - najskuplji je dok stoji, pa su, kako je to Pfaff lijepo i spomenuo, vozili i danju i noću, samo što su noću opsluživali liniju 27 (Mihaljevac - Draškovićeva - Glavni kolodvor - Trg Republike - Savska - Ul. proleterskih brigada - Žitnjak). Na 25 i 30 su vozile dvokolice.

Gupčeva Zvijezda i Barneyevo motanje. Motao sam se i ja u školskim danima ali iz nekih sasvim drugih razloga.

A za obližnje zgrade na Radićevom šetalištu ne znam je li bila neka afera - svakako su u ono doba slovili za najluksuznije u Zagrebu, unatoč prilično neatraktivnom vanjskom izgledu zgrade. Političari možda nisu bili upetljani u aferu oko zgrade ali su bili upetljani u zgradu - Milka Planinc je stanovala u jednoj od njih, na br. 19 ako se dobro sjećam (dok ju je Ruža hrvatska gledala s visoka, iz obližnje Rockefellerove, a Milutin Baltić - kak se već šika - bio još par metara više u Grškovićevoj...)

Zaista je zanimljivo kako Zagreb izgleda očima - neću reći provincijalca, nego stranca. Da se mi domaći koji put zapitamo: kako to nismo nikad uočili?

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3491
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Provincijalac u Zagrebu XXV. Empty Re: Provincijalac u Zagrebu XXV.

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.